انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 228)
دوشنبه 4/3/1388 - 21:45 -0 تشکر 116035
رکیک‌ترین مسائل را به بهانه انتخابات علیه دولت می‌گویند

رکیک‌ترین مسائل را به بهانه انتخابات علیه دولت می‌گویند
هیچ کس حق ندارد، ضعف درونی خود را به حساب ملت ایران بگذارد

رئیس‌جمهور عصر جمعه در جمع هزاران نفر از دانشجویان حامی خود حضور یافت و سخنان مهمی ایراد کرد.

به گزارش رجانیوز، بخش دوم متن کامل سخنان دکتر احمدی‌نژاد در ادامه آمده است:

یکی از نمادهای وادادگی و حذف شدن، مسئله هسته ای بود که فقط مسئله تکنولوژی نبود. بحث استقلال و عظمت ملت ایران بود. به بهانه تنشن زدایی، قدم به قدم عقب نشینی شد و آنها گستاخ‌تر و پر روتر سطح توقعات خود را بیشتر کردند. آمدند در سعدآباد قرارداد ننگین یک طرفه را به ملت تحمیل کردند. گفتند ملت مجبور است داوطلبانه فعالیت های خود را تعلیق کند، حتی رشته های دانشگاهی منتهی به هسته ای باید تعطیل شود. از این هم جلوتررفتند. آقای بلر در مصاحبه ای اعلام کرد که ما میوه عراق را در سعدآباد چیدیم و به دست آوردیم. (مرگ بر سازشکار)

آمدند گفتند گام اول افغانستان، گام دوم عراق و گام سوم ایران است. آن قدر گستاخ شدند که بوش چند بار صراحتاً اعلام کرد می خواهیم ایران را تصرف کنیم. معاون او گفت ایران از صحنه گیتی باید حذف شود. کس دیگری گفت باید ریشه ملت ایران را بخشکانیم. این اتفاقات در حالی افتاد که سیاست تنش زدایی حاکم بود. در افغانستان با آنها همراه شدیم، تروریست لقب گرفتیم. در عراق با آنها همراهی شد، ایران را محور شرارت نام دادند. 15 بار آرایش نظامی برای حمله به ایران گرفتند. (مرگ بر آمریکا)

جنایتکارترین جنایتکاران تاریخ، ملت ایران را به تجاوزطلبی، حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر متهم کردند و سنگین ترین جنگ روانی را در شرایط که بیشترین تمکین در مقابل آنها به عمل آمد، ترتیب دادند. ملت ایران چنین تحمیلی را نمی پذیرد و زیر فشار زرد، سرخ و بنفش نخواهد رفت. (تکبیر)

درست در این شرایط با شناختی دقیق و روشن از شرایط کشور و دلبستگی به آرمان های انقلاب و اعتماد کامل به توانمندی ها، ملت ایران به صحنه آمد و شعار بلند توانستن و ما می توانیم را بر سر دست گرفت و زیر پرچم توانستن حرکت کرد و همه اقشار ملت بزرگ ایران از این شعار که برآمده از عمق جان و ظرفیت ها و توانمندی هایشان بود، استقبال کردند. استقبال از توانستن که نماد عزت خواهی ملت است، باعث شد عرصه سیاسی کشور متحول شود.

اما در این 4 سال چه اتفاقاتی افتاد. می دانید این 4 سال از سخت ترین، حساس ترین و مهم ترین مقاطع تاریخ ملت است. سنگین ترین فشارها وارد شد. 4 قطعنامه در شورای امنیت دادند که راه اقتصادی ملت را ببندند. خیال می کردند که با بستن بانک که شریان اصلی است، ملت به زانو در خواهد آمد. سنگین ترین فشارهای سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی را وارد کردند. یک مورد را اشاره می کنم تا ذهن هایتان به آن شرایط منتقل شود. درست در اوج فشارهای دشمن در قضیه هسته ای که می خواست بگوید فشارها اوضاع داخلی را متلاشی کرده و ملت ناراضی هستند، در آن شرایط که می خواستند از عقب نشاندن ملت سوء استفاده کنند، برخی در داخل موضوع گوجه فرنگی را به مسئله اول کشور تبدیل کردند. (مرگ بر منافق)

دشمن بیشترین طراحی جنگ روانی را کرد؛ اما در این شرایط، دستاوردهای ملت ایران کم نظیر است. به برخی از آنها اشاره می کنم. شما اطلاع دارید، مهم ترین دستاورد ایران، بازیابی اعتماد ملی و خودباوری ملت ایران است. به فضل الهی بالاترین درجه اعتماد به نفس در اندیشه و عمل ملت ایران ساری و جاری است. در بخش های گوناگون، دستاوردهای بی نظیری در اقتصاد داشته ایم. حداقل 3 برابر دوران قبل کار انجام شد. در برخی بخش ها 10 برابر. برای ارزیابی عملکرد دولت تنها راه مقایسه با عملکرد دولت های قبلی است والا مشکلات و ضعف ها همیشه بوده است، باید ببینیم کدام مشکل چقدر کاهش یافته. برای اولین بار هیمنه تحریم شکست. می گفتند با تحریم می خواهیم اقتصاد ایران را متزلزل کنیم. اما آیا امروز اقتصاد ایران متزلزل است یا اقتصاد آنها؟ در ایران ثبات نسبی و حرکت رو به رشد است. در شرایطی که کارخانجات فولاد همه جای دنیا کاهش تولید دارند، در ایران افزایش تولید است. در طول 50 سال، 10 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد بوده، در این 4 سال، 7،7 میلیون تن اضافه شده است. در عرصه علمی و فناوری و اختراعات، دستاوردهای ملت ایران بی نظیر است. 3 هزار و 500 مقاله در یک سال به بیش از 20 هزار مقاله رسیده لاست. 4 هزار و 600 اختراع در 25 سال به بیش از 20 هزار اختراع در کمتر از 4 سال رسیده است. اینها دستاوردهای ملت ایران است.

در عرصه هسته ای علاوه بر ایستادگی، ملت ایران خود را به قله ها رساند. امروز 8، 9 کشور مدیریت سوخت را در اختیار دارند که یکی از آنها ملت ایران ایران است. (احمدی احمدی، تشکر تشکر) حالا می گویم از چه کسی باید تشکر کرد، بنده که تنها قطره کوچکی از دریای ملت ایران هستم. در نانو تکنولوژی جزء 45 کشور اول هستیم. بیش از 70 درصد ظرف این 4 سال به ظرفیت های دانشگاهی اضافه شد. تحصیلات تکمیلی 3 برابر شد. حجم تحقیقات و پژوهش های کشور بیش از 5 برابر شد. در یک حرکت انقلابی مصرف سوخت مدیریت شد مصرفی که امسال باید به بیش از 95 میلیون لیتر در روز می رسید. ضمن افزایش رشد اقتصادی و حفظ نیازهای مردم کنترل شد و بیش از 30 میلیون لیتر در روز به محاسبه مصرف امروز صرفه جویی شد.

در عرصه اقتصادی گام های مهمی برداشته شد. سازمان مدیریت نیروهای دلسوز و توانمندی در آن بودند و امروز هم هستند و در خدمت برنامه ریزی کشور قرار دارند اما به دلیل ساختارها و مبانی و نوع نگاه تحمیلی به آن سازمان، به مانع شکوفایی برنامه ریزی ملت ایران تبدیل شده بود که با تدبیر دولت جای خود را به جایگاهی فکری تر و تخصصی تر داد. امروز معاونت برنامه ریزی به سمت جایگاه فکری و برنامه ریزی در حرکت است. در طول 3 سال و 10 ماه دولت، بیش از 3 برابر دولت های قبل فعالیت عمرانی انجام شد در بخش نفت بیش از 66 میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شد و نقطه تمرکز تحریم دشمن شکسته شد. ماجرای تحریم ملت ها و ملت ایران برای همیشه به بایگانی و قبرستان تاریخ سپرده شده است. ( تکبیر)

در برخورد با تحریم ها خدا شاهد است که بنده در بیش از 250 ملاقات با مسئولان کشور حتی به اندازه سر سوزنی هم تقاضا نکردم و ضعف نشان ندادم( تکبیر، هیهات من الذله) برادران و خواهران شما در دولت، با اعتماد و توکل به خدا در ستادی بنام "ستاد ویژه" حلقه سنگین تحریم ها را شکستند. امروز شرکت های شرقی و غربی، استکباری و غیر استکباری برای گرفتن پروژه از ایران مسابقه گذاشته و سر و دست می شکنند. (تکبیر،احمدی پاینده رئیس جمهور آینده)

اما در این 4 سال چه اتفاقی افتاد؟ مهمترین اتفاق این بود که یک‌بار دیگر ملت ایران مصدر فعل توانستن را هجی کرد و در عرصه سنگین جهانی اثبات کرد که ما می توانیم.( تا رفع کل فتنه یک یا حسین دیگر)

گفتند درباره کوتاه کردن دست چپاول گران از بین المال هم بگویم. به فضل الهی مبارزه با فساد را ریشه ای آغاز کرده ایم. با اصلاح آیین نامه ها روش ها و سلسله مراتب تصمیم گیری، بسیاری از دست های نامحرم و پلید از بیت المال قطع شده است و انشاءالله ما بقی آنها قطع خواهد شد (تا رفع کل فتنه یک یا حسین دیگر)

سه سال و چند ماه تحت سنگین ترین فشارها بودیم. بیش از 20 تربیون از نشریه و روزنامه، دولت را مورد اهانت و تهمت قرار می دادند ولی ما به خاطر منافع ملت و صیانت از حریم ملی سکوت کردیم. برخی خیال کردند اگر جواب نمی دهیم، پاسخ ندارد.3، 4ماه است که رکیک ترین مسائل را به بهانه انتخابات علیه دولت می گویند. در اصفهان صدها هزارنفر از مردم مومن به بهانه استقبال از خادم خود به میدان آمدند اما برخی دانسته و نداسته به مردم توهین کردند. دهها هزار نفر از مردم از مردم یزد و اصفهان آمدند و عزت ملت را به نمایش گذاشتند. گفتند دولت بین مردم سیب زمینی توزیع کردند. من همان موقع پیغام دادم و گفتم شما که مردم را نمی شناسید و به آنها توهین می کنید اگر سیب زمینی گرفتند و به میدان آمدند چه چیزی گرفتند که ابراز احساسات کنند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند؟ (مرگ بر آمریکا)

معلوم شد ملت ایران می تواند و توانسته عرصه های سنگین را با همدلی عبور کند. راه همین است باورمان این است که ظرفیت های ملت بزرگ ایران بی پایان است. ملت ایران ظرفیت اقدامات بزرگ و تحول آفرین را دارد. هیچ کس حق ندارد، ضعف درونی خود را به حساب ملت ایران بگذارد ( تکبیر/ مالک اشتر علی، تو انتخاب اولی)

معلوم شد که ملت ایران می تواند در جهان نقش آفرینی کند. ساختن ایران با حضور در عرصه های جهانی توأم و لازم و ملزوم است. اگر کسی خیال کند، می تواند دور مرزها را دیوار بکشیم و ایران را بسازیم، اشتباه می کند ملتی که می خواهد سرافراز زندگی کند، علاوه بر ساختن خود باید در جهت آرمان های جهانی حرکت کند. این کار، فرصت های بزرگ برای ساختن در اختیار ملت قرار می دهد. چرا برخی خیال می کنند ملت ایران باید دست دهم باشد و دیگران طراحی کنند و قانون بگذارند و ملت ایران تبعیت کند؟ ملت ایران هرگز نظام های تحمیلی را نخواهد پذیرفت. (تکبیر، هیهات من الذله)

چند خاطره هم بگویم که جالب است: در استانداری اردبیل که بودیم، از صبح شروع به کار می کردیم تا 12 شب. دوست خوبی می گفت اینطوری نمی شود کار کرد. مدیریت کشور عادت نکرده است. می خواهی مدیران در مقابلت بایستند؟ گفتم اشتباه می کنی، مدیران اگر دلسوز باشند، ثانیه ای را برای خدمت از دست نمی دهند. دوست دیگری در سفر عسلویه گفت آمارها و کارهای دولت حیرت برانگیز است. عده ای که عادت کرده اند آرام و لاک پشتی حرکت کنند، نمی توانند باور کنند که می شود انقلابی تصمیم گرفت. آنها حرکت انقلابی را با چارچوب ذهنی خود بر نمی تابند و مارک غیر کارشناسی می زنند. ما نمی خواهیم و هرگز نخواهیم خواست با مبانی نظری بانک جهانی و نظام سلطه، برنامه ریزی و حرکت کنیم. برنامه ریزی ما بر اساس توانمندی و عزت ملت و در نقطه مقابل برنامه ریزی های استکباری خواهد بود.

منبع:رجا نیوز

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی