انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1329)
سه شنبه 5/3/1388 - 11:53 -0 تشکر 116163
میرحسین موسوى در شبى كه روى تصویر تلویزیون ظاهر شد ...

میرحسین موسوى در شبى كه روى تصویر تلویزیون ظاهر شد و انتقاداتى تند را از دولت نهم بیان كرد هرگز از سوابق خود و علت ورودش به عرصه انتخابات سخن نگفت. او حتى در میتینگ هاى تبلیغاتى نیز به برخى سوالات پاسخ شفاف نمى دهد و فقط به تنها موضوعى كه مى پردازد انتقادات تند و رادیكال گونه از دولت نهم است و در حالى هماورد مى طلبد كه در مورد خودش و دوران نخست وزیرى ۸ ساله اش و پس از آن سكوت ۲۰ ساله اش سؤالات فراوان وجود دارد.


بجاست جناب مهندس موسوى كه صداقت را سرلوحه خود قرار دادند به این سؤالات به صورت شفاف و دور از هرگونه پرده پوشى پاسخ دهند. مگر نه اینكه مردم باید بدانند میرحسین دهه اول چقدر با میرحسین دهه چهارم فرق كرده است؟


شما درباره سكوت به اصطلاح ۲۰ ساله خودتان، سخنان متفاوت و بعضاً ضد و نقیض گفته اید؛ گاهى گفته اید خبرنگاران به سراغم نیامدند، در جایى دیگر گفته اید نظراتم را به مسؤولان داده ام و در جایى گفته اید در دوران سكوت شما همه چیز بر وفق مراد بوده و مشكلى وجود نداشته است و امروز چون ساختارها به هم خورده است، احساس تكلیف كرده و پا به میدان انتخابات گذارده اید و امروز مدعى شده اید ۲۰ سال بدون رسانه بوده اید و منع تصویر شما در ۲۰ سال گذشته باعث شده كه در انظار نباشید! تكلیف این سوال را شما باید مشخص كنید در ۲۰ سال گذشته كجا بودید؟


جناب مهندس موسوى! احتمالاً تحصن هاى سیاسى، حاكمیت دوگانه، پروژه هاى عبور، خروج از حاكمیت، ماجراى ۱۸ تیر، قتل هاى زنجیره اى، بحران هاى خودساخته ۹ روز یك بار، فرستادن اندیشه حضرت امام(ره) به موزه هاى تاریخ،خشونت طلب بودن امام حسین(ع)، اهانت به معصومین، قراردادهاى مشكوك نفتى دولت هاى هفتم و هشتم، تخلفات گسترده اقتصادى دولت خاتمى كه شما مشاور آن بودید و. . . را فراموش نكرده اید؟ نظر شما چرا در این سال هاى نه چندان دور به سمع ملت نرسید؟ چرا اینقدر كه الان احساس تكلیف كرده اید، آن موقع نكردید؟ راستى ۱۸ تیر كجا بودید؟


راستى جناب مهندس! سال هاى نخست وزیرى تان را كه یادتان هست؟ به یاد دارید كه خواستار تعطیلى تنها روزنامه منتقد خود بودید و اكنون از انتشار غیر قانونى یك روزنامه و تعطیلى مجدد آن اینقدر برآشفتید كه وا دموكراسیا! آزادى بیان نیست، مطبوعات توقیف فله اى شدند و. . . شما خودتان پرونده روشنى در حمایت از آزادى بیان ندارید. بگذارید مردم اینها را بدانند.


شما هنوز هم حتى تاب شنیدن صداى منتقدین خود را ندارید. نمونه آن را در دانشگاه تهران شاهد بودیم كه با انتقاد دانشجویان با حالتى قهرگونه تصمیم به ترك جلسه گرفتید. به راستى اگر جلوى چشمانتان عكستان را آتش بزنند چه مى كنید؟


راستى گفته اید كه با نهضت آزادى فقط اختلاف سلیقه دارید! آیا نظر امام (ره) هم اختلاف سلیقه بود یا اختلاف عقیده؟ این تناقض با سخنان امام را چگونه پاسخ مى دهید؟ شما كه هركجا كم مى آورید از امام خرج مى كنید در مورد این تناقض پاسخ دهید.


جناب میرحسین! با سهم خواهان احزاب و گروه هاى سیاسى كه دور شما جمع شده اند و ستاد موازى برایتان راه انداخته اند، چه مى كنید؟ آیا با قدرت و شجاعت دست رد به سینه آنها مى زنید؟


این روزها شما و دوستان محفلى تان زیاد دم از قانون گرایى و التزام عملى به قانون در دوران نخست وزیریتان مى زنید. آیا ۶۰۰ مورد تخلف دولت شما را در دور اول نخست وزیریتان از قانون اساسى كه روزنامه هاى آن زمان هم منتشر كردند باید برایتان مو به مو یادآورى كنیم یا خودتان یادتان هست؟


جناب مهندس میرحسین موسوى كسانى كه یاران گرمابه و گلستان خاتمى بودند اكنون به دور شما جمع شده اند، همین جماعت پس از پیروزى خاتمى نه تنها سیراب از قدرت نشدند بلكه از خاتمى عبور كردند، به راستى مى خواهید پایه هاى دولت خود را در باتلاق این افراد امتحان پس داده بنا كنید؟


جناب میرحسین ما نمى خواهیم شما عبرت دیگران شوید. اى كاش اصلاً كاندیدا نمى شدید و در خاطره ها باقى مى ماندید. اگر مایل بودید به این ابهامات پاسخ دهید ولى در پایان توجهتان را به این سخن امام جلب كنم.
« هر وقت دیدید دشمنان اسلام از مواضع و عملكرد شما حمایت مى كنند در كار خود شك كنید».

منبع سایت خبری تحلیلی قلم پرس

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی