انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 179)
دوشنبه 4/3/1388 - 16:55 -0 تشکر 115966
دولت كارگران را با افراد صدقه بگیر اشتباه گرفته‌است

ایلنا: رئیس مجمع اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری در خصوص نحوه افزایش مستمری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی كه به تازگی از سوی دولت انجام گرفت، گفت: دولت كارگران را با افراد صدقه بگیر اشتباه گرفته‌است.
حسن صادقی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: در حالی كه مجلس در پاسخ به اعتراض بازنشستگان با همسان شدن نحوه افزایش مستمری كارگران بازنشسته با كارمندان و نظامیان بازنشسته مواقت كرد، مشاهده می‌شود كه دولت به جای تخصیص بودجه قصد دارد با پرداخت یارانه صدای كارگران بازنشسته را خاموش كند.
وی یادآور شد كارگران بازنشسته، سال گذشته با رساندن صدای اعتراض خود به گوش مجلسیان، سرانجام توانسند مانند سایر بازنشستگان برای افزایش مستمری‌ خود بودجه 2 و نیم میلیارد تومانی اختصاص دهند.
این فعال كارگری با بیان اینكه دولت با افزایش مستمری بازنشستگان از طریق تخصیص یارانه، مصوبه مجلس شورای اسلامی را زیر پا گذاشته است، گفت: دولت كارگران را درحالی صدقه بگیر فرض كرده‌است كه 12 هزار میلیارد تومان به صندوق تامین اجتماعی بدهكار است.
وی گفت: تنها كافی است كه دولت مطالبات معوقه خود را پرداخت كند تا از محل سود 600 میلیارد تومانی (برابر با حدالق بهره 8 درصدی) آن مستمری ماهانه بازنشستگان بطور كامل پرداخت شود.
وی‌افزود: صبر و تحمل كارگران در برابر این رویه قانون‌گریزی دولت حد و اندازه‌ای دارد و ممكن است در صورت ادامه این وضعیت كارگران واكنش نشان دهند.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی