انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 258)
پنج شنبه 31/2/1388 - 23:18 -0 تشکر 114880
رهنورد:انتخاب چادر پرچم آزادی و ایمان من است

اینده-حضار با شعارهای «رهنورد رهنورد تساوی زن و مرد»، «رهنورد دوستت داریم»، «سلام بر رهنورد درود بر موسوی» و «ما دیگه گشت ارشاد نمی خواهیم»، از وی حمایت می کردند.

به گزارش قلم نیوز، در میان سخنرانی زهرا رهنورد در همایش دختران جوان و دانشجوی حامی موسوی، سه چهار نفر با صدای بلند اعتراض می کردند، فردی از میان آنها صحبت های رهنورد را قطع کرد و خواستار صحبت و طرح سوال از وی شد. رهنورد نیز آنها را دعوت به آرامش کرد و از مسوولان جلسه خواست در پایان صحبت های وی به مخالفان فرصت دهد تا سوالات خود را مطرح کنند اما آن چهار نفر نتوانستند تا تمام شدن صحبت های رهنورد صبر کنند و به اعتراض خود ادامه دادند.

زهرا رهنورد آنها را دعوت به آرامش کرد و با سردادن شعار زنده باد مخالف من از دو طیف دانشجویی خواست کنار او نشسته و سوالات خود را مطرح کنند. در این بین سه تن از زنانی که خود را خبرنگار یکی از خبرگزاری‌های حامی دولت معرفی کرده بودند نیز با سر دادن شعارهایی مبنی بر این که «آزادی اندیشه بی احمدی نژاد نمی شه»، سعی کردند نظم جلسه را بر هم بزدند. در این بین با پیشنهاد زهرا رهنورد از هر دو طیف دانشجویان حامی موسوی و مخالفان وی قرار شد یک نفر به نمایندگی سوالات خود را مطرح کنند که از طیف مخالف دو نفر بر روی سن آمدند و در کنار وی نشستند. این حرکت اعتراض دانشجویان حامی موسوی را در بر داشت. در ابتدا یکی از افراد مخالف در حالی که ایستاده بود و انگشت خود را به طرف جمعیت گرفته بود با بیان اینکه «برای زنان چادری حاضر در سالن متاسفم» گفت چرا در ایام سوگوای حضرت زهرا(س) کلیپ پخش کردید و خطاب به رهنورد گفت چرا شمایی که دم از حضرت زهرا(س) می زنید کلیپی پخش می کنید که زنان بد حجاب در آن هستند؟

در این کلیپ تصویر زنان محلی با قومیت های مختلف و لباس های محلی پخش شد. در این بین یکی دیگر از زنان معترض با بیان اینکه موسوی در این بیست سال کجا بود، با حالت تمسخر آمیز گفت: موسوی در این بیست سال سکوت علی وار پیش کرده بود. این گفته وی با اعتراض حضار و مجری برنامه همراه شد و حضار خواستار احترام معترضین به میر حسین به عنوان همسر رهنورد شدند اما یکی از مخالفین موسوی با لحن بی ادبانه ای رو به جمعیت گفت «رهنورد خود خواستار برقراری این مناظره شده است پس شما حرص نزنید و سکوت کنید». در این بین یکی از حاضران بلند شد و گفت به آنان یادآوری که شما به زور اجازه گرفتید و با بی‌ادبی تمام صحبت می‌کنید.

در ادامه، یکی دیگر از معترضین با بیان تمسخر آمیزی گفت می خواهیم جمع دوستانه باشد و خطاب به رهنورد گفت: شما که دم از آزادی می‌زنید چرا من نمی‌توانم سوال خود را بپرسم و شما چرا دم از آزادی می زنید؟ این صحبت ها در حالی بود که رهنورد به خاطر طرح سوال آنان با وجود اشتیاق حضار صحبت های خود را کوتاه کرده و با بیان «زنده باد مخالف من»، آنان را به روی سن دعوت کرده و در کنار خود جای داده بود.

حضار خواستار ترک سن از سوی آن چند نفر شدند تا رهنورد به پرسش های مطرح شده پاسخ دهد. اما علاوه بر درخواست های مکرر و بی توجهی آنها، در آخر در حالی که یکی از سه معترض دست های خود را رو به جمعیت تکان می داد، گفت موسوی که دم از اندیشه می زند نمی داند که انحلال سازمان بودجه خواسته رجایی بوده است. در این بین رهنورد که منتظر آرام شدن فضا و پایین آمدن معترضان از سن بود مورد خطاب یکی از معترضین قرار گرفت که با حالتی توهین آمیز به وی گفت: اگر جواب دادن برای تو سخت است واقعا متاسفم.

سپس زهرا رهنورد با آرامش کامل و آرام ضمن تشکر از حضار و معترضین گفت: من به عنوان همسر میرحسین از وی دفاع نمی‌کنم بلکه به عنوان هم‌رزم وی از او دفاع می‌کنم.

موسوی، آدم پیشرو و نو آوری در سیاست است و من تا به این روز کسی را ندیده ام که این گونه به گفتمان انقلاب پایبند باشد البته نگاه و گفتمان امروزی به این مقوله دارد. مهم جاودانگی ارزش هاست و ما می توانیم هر روز نوع بلاغتمان را نو کنیم.

وی با تاکید بر اینکه موسوی پایبندترین فرد به ارزش های انقلاب است، گفت در حال حاضر هم برنامه ی همه زنده کردن گفتمان انقلاب از دید امروز است، امروز روزی است که ما شما فرهیختگان را داریم و دستاوردهای فنی و هسته ای زیادی داریم و به سوی سال 1400 پیش می رویم.

وی در ادامه گفت: از من پرسیده اند که موسوی من در این 20 سال کجا بوده و وی را نقد می کنند. مشکلی نیست ما نیز آنان را نقد می کنیم اما باید این نکته را بدانیم که در همه ی دولت ها روشی داشته اند و روش ها متفاوت است. موسوی در این 20 سال حضور داشته اما همیشه مظلوم واقع می شده و سانسور می شده. موسوی در این 20 سال مشاور دو رییس جمهور بود. موسوی در تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشته و نظر می داده است، دوربین ها نیز مراسم را پوشش می دادند اما دوربین‌ها ظاهرا از او و چهره‌اش وحشت داشتند.

وی در پایان گفت: در مورد چادرم و لغزش آن از من سوال کردند هر چند این سوال دانشگاهی نبوده اما می گویم، چادر انتخابی من، در روز هفده شهریور از سر زنان به خاک و خون خفته انتخاب شده است و پرچم آزادی و ایمان من است ولی لباس اسلام شکل خاصی ندارد بلکه محتوا دارد.

در این جلسه حضار با شعارهای «رهنورد رهنورد تساوی زن و مرد»، «رهنورد دوستت داریم»، «سلام بر رهنورد درود بر موسوی» و «ما دیگه گشت ارشاد نمی خواهیم»، از وی حمایت می کردند.

در این مراسم رهنورد دختران حاضر را مومن خردمند پر نشاط خطاب می کرد.

در این بین سه تن از معترضین که برگه هایی با سر برگ یکی از خبرگزاری‌های حامی دولت در دست داشتند و قبل از شروع مراسم خود را خبرنگار آن خبرگزاری اعلام کرده بودند با سر دادن شعارهایی مبنی بر اینکه «آزادی اندیشه بی احمدی نژاد نمی شه» و تکرار صحبت های معترضین جو را بر هم می زدند.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی