انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 245)
دوشنبه 4/3/1388 - 21:52 -0 تشکر 116037
جریان مقابل آن‌قدر اشکال دارد که احتیاجی به توهین و تهمت نداریم

جریان مقابل آن‌قدر اشکال دارد که احتیاجی به توهین و تهمت نداریم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی امریکا و وابستگان او به شدت از ریاست جمهوری دوباره احمدی‌نژاد وحشت دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی، در نخستین همایش طلاب حامی دولت اسلامی که در سالن همایش های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، در سخنانی خاطرنشان کرد: لازمه قرار گرفتن در مسیر حق، جدایی از تعلقات دنیوی است و اگر امروز ما گردهم آمده ایم تا از دولت نهم حمایت کنیم، نباید نسبت به شخص احمدی‌نژاد تعلق داشته باشیم، بلکه باید تنها به وظیفه شرعی و تکلیف الهی خود عمل نماییم.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: حسن طلبه‌ها در این است كه به هیچ حزبی وابستگی ندارند و روحیه حریت همواره در میان طلاب حفظ می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه طلاب حوزه‌های علمیه به مسئله انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: طلاب باید نسبت به مسائل تكلیفی عمل كنند و كسی كه می‌گوید عالم است، در برابر وظیفه‌اش مسئولیت دارد.

وی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به هیچ کدام از جناح های سیاسی و شخص خاصی تعلق خاطر ندارند و این هنر رهبری ایشان است که تنها مصالح و خطوط کلی نظام را مشخص کرده و به خوش آمدن یا نیامدن کسی توجه ندارند.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی تصریح کرد: در انتخابات دوره قبل، احمدی‌نژاد تنها کسی بود که با شعار عدالت محوری، احیای ارزش ها و آرمان های امام و انقلاب و تثبیت نظام اسلامی به صحنه آمد و رأی آورد.

وی با بیان اینکه برخی فقط در ایام انتخابات به فکر دیدار با مراجع تقلید و علمای قم هستند، اظهار داشت: در دوران مسئولیت خود حتی یك بار هم به قم نیامدند، اما وقتی كارشنان گیر می‌كند به ملاقات آقایان قم می‌آیند. آیا کسی که با شعار تابعیت از ولایت فقیه و اجرای منویات مقام معظم رهبری به صحنه انتخابات آمده با کسانی که در سخنان خود اظهار می کنند که می خواهیم در انتخابات رهبر را به نفس نفس زدن بیاندازیم، برابر است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: احمدی‌نژاد تنها کسی است که شعار تحکیم اسلامیت را داده و وعده های امام راحل و ولایت فقیه را تثبیت می کند. احمدی‌نژاد امروز چارچوب خیمه ولایت فقیه را چسبیده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که احمدی‌نژاد تعلق به مادیات نداشته و در راستای منویات رهبری حرکت می کند، خطاب به حاضران گفت: لازم نیست كه شما احمدی‌نژاد را رئیس جمهور كنید، هركس باید به وظیفه خود در انتخابات عمل كند. نباید در یک ماه مانده به انتخابات کوله باری ازمعاصی برای خود جمع کنیم و در راه موفقیت کاندیدای مورد نظر خود به دیگران تهمت بزنیم؛ جریان مقابل آن‌قدر اشکال در کار خود دارد که ما احتیاجی به توهین و تهمت نداشته باشیم.

آقا تهرانی خاطرنشان کرد: اگر شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و دینی‌اتان است از احمدی‌نژاد حمایت کنید و برای رسیدن به این هدف مقدس از ابزارهای نامقدس چون تهمت زدن بهره جویی نکنید.

وی اظهار داشت: برخی روزنامه ها 4 سال پیش عنوان کردند که احمدی‌نژاد مناسب ریاست جمهوری نیست و اگر فلان شخص رییس‌جمهور شود، آدم بزرگی است که دنیا او را می شناسد و باعث عزت مندی نظام می شود.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز دیپلماسی خارجی نظام بسیار آبرومندتر از 4 سال پیش بوده و بر عزتمندی و استقلال کشور افزوده شده است.

آقاتهرانی در ادامه خطاب به حاضران با بیان این که از شما سؤال می کنم که اکنون در جهان عزیزتریم یا 4 سال پیش، افزود: امریکا در عنوان کردن نام ایران هیچ‌گاه لفظ جمهوری اسلامی را به کار نمی برد و دولت ما را به رسمیت نمی شناخت اما اکنون اوباما تحت عنوان "جمهوری اسلامی ایران" کشور ما را خطاب می کند، حال عزت ما در جهان بیشتر شده یا کمتر؟

وی تأکید کرد: در گذشته آقایان در برابر غرب به صورت كامل وا داده بودند ولی ما امروز شاهد هستیم كه غربی‌ها تلاش می‌كنند كه به هر نحوی با ایران رابطه برقرار كنند. دولت اصلاحات در برابر غرب چنان مقهور شده بود که تا پیش از دولت نهم، کشورهای غربی، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک دولت مستقل هم قبول نداشتند؛ اما امروز اوباما در سخنان خود تغییر موضع داده و کشورهای غربی به دنبال ایجاد رابطه با ایران هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دکتر احمدی‌نژاد برای جذب حمایت دیگران هیچ امتیازی برای هیچ کس قایل نمی شود، اظهار داشت: کسانی که دولت نهم را به قانون‌گریزی‌ متهم می‌کنند، باید بیایند و بگویند که قانون‌گریز حقیقی چه کسی است؟

وی به حمایت کشورهای غربی از برخی نامزدهای انتخاباتی در ایران اشاره و تصریح کرد: در شرایط کنونی، امریکا و وابستگان او به شدت از ریاست جمهوری دوباره احمدی‌نژاد وحشت دارند، زیرا تنها اوست که در برابر استکبار کوتاه نیامده و با زیر سؤال بردن هولوکاست، صهیونیسم جهانی را به چالش کشیده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به انتقادهای صورت گرفته از سفرهای استانی هیئت دولت نیز گفت: مردمی بودن احمدی‌نژاد یک هنر است و او وقتی از کار خسته می شود، به میان مردم رفته و از بودن در کنار ایشان لذت می برد. خیلی از چیزهایی که در سالهای گذشته به عنوان ارزش از میان رفته بود، در دولت اسلامی بازگشت.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی گفت: امروز بر خلاف گذشته، رابطه دولت با حوزه های علمیه بسیار نزدیک است، اکنون شاهدیم که دولت اسلامی مبانی اسلامی و حوزوی را درگیر کار خود کرده در حالی که قبلا حوزه ها را به حساب نمی آوردند. نظرات کارشناسی علما و روحانیون در جهت تحکیم اخلاق و معنویات در جامعه، در تدوین برنامه پنجم توسعه لحاظ شده است. در تدوین برنامه پنج ساله توسعه کشور تعداد زیادی از طلاب حوزه حضور داشته و برنامه های تربیتی این برنامه را تهیه کرده اند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: به اعتقاد من انتخاب مجدد احمدی‌نژاد قطعی است و امیدواریم که این انتخاب با رأی قاطع مردم باشد تا دولت اسلامی در داخل و خارج از کشور بیش از پیش تقویت شود.

 

در این همایش حجت‌الاسلام و المسلمین رجبی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز تصریح کرد: هیچ دولتی به اندازه دولت احمدی‌نژاد روحانیت را در امور اساسی کشور دخیل نکرده است. امروز روحانیت نقشی اساسی و بی بدیل در تمام ابعاد دولت اسلامی دارد و پشتیبان مبانی تئوریک و نظری دولت است.

این استاد حوزه افزود: اگر یک دولت تنها مشروعیت خود را در آرای مردم بداند و از ولایت فقیه پیروی نداشته باشد، از مسیر حقیقی منحرف شده و نمی تواند تکالیف خود را به انجام برساند.

وی اظهار داشت: در گذشته برخی دولت ها مشروعیت خود را از ولایت فقیه نمی دیدند و مبنای مشروعیت دولت را تنها متکی به آرای مردم می دانستند، این در حالی است که آرای مردم با امضای ولی فقیه مشروعیت پیدا می کند.

حجت‌الاسلام رجبی افزود: این دولت ها باور نداشتند که مشروعیت آنها در گرو رضایت ولی فقیه است و طبیعی بود که اعتنایی به دیدگاه های مقام معظم رهبری نداشته باشند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به وضعیت دوران اصلاحات گفت: در آن دوران در حالی كه رهبر معظم انقلاب نسبت به شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی و ... هشدار می‌دادند، ما شاهد بودیم كه در نقطه مقابل این هشدارها در كشور حركت می‌شد.

وی در ادامه با بیان اینكه توجه به دفاع و ترویج دین در قاموس دولت اصلاحات جای نداشت، افزود: این در حالی است كه هدف دولت اسلامی تقویت‌ بنیان‌های اسلام و بنیان‌های اعتقادی جامعه است و‌ در گذشته ما شاهد بودیم كه تمام برنامه‌ریزی‌ها در نقطه مقابل این هدف انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: جامعه مدرسین به شخص احمدی‌نژاد اعتقاد ویژه‌ای دارد و در شرایط حساس کنونی بر حمایت از ایشان و آرمان های امام و انقلاب تأکید دارد.

جامعه مدرسین پس از اینكه مشاهده كرد كه كاندیداها تبلیغات زودهنگامی را آغاز كرده‌اند، كمیسیونی را تشكیل داد و با بررسی‌های انجام شده مشخص شد كه در این انتخابات دو جریان در حال ورود به صحنه هستند.

جامعه مدرسین پس از اینكه مشاهده كرد كه كاندیداها تبلیغات زودهنگامی را آغاز كرده‌اند، كمیسیونی را تشكیل داد و با بررسی‌های انجام شده مشخص شد كه در این انتخابات دو جریان در حال ورود به صحنه هستند.

وی تصریح كرد: در چنین شرایطی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم احساس خطر كرد و به این نتیجه رسید كه به صورت مصداقی وارد عمل شود و وظیفه الهی ما در شرایط حاضر نوعی حمایت از آقای احمدی‌نژاد است.

حجت‌اسلام رجبی با تاكید بر حمایت اكثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از احمدی‌نژاد گفت: در جریان انتخاب احمدی‌نژاد فقط عده‌ای مراجع عظام تقلید كه عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هستند صلاح نمی‌دیدند حمایت صریح داشته باشند و عده‌ای دیگر هم كه معتقد بودند كه آقای احمدی‌نژاد رای می‌آورد و بر ادامه روند گذشته تاكید داشتند.

قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: اگر می خواهیم دولت اسلامی تداوم پیدا کند، ضرورت دارد مبنای این دولت را به صورت قابل فهم برای مردم تبیین کنیم تا در صورت انحراف برای آنان قابل تشخیص باشد.

حجت‌الاسلام رجبی گفت: کار دولت اسلامی ترویج فرهنگ اسلامی است و این همان چیزی است که برخی دولت های قبل آن را قبول نداشتند.

وی با بیان این که روحانیت باید مردم را در انتخاب رییس جمهوری اصلح یاری کند و نباید تنها به بیان کلیات اکتفا نماید، افزود: در حال حاضر یک طرف جریان انتخابات جریانی است که 8 سال مملکت را به قهقرا برد و دشمنان اعلام کردند که خیال ما از انقلاب ایران راحت شد.

حجت‌الاسلام رجبی ادامه داد: جریان دیگر جریانی است که در رأس آن فردی است که صادقانه می خواهد اسلام را پیاده کند.

وی با تأکید بر این که اکثر قریب به اتفاق مردم احمدی‌نژاد را اصلح می دانند، تصریح کرد: روحانیت اگر می خواهد دولت اسلامی تداوم پیدا کند، باید در صحنه حضور داشته و دولت را از لحاظ فکری پشتیبانی کند.

در ادامه این همایش دکتر محمدهادی زاهدی وفا، معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی نیز در سخنانی خاطرنشان کرد: بر اساس آموزه های اسلام، الگوی توسعه اقتصادی، عدالت محوری است و در انتخابات آینده باید به دنبال فردی باشیم که به این معیار التزام بیشتری داشته باشد.

وی همچنین اظهار داشت: با مدیریت صحیح اقتصادی دولت و با وجود بحران اقتصادی جهانی که بسیاری از کشورها را دچار مشکلات بسیار ساخته است، وضع مالی کشور در شرایط خوبی است و امروز در دوران تثبیت اقتصادی قرار گرفته ایم.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین گفت: بیشترین نرخ رشد اقتصادی كشور پس از پیروزی انقلاب در زمان خدمت‌رسانی دولت نهم با رقم 7.2 درصد به ثبت رسیده است.

زاهدی‌وفا با اشاره به وضعیت اقتصادی كشور در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: كشور ما در سال‌های گذشته از نظر اقتصادی با فراز و نشیب‌هایی روبه‌رو بوده است و جنگ تحمیلی و پس از آن تلاش برای بازسازی كشور سبب شد تا ما در این سال‌ها توجه لازم را به ارائه الگوی صحیحی از اقتصاد اسلامی نداشته باشیم.

وی با اشاره به شعار عدالت محوری دولت نهم گفت: دولت نهم از زمان روی كار آمدن توجه به مقوله عدالت را سرلوحه تلاش‌ها و برنامه‌های خود قرار داد و در زمینه اقتصادی نیز برای تحقق عدالت تلاش‌های زیادی را داشت.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینكه پیشرفت و توسعه كشور باید مبتنی بر آموزه‌های اسلامی انجام شود، خاطرنشان كرد: دولت نهم تلاش بسیاری زیادی داشته است تا بتواند الگوی كاملی در ارتباط با اقتصاد اسلامی داشته باشد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی كشور در شرایط كنونی و مقایسه آن با گذشته افزود: همواره در طول سه دهه گذشته شاخص‌ها وكاركردهای دولت‌ها در بخش اقتصاد را با مسئله تورم، بیكاری و رشد اقتصادی سنجیده شده است و در طول این 3 دهه ما همواره با بیكاری بیش از 10 درصدی، نرخ تورم دو رقمی و رشد اقتصادی پایین مواجه بوده‌ایم.

زاهدی وفا اضافه كرد: رشد اقتصادی ما در هر سال باید به هشت درصد برسد و این در حالی است كه بیشترین رشد اقتصادی ما در دوران خدمت‌رسانی دولت نهم و در سال 86 با رقم 7،2 درصد بوده است و نرخ رشد اقتصادی سال 87 نیز در حال بررسی است و پیش‌بینی‌ می‌شود كه در همین حدود باشد.

وی تصریح كرد: در خصوص میزان نرخ بیكاری، پایین‌ترین میزان نرخ بیكاری نیز در دوران فعالیت دولت نهم با رقم 9 تا 10 درصد به ثبت رسیده است.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینكه شاخصه‌های اقتصادی كشور نیازمند بازبینی است، گفت: عملكرد و روند فعالیت‌های اقتصادی دولت نهم نسبت به دولت‌های گذشته بهتر بوده است.

وی با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و نام نهاده‌اند، تصریح كرد: برنامه‌های دولت‌ نیز در بخش‌های مختلف باید بر اساس تحقق این شعار باشد.

زاهدی‌وفا با بیان اینكه در گذشته نرخ تورم كشور همواره دو رقمی بوده و نرخ رشد اقتصادی نیز بین چهار و پنج بوده است،‌ اظهار داشت: بسیار دور از انتظار است كه ما بخواهیم در مدت زمان كوتاهی نرخ تورم را تك رقمی كرده و نرخ رشد اقتصادی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم.

وی با بیان اینكه اقتصاد كشور نیازمند تحول است، اضافه كرد: دولت‌هایی باید روی كار بیایند كه خودشان پاكدست باشند و رئیسی كه نتواند چنین مسئله‌ای را حل كند،‌ نمی‌تواند مجری خوبی باشد.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با اشاره به اجرای طرح هدفمند كردن رایانه‌ها و وجود این طرح در برنامه‌های دوم، سوم و چهارم توسعه و توجه ویژه به این طرح در دولت نهم تصریح كرد: مسئولانی كه دغدغه حفظ پست خود را داشته باشند،‌ از كارهای پر‌خطر پرهیز می‌كنند و یكی از محسنات دولت‌های ارزشی و اصولی این است كه آنها همیشه خود را فدا می‌كنند تا اهداف نظام به پیش برود.

زاهدی‌وفا در پایان تاكید كرد: ما برای حل مشكلات اقتصادی كشور نیازمند عزم‌های جدی و دیدی مدبرانه هستیم تا بتوانیم تصمیمات صحیحی را اتخاذ كنیم.

گفتنی است پخش کلیپ هایی از سخنان دکتر احمدی‌نژاد در داخل و خارج از کشور و همچنین سخنان مقام معظم رهبری در حمایت از اقدامات مثبت دولت نهم و نیز توزیع بسته های فرهنگی در میان طلاب، از دیگر برنامه های این همایش بود.

منبع:رجا نیوز

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی