انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 253)
چهارشنبه 6/3/1388 - 16:34 -0 تشکر 116663
در برابر زیاده خواهی ها کوتاه نخواهم آمد/ توزیع منابع مالی مشکل کشور

احمدی نژاد در رباط کریم:
در برابر زیاده خواهی ها کوتاه نخواهم آمد/ توزیع منابع مالی مشکل کشور
رئیس جمهور گفت: اگر این دولت باردیگر بر سرکار آید مدافع حق در برابر زیاده خواهی ها، قلدری ها، دست اندازی های به بیت المال، رانت خواری ها، خواهد بود و در برابر حقوق ملت ایستادگی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به رباط کریم، دکتر محمود احمدی نژاد در ادامه دور دوم سفرهای استانی هیئت دولت که صبح امروز وارد رباط کریم شده بود در جمع مردم این شهرستان اظهار داشت: مردم این سامان همواره برای ملت ایران مفید و نافع بوده اند و مردم این منطقه مردمی سلحشور، مومن، دلسوز، سنگربان استقلال، عزت و عظمت ملت ایران هستند.

وی افزود: مردم این دیار در کار، صنعت، کشاورزی و خدمت در خط مقدم ملت ایران قرار دارند.

احمدی نژاد با اشاره به وظایف دولت اسلامی ادامه داد: در سفرهای قبل از عدالتخواهی، مهرورزی، مهربانی، دعوت به توفیق، دفاع از مظلومان، مقابله با ستمگران، توجه ویژه به محرومان و توجه به پیشرفت کشور و نگاه به مسئولیت به عنوان یک امانت الهی شجاعت، عزت خواهی، مقاومت و حمایت از منافع ملت صحبت کردم و امروز می خواهم درباره وظیفه دیگری سخن بگویم.

رئیس جمهور دفاع از حق را مسئولیت دیگر مهم دولت اسلامی برشمرد و تصریح کرد:حق ریشه در هستی دارد و متعلق به خداست و از خدا ناشی می شود و نور و روشنایی است.وی افزود: حق مطلق خدای متعال است راستی، درستی، پاکی، عدالت، عشق، محبت، عزت، علم، حکمت و قدرت الهی همه حق است.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد:حکومت های دنیا هم اگر متصل به خداوند باشند حق و ماندگار هستند و اگر متصل نباشند باطل بوده و از بین خواهند رفت.

رئیس جمهور اضافه کرد: اگر دولتی مدافع حق باشد منشاء خیر و برکت خواهد بود وگرنه جز ذلت برای خود و ملت خود به ارمغان نخواهد آورد و اگر منشاء یک دولت غیر الهی باشد ماندگارنخواهد بود چرا که از خار، خار می روید و از گل، گل بر می آید.

وی خاطر نشان کرد: نباید انتظار داشته باشیم دولتی که معتقد به حق و مدافع آن نیست بتواند منشاء خیر و برکات باشد و گل های زیبا برای ملت به ارمغان بیاورد.

احمدی نژاد تصریح کرد: باطل بی ریشه است و در عالم جایگاهی ندارد و در قرآن نیز مثال کف روی آب است چرا که کف خود رونمایی می کند اما ریشه ای ندارد اما حق ماندنی است و حق در خدمت مردم و به نفع آنان است.وی افزود: دولتی که به دنبال حق است مدافع حقوق آحاد ملت است و همچنین مدافع حقوق اقشار گوناگون است.

احمدی نژاد در ادامه گفت: دولت مدافع حق در برابر زیاده خواهی ها، قلدری ها، دست اندازی های به بیت المال، رانت خواری ها، می ایستد و از حقوق ملت دفاع می کند.وی خطاب به مردم تصریح کرد: شما که همواره مدافع حق، پاکی، عدالت و مظلومان هستید بدانید که راه حق بهترین راه و مسیر پیروزی و زندگی سعادتمند و عزت است و مسیر حق در نزد خداوند بهترین است.

رئیس جمهورادامه داد: شما که برای خانواده خود و صیانت از حقوق خود و آبادانی ایران اسلامی کار می کنید بدانید که با صبر، مقاومت، ایستادگی شما دشمن مایوس می شود چرا که شما حق و پیروز هستید.

احمدی نژاد همچنین ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به آن بانوی بزرگ اسلام اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا مدافع حق بود و برای دفاع از حق ایستاد و جان شیرین خود را فدای دفاع از حق کرد. لذا دولت اسلامی باید مدافع حق باشد.

وی اضافه کرد: اگر دولتی در برابر جو سازی ها هجوم و فشارها تسلیم شود و از حق مردم عدول کند باید بداند که در جهنم سوزان الهی خواهد سوخت به همین علت دولت باید در کنار ملت باشد.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: دولت نمی تواند در برابر تضییع حق و در محرومیت نگاه داشتن مردم و شکم سیری های بی پایان عده ای دیگر بی تفاوت باشد، چرا که دولت باید متعلق به مردم و مدافع حق و پشتیبان حقوق همه آنان باشد.

رئیس جمهور ادامه داد: برای یک دولت ایستادن بر حق ملت و دفاع از عدالت و حقوق مردم سخت ترین کار و انجام وظیفه است چرا که خود خواهان زیاده طلبان، قلدرها و گروه هایی هستندکه هراندازه می برند، سیر نمی شوند و آنان نمی پسندند که حقوق ملت به طور کامل اعاده شود و کسانی هستند که همواره می خواهند بیشتر از حق و شایستگی خود بهره برداری کنند.

احمدی نژاد ادامه داد:این افراد در برابر دولتی که بخواهد از حق ملت دفاع کند می ایستند و بهانه های گوناگون را طراحی می کند.

وی در ادامه توضیح داد: امروز یکی از مشکلات کشور ما مشکل توزیع منابع مالی است و از تسهیلات بین اقشارگوناگون و مناطق مختلف است.

احمدی نژاد گفت: چند سال قبل عده ای معدود در حدود 1500 نفر منابع بانکی را به صورت کلان در اختیار گرفته اند و بیش از 90 درصد معوقه های بانکی متعلق به این افراد است به گونه ای که آنان پول های درشت را گرفته اند و در بازار مسکن و در بازارهای گوناگون وارد کرده اند و در برابر درخواست بانک ها برای استرداد مقاومت می کند.

وی افزود: البته دولت کارگروه هایی را از 3 سال قبل تشکیل داده و این افراد را نفر به نفر دعوت می کند و از آنان می خواهد اموال بیت المال را برگردانند اما هر کدام را که دعوت می کنیم امواج سنگین تبلیغاتی علیه دولت به راه می افتد و می گوید سیاست اقتصادی دولت غلط است.

وی ادامه داد: یکی از این افراد 4 سال قبل 110 میلیارد تومان از دو بانک وام گرفته است به بهانه ساخت کارخانه و وارد کردن آهن. اما به جای این کار این مبلغ را وارد بازار مسکن، بورس بازی و سوداگری کرده و موجب افزایش قیمت مسکن شده است. لذا دولت این موضوع را پیگیری کرد و یک دادستان شجاع در شهر قزوین این فرد را احضار کرد و او را به حکم قانون دستگیر کردند و به او اعلام کردند تا پول را برنگردانی از آزادی خبری نیست.

رئیس قوه مجریه همچنین گفت: به محض انجام این کار تلفن ها و فشارها علیه آن دادستان به صدا در آمد ولی آن دادستان مقاومت کرد.وی اضافه کرد: همزمان با این پرونده، پرونده دیگری برای شخص خاطی در تهران دست و پا کردند و به بهانه اینکه هر دو پرونده باید در تهران مورد بررسی قرار گیرد او را از شر دادستان مربوطه خلاص کردند و به تهران آوردند و هنوز هم در حال مقاومت هستند.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: وقتی دولت می ایستد و می گوید پول ها را برگردانید صدها بلند گو به صدا در می آید که سیاست های اقتصادی دولت غلط است ولی ما می گوییم که یک جوان گلستانی یا رباط کریمی که 5 میلیون یا 3میلیون تومان برای اجاره یک مسکن لازم دارد واجب تر است.

رئیس جمهور ادامه داد: چگونه است که یک آدم گردن کلفت بتواند 110 میلیارد تومان یکی دیگر 80 میلیارد تومان و دیگری 180 میلیارد تومان را به بهانه ساختن کارخانه بگیرد و آن را نسازد و در عرض 4 الی 5 سال بیشتر از همان پول را، که از بازاری که خودشان آشفته می کنند به جیب بزنند.

وی افزود: کسی که از پول دولت و ملت صدها میلیارد تومان خرج می کند برای او کاری ندارد که از این مبلغ چند میلیون تومان هم برای بسیج کردن صدها بلند گو خرج کند لذا دولت اسلامی باید بایستد و از این گونه فشارها عقب نشینی نکند.

احمدی نژاد در ادامه سخنانش دررباط کریم خاطر نشان کرد: من از زبان شما به آنان می گویم اگر تک تک مردمی که در این میدان جمع هستند جای من بودند هرگز در برابر زیاده خواهی ها کوتاه نمی آمدند.

وی ادامه داد: آقایی در 8، 9 و 12 سال قبل مسئول یک بخشی بوده است و در اطراف تهران و در بهترین نقطه دماوند و لواسانات 30 هکتار، 80 هکتار و 10 هکتار از بهترین زمین های منابع طبیعی را با زد و بند و بر خلاف قانون تصرف کرده است اما امروز که به سراغش می رویم و می گوییم یک مسئول نباید دست به چنین اقداماتی می زد و این مردم مهمتر هستند آنان واکنش نشان می دهد.

رئیس جمهور تصریح کرد: به محض اینکه می گوییم آقا، این زمین ها را برگردانید و اجازه دهید جوانان مشغول کار شوند آن وقت سر و صدا از صد نقطه بلند می شود که سیاست های اقتصادی دولت غلط است. البته ما از این تبلیغات هراسی نداریم و تا احقاق حقوق ملت ایران تا آخرین حد خواهیم ایستاد.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش گفت: عده ای هم خیال نکنند که با تهمت، دروغ، جو سازی و تکرار دروغ های خیلی بزرگ می توانند کار خود را پیش ببرند چرا که مردم ایران هوشمند و هوشیار هستند و ایستاده اند و از همه حقوق خود تا آخر دفاع خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین وظیفه دولت اسلامی ایستادگی بر حق است و اگر دولت مردی در هر جایی از کشور کوچکترین نرمش و کوتاهی در صیانت از حقوق مردم انجام دهد مطمئنا آن مسئول و آن مدیر مورد تایید ملت ایران و مردم این منطقه نخواهد بود.

رئیس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنانش گفت: شما به دنیا نگاه کنید چرا که مشکل اصلی جهان این است که برخی از دولت ها مدافع حق و پایبند به آن نیستند و تسلیم آن نمی شوند لذا این موضوع باعث همه مشکلات، جنگ ها، تبعیض ها، اشغالگری ها و جنایات است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش درباره تصمیماتی که در دور اول سفرهای استانی برای شهرستان رباط کریم اتخاذ شده است، گفت: اقداماتی در بخش راه ها، انتقال آب ، احداث سیلو، احداث واحدهای دانشگاهی، مجتمع های فنی و حرفه ای و دو سالن ورزشی انجام شده است اما اقداماتی که از این پس باید انجام شود با توجه به جمعیت 750 هزار نفری رباط کریم این است که دولت در تقسیمات کشوری این شهرستان تجدید نظر کند.

وی افزود: سفرهای استانی دور دوم دولت هفته آینده به پایان می رسد و پس از آن در جلسه هیئت دولت تصمیمات مهمی برای تهران و شهرستانهای اطراف آن اتخاذ خواهد شد.

رئیس جمهور احداث خط قطار سریع السیر از تهران به شهرستان رباط کریم را یکی از اقدامات دولت برشمرد و گفت: تلاش می کنیم افرادی که برای مسکن مهر ثبت نام کرده اند نیز بتوانند وام های لازم را دریافت کنند.

احمدی نژاد گفت: قرار بود کانال محمدیه احداث شود که البته قسمتی از آن انجام شده و انتقال 6 متر مکعب آب از این منطقه ادامه خواهد داشت.وی ادامه داد: برای اشتغال جوانان دو شهرک جدید صنعتی به تصویب دولت خواهد رسید و احداث بیمارستان نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

رئیس جمهور در ادامه خطاب به استاندار تهران گفت: با توجه به جمعیت این منطقه بنده از طرف مردم این شهرستان از شما می خواهم که بهترین ، مردمی ترین، دلسوزترین و قوی ترین مسئولان را برای مدیریت این منطقه اعزام کنید.

احمدی نژاد گفت: برای تحصیل، اشتغال و ورزش جوانان اقداماتی انجام خواهد شد به گونه ای که یک زمین چمن مصنوعی و 5 مجموعه ورزشی برای این منطقه به تصویب خواهد رسید و 5 مجموعه ورزشی اختصاصی هم برای بانوان احداث خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: درباره شوراها نیز با بنده صحبت شده و انشاء الله تصمیم لازم را به نفع مردم اتخاذ خواهیم کرد.

منبع:http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=886614

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی