انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 444)
شنبه 9/3/1388 - 23:34 -0 تشکر 117606
بدون ارائه آمار واقعی از تولید و با صدور بیانیه‌ای اهانت‌آمیز؛ وزارت صنایع ادعا كرد جواب جهانگیری را

ایلنا: وزارت صنایع و معادن بیانیه‌ای سیاسی، هتاكانه و بدور از ادب و ادبیات رسانه‌ای، علیه اسحاق جهانگیری صادر كرده و عنوان كرده است كه پاسخ گفت‌وگوی وی با ایلنا در نقد سخنان شبهه‌آمیز محمود احمدی‌نژاد، یكی از كاندیداهای ریاست‌جمهوری را داده است.
اگرچه گروه اقتصادی خبرگزاری ایلنا در این بیانیه انتخاباتی وزارت صنایع، پاسخی به آنچه اسحاق جهانگیری عنوان كرده است در نیافته و هر خواننده‌ای می‌تواند از این بیانیه چنین استنباط كند كه وزارت صنایع در واقع گفته‌های آقای جهانگیری را تأیید كرده و خواسته است عدم ناكامی این وزارتخانه در دولت نهم و بر اساس برنامه‌ چهارم توسعه را به عملكرد دولت قبل بازگشت دهد، اما برای آنكه افكار عمومی نیز نحوه سخن‌ورزی مدیران این وزارتخانه را درك كرده و به این باور برسند كه آمارهای ارائه شده از سوی آقای احمدی‌نژاد فقط جنبه تبلیغاتی داشته و غیرواقعی است، این بیانیه سیاسی یا همان توضیحات این وزارتخانه را عیناًٌ منتشر می‌كند.
بر اساس این گزارش، متن كامل این بیانیه به این شرح است:
«آقای جهانگیری! مطلب سراسر كذب و اهانت‌آمیز مجدد شما درباره عملكرد صنعت و معدن را خواندیم. جنابعالی چندی قبل نیز همین اتهامات را مطرح كرده بودید اما نكته ارزشمندی كه قابل پاسخ باشد در آن نیافتیم. در عین حال چند تن از كارشناسان كه اتفاقا در زمان تصدی شما نیز مسؤولیت داشته‌اند، از ادعاهای نادرست و سیاسی شما درباره عملكرد هزاران انسان شریف در صنعت و معدن ناراحت شده و پاسخ ادعاهایتان را نوشتند كه صد البته چون حركت شما سیاسی بود، از ابتدا اهدافتان برای تخریب پیشرفت‌های دولت نهم مشخص بود.
وقتی روز جمعه برای چندمین بار این اشتباه را مرتكب شدید و مجدداً ادعاهای سراسر كذبی را به خانواده بزرگ صنعت و معدن نسبت دادید، همگان متوجه شدند كه اقدام سیاسی شما مثل آن ضرب‌المثل است كه می‌گوید "كسی كه خواب باشد را می‌توان بیدار كرد اما كسی كه خودش را به خواب زده نمی‌توان بیدار كرد".
جنابعالی درباره صنعت و معدن خودتان را به خواب زده‌اید و از روبرو شدن با حقیقت پیشرفت‌های فرزندان این مرز و بوم وحشت دارید، چون در دوره خودتان نتوانستید به چنین توفیقاتی نایل شوید.
علی‌ایحال جهت تنویر افكار عمومی پاسخ ادعاهای شما را در زیر ارائه می‌كنیم.
- جهانگیری: ظرفیت تولید برای فولاد طبق هیچ آمار رسمی برای هیچ كشوری قابل گفتن نیست چراكه معنایی ندارد. طبق آمارهای رسمی، میزان تولید سالانه فولاد در هر كشور اعلام می‌شود نه ظرفیت سالانه.
پاسخ: جنابعالی چون مدتی از صنعت دور بوده‌اید، احتمالا درس‌هایتان را فراموش كرده‌اید و نمی‌خواهید بدانید كه تا ظرفیتی نباشد، تولیدی نخواهد بود. وقتی دولتی بر سر كار می‌آید و دولت‌های قبل ظرفیت ایجاد نكرده‌اند تا تولیدی به دست آید، طبیعی است كه اولین اقدامش باید ظرفیت‌سازی برای فولاد كشور باشد كه دولت نهم نیز به درستی این كار را انجام داده است.
عدم ایجاد ظرفیت جدید دقیقاً به سوء مدیریت جنابعالی باز می‌گردد، زیرا زمانی كه باید با استفاده از فرصت‌های طلایی صنعت و معدن ایجاد ظرفیت جدید می‌كردید، به فكر مسایل سیاسی و حزبی بودید (البته شاید به روش شما كه سعی دارید با دروغ‌پردازی و شانتاژ تبلیغاتی تولید را افزایش دهید، ایجاد ظرفیت بیشتر امكان‌پذیر بود). مگر بدون ایجاد زیرساخت (ساخت واحد های تولیدی و كارخانه) می‌توان تولید فولاد را افزایش داد!؟ دولت نهم با دو استراتژی مؤثر به سوی افزایش تولید رفت، نخست این كه خلاء‌های موجود را پر كند و دوم این كه ظرفیت‌سازی نماید.
ایجاد ظرفیت كه مستلزم تامین زیرساخت‌های تولید و از جمله ساخت كارخانه می‌باشد، به مراتب سخت‌تر و پرهزینه‌تر از تولید است كه به لطف پروردگار، دولت نهم در این زمینه كاملا موفق بوده است.
یكی از مشكلات دولت نهم پس از روی كار آمدن این بود كه جنابعالی و دوستانتان در دولت های گذشته آنقدر سرگرم مسایل توسعه سیاسی و امور شخصی بوده‌اید كه فرصت ظرفیت‌سازی برای افزایش تولید فولاد نداشته‌اید و به این مهم بی‌توجه بوده‌اید لذا برای جبران كاستی‌های شما مجبور بود ابتدا ظرفیت‌سازی كند و بستر افزایش تولید را فراهم نماید.
علی‌ایحال اگر جنابعالی هنوز اهمیت ظرفیت‌سازی در تولید فولاد را متوجه نشده‌اید همكاران ما در بخش فولادسازی آمادگی دارند كلاس‌های جبرانی برای شما برگزار كنند.
- جهانگیری: بر اساس برنامه چهارم توسعه برای تولید 25 میلیون تن فولاد برنامه‌ریزی كرده بودیم. امروز دولت باید پاسخ دهد كه چرا به هدف برنامه نرسیده است.
پاسخ: افزایش تولید فولاد یك فرآیند تخصصی و طولانی است و تا ظرفیت‌سازی نشده باشد، تولید فولاد امكانپذیر نخواهد بود، اگر جنابعالی و دوستانتان در دولت هشتم برای ظرفیت‌سازی وقت گذاشته بودید، طبق برنامه می‌توانستیم به رقم 25 میلیون تن در موعد مقرر پیش‌بینی شده دست پیدا كنیم اما دولت نهم به دلیل كاستی‌های گذشته مجبور بود برای افزایش تولید فولاد ابتدا زیرساخت‌ها را فراهم كند و ظرفیت‌سازی نماید كه این مرحله بسیار پرهزینه و زمان‌بر است. شما با طرح این مسأله در حقیقت فرار به جلو كرده‌اید و تلاش نموده‌اید مشكل كاستی‌های دوره وزارت خود را متوجه دیگران نمایید.
دولت نهم آنقدر خود را متعهد به مردم می‌داند كه از روز آغاز مسؤولیت وارد عرصه تولید شد و هرگز به سراغ نقد عملكرد گذشته صنعت و معدن نرفت، لذا مردم از عملكرد دوران مدیریت جنابعالی اطلاع دقیقی ندارند. اكنون پی برده‌ایم كه عدم بازگویی عملكرد مدیریتی شما، دست كم یكی از آثارش گمراهی خودتان بوده است. لذا اكنون برخود واجب می‌دانیم در سلسله مباحثی، آن چه در دوران وزارت شما بر این وزارتخانه رفته است را برای تنویر افكار عمومی و یا دستكم اطلاع خودتان از اشتباهاتی كه داشته‌اید بازگو كنیم. یك نكته را بدانید كه همه بر این نكته واقف هستند كه در دوران وزارت شما بر وزارت صنایع و معادن، اكثر وقت خود را صرف مسایل كوته‌بینانه حزبی و سیاست بازی كردید و منافع حزبی بر اكثر تصمیمات وزارتخانه سایه افكنده بود و متاسفانه در سایه مسایل حزبی نتوانستید منافع ملی صنعت و معدن كشور را به درستی تشخیص دهید.
انشاء‌الله در فرصتی مناسب پرونده فعالیت‌های سیاسی جنابعالی در وزارت صنایع و معادن را خواهیم گشود تا ملت بزرگ ایران بدانند چه فرصت‌های طلایی را در بخش صنعت و معدن از دست داده‌اند و منشاء بیكاری امروز فرزندانشان چه بوده است؟
- جهانگیری: سال گذشته میزان تولید فولاد در كشور كمتر از 10 میلیون تن بوده است. در طول چهارسال گذشته این بخش كمتر از 10 درصد رشد داشته است. نتیجه‌گیری رشد 70 درصدی توسط آقای احمدی‌نژاد اصلا منطقی نیست.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی