انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 534)
شنبه 9/3/1388 - 19:33 -0 تشکر 117535
فرار موسوی از مناظره!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

سلام

سایت‌های حامی میرحسین موسوی برخلاف توافقنامه امضا شده توسط بیژن زنگنه نماینده وی، پروژه فرار از مناظره را کلید زدند.

به گزارش رجانیوز، در حالی که برنامه‌های تبلیغات انتخاباتی توسط نمایندگان کاندیداها در جلسه‌ای با حضور ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما نهایی و به امضاء همه نمایندگان رسیده بود، مسئولین ارشد ستاد موسوی براساس آخرین جمع‌بندی خود مقرر کرده‌اند که به دلیل تسلط بالای احمدی‌نژاد به هر نحو ممکن باید مناظره موسوی- احمدی‌نژاد لغو شود.

اما با توجه به اثر منفی این تصمیم بر افکار عمومی و تداعی فرار از موضع ضعف، قرار شده است رسانه‌های حامی موسوی پروپاگاندای رسانه‌ای این اقدام را آماده کنند. در این راستا سایت آینده نزدیک به یکی از آقازاده‌ها در خبری جعلی از مذاکره کردان با ضرغامی برای لغو مناظره‌ها خبر داده است. این خبر جعلی در حالی منتشر می‌شود که اساساً کردان جزء مدیران مطرود ضرغامی محسوب می‌شود و رابطه‌ای صمیمی بین وی و رئیس ستاد و صداوسیما برقرار نیست.

همچنین در ادامه این خبرسازی‌ها و آماده کردن فضا برای فرار موسوی از مناظره، مقرر شده است که این ادعا که آمارهای اعلامی از سوی احمدی‌نژاد صحت ندارد، بیان و تکرار شود.

در این زمینه سایت کلمه نوشت: به نظر می رسد بهتر است در فرصت باقی مانده تا گفت و گو های دو یا چند نفره میان نامزدهای انتخابات هر کدام از کاندیداهای محترم و به ویژه رییس دولت نهم مشخص کنند که قصد دارند از شیوه ای که علی رغم انتقاد کارشناسان در طی چهارسال گذشته بر مبنای آن عمل کرده اند استفاده کنند یا حاضرند در مسائل کلان و اساسی به نظرات منتقدان و صاحب نظران احترام بگذارند و با اعلام مشی خود در این زمینه نظراتی را ابراز کنند که کاندیداهای دیگر در خصوص صحت آنان تردید ندارند؟

اما این اولین باری نیست که موسوی و حامیان وی قصد بر هم زدن بازی و حرکت به سوی اقدامات جنجالی به منظور مظلوم‌نمایی را دارند.

اردیبهشت داغ

اواخر فروردین ماه، منابع مختلف خبری از اجرای پرو‍ژه «اردیبهشت داغ» توسط ستاد میرحسین می دادند كه بر اساس آن با ایجاد یك «موج» تخریب بتوان موجی اجتماعی به راه انداخت. اوج گرفتن حملات و سخنرانی های یك جانبه علیه دولت نشان از آغاز این پروژه داشت.

بر همین اساس بود كه به كمك منابع مالی گسترده ای كه احزاب گوناگون سیاسی فراهم آورده بودند، میتینگهای سیاسی گسترده ای برگزار شد كه وجه مشترك آن فحاشی به رئیس‌جمهور و ایجاد فضایی احساسی بود. شاخص ترین این مراسم‌ها در هفته گذشته برنامه دوم خرداد بود كه با حضور رئیس جمهور سابق برگزار شد. در این مراسم دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صریحا به مردم و رئیس جمهور توهین كرد.

ناكام ماندن اردیبهشت داغ

تشكلهای دانشجویی مستقل و حامیان دكتر احمدی‌نژاد در دانشگاه ها و شهرهای گوناگون به جای توهین، نقد كاندیداها را در دستور كار قرار دادند. آنها با برگزاری انبوهی از جلسات مناظره كه می توان گفت تاكنون بی سابقه بوده است، تلاش كردند تا فضایی فراهم كنند تا نمایندگان كاندیداها به جای سخنان یك جانبه، رو د ر رو یكدیگر را نقد كنند و به جای حمله به رقبا، برنامه های خود را ارائه كنند.

عملكرد حامیان احمدی‌نژاد سبب شد تا به نوشته گلف‌نیوز، نیمه اول بازی انتخابات یك بر صفر به نفع احمدی‌نژاد خاتمه یابد!

شنبه 9/3/1388 - 19:35 - 0 تشکر 117537

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

سلام

آمادگی احمدی‌نژاد برای مناظره

در شرایطی كه مناظره های گسترده توانسته بود جای خود را در دانشگاه ها و شهرهای گوناگون باز كند، هاشمی ثمره، رئیس ستادهای مردمی دكتر احمدی‌نژاد در 18 اردیبهشت، اعلام كرد: «احمدی‌نژاد در انتخابات حاضر به مناظره با تمام كاندیداهای ریاست جمهوری است». یك روز پس از این موضع گیری، دكتر احمدی‌نژاد كه برای ثبت نام در وزارت كشور حاضر شده بود نیز اعلام كرد:‌ آماده مناظره هستم.

مفید ندانستن مناظره توسط موسوی و اعلام آمادگی برای مناظره توسط رئیس ستاد او

سكوت میرحسین موسوی در قبال مناظره با رئیس جمهور، در شرایطی كه توسط مهندس میرحسین و اطرافیانش هر روزه به دولت حمله می شد، رئیس ستادهای میرحسین را مجبور كرد كه در 27 اردیبهشت، در یک نشست خبری اعلام كند كه «موسوی آمادگی مناظره را دارد». وی همچنین در سخنانی گفت: «آقای مهندس موسوی آمادگی کامل برای حضور در مناظره را دارند و امیدواریم صداوسیما هرچه زودتر برنامه های خود را اعلام کند و میزگردی با شرایط برابر، بی طرفانه و با کلیه شرایط یک میزگرد با اصول اخلاقی و عملی برگزار کند؛ قطعاً آقای مهندس موسوی در آن شرکت خواهد کرد.» http://www.sarmayeh.net/ShowNews.php?45024

سخنان بهزادیان نژاد بلافاصه توسط سایتها و روزنامه های حامی میرحسین مورد توجه قرار گرفت و آنها كه در این مدت به خاطر ترس كاندیدای خود از مناظره احساس سرخوردگی می كردند با ذوق زدگی اعلام كردند كه «موسوی آمادگی مناظره را دارد».

این در حالی بود كه مهندس میرحسین 12 اردیبهشت در مصاحبه ای از مناظره فرار كرده و گفته بود: گمان نمی کنم مناظره تلویزیونی راه حل مناسبی باشد و خیلی بر فضای جامعه برای تدبر کمک نمی کند. این بدین معنی نیست که از مناظره گریزان باشم بلکه همین مصاحبه ها و اظهار نظرها هم نوعی مناظره است. http://www.hamvatansalam.com/news130531.html

منع میرحسین از مناظره

به گفته كارشناسان، حضور بدون برنامه میرحسین موسوی در انتخابات، سبب شده است كه این كاندید جز حمله به دولت حرفی برای گفتن نداشته باشد. سخنان متناقض موسوی بازتابهای منفی گسترده ای را به جای گذاشته است. سخنان متضاد وی در خصوص سهام عدالت، سیاست زمین‌های 99ساله، یارانه‌ها و یا مباحث سیاست خارجی هر روز مورد توجه منتقدان قرار می گیرد.

وی در اولین برنامه تلویزیونی خود نطقی ضعیف به نمایش گذاشت، در حالی كه احمدی‌ن‍ژاد با آرامش و بدون حمله به دیگر كاندیداها سخنان خود را گفت.

این اتفاقات در كنار گفته های احمدی‌ن‍‍ژاد در جمع 20 هزار نفری دانشجویان حامی خود كه اعلام كرده بود برخی مطالب را در مناظره‌های رو در رو افشا خواهد كرد، سبب شده است تا اطرافیان موسوی از وی بخواهند با آوردن بهانه و حمله به صدا و سیما و رئیس‌جمهور، از مناظره با احمدی‌نژاد انصراف دهد.

بی‌برنامه

در حالی كه برخی افراد در خصوص حضور موسوی در مناظره با احمدی‌ن‍ژاد هشدار می‌دهند و حضور وی را سبب شكست قطعی میرحسین می‌دانند،‌ برخی دیگر مطرح می كنند كه عدم شركت موسوی در مناظره به منزله باخت 3 بر صفر است!

آنها اعتقاد دارند در شرایطی كه كروبی و رضایی برای مناظره با احمدی‌نژاد اعلام آمادگی كرده اند، آوردن بهانه‌هایی چون عدم پایبندی رئیس جمهور به بحث منطقی نمی تواند حتی هواداران وی را قانع كند و سبب می شود از وی چهره‌ای بی منطق كه تنها می تواند یك طرفه به دیگران حمله كند و برنامه ای برای اداره كشور ندارد، بسازد.

باید منتظر ماند و دید آیا میرحسین موسوی توان آن را دارد كه درمقابل احمدی‌نژاد حاضر شده و انتقادهای خود را رو در رو با وی مطرح كند؟! یا می خواهد هنوز یك طرفه به حملات خود ادامه دهد.

شنبه 9/3/1388 - 19:40 - 0 تشکر 117541

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

منبع

شنبه 9/3/1388 - 19:48 - 0 تشکر 117550

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

این درحالیست که موسوی خیلی دوست داشت در مناظره دکتر را شکست داد اما مثل اینکه خواب بود!!!!

يکشنبه 10/3/1388 - 8:50 - 0 تشکر 117666

سلام

آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهوور محبووب و مکتبی مردم ایران که بارها اعلام آمادگی کردند و البته طرفداران خودشوون رو نسبت به توهینات و فحاشی های آقایوون کاندیدا با وعده ی جبران در مناظره به آرامش خووندند،اینو رسما خودمم از دکتر شنیدم

اما بد نیست بدوونید که به آقای مووسوی و کرووبی سفارش شده در صوورت لغو نشدن مناظرات باید در مناظره ی بینشوون فقط به تخریب دولت نهم بپردازند...

راستی یه سوال شما تخریب رو در چی میدوونید؟فیلم انتخاباتی آقای مووسوی رو دیدید؟من یاد فیلم آقای رفسنجانی افتادم،فیلم هندی بوود انگار...!!!

انگار آقای مووسوی فقط مکتووب برنامه اعلام میکنند...

تا بعد...

يکشنبه 10/3/1388 - 17:54 - 0 تشکر 117781

مگر چاره ای جز تخریب دارند؟ آیا کاری کردند که به رخ احمدی نژاد بکشند؟ خب من هم جای آقای موسوی و طرف دارانش بودم فرار را بر قرار ترجیح می دادم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی