انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 231)
چهارشنبه 6/3/1388 - 16:33 -0 تشکر 116662
احمدی نژاد :تا زمانی که در خدمت ملت هستم یک مورد مفت خوری را امضا نمیکنم

به نام خدا

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه هیچ دولت و هیچ ایرانی با غیرتی نمی‌تواند فشار به مردم را تحمل کند و دولت فریب این افراد را نمی‌خورد، تصریح کرد: به لطف خدا تا روزی که در خدمت ملت ایران هستیم یک مورد از این مفت‌خوری‌ها را امضا و تأیید نمی‌کنیم و با همکاری شما جلوی تخلفات و زمین‌خواری‌ها را خواهم گرفت.

دکتر محمود احمدی‌نژاد در نخستین گردهمایی همیاران مسکن با بیان اینکه اگر صنف مشاوران املاک نباشند، همواره دچار مشکل خواهیم بود، اظهار داشت: از 50 سال قبل قیمت مسکن پلکانی بالا رفته و پایین نیامده است و اگر همکاری صادقانه صنف مشاوران املاک نبود محال بود که قیمت مسکن 30 درصد پایین بیاید.

رییس‌جمهور نقش مشاوران املاک طی 30 سال گذشته را برخلاف ادعای برخی‌ها مثبت و تخصصی برشمرد و تأکید کرد: علی رغم هشدارهای مشاوران املاک، دو سال و نیم پیش برخی دست‌ها و سودجویان در بازار مسکن اختلال ایجاد و صنف املاک را به عنوان عامل اصلی معضل مسکن معرفی کردند.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر این نکته که بعید است که از صنف مشاوران املاک حتی یک واحد خواستار سختی کشیدن مردم و افزایش بی‌حد قیمت‌ها باشد گفت: در 200 ، 300 پرونده سنگین برای سوء استفاده‌چی‌ها در بخش مسکن و زمین صنف مشاوران املاک نقشی ندارد و سوء استفاده‌کنندگان کسانی هستند که هیچ‌کس را به رسمیت نمی‌شناسند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه کسانی که به دنبال سوء استفاده از معضلات اقتصادی، اجتماعی هستند برای اینکه رد گم کنند آدرس غلط و اشتباه به مردم می‌دهند، تصریح کرد: همواره چند رانت‌خوار که دستشان در دست مجوزده‌ها و اختیاردارها بوده خلاف کرده و اصناف زحمتکش را متهم کرده‌اند.

رییس‌جمهور گفت: برخی‌ها پول‌های درشت و کلان را برای ساختن کارخانه و واردات کالا گرفته بودند و به عنوان مثال چند سال قبل فردی 30 میلیون دلار و 80 میلیارد تومان وام گرفته و برای سوء استفاده این مبلغ را وارد بازار مسکن تهران كرده بود و وقتی امروز سراغ این فرد می‌رویم همه صدایشان بلند می‌شود.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه هیچ دولت و هیچ ایرانی با غیرتی نمی‌تواند فشار به مردم را تحمل کند و دولت فریب این افراد را نمی‌خورد، تصریح کرد: به لطف خدا تا روزی که در خدمت ملت ایران هستیم یک مورد از این مفت‌خوری‌ها را امضا و تأیید نمی‌کنیم.

رییس‌جمهور با اشاره به عوامل افزایش قیمت مسکن اظهار داشت: امیدواریم با همکاری مردم مشاوران املاک و مسکن و وزارتخانه‌های تعاون و مسکن و شهرسازی بازار مسکن سالم و آرام باشد.

دکتر احمدی‌نژاد افزایش قیمت مصالح را یکی از عوامل جهش قیمت مسکن دانست و گفت: امروز قیمت مصالح متعادل است و اگر چه برخی‌ها فشار بیاورند تا قیمت‌ها بالا برود اما دولت مقاومت می‌کند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه زمین از دیگر عوامل افزایش قیمت مسکن است، گفت: با همکاری مشاوران املاک و مسکن قیمت زمین تثبیت خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه هزینه‌های جنبی را از دیگر عوامل موثر در افزایش قیمت مسکن برشمرد و اظهار داشت: عوارض ساخت نقش مستقیم در جهش قیمت مسکن دارد.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه همه مشکلات از جایی شروع شد که برخی‌ها فکر کردند همه کارها را می‌توان توسط دولت حل کرد و توان عظیم مردم را کنار گذاشت، تصریح کرد: امورات کشور باید به دست مردم سازماندهی و اداره شود زیرا هیچ‌وقت دو میلیون کارمند نمی‌توانند کار و نقش هفتاد میلیون نفر را انجام دهد.

دکتر احمدی‌نژاد اظهار داشت: دولت باید راه‌ها را باز و پشتیبانی کند و موانع را بردارد تا مردم کارشان را انجام دهند.

رییس‌جمهور با اشاره به پیشرفت‌های طرح مسکن مهر تأکید کرد: اگر طرح مسکن مهر به مشاوران املاک و مسکن سپرده شود بهتر از دولت اجرایی خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه همواره تولید مسکن از نیاز و تقاضای مسکن عقب بوده است، گفت: 4 سال پیش یک میلیون و ششصد هزار واحد مسکونی کمبود داشتیم و 3 میلیون واحد فرسوده در شهرها و 2 میلیون واحد در روستاها وجود داشت و سالانه بیش از 800 تقاضای جدید نیز وارد شده است اما با همت مردم و کمک مشاوران مسکن در صدد هستیم نیازها برطرف شود.

رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه ارائه کد رهگیری در معاملات مسکن برکات زیادی داشته است، اظهار داشت: با همکاری صنف مشاوران مسکن و استفاده از سامانه ثبت معاملات مسکن و املاک جلوی زمین‌خواری‌ها و تخلفات گرفته می‌شود و راه‌های سوء استفاده در بخش مسکن محدود خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در نخستین گردهمایی همیاران مسکن با تأکید بر اینکه مسکن فقط یک سرپناه و سرمایه نیست در نگاه ملت ایران مسکن محل زندگی و آرامش و تربیت فرزندان و تعالی و کمال است.

رییس‌جمهور تصریح کرد: وقتی وارد مسکن می‌شویم باید با محیط امن آرامش‌بخش و کمال‌آفرین مواجه شویم زیرا در مسکن کانون خانواده به عنوان مقدس‌ترین نهاد خانواده شکل می‌گیرد.

دکتر احمدی‌نژاد مشاوران املاک و مسکن را خادمان بی‌ادعا و بی‌سر و صدای بخش مهم مسکن دانست و اظهار داشت: جنس مشاور املاک انسان‌های نجیب، فعال و دنبال رزق حلال هستند.

وی با تأکید بر اینکه دولت فشار به هیچ یک از اقشار مردم به ویژه صنف مشاوران مسکن را قبول نمی‌کند، گفت: سازمان امور مالیاتی باید با توافق اصناف کار مالیات‌گیری را انجام بدهد.

رییس‌جمهور در نخستین گردهمایی همیاران مسکن از پیشکسوتان عرصه مسکن قدردانی و نخستین کارت همیار مسکن را به یکی از برگزیدگان اهدا کرد.

پیش از سخنان دکتر احمدی‌نژاد رییس اتحادیه صنف مشاوران مسکن و املاک در سخنانی مشارکت مردم را تنها راه‌حل خانه‌دار شدن مردم برشمرد و اظهار داشت مشاوران مسکن به عنوان همیاران مسکن می توانند نقشی موثر در هدایت مردم و تسریع در خانه دار شدن مردم ایفا کنند.

رییس اتحادیه صنف مشاورین املاک و مسکن تأکید کرد: طرح مسکن مهر و ثبت کد رهگیری با استفاده از سامانه ثبت معاملات مسکن از جمله اقدامات مناسب دولت در بخش مسکن بوده است.

سعیدی کیا وزیر مسکن و شهرسازی نیز با اشاره به اقدامات دولت در بخش مسکن گفت: اجرای طرح مسکن مهر به منظور تحقق قانون اساسی و تأمین مسکن برای مردم بخصوص برای اقشار کم درآمد، تنظیم امور مربوط به مسکن و املاک کشور با همت صنف مشاورین مسکن و ایجاد سامانه ثبت معاملات و استفاده از جامعه املاک کشور از جمله اقدامات دولت در بخش مسکن است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی