انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 373)
شنبه 9/3/1388 - 13:53 -0 تشکر 117438
محسن رضایی طرح تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش را اجرا می کند

 
سلام

محسن رضایی در سخنرانی های اخیر خود شکیل وزارت ورزش به جای سازمان تربیت بدنی را از برنامه های اصلی خود در زمینه ورزش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، پس از ناکامی کاروان ورزشی ایران در رقابت های المپیک 2008 پکن ، برخی از نمایندگان مجلس پیشنهاد ادغام سه سازمان دولتی و تبدیل آن را به وزارت ورزش رفاه و جوانان ارائه کردند،اما به دلیل برخی مخالفت هایی که از سوی نمایندگان مجلس و دولتیها مبنی بر افزایش وزارتخانه و مغایرت این طرح با کوچک سازی بدنه دولت و همچنین خصوصی سازی ورزش ، این پیشنهاد کنار گذاشته شد تا پس از نمایان شدن برخی مشکلات حقوقی در بخش های مختلف وزارت ورزش ، دوباره در صحن علنی مجلس مطرح شود.در این بین اما از میان نامزدهای انتخاباتی، محسن رضایی این موضوع را به عنوان برنامه های اصلی خود مطرح کرده و در نظر دارد در صورت احراز پست ریاست جمهوری پیش از هر چیز سازمان تربیت بدنی را به وزارت ورزش تبدیل کند تا در صورت کسب نتایج ضعیف امکان استیضاح مسوولان ورزشی در دولت وی فراهم باشد.

این در حالیست که تلاش های نمایندگان مجلس علیرغم جمع آوری 111 رای ، در حالت تعلیق باقی مانده بود و تصویب آن در نهایت با استناد به تبصره «115» قانون مدیریت خدمات کشوری مورد مخالفت مرکز پژوهش های مجلس قرار گرفت. بر اساس این تبصره ایجاد هر گونه دستگاه اجرایی جدید بر اساس پیشنهاد دستگاه‌ ذیربط، موکول به تأیید شورای عالی اداری، تصویب هیأت وزیران و در نهایت تصویب مجلس شورای اسلامی است، بنابراین به منظور پرهیز از خدشه به این قانون که قانون مادر در خصوص ساختار تشکیلاتی دولت به حساب می آمد این توصیه از سوی مرکز پژوهش های مجلس مطرح شد که از تأسیس وزارتخانه‌های جدید بدون طی مراحل مذکور خودداری شود.

اظهارات و مستندات برخی نمایندگان مجلس مهر تاییدی بر این تصمیم محسن رضایی است که از این جمله اظهارات مقداد نجف نژاد عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش و رئیس کمیته فوتبال این فراکسیون است .به اعتقاد مقداد نجف نژاد، طرح تشكیل وزارت ورزش، سال‌های سال در كشورهای پیشرفته به لحاظ ورزشی از جمله فرانسه، برزیل، انگلستان و... انجام شده است و در كشور ما نیز به لحاظ ساختاری وضعیت متعالی‌تری را با شرایط اقتصادی بهتر رقم خواهد زد. ‌اگر پیشنهاد ادغام سازمان‌ها و تشكیل وزارتخانه ورزش در همان ابتدای طرح عملی می‌شد، رئیس جمهور آینده فرصت كافی برای هماهنگی با این وزارتخانه و تشكیل كابینه ورزش را پیدا می‌كرد، اما در حال حاضر این پرونده به بعد از انتخابات موكول خواهد شد.

این طور که به نظر می رسد در صورت عملی شدن اظهارات محسن رضایی، می توان در دولت وی شاهد تحولی عظیم در ورزش کشور بود. 

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...  

 

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی