انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 374)
پنج شنبه 7/3/1388 - 15:8 -0 تشکر 116909
چرا «آینده» شایعه خود را تکذیب کرد؟

علما را فدای باندبازی های خود قرار ندهید

چرا «آینده» شایعه خود را تکذیب کرد؟

یك سایت منتسب به مافیای اقتصادی كه خبر اعلام مخالفت اعضای جامعه مدرسین با احمدی ن‍ژاد را منتشر كرده بود، در اقدامی ناشیانه این شایعه بزرگ خود را تكذیب كرد.

گروه سیاسی - یک سایت محفلی که با نزدیک شدن به دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز به کار کرده و چندی است با انتشار اخبار مجعول منافع گروهی و حزبی خود را دنبال می کند، در جدیدترین اقدام غیراخلاقی، اقدام به درج خبری با عنوان «چه کسانی با اعلام حمایت از احمدی‌نژاد مخالف بودند؟» با هدف القای مخالفت تعدادی از مراجع و علمای حوزه علمیه قم با رئیس جمهور کرد.

در این خبر که در واکنش به اعلام حمایت اکثریت جامعه مدرسین در غالب بیانیه آیت‌الله محمد یزدی، رئیس‌جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر شده بود، نام  19 تن از اعضای این تشکل روحانی را به عنوان مخالفین دکتر احمدی نژاد ذکر کرده بود.

در همین حال «شبکه خبر دانشجو» ضمن تماس با دفاتر چندین تن از بزرگان جامعه مدرسین از جمله دفتر حضرات آیات مکارم شیرازی و جوادی آملی و حجت الاسلام حسینی بوشهری، صحت و سقم این خبر  را جویا شد که دفاتر و نمایندگان حضرات و آیات عظام رسما خبر سایت مذکور را تکذیب کردند.

در آن خبر که با رعایت کامل حفظ اصل نقل قول تنظیم شده بود، به وضوح خبر سایت محفلی «آینده» که اداره کنندگانش سابقه به تعطیلی کشاندن یک سایت دیگر به خاطر «جعل خبر» را در کارنامه خود دارند، تکذیب شد.

در این خبر آمده بود: «آیت الله حسینی بوشهری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی "شبكه خبردانشجو" در واكنش به انتشار اسامی برخی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در برخی سایت ها با عنوان مخالفت با احمدی نژاد، گفت: نظر من همان نظر و موضع دبیر سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین سعید جوادی آملی، فرزند حضرت آیت الله جوادی آملی در گفت و گو باخبرنگار "شبكه خبر دانشجو"، در واکنش به درج اخبار کذب  برخی سایت ها مبنی بر مخالفت آیت الله جوادی آملی با احمدی نژاد، گفت: موضع و نظر حضرت آیت الله جوادی آملی همان موضع و نظر دبیر محترم سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است و در پاسخ به این مساله موضع جامعه مدرسین را منتشر نمائید.
در همین زمینه پیگیری های خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در تهران نیز حاکیست، ایشان هیچ موضعی له یا علیه هیچ یک از کاندیداها نداشته اند و به گفته مسئول دفتر ایشان در تهران، اساسا شان مرجعیت فراتر از ورود به کشمکش های سیاسی و حزبی است.»

همان گونه که از متن خبر فوق مشخص است، محور خبر «شبکه خبر دانشجو» «تکذیب مخالفت مراجع عظام تقلید و علما با دکتر احمدی نژاد» بوده است نه حمایت ایشان از از كاندیداتوری وی.

اما ظاهرا انتشار واقعیات موجود در فضای سیاسی کشور به مذاق برخی محافل حزبی خوش نیامد تا اینکه به جنب و جوش افتاده و با قلب واقعیت به خط خبری جعلی گذشته خود ادامه دهند.

بار دیگر «آینده» در راستای وظیفه ای كه گروه های پشت پرده آن برایش طراحی كرده اند، در خبری به نقل از حجت‌الاسلام والمسلمین سعید جوادی آملی، فرزند ارشد آیت‌الله جوادی آملی، با هدف تخریب بسیج دانشجویی، «شبکه خبر دانشجو» را جاعل می خواند و البته در این اثنا، خبر قبلی خود را به صورت ناشیانه ای تکذیب می کند!

این سایت محفلی كه با پشتوانه و حمایت مالی مافیای اقتصادی اداره می شود، در خبر خود به نقل از فرزند آیت الله جوادی آملی می نویسد كه ایشان بیش از دو سال است كه در جلسات جامعه مدرسین شركت نمی كنند. این درحالیست كه در خبر قبلی، آینده مدعی شده بود كه 19 تن از اعضای جامعه مدرسین از جمله آیت الله جوادی آملی، با احمدی ن‍ژاد مخالفت كرده اند.

با دقت در محتوای خبر "شبكه خبر دانشجو" و مصاحبه "آینده" با حجت الاسلام سعید جوادی آملی، بوضوح سردرگمی و پریشانی این سایت محفلی مشخص می شود.

اساسا معلوم نیست سناریو نویسان آینده چه چیزی را تكذیب می كنند؟ اگر اعلام موضع آیت الله جوادی آملی را تكذیب می كنند كه این موضوع نیز محور خبر شبكه خبر دانشجو بوده است و این شبكه اولین بار این موضوع را منتشر كرد و اتفاقا این سایت آینده بود كه در خبر مجعول خود موضع «نفی احمدی ن‍ژاد» را به معظم له نسبت داد؛ پس نتیجتا سایت آینده در اقدامی ناشیانه خبر خود را تكذیب كرده است. 

به نظر می رسد اداره كنندگان این سایت منتسب به مافیای اقتصادی، برای پوشاندن این گاف و رسوایی بزرگ قصد دارند با اتهام زدن به «شبكه خبر دانشجو» و دانشجویان بسیجی، اذهان را به سویی دیگر منحرف كرده و مقصر این ننگ را دیگری معرفی كنند.

گفتنی است پس از انتشار خبر مجعول سایت آینده مبنی بر نسبت دادن موضع نفی احمدی نژاد به 19 تن از علمای برجسته جامعه مدرسین، بیانیه ها و موضع گیری های صریح حضرات و آیات عظام كه مورد نسبت ناروای این سایت جاعل قرار گرفته اند، در رد این دروغ بزرگ اتخاذ شده است.

 دفتر آیت الله جوادی آملی با صدور بیانیه رسمی اعلام كرد كه ایشان له یا علیه هیچ کاندیدایی موضع گیری نكرده و نمی کنند.

دفاتر آیات عظام مكارم شیرازی، مومن، مقتدایی و حسینی بوشهری كه همگی از اعضای برجسته جامعه مدرسین هستند نیز در موضع گیری های جداگانه ای خبر آینده را دروغ خوانده اند.

ذكر این نكته ضروریست كه انتظار انصاف و رعایت اخلاق رسانه ای از سایتی كه با پشتوانه مالی مافیای اقتصادی اداره می شود، خیال خامی است و  شبكه خبر دانشجو و دانشجویان بسیجی هیچ بهایی به این گزافه گویی ها و زبان درازی ها نمی دهد.


«شبکه خبر دانشجو» بار دیگر تاکید می کند، خبر خود مبنی بر «تکذیب مخالفت آیات عظام مکارم و جوادی آملی و حجت الاسلام حسینی بوشهری با احمدی نژاد» را در نهایت صداقت خبری و با حفظ شان و منزلت علمای بزرگ حوزه علمیه قم منتشر کرده است و اساسا به این نكته اعتقاد عمیق دارد كه شان و منزلت علما و مراجع عظیم الشان فراتر از آن است كه دستمایه درگیری ها و كشمكش های سیاسی و حزبی قرار گیرد.

منبع:http://www.snn.ir/NewsContent.aspx?NewsID=98793

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
پنج شنبه 7/3/1388 - 15:24 - 0 تشکر 116912

با سلام

اه ببخشید ببخشیدا عکسش جا موند نمیدونم من با عکس انداختم خب حالا اینم عکسش ببخشید مشکل فنی بود دیگه !!!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
پنج شنبه 7/3/1388 - 15:28 - 0 تشکر 116914

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

این که جای تعجب نداره، چند وقت پیش هم سایت اینده یه مطلبی رو قرار داد، و با سند همینجا اثبات کردیم منبعشون اشتباه هست، سریع منبع رو عوض کردن!!!
جالب اینجا بود که منبع جدیدشون هم اشتباه بود!!!
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی