انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 302)
چهارشنبه 6/3/1388 - 6:18 -0 تشکر 116466
حاشیه های جالب همایش 20 هزار نفری حامیان احمدی نژاد

با سلام

دوستان ببخشید که یه مقدار دیر این بحث رو گذاشتم 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس؛ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور عصر روز جمعه در اجتماع هزاران نفر از دانشجویان كه در ورزشگاه شهدای هفتم تیر تهران گرد هم آمده بودند، حضور یافت كه این مراسم با حاشیه‌هایی نیز همراه بود.
* شاید اكثر خبرنگاران برای ورود به سالن مشكلات عدم هماهنگی لازم را حس كردند، اما با دقت بیشتر مشخص بود كه رئیس‌جمهور از مسئولان مربوطه در نهاد ریاست جمهوری خواسته‌ است كه در برنامه‌های انتخاباتی وی وقت نگذارند و به همین علت ورود خبرنگاران با برخی مشكلات مواجه شده بود.
* ساعتی پیش از آغاز مراسم، جمعیت حاضرین به حدی رسید كه بسیاری از دانشجویان موفق به ورود به سالن شهدای هفتم تیر نمی‌شدند و مجری مراسم بارها از حاضرین خواست كه فشرده‌تر بنشینند.
* سكوهای سالن شهدای هفتم تیر در حالت طبیعی شش هزار نفر ظرفیت دارد كه در این مراسم با توجه به فشردگی جمعیت چند هزار نفر بیش از ظرفیت در این سكوها مستقر شده بودند. علاوه بر این در زمین سالن نیز در حالت طبیعی حدود 5 هزار نفر مستقر شده بودند كه میزان جمعیت حاضر در سكوها و زمین سالن در اوج با فشردگی بیش از اندازه به حدود 20 هزار نفر رسید.
* جمعیت حاضر در سالن پیش از آغاز مراسم به ذكر صلوات، شعرخوانی و سر دادن شعارهایی از جمله "هیهات مناالذله "، "ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای "، "رئیس‌جمهور ما حمایتت می كنیم "، "مرگ بر ضدولایت فقیه "، "احمدی‌نژاد ساده‌زیست، نابودگر صهیونیست " می‌پرداختند؛ كلیپ‌هایی از حضور احمدی‌نژاد در عرصه‌های مختلف نیز پیش از آغاز مراسم پخش می‌شد كه حضار پس از هر سخن رئیس‌جمهور یا نمایان شدن یك دستاورد در این كلیپ‌ها احمدی‌نژاد را مورد تشویق قرار می‌دادند.
* دانشجویان علاوه بر تصاویر امام، رهبری و محمود احمدی‌نژاد پلاكاردهایی نیز در دست داشتند كه بر روی آنها جملاتی از امام (ره)، مقام معظم رهبری و برخی اشعار حمایتی نوشته شده بود، اكثر این اشعار همان شعرهایی بود كه به صورت خودجوش در ماه‌های اخیر در حمایت از احمدی‌نژاد تولید شده و دست به دست می‌چرخد؛ پرچم جمهوری اسلامی ایران و پلاكارد "ما می‌توانیم "‌ نیز در میان جمعیت به وفور دیده می‌شد؛ بر روی چند پلاكارد نیز نوشته شده بود: "اسلام آمریكایی ننگت باد "
* مجری این مراسم سخنان خود را با ذكر یاد امام و شهدا و تسلیت رحلت آیت‌الله بهجت آغاز كرد و از حاضرین خواست كه برای سلامتی حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری صلوات بفرستند؛ وی تاكید كرد كه میزبان این مراسم حامیان گفتمان امام و انقلاب، همراهان جوان احمدی‌نژاد هستند.
* مجری مراسم در بخشی از سخنان خود به این نكته‌ای مهم اشاره كرد و گفت: ما برای حمایت از دكتر احمدی‌نژاد به اینجا آمدیم اما این حمایت به خاطر شخص او نیست بلكه به خاطر گفتمان امام و انقلاب است كه چهار سال مردانه از آن دم زد؛ دكتر نیازی به هوادار ندارد و ما باید خودمان را از هوای نفس خالی كنیم.
* در بخشی دیگر از این مراسم كلیپی به نام مقاومت جهانی پخش شد كه در آن صحنه‌های مختلف استقبال مردم كشورهای گوناگون از رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به تصویر كشیده شده بود. این كلیپ با سخنان منطقی محمود احمدی‌نژاد در دانشگاه كلمبیا آغاز شد كه به محض پخش این سخنان و پخش صدای تشویق حاضرین سالن دانشگاه كلمبیا برای احمدی‌نژاد، دانشجویان حاضر در سالن شهدای هفتم تیر نیز یكپارچه به تشویق احمدی‌نژاد پرداختند.
در بخشی از همین كلیپ سخنان مقام معظم رهبری در حمایت از سیاست خارجی دولت نهم پخش شد كه همزمان با آن هزاران دانشجوی حاضر در سالن یكپارچه شعار "مرگ بر ضد ولایت فقیه "‌ سر دادند.
* با توجه به شور و حال حاكم در مراسم و اینكه حضار در برخی مواقع سخنان پخش شده از رئیس‌جمهور را با دست زدن مورد تشویق قرار می‌دادند مجری مراسم متذكر شد كه حاضرین برای تشویق و حمایت از صلوات و نماد انقلابی الله اكبر استفاده كنند كه این مسئله پس از این، از سوی دانشجویان حاضر در مراسم مورد توجه قرار گرفت و انجام شد.
* یكی از دانشجویان در این مراسم شعری تحت عنوان نامه‌ای منظوم از طرف مخالفان دولت نهم قرائت كرد كه در آن به صورت طنز از زبان مخالفان دولت نهم بسیاری از دستاوردها و امتیازات این دولت را نادیده گرفته و مخالفان دولت آن را در جهت مقابل منافع خود می‌دیدند.
* گروه سرود مسجد امام حسن شهرك مشیریه همان گروه سرودی است كه در انتخابات سال 84 به صورت خودجوش سرود "مردم خوب با وفا "‌ را اجرا كردند كه این سرود در سطح گسترده‌ای در میان حامیان احمدی‌نژاد رواج یافت؛ دانش آموزان همان گروه سرود در این مراسم نیز سرودی جدید در حمایت از احمدی‌نژاد اجرا كردند.
* در ادامه این مراسم برای اولین بار فیلم انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات سال 88 به نمایش درآمد، در حالی كه هزاران دانشجو با تمركز در حال مشاهده و شنیدن این مستند بودند، قرائن نشان از حضور رئیس‌جمهور تا دقایقی دیگر دراین مراسم داشت كه همین گونه نیز شد و با ورود احمدی‌نژاد به سالن شهدای هفتم تیر، جمعیت به صورت یكپارچه و شور و حالی خاص شعار دادند: "صل علی محمد بوی رجایی آمد "- مالك اشتر علی تو انتخاب اولی.
* چشمان احمدی‌نژاد در لحظات اول ابراز احساسات هزاران دانشجوی وفادار به آرمانهای انقلاب بارانی شده بود و رئیس‌جمهور در حالی كه با حركت در بخش‌های مختلف جایگاه در نظر گرفته شده به ابراز احساسات هزاران دانشجو كه به صورت یكپارچه شعار می‌دادند، پاسخ می‌داد متوجه فشردگی جمعیت نیز بود. به طوری كه وقتی مجری مراسم برای چندمین بار از حضار خواست كه فشرده‌تر بنشینند تا جمعیت بیشتری بتواند وارد سالن شود، رئیس‌جمهور خطاب به مجری گفت: ‌اینجا كه دیگر جایی نیست؛ اما در عین حال برای آنكه سایر دانشجویان نیز بتوانند در سالن حضور یابند جمعیت به صورت ایستاده درآمد و بر تعداد خود افزود كه در این حین وقتی مجری پیش از سخنان رئیس‌جمهور در حال خواندن شعری بود احمدی‌نژاد سخنان او را قطع كرد و گفت: دوستان عزیزم تحت فشار قرار دارند، بگویید مراقب باشند.
* در این مراسم به جز مجتبی ثمره هاشمی كه پیش از این از مشاورت ارشد رئیس جمهور برای حضور در فعالیت های انتخاباتی استعفا داده بود، هیچ كدام از مسئولان دولتی حضور نداشتند.
* رئیس‌جمهور مثل همیشه سخنان خود را با قرائت دعای الهم عجل لولیك الفرج آغاز كرد و در همان ابتدا به فضای بسیار محدود این سالن برای میزبانی این مراسم اشاره كرد و سپس با لبخند مثل بسیاری از سفرهای استانی خود از حاضرین پرسید: می‌دانم كه از ساعت‌ها قبل اینجا هستید، آیا خسته‌ شده‌اید؟ كه جمعیت یكپارچه پاسخ منفی داد اما احمدی‌نژاد ادامه داد: از اینكه با قدرت‌های چپاولگر جهانی درافتادید،‌ خسته نشدید؟ وی تصریح كرد: ما چهار سال قبل با هم عهد بستیم و تا امروز رسیدیم آیا همه شما همچنان پای كار هستید؟ در حالی كه جمعیت یكپارچه جواب مثبت می‌داد رئیس‌جمهور مجددا پرسید مطمئن باشم؟ این بار پس از جواب مثبت حاضرین، رئیس‌جمهور تاكید كرد: پس تا رسیدن به قله‌ها، یك یا حسین دیگر. در این لحظه هزاران دانشجوی حامی گفتمان امام و انقلاب یكپارچه فریاد یا حسین سر داده و سپس شعار دادند: احمدی احمدی حمایتت می‌كنیم.
* پس از آنكه رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود به تحمیل خواسته زورگویان در ایران به قرارداد ننگین سعدآباد اشاره كرد، دانشجویان یكپارچه شعار "مرگ بر سازشكار " سر دادند.
* احمدی‌نژاد در بخشی از سخنان خود در این مراسم به آمار و ارقام دستاوردهای دولت نهم در برخی زمینه‌ها اشاره كرد كه پس از این سخنان جمعیت با سر دادن شعار تشكر تشكر، از رئیس دولت نهم تقدیر كرد كه احمدی‌نژاد در پاسخ به این تقدیر حاضرین گفت: بنده قطره‌ای از اقیانوس مواج شما هستم.
* احمدی‌نژاد به ایستادگی ایران در مقابل فشارهای سنگین دشمنان اشاره كرد و به تقدیر از ایستادگی ملت ایران پرداخت كه جمعیت شعار داد؛ تا رفع ظلم و فتنه یك یا حسین دیگر؛ دانشجویان پس از سخنان رئیس‌جمهور در باره قطع شدن برخی دست‌های پلید از بیت‌المال نیز یكپارچه شعار دادند تا "رفع كل فتنه یك یا حسین دیگر ".
* سخنان احمدی‌نژاد درباره بهانه تراشی‌های برخی مخالفان برای كمرنگ جلوه دادن استقبال مردمی در سفرهای استانی دولت نیز باعث خنده حضار شد و توضیحات رئیس‌جمهور در باره پوچ بودن این ادعاها بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفت.
* " احمدی‌قهرمان حامی مستضعفان "، "احمدی قهرمان امید نسل جوان "، "حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ما "، ابوالفضل علمدار احمدی را نگه دار "، "بوی گل یاسه احمدی‌نژاد، خادم عباسه احمدی‌نژاد "، "دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد "، "منافق حیا كن احمدی را رها كن " و "‌توپ تانك اهانت دیگر اثر ندارد "‌، از دیگر شعارهایی بود كه دانشجویان در حمایت از بخش‌هایی از سخنان احمدی‌نژاد سر دادند.
* رئیس‌جمهور در بخش‌هایی از سخنان خود گفت به خدا قسم فشاری كه بعضی ها در داخل در موضوع هسته‌ای به ما وارد كردند به مراتب بدتر از فشار جبهه استكبار بود كه دانشجویان با سر دادن شعار "احمدی ‌افشا كن "،‌ خواستار افشای هویت این افراد یا گروه‌ها شدند؛ سخنان رئیس‌جمهور در باره عصبانیت برخی داخلی‌ها از مطرح شدن سوال درباره هولوكاست كه همسو با عصبانیت صهیونیست‌ها بود، نیز با این شعار دانشجویان مواجه شد كه فریاد می‌زدند: "‌ایول ایول احمدی رو ایول ".
* حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی كه در این مراسم حاضر شده بود نكاتی را درباره حمایت درست از احمدی‌نژاد و راه انقلاب مطرح كرد و در بخش پایانی سخنانش به روشن بودن افق آینده اشاره كرد و گفت: ما هم می‌گوییم صبح نزدیك است؛‌ اشاره وی به پلاكاردهای نصب شده از سوی حامیان موسوی در خیابان‌ها بود كه بر روی آنها نوشته شده: "صبح نزدیك است ".
* احمدی‌نژاد نیز جمله پایانی سخنان خود را به همین موضوع نزدیك بودن صبح اختصاص داد و خطاب به حاضرین گفت: بدانید كه صبح نزدیك است، پس تا طلوع صبح آرمان‌ها یك یا حسین دیگر. دانشجویان با شنیدن این جمله یكپارچه فریاد یا حسین سر دادند و سخنرانی احمدی‌نژاد با فریاد "یا حسین " هزاران دانشجوی حامی انقلاب اسلامی به پایان رسید.
* علیرغم طولانی بودن این مراسم، فشردگی جمعیت و ایستاده بودن اكثر حاضرین، هزاران دانشجوی حاضر در این مراسم از لحظه اول حضور تا پایان، مدام و به صورت یكپارچه در حمایت از رئیس جمهور و آرمانهای انقلاب شعار دادند.
* رئیس‌جمهور با عذرخواهی از حاضرین به این دلیل كه نمی‌تواند زمان بیشتری را در میان آنها باشد و با تك تك آنها به گفتگو بپردازد، توضیح داد: همانطور كه می‌دانید ما نمی‌خواهیم كارهای دولت به بهانه انتخابات تعطیل شود و به همین دلیل هم باید كارهای دولت را تا آخرین لحظه ادامه دهیم و هم مقداری از وقت را به این كارها اختصاص دهیم.

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

چهارشنبه 6/3/1388 - 8:49 - 0 تشکر 116483

سلام آقا عبدالله 

خیلی خوبه که دارید اطلاع رسانی می کنید .

واقعا جای تشکر داره

تو جلسات آقای احمدی نژاد انسان احساس عزت می کنه و شجاعت ایشون واقعا جالبه . 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

چهارشنبه 6/3/1388 - 9:28 - 0 تشکر 116494

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

این حاشیه های سخنرانی آقای احمدی نژاد رو با حاشیه های دوم خرداد مقایسه کنین!!!

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
چهارشنبه 6/3/1388 - 9:45 - 0 تشکر 116501

هوالحکیم

سلام آقا عبدالله ...خیلی دست گلت درد نکنه ...واقعا اطلاع رسانی خوبی بود...انشالله پیروزی از آن مالک اشتر علیست ...

مالك اشتر علی تو انتخاب اولی

فعلا

یا علی مددی

_________________________________   
|------------------------------------------------------| ______     
|------------------------------------------------------|| O`| __/  
|------------------اصفهان بیابالا----------------------||```|```| 
|____________________________________||___|___|
";===(@)-(@)-(@)---(______)------j(@)j-(____)-(@)=' 

--------------------
اللهم عجل لولیک الفرج

چهارشنبه 6/3/1388 - 13:55 - 0 تشکر 116601

با سلام

وقتی نماینده ملتی بخواهد طرفداراش رو اصلاح کنه میدونه باید چیکار کنه مثله خیلی های دیگه نیست که طرفداراشونو سپردند فی امان الله و خودشون میگردند و فقط حرف میزنند وا عجبا!!!!!!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی