انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 587)
دوشنبه 4/3/1388 - 14:8 -0 تشکر 115920
دولت نهم در کلام رهبر

در کشور عشق مقتدا خامنه ایست    فرماندهی کل قوا خامنه ایست

 سلام

آیا ملاك درثبوت عشق و علاقه و رهروی ولایت فقیه ادعای لفظی و تنها طول سابقه معاشرت و رفاقت است ویا التزام عملی به منویات رهبری و دیدگاه ، اوامر و راهبرد های به روز ایشان است. دوستی با دوستان و دشمنی با دشمنان ولی امر نه تنها نشانه كه بدون تردید شرط غیر قابل انكار هر عشق و ارادتی است ،مگر اینكه معنا و مفهوم حقیقی عشق در ادبیات سیاسی روزمره تغییر كرده باشد؟!!!

- مقام معظم رهبری قبل ازحماسه سوم تیر84:
« من باید ازآقای احمدی نژاد تشكر كنم كه ایشان كار جدیدی كردند، عدالت محوری را به عنوان یك شعار گذاشتند وسط، این كار خیلی بزرگی بود وقتی ایشان تبلیغات انتخاباتی می‌كردند ، به افراد خانواده خودم می‌گفتم اگر آقای احمدی نژاد رای هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب كرد كه شعار عدالت محوری را مطرح كرد، نگذاشت به فراموشی سپردن این شعار بشود یك سنت، این شعار مطرح شد و ذهن‌ها را به خودش متوجه كرد خوشبختانه مردم هم فهمیدند ، خواستند، دوست داشتند و رای دادند. این كار، كار مهمی است، بنابراین عدالت محور بودن این دولت حرف بزرگی است، طرح این شعار به عنوان حركت دولت، یك كار جدید است، خودش یك تحول است.(دیدار با هیات دولت شهریور 84)

سوال :
به راستی چه كسانی و كدام دولت ها شعار عدالت را به فراموشی سپرده بودند، زمانی كه رهبر معظم در محیط خانواده فرمایش فوق را طرح كردند یعنی بحبوحه انتخابات چه جریانی یا بهتر بگوئیم چه كسی رقیب و رودر روی شعار عدالت محوری بود....؟

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 4/3/1388 - 14:45 - 0 تشکر 115930

در کشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست

- مقام معظم رهبری درماههای اول استقرار دولت دكتر احمدی نژاد درسال84:

متاسفانه برغم گذشت دو ماه و نیم از آغاز بكار دولت جدید، برخی توقعات و انتظاراتی مطرح میشود كه 6 ماه و یا یكسال بعد از آغاز بكار دولتهای قبلی، آنها مطرح نمی شد.جه داشته باشید.یكی از شعارهای خوب آقای احمدی نژاد مسئله ساده زیستی است. این شعار ، شعار بسیار مهمی است. این را نباید دست كم گرفت.

سوال :
به راستی 3 سال قبل كدام جریان ها و چهره های سیاسی نقد و تخریب زود هنگام بر علیه دولت آغاز كرده بودند كه موجب شد رهبری نظام وارد صحنه شده و تذكر دهند.؟كدام نخبگان و سیاسیتمداران از انتخاب ملت ایران مغموم و ناراحت بودند؟

رهبر فرزانه و حکیم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان در سال 84:
« دولت به خاطر برخی توقعات یا کدورت ها نباید تضعیف شود . دولت جدید با شعارهای جذاب ، مردمی و انقلابی بر سر کار آمد و اگر این شعارها تحقق یابد، به سود همه خواهد بود ؛ لذا همه باید از دولت حمایت کنند تا زمینه حل مشکلات مردم فراهم شود.

سوال:
آیا اولویت این فرمایش رهبر معظم انقلاب به گواهی تاریخ برخی مخاطبین حاضر در جلسه نیستند؟چه كسانی به خاطر كدورت ها ،توقعات و عدم اعتقاد به بار معنوی حمایت ویژه ولی امر مسلمین و رای تاریخی ملت ایران زمینه تضعیف دولت مكتبی نهم را آن هم در ماه های اول استقرار فراهم كرده اند؟،آیا كسانی كه به صراحت ادعای عشق و رهروی آیت الله خامنه ای را دارند و از جایگاه و شان رفیعی در نظام اسلامی برخوردارند تنها یك بار در این 3 سال از رویكردهای دولت فعلی كه به تعبیر رهبری كاملا منطبق بر آرمان های امام راحل و انقلاب است حمایت كرده اند و در عمل رهرو اوامر ایشان بوده اند و...

ما عاشق کیش کربلایی هستیم دلبسته آن روح خدایی هستیم

در فکر خطای خود بمیر ای دشمن چون بار دگر پی رجایی هستیم

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 4/3/1388 - 14:45 - 0 تشکر 115931

با سلام

خب مسئله جالبی هست فرموده مقام معظم رهبری بسیار عالی بود

حالا میخوام در رابطه با یه مسائل توضیح بدم بعضی از کاندیدا میگند آزادی را در جامعه رواج می دهیم !!!! اما جای یک سوال هست در دولت نهم این آزادی وجود نداشته؟؟؟؟

اگه نداشته پس چطور افراد در محاول و مکان های مختلف بدون هیچ ترس و واهمه ای از دولت انتقاد و ایراد می کردند به عنوان مثال همین انجمن سیاسی تبیان چند تا مبحث بر علیه دولت وجود داره؟؟؟؟؟

عدالت محوری در این دولت همون معنی آزادی رو میده و آزادی زیر مجموعه عدالت محوری است که تا کنون مشاهده کردیم من اوضاع بدی در دوره 4 سال دکتر ندیدم اگه هم بوده خب نسبت به گذشته کم تر بوده از دولت های قبل بهتر کار کرده شاید بعضی ها از گرانی گله دارند ولی این گرانی در هر دوره ای بوده ولی در دولت دکتر این حجم گرانی کمتر بوده اگه مقاله قبلی رو بخونید متوجه میشید چی میگم.

ارزش مالی در هر دوره با دوره قبلش تفاوت های خیلی زیادی داره در هر دوره ارزش هایی که بر مواد قرار میگیره نسبت به ارزش موجود در بازار هست یعنی اینکه دولت میبینی چه حجم پولی در دست مردم وجود داره و به نسبت اون گرانی یا ارزانی رو روی کار میاره.

تا حالا که مشکل اساسی نداشته دولت نهم پس ما دوباره امید داریم که برای 4 سال دیگر هم نماینده ما به ریاست جمهوری خود ادامه می دهد.

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
دوشنبه 4/3/1388 - 15:0 - 0 تشکر 115937

در کشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست

مقام معظم رهبری دردیدار عمومی با مردم قم در انتهای سال84 :
برای پاك كردن جای پای امام و خط امام خیلی تلاش كردند، ولی امروز بعد از بیست‏وهفت سال كه از آغاز آن نهضت عظیم و پیروزی انقلاب گذشته است، شما می‏بینید كه رایحه‏ی خدمتگزاری به مردم با تكیه‏ی بر شعارهای انقلاب، در سرتاسر كشور، استشمام می‏شود و بار دیگر شعار خدمتگزاری، شعار پاسخگویی، شعار ساده‏زیستی، شعار عدالت‏طلبی، از شعارهای رایج است.

مقام معظم رهبری در دیدار با كارگزاران نظام درخرداد ماه سال 85:

اینكه افرادى بیایند و سعیشان این باشد كه دولت را ناكارآمد جلوه بدهند، این خدمت به كشور نیست. اگر عقیده‏شان هم این است، این عقیده را بایست به یك نحوى به گوش خود مسئولان دولتى یا مسئولانى كه میتوانند اثرگذار باشند، برسانند؛ اما تبلیغِ ناكارآمدى دولت را در بین مردم كردن، آن هم غیرمنصفانه، صحیح نیست. اگر واقعیت هم میداشت، نباید به شكل تبلیغاتى و داد زدنِ بر سر كوچه و بازار ظاهر میشد؛ چه برسد به آنجایى كه واقعیت هم ندارد و غیرمنصفانه است. دولت با جدیت و تلاش خوب، كارِ پرحجم و متكى به محاسبه انجام میدهد، حالا گیرم كه در فلان مسئله‏ى اقتصادى ممكن است نظرى داشته باشد كه با نظر فلان كارشناس یكسان نباشد؛ خوب نباشد؛ این، از اهمیت و ارزش كار دولت نمیكاهد. امروز همه دارند مى‏بینند؛ ما هم داریم مى‏بینیم و دیگران هم شاهدند كه حجم كار متراكمى كه دولت انجام میدهد، انصافاً درخورِ تحسین و ستایش است؛ كارِ خیلى خوبى است. انتقادهاى غیرمنصفانه نشود. برخورد با دستگاههاى دیگر هم باید همین‏طور باشد. مواظب باشید دولت به خاطر اختلاف نظر، اختلاف سلیقه، اختلاف مذاق و اختلاف جناح مورد تضعیف قرار نگیرد. دولت را باید نگه داشت. همه باید رئیس‌جمهور را مورد تكریم قرار بدهند و این را همه یك اصل بدانند.

سوال:
1- رهبر انقلاب تكریم رئیس جمهور را یك اصل برای همه دانستند . یك اصل برای همه نخبگان سیاسی و فعالان عرصه های اجتماعی كشور.
2- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام كه از اولین مبارزین انقلاب و پر سابقه ترین عناصر نظام اسلامی هستند،چند روز پیش در دانشگاه صنعتی شریف گفتند: عشق من آقای خامنه‌‌ای است. ایشان در مقام رهبری هستند و ما در مقام رهروی.
3- آیا ملاك درثبوت عشق و علاقه و رهروی ولایت فقیه ادعای لفظی و تنها طول سابقه معاشرت و رفاقت است ویا التزام عملی به منویات رهبری و دیدگاه ، اوامر و راهبرد های به روز ایشان است. دوستی با دوستان و دشمنی با دشمنان ولی امر نه تنها نشانه كه بدون تردید شرط غیر قابل انكار هر عشق و ارادتی است ،مگر اینكه معنا و مفهوم حقیقی عشق در ادبیات سیاسی روزمره تغییر كرده باشد؟!!!

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم در ره عشق جگردارتر از صد مردیم هر زمان یاد خمینی به سر ما افتد دور سید علی خامنه ای می گردیم

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 4/3/1388 - 15:3 - 0 تشکر 115938

در کشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست

مقام معظم رهبری :

شعارهای دولت و مسئولان و اهداف تعیین شده آنان كاملاً با مبانی انقلاب و با مبانی اعلام شده امام عزیز ما منطبق است.در این 27 سال بعضی از مسئولان نظام اسلامی را دیده بودیم كه خجالت می‌كشیدند یك حكم اسلامی یا یك جهت گیری اسلامی ر ا صریحاً به زبان بیاورند.

سوال:
به نظر می رسد پاسخ به سوالی كه از مضمون مقایسه رهبری بین شعار ها و اهداف این دولت و برخی مسئولان 27 سال گذشته نسبت به" مبانی" اتقلاب و مصادیق بارز آن كسانی كه باید از آن خجالت های دیروز خود امروز و فردا ها خجالت بكشند مشخص است ،سوال مهمتر این است كه یاوران و رهروان رهبری در كنار احساس تكلیف برای حمله به دولت ،در تریبون های متعدد خود چرا منطبق با ادبیات ولی فقیه زمان با بریدگان از مبانی انقلاب و ارزشهای اسلامی برخورد نكردند ،همان مخالفان و مهاجمان دیروز مجلس ششم و حامیان و مدافعان انتخابات نهم ، چرا در سال های غربت ارزش های ناب انقلاب یك بار به رهروی از رهبری از لیبرال مسلك ها و دگر اندیشان غرب زده انتقاد نكردیم

مقام معظم رهبری د دیدار با نمایندگان تشكلهای مختلف دانشجویی مهر85 :
در اظهارات شما بود كه: تغییراتی كه در دولت انجام می‌گیرد، تا آن اعماق بدنه‏ی اجرایی، تغییر ایجاد می‌شود! این‏گونه نیست.؛ این ایرادی كه تقریباً یكی از سرلوحه‏های مخالفان - حالا مخالفان مذاقی، سیاسی و هر چه هست - با این دولت هست و مطرح می‌كنند، من به هیچ‏وجه تأیید نمی‌كنم؛ این‏طوری نیست.این شایعات روزنامه‏ای و این‌ها را خیلی‌ترتیب اثر ندهید.

گفتند مهندس است و شاد آمده است سی سال گذشته تا به یاد آمده است

گفتیم مبارک است، این معجزه ایست کز مکتب احمدی نژاد امده است

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 4/3/1388 - 15:5 - 0 تشکر 115939

در کشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست

مقام معظم رهبری د دیدار با نمایندگان تشكلهای مختلف دانشجویی مهر85 :
این‏گونه تصور می‌شود كه عقبه‏ی كارشناسی دولت نهم، عقبه‏ی ضعیفی است یا اصلاً چنین عقبه‏ای وجود ندارد! این، عیناً یكی از همان نقاطی است كه جریآن‌های مخالف با این دولت مورد تأكیدشان است. ما تصور می‌كردیم كه این‏گونه شایعه‏پراكنی‌ها خیلی تأثیر ندارد، اما حالا می‏بینیم نه، بی‏تأثیر هم نبوده است! یعنی شما كه جزو قشر زبده و نخبه هستید، واقعاً تصور می‌كنید كه دولت، عقبه‏ی كارشناسی ندارد!

مقام معظم رهبری در دیداریدار با مردم سمنان آبان 85 :

چندی پیش رئیس جمهور از مطبوعات گله كرد كه بدگویی می‌كنند، بددهنی می‌كنند، لجن پراكنی می‌كنند و بعضی از مطبوعات اعتراض كردند. من معمولاً مطبوعاتی را می‌بینم ، من حق را به رئیس جمهور دادم ، من معتقدم ـ نمی‌گویم همه‌ی مطبوعات بعضی از مطبوعات ـ اینكه انتقاد می‌كنند ـ انتقاد ایرادی ندارد ـ بی انصافی می‌كنند از روشهای تبلیغاتی و رایج دنیا استفاده می‌كند تا آن كاری را كه در دولت به نفع مردم انجام گرفته ، زیر سوال ببرند یا نادیده بینگارند و اگر عیبی هست. ولو كوچك هم باشد آن عیب را بزرگ كنند. این را انسان در بسیاری از مطبوعات می‌بیند . ایرادی ندارد این هست اما ملت ما آگاه و هوشیارند.

مقام معظم رهبری در دیدار با مردم شاهرود آبان 85 :

شاید بتوانم بگویم، امروز همت مسئولان دولتی در پیمودن راه‌های طولانی و دشوار به سمت هدف‌های انقلاب، از دوران‌های گذشته بیش‌تر است.امروز مسئولان و دولت ما، برای رفع مشكلات و گشودن گره‏ها و پیمودن راه‌ها، امیدشان و اعتمادبه‏نفس و همتشان از گذشته بیش‌تر است. و من عرض می‏كنم، آنچه را كه آن‌ها به آن همت گماشته‏اند، این‌ها همه شدنی است.

اين کلبه، سراي عدل و داد است بيا      اينجا سخن از «وان يکاد» است بيا

در محفل ما حرف چپ و راست مزن      اين خانه ي احمدي نژاد است بيا

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 6:49 - 0 تشکر 116094

درکشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست

مقام معظم رهبری حرم مطهر رضوی ابتدای سا ل86:


من از دولت حمایت می کنم ، از همه دولتهای بر سر کار و منتخب حمایت كردم، بعد از این هم همین خواهد بود، از این دولت هم به طور خاص حمایت می کنم. این حمایت بی دلیل و بی حساب و کتاب نیست . اولاً دولت در نظام جمهوری اسلامی و نظام سیاسی کشور ما جایگاه بسیار مهمی است . ثانیاً بیشترین مسئولیتها را دولت بر دوش دارد، بعد هم ا ین جهتگیری های دینی و این ارزش گرایی انقلاب اسلامی خیلی ارزش دارد. سخت کوشی ، تلاش فراوان ، ارتباط با مردم ، سفرهای استانی ، جهتگیری عدالت محورانه و زی مردمی ، اینها خیلی قیمت دارد و من قدر این کارها را می دانم . من به خاطر این چیزها از دولت حمایت می کنم.

مقام معظم رهبری در دیدار با طلاب و روحانیون مشهد مقدس اردیبهشت 86:

علت دشمنی‌ها چه كسانی كه در داخل وچه در خارج هستند، همین است كه رئیس جمهور به طور صریح به ارزشها اظهار عشق و علاقه می‌كند.

معظم له در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال 86 نیز فرموند :
این (اختلاف نظر)ها نباید موجب بشود دولت اصولگرای معتقد به مبانی انقلاب و به شدت در حال تحرك و خدمت و زحمت كشی تضعیف بشود این را توجه داشته باشداز لحاظ انعكاس بین المللی كشور از یك عزت كم سابقه یا بی سابقه برخوردار است. ابهت نظام اسلامی ، عظمت ملت ایران ، رسایی و شفافیت اغراض و اهداف جمهوری اسلامی در دنیای اسلام پیش از همه است و حتی در دنیای غیر مسلمان ، امروز عزت و ابهت ملت ما بسیار برجسته است و این را همه تصدیق می‌كنند.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 6:51 - 0 تشکر 116095

درکشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست

مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندركاران دولت تیر 86 :


شرایط كنونی كشور به لحاظ این‌كه شعارهای اساسی، انقلاب اسلامی محور برنامه ریزی‌ها وسیاست‌های دولت قرارگرفته، شرایطی استثنایی است وبا انتخاب ملت ایران، دولتی بر سر كار آمده كه گفتمان مفاهیم انقلاب، گفتمان غالب و رایج آن است

شاید بعضیها - حتّى بعضى مخلصین انقلاب، نه بیگانه‏ها و بددلها؛ حتّى نزدیكان - در طول بعضى از سالهاى گذشته تصورشان این بود كه شعارهاى اصلى انقلاب؛ سربلندى اسلام، مسئله‏ى عدالت، مسئله‏ى مبارزه با استكبار، تلاش و مجاهدت براى رفع استضعاف از مستضعفان، دیگر روزگارش تمام شده است! بعضى البته جسارت و گستاخى كردند و همینها را نوشتند و گفتند! اشتباه میكردند، معلوم بود؛ میدانستیم اشتباه میكنند. اما این گستاخى، دلها را خراش میداد. امروز به همت ملت ایران، با انتخاب ملت ایران، دولتى سر كار آمده است كه شعارهاى اصلى انقلاب، شعارهاى اساسى و اصولىِ اوست. گفتمان مفاهیم انقلاب اسلامى، امروز گفتمان رائج و غالب است؛ این خیلى اهمیت دارد. من البته این را پیش‏بینى میكردم. من شاید حدود هفت سال، هشت سال قبل از این، در جلسه‏ى كارگزاران نظام اسلامى كه در همین حسینیه تشكیل شد، دلائلى آوردم بر اینكه دشمنان انقلاب كه خیال میكنند میتوانند انقلاب را به فراموشى بسپرند و قربانى كنند و از رویش عبور كنند، اشتباه میكنند؛ گفتم نمیتوانید؛ میدانستیم اشتباه میكنند. بحمداللَّه ملت ایران همت كردند و آنچه كه میخواستیم شد.


به جای سوال و جواب:

حتّى بعضى مخلصین انقلاب، حتّى نزدیكان، تصورشان این بود كه، مسئله‏ى عدالت دیگر روزگارش تمام شده.....با كمی بررسی در سخنان و فراوانی كلمات و ادبیات رایج همه مخلصین انقلاب و نزدیكان رهبری در 16 سال گذشته مرجع ضمیر" برخی"، در این فرمایش نائب امام عصر (عج) در دیدار سال گذشته هفته دولت احتمالا پیدا خواهد شد.آری تاریخ تكرار می شود و این علی است كه بهد از 25 سال بار دیگر می گوید: حتّى بعضى مخلصین انقلاب، نه بیگانه‏ها و بددلها؛ حتّى نزدیكان ؛- در طول بعضى از سالهاى گذشته تصورشان این بود كه شعارهاى اصلى انقلاب سربلندى اسلام، مسئله‏ى عدالت، مسئله‏ى مبارزه با استكبار، تلاش و مجاهدت براى رفع استضعاف از مستضعفان، دیگر روزگارش تمام شده است.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 6:53 - 0 تشکر 116096

درکشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست


مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان حج‏ آبان 87:
این دستاوردها كه مفت به دست نمى‏آید. تا ملتى فداكار نباشد، تا ملتى بااراده و مصمم نباشد، كه این چیزها به دست نمى‏آید. ما بیائیم به خاطر دشمنى با زید و عمرو و این دولت و آن دولت و مسئولین اجرائى یا مسئولین كذا و كذا، اصل نظام را زیر سؤال ببریم؛ سیاه‏نمائى كنیم! كارى كه متأسفانه بعضى از نخبگان سیاسى میكنند.
وقتى رحمت الهى براى ما پیش خواهد آمد كه مواظب و مراقب خودمان باشیم؛ مراقب حرف زدنمان، مراقب اقدام كردنمان، مراقب تبلیغاتمان. این فضاى بى بند و بارى در حرف زدن، در اظهارات علیه دولت، علیه كى‏ به خاطر اغراض، اینها چیزهائى نیست كه خداى متعال از اینها به‏آسانى بگذرد. آن وقت كسانى خطا میكنند، خداى متعال «و اتّقوا فتنة لا تصیبنّ الّذین ظلموا منكم خاصّة»؛(7) بله اینجورى است. بعضى از ظلمها، بعضى از كارها هست كه نتیجه و اثر آن دامن همه، نه فقط دامن آن ظالم را میگیرد؛ بر اثر رفتار یك عده‏اى كه در گفتار خودشان، در عمل خودشان، در قضاوت خودشان ظلم میكنند. باید مراقب این چیزها بود.

آری كار از توصیه گذشته و عواقب سخت و دشوار اخروی در پیش روست و خداوند به خاطر خون شهیدان و جان بازی ایثار گران و ....به آسانی نخواهد گذشت.
. مراقب حرف زدنمان، مراقب اقدام كردنمان، مراقب تبلیغاتمان باشیم. این فضاى بى بند و بارى در حرف زدن، در اظهارات علیه دولت، علیه كى‏ به خاطر اغراض، اینها چیزهائى نیست كه خداى متعال از اینها به‏آسانى بگذرد.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 6:54 - 0 تشکر 116097

درکشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست

مقام معظم رهبري در ديدار هيات دولت شهريور 87:


- الان شما اگر رسانه‏هاى دنيا و حرفهاى محافل خبرى دنيا و محافل سياسى دنيا را نگاه کنيد، مى‏بينيد همه‏شان - واقعاً مثل جنگ احزاب - دست به دست هم داده‏اند و دارند فشار مى‏آورند که اين دولت را بکوبند.دولت نهم به اين علت، هدف حملا‌ت بي‌وقفه قرار دارد كه گفتمان آن، گفتمان امام و انقلا‌ب است.

واما جنگ احزاب:


پندار ما اين است كه علي رغم توصيه ها ي اكيد مقام معظم رهبري ، عده اي راه را گم كرده ومتاسفانه صف دوست ودشمن را در تحليل سياسي خود اشتباه گرفته اند و ابتلاء و امتحان سخت تاريخ به سراغ آنان نيز آمده تا مرز بندي حقيقي در ولايت پذيري و التزام عملي در تبعيت از رهبري نمايان شود .به نظر ميرسد ،صحنه داخلي و لايه خودي جنگ احزاب بر عليه دولت مكتبي نهم آن روي سكه همان پروژه " پايان مدار" است.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 5/3/1388 - 6:56 - 0 تشکر 116098

درکشور عشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست


سخن پایانی برای آنانی كه اهل ولایت هستند:

 مقام معظم رهبری:

آنچه كه امروز لازم است، این است كه همه این وظیفه را بشناسند، بدانند كه ما كجا هستیم. یك عده‏اى غفلت میكنند، نمی‌فهمند كه ما این همه حركت كرده‏ایم، پیش آمده‏ایم؛ نمی‌فهمند كه ما هنوز راه طولانى‏اى در پیش داریم؛ نمی‌فهمند كه ما دشمن داریم، دشمن از تنبلى ما، از غفلت ما، از اختلاف ما، سوء استفاده می‌كند. مخاطب بیشتر این حرف شخصیت‌هاى مطرح جامعه - سیاسى و فرهنگى و غیره - هستند كه باید مراقب حرف‌زدنهاى خودشان، مراقب نوشتن‌هاى خودشان، مراقب موضع‏گیری‌هاى خودشان باشند. اتحاد و اتفاقى كه رمزِ همه‏ پیشرفت‌ها و پیروزی‌هاست، امروز بیشتر از همه براى این كشور لازم است. مسؤولین كشور هم واقعاً دارند زحمت می‌كشند، حقیقتاً دارند زحمت می‌كشند. دولت، مسؤولین، مدیران بخش‌هاى مختلف، تلاش می‌كنند. اگر كسى ایراد و انتقادى هم دارد، نباید آن را جورى مطرح كند كه این مدیرى كه در تلاش هست براى اینكه كار را بهتر انجام دهد، او را تضعیف كند. اختلافات غالباً از هوس‌هاى نفسانى بر می‌خیزد. اگر كسى بگوید این عمل من كه اختلاف‏انگیز بود، تفرقه‏انگیز بود، براى خداست، این را باور نكنید. تفرقه‏ بین مؤمنین كارِ خدایى نیست، براى هدفِ خدایى انجام نمی گیرد؛ كار شیطانى است؛ كار شیطانى است. ایجاد بغضاء و كینه بین مؤمنین، فضاى اختلاف را به وجود آوردن، این كار شیطان است، كار خدایى نیست. كار خدایى همدلى است. یك نفر یك كارى دارد، مسؤولیتى را بر عهده گرفته، دیگران باید كمك كنند تا كار را خوب انجام دهد. اگر ضعفى داشت، به او تذكر دهند؛ اما نگذارند او تضعیف شود. این كسى كه این عَلم را بر دوش كشیده، بلند كرده، همه باید كمكش كنند؛ یكى عرقش را پاك می‌كند، یكى بادش میزند. اگر دیدند كه در نگه داشتن عَلم دارد اشتباه می‌كند، راهش این نیست كه یك مشتى هم به پشتش بزنند، خودِ او و عَلم را سرنگون كنند. راهش این است كه كمكش كنند این اشكال برطرف شود؛ این نكته را باید همه توجه كنند، بخصوص كسانى كه در عرصه‏ سیاست و در عرصه‏ فرهنگ و در عرصه‏ رسانه و در عرصه‏هاى گوناگون نقش و حضورى دارند.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی