انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 323)
دوشنبه 11/3/1388 - 19:27 -0 تشکر 118165
قدرت طلبان وکانونهای ثروت مخالفان احمدی نژادهستند

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

رییس موسسه مطالعات تاریخ ایران گفت: درسی سال گذشته کانونهای قدرت و ثروت درکشور شکل گرفته و امروز باید از احمدی نژاد ناراضی باشند.

عباس سلیمی نمین یکشنبه شب درسالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد افزود: در اوایل انقلاب به دلیل فضای ایثارگری مدیران کمتر در معرض تهدید دور شدن از آرمانها قرار داشتند.

وی اظهارداشت: بعد از دور شدن از فضای جنگ و انقلاب گروهی به این فکر افتادند که بجای حل مشکلات مردم باید به خودشان رسیدگی کنند.

وی افزود: عده ای بعد از جنگ فریاد می زدند که باید اتومبیل خوب و خانه خوب داشت و می دانستند که مخاطب این توصیه انها مردم عادی نیستند و در حقیقت خودشان بودند که برای ثروت اندوزی و رفاه طلبی خود توجیه سازی می نمودند.

وی با توجه به چرخش قدرت در جامعه ایران گفت: این عده می دانستند که با چرخش قدرت امکان ثروت اندوزی و استفاده از موقعیتها از دستشان خارج می شود بنابراین برای خود حیاط خلوت هایی درست کردند که از حوزه نظارت مردم خارج باشد.

سلیمی، دانشگاه آزاد را یکی از این مصادیق دانست و گفت: دانشگاه آزاد با اموال عمومی مثل زمین و غیره شکل گرفته است و امروز با بهانه اینکه خصوصی است از حوزه دیوان محاسبات اداری خارج شده است.

وی افزود: کانونهای قدرت برای اینکه خودشان در استتار قرار بگیرند افراددیگری را نیز آلوده می کنند تا در جامعه انگشت نما نباشند.

وی ادامه داد: همین دانشگاه آزاد با دادن دکترای مراوده ای بسیاری از افراد را در بعضی از کانونهای تصمیم گیری از چپ ترین تا راست ترین تفکر سیاسی آلوده کرده است که امروز همین عده در برابر حق تفحص از این دانشگاه می ایستند.

وی با تاکید بر شناخت فرمول ایجاد حیاط خلوتها گفت: ما باید فرمول ایجاد حیاط خلوت ها و چگونگی مهار انها را بشناسیم.

سلیمی نمین در پاسخ به درخواست یکی از حضار مبنی بر معرفی شفاف این کانونها گفت: معرفی بدان صورتی که شما می خواهید موضوع را وارد یک پروسه پیچده قضایی می کند که طولانی وبی فایده است.

وی ادامه داد: جامعه خود باید آگاه شود که با انتخاب درست در صحنه انتخابات دست این گونه افراد و حامیانشان را از رسیدن به قدرت کوتاه کند.

وی گفت: وقتی این افراد در برابر ملت قرار گرفتند، نمی توانند مقاومت کنند ولی یک فرد را بخوبی از صحنه خارج می سازند.

وی مبارزه احمدی نژاد را با این کانونها خوب توصیف کرد و گفت: احمدی نژاد اگر وارد عرصه پیچیده این حیاط خلوت ها نمی شد، این قدر به او توهین نمی کردند.

سلیمی ادامه داد: البته مبارزه با این جریان بسیار سخت و زمان بر است و کار یک یا دو سال نیست

منبع

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی