انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 280)
سه شنبه 12/3/1388 - 21:11 -0 تشکر 118415
احمدی نژاد و طلوع قدرت ایران

 

یک روزنامه فرامنطقه‌ای در مقاله‌ای با عنوان "احمدی‌نژاد و طلوع قدرت ایران"، به بیان تفاوت‌های میان احمدی‌نژاد و موسوی پرداخت و تأکید کرد:

به گزارش رجانیوز به نقل از الشرق‌الاوسط، انتخابات پیش رو تا حدودی با انتخابات قبل از آن تفاوت هایی دارد و قابل توجه‌تر است. هر دو كاندیدای اصلی یعنی احمدی‌نژاد و موسوی، غیر روحانی هستند.

نکته قابل توجه دیگر، شخصیت احمدی‌نژاد است كه از یك طبقه متوسط و كسی است كه به عنوان "مردی از جنس مردم" شناخته می‌شود و اقبال توده مردم را دارد که این در پایان دهه سوم انقلاب قابل توجه است.

از سوی دیگر، احمدی‌نژاد به آنچه كه می گوید عمیقاً معتقد است.

مخالفان احمدی‌نژاد درصدد هستند كه طبقه مرفه را خشنود كنند و دوباره اطمینان غربی‌ها را به‌دست آوردند و هم‌زمان از طرد شدگان اصلی نیز حمایت كنند اما در مقابل احمدی‌نژاد باكی از اینکه مرفهان را از خود ناراضی کند، ندارد. همچنین از افشا و مفتضح كردن غربی‌ها نیز ترسی ندارد. احمدی‌نژاد آنچه را كه رقبایش در محافل خصوصی و تنها در جمع‌های خودمانی می‌گویند، مانند اینکه "اسرائیل باید از نقشه جهان حذف شود" و "نابودی شیطان بزرگ" را در مقابل همگان با صدای بلند و شفاف فریاد می‌زند.

احمدی‌نژاد دقیقاً بر خلاف خاتمی كه دعوت به اجلاس" داووس" و تمجید "گروه بیلدربرگ" برایش بسیار اهمیت داشت، چنین مواردی برای وی اهمیت و ارزشی ندارد.

احمدی‌نژاد این لیاقت را دارد كه آن را به عنوان رئیس‌جمهوری بدانیم كه نخواسته است به "تقیه" و مصلحت‌اندیشی‌های سیاسی دست بزند.

دو نمونه:

در اولین اظهار نظر در مورد هولوكاست، میر حسین موسوی گفت: «هنگامی كه یك قتل عام رخ می‌دهد، چرا باید آن را انكار كرد؟» این دقیقاً همان پیغام و كدی است كه موسوی به غرب القاء می‌كند كه وی مثل احمدی‌نژاد نیست. در عوض احمدی‌نژاد می‌گوید: «من قانع نشده ام كه هولوكاست واقعاً اتفاق افتاده است و بر سر این موضع خود پافشاری می كند كه این "افسانه" توجیهی است برای بیرون راندن فلسطینیان از سرزمینشان.»

مثال دیگر در مورد برنامه هسته‌ای ایران است:

موسوی با سخن سربسته و فرمول مبهمی می‌گوید: جنبه‌های علمی باید از جنبه‌های نظامی جدا شود. وی با این حرف، نظر خود را درمورد برنامه هسته‌ای درپرده ای از ابهام نگه می دارد. ولی احمدی‌نژاد بسیار قاطع و شفاف بر سر موضع هسته‌ای ایران پافشاری كرده، اعلام می‌كند كه برنامه هسته‌ای را با قدرت تمام ادامه خواهد داد و به هیچ كس اجازه نمی‌دهد كه در مورد برنامه هسته‌ای ایران دخالت كند.

احمدی‌نژاد با ثبت ركوردی بزرگ به صحنه رقابت های ریاست جمهوری وارد شده است. وی در طول 4 چهار سال در تمامی مسائل بدون اینكه فشارهای بین المللی در تصمیم وی خللی وارد كند، با تمام نیرو در مقابل همه‌ی فشارهای غرب ایستادگی كرده است. احمدی‌نژاد توانست با مطرح كردن "افول امریکا"، آن را وادار كند كه از خاورمیانه عقب نشینی نماید.

احمدی‌نژاد با ایجاد روحیه مقاومت در همه جا از افغانستان تا شمال آفریقا و لبنان توانست "طلوع قدرت" ایران را به همگان نشان داده و آن را به سراسر جهان توسعه دهد.

انتخاب شعار "ما می‌توانیم" احمدی‌نژاد با كمی تغییر به "بله، ما می توانیم"‌ از طرف اوباما، رئیس‌جمهور امریکا تبدیل شد و اوباما برای پیروزی از شعار احمدی‌نژاد بهره برد. احمدی‌نژاد دولت بوش را وادار كرد كه طرح پیش‌شرط درگفتگوها با ایران را تغییر دهد. با این عمل، گفتگوهای 1+5 نیز برای متوقف كردن برنامه هسته‌ای ایران به نتیجه نرسید.

موسوی و دیگران امیدوارند كه بتوانند موانع اقتصادی جاری ایران را به‌عنوان اهرمی علیه احمدی‌نژاد به‌كار برند ولی این تكنیك با شكست مواجه شده زیرا ایران بیشترین بهره و سود را با آمدن احمدی‌نژاد از آن خود كرده و اکثریت جامعه ایرانی مطمئن نیستند كسی بهتر از وی بتواند عمل كند.

شكی وجود ندارد كه احمدی‌نژاد همچنان در میان توده مردم پرطرفدار باقی خواهد ماند. امروز احمدی‌نژاد به‌عنوان رئیس‌جمهوری مورد اعتماد كه ادامه دهنده انقلاب بنیانگذار آن است، شناخته می شود و كسانی مثل موسوی و خاتمی یا دیگرانی كه به رهبر فقید انقلاب نزدیك بودند نیز چنین نیستند.

لینك خبر 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی