انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 250)
چهارشنبه 6/3/1388 - 3:35 -0 تشکر 116460
انتقاد جامعه اسلامی دانشجویان از نگاه ابزاری به زنان در تبلیغات انتخاباتی

انتقاد جامعه اسلامی دانشجویان از نگاه ابزاری به زنان در تبلیغات انتخاباتی
جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه ای با طرح این پرسش که چرا به زنان در تبلیغات انتخاباتی نگاه ابزاری وجود دارد ، تصریح کرد: عده ای از نامزدها زنان را شانتاژ تبلیغاتی خود کرده و با وعده وزارت خاص با نگاهی غیر اسلامی می خواهند به آنان ارج نهند.

به گزارش ایرنا در این بیانیه آمده است: نامزدهای محترم در این عرصه که چشم‌ها به شما دوخته شده است تا از کلام و مرام شما سیاست‌های انقلاب و جمهوری اسلامی را جست‌وجو کنند چه بد عرصه‌ای است برای زنان این مرز و بوم که در تناقض حرف‌های شما سرگردان شده‌اند و نمی‌دانند این همه نگاه ابزاری به زنان برای چه؟
این بیانیه می افزاید:شعارهایی که این روزها در فضای انتخاباتی شنیده می‌شود حاکی از نگاه ابزاری به وجود زن و نادیده گرفتن جایگاه حقیقی زن در جامعه اسلامی است و این شعارها در واقع وسیله‌ای برای جمع کردن آرای بیشتر است و این حاکی از آن است که برای برخی، هدف، وسیله را توجیه می‌کند. در واقع مطرح کردن این مطالب بی پایه و اساس از نظر ما چیزی جز خودنمایی و جبران فرصت سوزی های گذشته نیست.
در ادامه این بیانیه با بیان این که چرا برای زنان سهم بندی می‌کنید در حالی که امام راحل زنان و مردان را در این انقلاب دارای سهم مساوی می‌دانند و انقلاب ما را مدیون زنان دانسته‌اند، آمده است: شما را چه شده است که زنان را شانتاژ تبلیغات خود کرده اید و با وعده وزارت‌های خاص با نگاهی غیر اسلامی می خواهید به آنها ارج دهید.
این بیانیه تاکید می کند:زنان ما ثابت کرده‌اند در جایی که شرایط و زمینه مناسب جهت رشد و شکوفایی آنها تامین گردد به بالاترین رتبه‌های مدیریتی خواهند رسید و جایگزینی بخشنامه‌ای بدون توجه به شایسه سالاری نه تنها هیچ گاه خواست زنان توانمند نیست بلکه توهینی است به هویت انسانی آنها.
این بیانیه می‌افزاید: زنان ما از ابتدای شکل‌گیری انقلاب در جایگاه‌های حساسی همچون خبرگان قانون اساسی و فرماندهی جنگ و مجلس شورای اسلامی و... توانمندی خود را نشان داده اند و پس از 30 سال به برکت این انقلاب با ایجاد فضای مناسب‌تری جهت شکوفایی استعدادهای زنان مطمئنا بر توانایی آنان افزوده شده است.
در ادامه بیانیه آمده است:امام (ره) فرمودند قرآن کریم انسان ساز است و زن نیز انسان ساز و حال سوال ما از کاندیداهای محترم این است که آیا ارزش واقعی و حقیقی زن در جامعه اسلامی فقط به حضور در کابینه دولت است؟ آیا خواست زنان ما حمایت از زنانی است که هویت غیر دینی و ضد اسلامی آنها برهمگان هویداست؟ آیا وظیفه شما ایجاد زمینه پویایی زنان است یا ترحم های سطحی؟ وظیفه شما تبیین و تثبیت جایگاه انسان سازی زن و بازیابی هویت واقعی زن در عرصه های شخصی، خانواده و اجتماع است.

منبع:http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=510053

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی