انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 293)
چهارشنبه 6/3/1388 - 15:49 -0 تشکر 116641
فریب انتخاباتی در پوشش صیانت از آرا

سرویس سیاسی- روزنامه کیهان
    تشکیک در سلامت انتخابات همواره جزو پروژه های ثابت دشمنان نظام جمهوری اسلامی در 3 دهه پس از پیروزی انقلاب بوده است. در این سال ها حتی یک انتخابات را نمی توان به یاد آورد که جریان های بیرونی پس از برگزاری ، نظام را متهم به دخالت فراقانونی در آن نکرده و برای مخدوش جلوه دادن آن تلاش ننموده باشند. طی سال های گذشته اما اتفاق جدیدی رخ داد و آن هم این است که برخی از گروه های داخلی نیز به جمع اتهام زنندگان به نظام در مورد سلامت انتخابات اضافه شده اند. همراهی برخی گروه های داخلی با دشمنان خارجی در ابراز تردید نسبت به سلامت برگزاری انتخابات- که البته همواره بدون ارائه هرگونه سند قابل قبول و صرفاً در حد ادعاهای رسانه ای بوده- مشخصاً از زمانی آغاز شد که اصلاح طلبان پس از انتخابات دور دوم شوراها دیگر موفق به کسب اعتماد و رای مردم نشدند و از آن به بعد اصولگرایان برنده تمامی انتخابات های برگزار شده بوده اند.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 6/3/1388 - 15:50 - 0 تشکر 116642

در واقع به لحاظ تاریخی، آغاز موج تشکیک درباره سلامت انتخابات با رویگردانی مردم از اصلاح طلبان و یقین آنها به اینکه دیگر قادر نخواهند بود در یک رقابت دموکراتیک و با اتکا به رای مردم وارد ساختار حاکمیت شوند، مقارن بوده است.
جریان مورد بحث اکنون و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هم دوباره همان پروژه را در دستور کار خود قرار داده و براساس گزارش های موجود برنامه ریزی های وسیعی هم برای آن به عمل آورده است

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 6/3/1388 - 15:50 - 0 تشکر 116643

موضوع در ابتدا از موضوعات غیرمستقیم آغاز شد. اصلاح طلبان از چند ماه پیش دو موضوع دخالت نیروهای نظامی در انتخابات و جانبداری صدا و سیما از کاندیداهای خاص را در دستور کار مباحثات انتخاباتی خود قرار دادند و از همان موقع معلوم بود که این بحث ها که جملگی با هدف نابرابر و غیرعادلانه نشان دادن انتخابات انجام می شده به آن موارد محدود نخواهد ماند و به زودی فازهای جدیدتری از این پروژه کلید خواهد خورد. درباره دخالت سازماندهی شده نیروهای نظامی در انتخابات البته اصلاح طلبان هرگز موفق به ارائه حتی یک سند نشده اند. آگاهان از فرآیندهای انتخاباتی در کشور عقیده دارند تا آنجا که به نیروهای مسلح مربوط می شود،این نیروها به لحاظ سازمانی اساساً قادر به «سازماندهی سیاسی» نیروهای خود نیستند و سطوح فرماندهی نیروهای نظامی نیز هم به علت وجود ممنوعیت های شرعی و قانونی و هم به دلیل علم به ماهیت تشکیلاتی سازمان های تابعه خود هرگز اراده ای برای این کار نداشته اند. در مورد صدا و سیما نیز لااقل تجربه انتخابات ریاست جمهوری دهم عده زیادی عقیده دارند در بهترین حالت فقط می توان گفت صدا و سیما امکانات خود را به طور مساوی توزیع کرده و برخی ارزیابی ها نشان می دهد در فضای فعلی صدا و سیما برخی از برنامه های کیفی انتخاباتی خود را کاملاً در اختیار رقبای اصولگرایان قرار داده است.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 6/3/1388 - 15:51 - 0 تشکر 116644

جدیدترین فاز از این پروژه، طرح بحث تشکیل «کمیته های صیانت از آرا» در ستادهای انتخاباتی کاندیداهای اصلاح طلب است. اطلاعات دریافتی کیهان نشان می دهد اصل تشکیل این کمیته تحت تاثیر دو عامل صورت گرفته است: 1-تعیین قطعی اصلاح طلبان به باخت. گزارش های موجود نشان می دهد اصلاح طلبان تا زمانی که امیدی- ولو ناچیز- به پیروزی در انتخابات داشتند به طور جدی وارد این بحث نشدند اما به محض کنار کشیدن خاتمی و حضور یافتن کاندیداهایی در صحنه که سران جبهه اصلاحات شکست آنها را حتمی می دانند، بحث صیانت از آرا به طور جدی زنده شد. علت هم این است که براساس شنیده ها برخی اصلاح طلبان عقیده دارند حالاکه شکست در انتخابات ریاست جمهوری دهم قطعی است بهتر است بار این شکست روی دوش اصلاح طلبان نیفتد و تبدیل به «شکستی برای کل نظام» شود. تحلیل های داخلی برخی اصلاح طلبان اکنون حول این موضوع شکل گرفته که تنها زمانی می توان از زیربار شکننده یک ناکامی دیگر در انتخابات گریخت که با استناد به بحث مخدوش بودن انتخابات توجیهی پیشاپیش برای آن تدارک دیده باشند. بسیاری از تحلیلگران طرح جدی بحث تقلب در انتخابات و صیانت از آرا توسط اصلاح طلبان را علامت اطمینان صددرصدی آنها به باخت و تلاش برای بهانه جویی پیشاپیش می دانند و عقیده دارند اصلاح طلبان حتی اگر یک درصد احتمال پیروزی خود در انتخابات را می دادند هرگز اینطور به صراحت سلامت انتخابات را زیر سوال نمی بردند. 2- تحریک برخی جریان های سیاسی. علت دوم جدی شدن بحث صیانت از آرا بر مبنای اطلاعات موجود اصرار یکی از چهره های سیاسی کشور است که همچنان عقیده دارد شکست او در انتخابات گذشته به دلیل تقلب و دخالت آرای سازماندهی شده بوده است

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 6/3/1388 - 15:51 - 0 تشکر 116645

افراد نزدیک به جریان اکنون در حال تدارک امکانات و تمهیدات لازم برای این موضوع تا زمان انتخابات هستند. از جمله سهم هر یک از احزاب اصلاح طلب از تعداد افرادی که باید به کمیته های صیانت از آرا تزریق کنند مشخص شده و همچنین نرم افزاری برای پردازش اطلاعات ارسالی از جانب آنها نیز آماده گشته است. علاوه بر این مجموعه آنچه اعضای این کمیته ها باید بدانند در قالب جزواتی در اختیار آنها گذاشته می شود. همچنین این کمیته علاوه بر وظیفه جمع آوری مدارکی(؟!) درباره دخالت نیروهای نظامی و دولتی در انتخابات، ماموریت ایجاد ناآرامی و درگیری در حوزه های انتخابیه ای که رای کاندیدای اصولگرا در آن بالاست را نیز برعهده دارند تا بعدا بتوان نتیجه آرا در آن حوزه انتخابیه را زیر سوال برد.
نهایتا به نظر می رسد با توجه به جدی بودن اراده برخی سیاسیون برای خدشه در سلامت انتخابات جدی است و به همین دلیل مسئولان باید در کنار اطلاع رسانی دقیق و شفاف در مورد فرایند برگزاری انتخابات در مقابل برنامه ریزی هایی که آشکارا هدفی جز زیر سوال بردن نتیجه آرای مردم ندارد، بایستند.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی