انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 377)
سه شنبه 29/2/1388 - 20:11 -0 تشکر 114384
اگر احمدی نژاد بماند ایران زیمبایوه می شود

با سلام

همایش تحلیلی پیرامون انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمیله كدیور، غلامحسین كرباسچی و مصطفی تاج‌زاده برگزار شد.

به گزارش سلام ،مصطفی تاج‌زاده، عضو شورای مركزی جبهه مشاركت ایران اسلامی در این همایش به توقیف روزنامه یاس نو اشاره و اظهار كرد:‌ در حالی كه پس از چند سال توقیف موقت روزنامه یاس نو توانستیم با گذشتن از مراحل قانونی این روزنامه را منتشر كنیم و هیچ منعی نیز از سوی قوه قضائیه نداشت، از انتشار این روزنامه ممانعت به عمل آمد.

وی به انتقاد از عملكرد رادیو و تلویزیون در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و با بیان این كه در دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری نهم رسانه ملی از مدت‌ها قبل از نامزدهای انتخاباتی برای مناظره دعوت به عمل می‌آورد تا توجه مردم را به انتخابات جلب كند، ابراز عقیده كرد: متاسفانه تا این لحظه جز برنامه‌های تكراری، خسته كننده و حتی ضد مشاركت گسترده مردم چیز دیگری پخش نمی‌شود. این روند در حالی است كه ما در شرایط حساس در سطح بین‌الملل قرار داریم كه رسانه ملی باید این موضوع را به خوبی برای مردم روشن كند كه می‌توانند با انتخاب درست شرایط را تغییر دهند.

تاج‌زاده همچنین به مكاتبات روزنامه‌ای شریعت‌مداری و كروبی اشاره و با بیان این عقیده كه ‌آقای شریعت‌مداری در پاسخ به آقای كروبی جسارت را از حد گذارند، گفت: از این رو بنده نقدی را به ایشان در روزنامه اعتماد منتشر كردم. منظور از این سخن این است كه رقابت انتخاباتی باعث نمی‌شود كه اگر كسی به آقای كروبی توهین كند ما به حمایت از ایشان نپردازیم.

وی از شریعت‌مداری درخواست برگزاری جلسه مناظره‌ای با خود را مطرح كرد و گفت: بنده تاكنون چندین بار این درخواست را مطرح كرده‌ام، اما امیدوارم امروز این جلسه باعث شود كه ایشان برای مناظره در دانشگاه حاضر شوند تا بتوانیم در آنجا به خوبی بحث كنیم كه چه كسانی در كشور بهترین خدمت را به بیگانگان كرده و چه كسانی با بی‌كفایتی‌شان بیشترین آسیب را به مردم زده و امیدواری را در بسیاری از جوانان كشتند.

وی به سخن احمدی‌نژاد مبنی بر اینكه به زودی بسیاری از مطالب را در مورد انتخابات می‌گویم، اشاره و با بیان این كه بنده به ایشان عرض می‌كنم كه زنگ انشا تمام شده و اكنون زنگ حساب است. ایشان باید نسبت به چهار سال عملكرد خود به مردم پاسخ دهد. باید در مورد وعده‌هایی كه به مردم دادند پاسخگو باشند، ابرازعقیده كرد: قرار بود ایران، ژاپن اسلامی شود ولی اكنون ایران به سمتی است كه اگر آقای احمدی‌نژاد بار دیگر رای آورد بعید نیست كه ایران زیمباوه اسلامی شود. این دولت وضعیت را به جایی رسانده كه به رغم داشتن درآمد افسانه‌ای نفت كه در تاریخ ایران بی‌سابقه بوده به لحاظ گرانی و تورم در خاورمیانه اول هستیم و اگر این روند تا چهار سال دیگر ادامه پیدا كند در جهان اول می‌شویم.

وی ادامه داد: دولت باید پاسخگو باشد كه چه میزان در شاخصه‌های اساسی و اقتصادی پیشرفت داشته و یا اینكه تولید در جامعه چه میزان رونق پیدا كرده و چقدر پروژه‌های بزرگ اقتصادی در این چهار سال به غیر از پروژه‌هایی كه در دولت‌های قبلی شروع شده و آن‌ها تلاش كردند به نام خود تمام كنند؛ آغاز به كار كرده است. ایام انتخابات فرصتی برای توضیح عملكرد چهار سال گذشته دولت است.

عضو شورای مركزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با تاكید بر اینكه در این دوره از انتخابات باید تلاش شود مردم مشاركت گسترده‌ای داشته باشند، گفت: اكنون كشور ما حدود 50 میلیون واجد شرایط رای دارد كه اگر از این تعداد 25 میلیون در انتخابات شركت كنند احتمال پیروزی طرفین 50، 50 است. به هر میزان كه مشاركت از 25 میلیون افزایش پیدا كند نامزدی كه طرفدار تغییر وضع موجود است پیروز می‌شود.

تاج‌زاده ادامه داد: طرفداران آقای احمدی‌نژاد از فوتبال نگاه كردن خاتمی ناراحت هستند و آن را به عنوان جرم بزرگش مطرح می‌كنند البته بسیار خوشحالم كه آن‌ها در طول هشت سال دولت اصلاحات نتوانستند هیچ انتقاد اساسی را مطرح كنند و به همین بهانه‌های جزئی رسیدند. در مقابل آن‌ها باید گفت كه اگر خاتمی تنها فوتبال را از تلویزیون نگاه كرده آقای احمدی‌نژاد با سرمایه ملت و بدون ذره‌ای ضرورت برای افتتاح بازی‌های آسیایی به كشور دیگر می‌رود.

تاج‌زاده در ادامه در توضیح فضای انتخابات گفت: از ابتدا ما تلاش گسترده‌ای برای حضور خاتمی در عرصه انتخابات داشتیم چرا كه می‌دانستیم رقیب ما از همه‌ ابزارها برای پیروزی بهره می‌برد.

عضو شورای مركزی جبهه مشاركت ایران اسلامی اظهار كرد: اكنون شرایط بین‌المللی شرایط بسیار حساسی است آمدن اوباما فرصت بزرگی است كه اگر بد عمل كنیم به تهدیدی بزرگ علیه ایران تبدیل می‌شود. نباید تصور كرد كه حضور دموكرات‌ها در صحنه آمریكا شرایط را به نفع ایران خواهد كرد چرا كه سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران در دوره‌ی اول ریاست جمهوری كلینتون بود كه در دوره دوم ریاست جمهوری‌اش كه مصادف با پیروزی خاتمی بود گرم‌ترین ارتباطات برقرار شد.

تاج‌زاده ادامه داد: چشم بسیاری از كشوری دنیا به انتخابات ایران است به گونه‌ای كه می‌توان گفت مهمترین حادثه سال 2009 می‌تواند انتخابات ریاست جمهوری ایران باشد. به عبارت دیگر نتیجه انتخابات ایران می‌تواند به تقویت بنیادگرایی و یا تقویت صلح و روش‌های دموكراتیك همچون دوره خاتمی منجر شود.

وی اظهار كرد: ما در جهانی زندگی می‌كنیم كه به سمت جهانی شدن پیش می‌رود. امروز ما نباید فقط به دنبال ایجاد ایران باشیم؛ چرا كه شاید نتیجه انتخابات نجات منطقه را نیز در بر داشته و شبه جنگ تا حدودی از منطقه دور شود. البته با آمدن اوباما این فضای بین‌المللی ایجاد شده اما او به تنهایی نمی‌تواند كاری را از پیش ببرد مگر آنكه در منطقه جریان‌های بنیادگرا كنترل شوند. بحث ما نابودی این جریان‌ها نیست بلكه باید به گونه‌ای با این جریان دینی، فكری و سیاسی مواجه شویم كه بتوان در كنار یكدیگر به صورت مسالمت‌آمیز زندگی كرد.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی