انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 303)
يکشنبه 3/3/1388 - 11:23 -0 تشکر 115521
تورم 25 درصدی به دولت ربطی ندارد

رئیس جمهور :
تورم 25 درصدی به سیاستهای دولت ربطی ندارد

 


 • رئیس جمهور متوسط شرایط 4 سال دولت نهم را در مقایسه با متوسط 4 سال اول دولت قبلی بهتر خواند و گفت : البته ممكن است تورم به 25 درصد هم رسیده باشد اما این موضوع مطلقا به سیاست های دولت ارتباطی ندارد .
  احمدی نژاد بعدازظهر دیروز در نشست خبری با نمایندگان رسانه های داخلی اوضاع اقتصادی كشور در شرایط فعلی را باثبات و مناسب توصیف كرد.
  رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگاری كه از وی پرسید كه با توجه به آمار اقتصادی موجود در خصوص تورم شكاف طبقاتی و موجودی حساب ذخیره ارزی شما چگونه وضعیت اقتصادی كشور رامناسب می دانید; گفت : ما عمیقا معتقدیم كه امروز وضع اقتصاد ایران وضعیتی باثبات و مناسب است البته معنای این سخن آن نیست كه ضعف و اشكالی در این خصوص وجود ندارد اما با مقایسه دو نكته می توان به این نتیجه دست یافت .
  احمدی نژاد آمارهای مربوط به حساب ذخیره ارزی را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود : برخی به آمارهای تخصصی كه در این خصوص ارائه می شود توجهی ندارد اما باید دقت كنید كه این مسئله چیزی نیست كه در جیب دولت باشد آنچه كه شما دیده اید حساب تعهدی است كه باز بیشترین موجودی را در این دولت داشته است .
  وی در ادامه درباره وضعیت اقتصادی كشور و آنچه عدم تطابق آمارهای ارائه شده توسط دولت و آمارهای ارائه شده از برخی مراجع دیگر خواند اظهار كرد : ما عمیقا معتقدیم وضع اقتصاد امروز ایران باثبات تر و مناسب تر از گذشته است ; البته این به معنای نبود ضعف و اشكال نیست .
  احمدی نژاد با اشاره به این كه با دو مقایسه می توان متوجه شد وضعیت اقتصادی ما مناسب است گفت : مقایسه اول با وضع اقتصادی جهانی است امروز همه جا دنیا رشد اقتصادی منفی است اما در ایران رشد مثبت و بالای 5 و 6 درصد است اما در سال 84 تا 87 نرخ رشد 6 2 درصد را تجربه كردیم .
  احمدی نژاد در پاسخ به پرسش دیگری كه چه نمره منفی و مثبتی به خودتان می دهید نیز اظهار كرد : دولت به اندازه كافی نقد می شود من به وقتش خودم اشكالاتی كه در طول چهار سال بود و نقاط قوت و ضعف را بیان خواهم كرد. در طول چهار سال فراز و نشیب ها و كاستی ها و قوت هایی پیدا شد و من از نگاه خودم كه در متن بوده ام مسائل را با مردم عزیز در میان خواهم گذاشت .
  وی در ادامه در مورد اینكه اوباما بحث ایران را به بعد از انتخابات موكول می كند به نظر شما وی منتظر چه تغییری است گفت : بعید می دانم ایشان منتظر تغییر در ایران باشند بلكه دنیا منتظر تغییر در رفتار آمریكاست و آنها نمی توانند زمانی را به ملت ایران تحمیل كنند انتخابات بهانه خوبی است برای آنها كه بگویند الان وقتش نیست و بگویند بعد از انتخابات ما هم می پذیریم . اگر بناست بحث هایی بین 1 +5 بشود خیلی خوب است كه بعد از انتخابات باشد و فكر می كنیم كه به نفع ملت ایران است كه آن بحث ها آن زمان انجام شود.
  رئیس جمهور اظهار كرد : ما بسته پیشنهادی خود را آماده كرده ایم و به زودی برای آنها خواهیم فرستاد و بر مبنای اصول روشنی كه مورد قبول همه عقلاست بحث های خود را با 1 +5 دنبال می كنیم .
  رئیس جمهور در ادامه نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینكه « در سیاست خارجی عملكرد دولت خود را چگونه می بینید » گفت : دیپلماسی به معنای تن دادن به معادلات جهانی نیست ; معادلاتی كه مستكبران آن را نوشته اند و اگركسی بخواهد بر اساس این معادلات وارد عرصه جهانی شود نتیجه آن جز شكست چیز دیگری نخواهد بود. ملت ایران معادلات جدیدی نوشت و در دنیا جاری كرد : معادلاتی كه بر پایه عدالت و ارزش های انسانی تعریف شده است .
  احمدی نژاد گفت : ساختن كشور همراه با حضور در صحنه های جهانی است اگر عرصه را نگیریم آن ها عرصه را می گیرند. سیاست انقلاب را امام ترسیم كرد و رهبر معظم انقلاب بر آن تاكید كردند و دولت آن را پیگیری می كند.
  در ادامه خبرنگاری از احمدی نژاد در مورد بحث پرتقال های اسرائیلی پرسید كه وی پاسخ داد : آن قدر این قضیه افتضاح بود كه خود صهیونیست ها آن را تكذیب كردند. برچسبی را در ایران چاپ كردند كه عوامل آن شناسایی شده اند و آنها را معرفی می كنیم كسانی كه این كار را كردند یك بازی ابتدایی و بچه گانه را ترتیب دادند كه در زمان دفاع مقدس نیز چنین اتفاقی روی داده بود.
  وی در پاسخ به پرسشی درباره این كه « اگر در این دوره از انتخابات به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشدید چه شغلی را برای خود پیش بینی كرده اید همچنین با توجه به اینكه در حال حاضر فرصت تبلیغات برای كاندیداهاست توجیه شما در در استفاده از امكانات و عناوین دولتی چیست گفت : درست است كه بنده نامزد انتخابات هستم ولی تا 12 مرداد رئیس جمهور رسمی ایران هستم و كارهایم را انجام می دهم فعالیت های دولت هم جاریست وقتی دوره تبلیغات شروع می شود معنایش آن نیست كه كارهای دولت نباید ادامه پیدا كند.
  وی همچنین درباره آینده خود درصورت انتخاب نشدن به خبرنگار پرسش كننده گفت : شما چه شغلی را پیشنهاد می كنید خبرنگار گفت : روزنامه نگاری .
  خبرنگار دیگری در مورد بحث مافیای نفت و اظهارات قوه قضائیه مبنی بر عدم وجود چنین مساله ای سئوال كرد.
  رئیس جمهور پاسخ داد : به قوه قضائیه توصیه می كنم عینكش را عوض كند. باید برای بحث های خود دلیل بیاورد. ما راه های دست اندازی به این ثروت راقطع كردیم و قطع خواهیم كرد.
 • طبــايع جز کشـــش کـــاري نـدارنـد

  حکيمان اين کشش را عشق خوانند

   

  اللــــــــــــهم عجـــــــــــل لولــــيک الفــــــــــرج

   

  برو به انجمن
  انجمن فعال در هفته گذشته
  مدیر فعال در هفته گذشته
  آخرین مطالب
  • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
   آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
  • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
   جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
  • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
   خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
  • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
   پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
  • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
   اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
  • وبگردی