انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 297)
چهارشنبه 13/3/1388 - 16:31 -0 تشکر 118568
پاسخ کرباسچی به احمدی‌نژاد: آن 300 میلیارد شهرداری را چه کردید؟

آفتاب: غلامحسین کرباسچی در واکنش به حملاتی که احمدی‌نژاد روز گذشته در مشهد به او داشت، وی را به مناظره دعوت کرد. 

به گزارش گروه سیاسی آفتاب،‌ کرباسچی،‌ شهردار اسبق تهران در گفت‌وگویی با شماره چهارشنبه اعتمادملی گفت: «من مایل نیستم به اتهاماتی که آقای احمدی‌نژاد متوجه من کرده جواب بدهم اما حالا که خود ایشان باب بحث را باز کرده لازم است به ایشان چند نکته را یادآور شوم. اولا آن حادثه بین سال‌های 73 تا 75 رخ نداد. دادگاه من در سال 77 انجام شد. آیا آقای احمدی‌نژاد در همه موارد اینگونه آمار و ارقام را اعلام می‌کند؟ دوم اینکه ایشان امروز اتهامی به من می‌زند که من از این اتهام تبرئه شدم. این اتهام محصول یک گروه شبه‌نظامی – مطبوعاتی بود. به‌نظر می‌رسد که آقای احمدی‌نژاد می‌خواهد پرونده جدیدی برای من باز کند». 

وی افزود: «سوم اینکه عادت ایشان این است که فرافکنی کند در آستانه انتخابات تمام مردم متوجه عملکرد نارسایی ایشان در چهار سال گذشته هستند و ایشان به جای اینکه بیاید بگوید که چرا این نارسایی‌ها وجود داشته، تلاش می‌کند با اتهام زدن به دیگران، صورت مساله را پاک کند. نکته چهارم که باید به آقای احمدی‌نژاد یادآور شوم این است که آقای محسنی‌اژه‌ای که وزیر اطلاعات دولت ایشان است، رئیس دادگاه من بود. خوب است آقای احمدی‌نژاد اول از آقای اژه‌ای

خاطرم هست سال 84 زمانی که ایشان رئیس‌جمهور شد، در شهرداری تهران که همچنان زیر نظر ایشان بود، جشنی برپا کرد که 160 میلیون تومان هزینه برداشت.
بپرسد که تاریخ دادگاه در چه زمانی برگزار شد و ماجرای دادگاه چه بود، بعد بیایند به دیگران اتهام بزنند. من فقط به آقای احمدی‌نژاد یادآور می‌شوم خیلی از افرادی که در جریان آن دادگاه، علیه من بودند بعد از مدت‌ها تبری جستند. از جمله آقای «م ـ ص» که آمدند و از من معذرت‌خواهی کرد. آقای احمدی‌نژاد که اینقدر به ماجرای شهرداری علاقه‌مند است، خیلی خوب است شفاف به مردم توضیح بدهد در زمانی که شهردار تهران بودند آن 300 میلیارد تومان هزینه بدون سند، چه شده است حتما این را که من مطرح نمی‌کنم. تمام اصولگرایان بسیج شدند، ماجرای مفقود شدن آن 300 میلیارد را کشف کنند. حتی قرار شد تحقیق و تفحص صورت بگیرد اما جلوی ماجرا گرفته شد و آقای احمدی‌نژاد از شهرداری بدون هیچ پاسخی روشن درباره آن 300 میلیارد به ریاست‌جمهوری رفت تا در این دولت 1000 میلیارد تومان، به اعتراف اصولگرایان، گم شود. آقای احمدی‌نژاد به این ماجراها و این مسائل چه کسی قرار است رسیدگی کند؟ شما که دم از محرومان می‌زنید، یکبار برای همیشه بیایید بگویید آن 300 میلیارد تومان در شهرداری و نیز آن 1000 میلیارد تومان در دولت چه شده است. این پول‌ها از پاروی چه کسی بالا رفت؟ خاطرم هست سال 84 زمانی که ایشان رئیس‌جمهور شد، در شهرداری تهران که همچنان زیر نظر ایشان بود، جشنی برپا کرد که 160 میلیون تومان هزینه برداشت، شورای شهر دخالت کرد و بعد اینها مجبور به برگرداندن آن شدند». 

کرباسچی در پایان خطاب به احمدی‌نژاد گفت: «من از ایشان می‌خواهم اگر واقعا دلسوز مردم است و درد محرومان را دارد، با بنده در یک مناظره تلویزیونی زنده شرکت کند تا هم ماجرای دادگاه من برای او روشن شود و هم ماجرای مفقود شدن آن پول‌ها در شهرداری و دولت برای مردم روشن شود». 

او تاکید کرد: «بد نیست آقای احمدی‌نژاد، در شهر قدمی بزند و بپرسد آن دادگاه سیاسی بود یا واقعا حقوقی. پاسخ مردم برای ایشان جواب خوبی خواهد بود. البته همچنان منتظر جواب ایشان برای مناظره می‌مانم، اگر چه می‌دانم...».

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی