انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 441)
سه شنبه 29/2/1388 - 19:5 -0 تشکر 114357
زهرا رهنورد در دانشگاه شهید بهشتی: صدا و سیما بی‌طرفی را رعایت كند

رییس سابق دانشگاه الزهرا گفت:صدا و سیما باید خجالت بكشد كه از بیت‌المال مصرف شخصی می‌كند. صدا و سیما از محضر ملت باید عذرخواهی كند و بی‌طرفانه و شرافتمندانه مثل یك عنصر ملی در خدمت مردم باشد و از رفتاری كه آمریكا می‌پسندد دست بردارد.
به گزارش خبرنگار ایلنا،زهرا رهنورد در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مطالبات زنان گفت: مطالبه حضور یک وزیر زن در کابینه نه تنها خواسته مطلوب بلکه خواسته‌ای بسیار کوچک است.
وی افزود: ما معتقد به شایسته سالاری در كابینه هستیم بنابراین از میان زنان و مردان باید شایسته‌ترین‌ها انتخاب شوند.
رهنورد همچنین خواستار رفع برخی ابهامات از قانون اساسی شد و افزود: جامعه زنان خواهان آن است ابهاماتی که در قانون اساسی مانند تفسیر کلمه رجال وجود دارد،صورت گیرد.
همسر موسوی افزود: در زمان تدوین قانون اساسی رجال به مفهوم شخصیت‌های برجسته آورده شد اما در سال‌های بعد به معنی مردان تلقی و تفسیر شد و ما امروز خواهان ان هستیم که این ابهام رفع شود.
وی همچنین با اشاره به جمعیت 34 میلیون نفری زنان در جامعه گفت: دولت آینده باید لایحه‌ای بدهد که نیمی از نمایندگان مجلس زن باشند.
رهنورد همچنین در خصوص کنوانسیون‌های بین المللی گفت: من کنوانسیون رفع تبعیض را توصیه می‌کنم و البته علما و روشنفکران باید قبل از اجرایی شدن آن را بررسی کنند.
همسر نخست وزیر دوران دفاع مقدس همچنین تاکید کرد: رییس‌جمهور آینده با اولویت‌های زیادی از جمله اولویت‌های اقتصادی، اولویت آزادی قلم و اندیشه، بحث زنان و استقلال دانشگاه روبرو است.
وی افزود: دانشگاه امروز کمتر می‌تواند برای خود تصمیم بگیرد و گشت‌های امنیتی و گیت ورودی دانشگاه از مشکلات دیگر دانشگاه است.
رییس سابق دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به زندانی و ستاره‌دار شدن دانشجویان گفت: در زمان انقلاب نیز با فهرستی از دانشجویان زندانی روبرو بودیم.
وی همچنین تاکید کرد: دانشگاه باید آزاد باشد و در تمام تصمیمات خود از جمله استخدام اساتید، تحقیقات و پژوهش‌ها آزادی خود را حفظ کند.
رهنورد همچنین با اشاره به مشکلات جوانان گفت: در تئوری جدیدی گفته می‌شود باید به قاره ششم توجه شود. قاره ششم سرزمینی از زیر آب بیرون آمده نیست بلکه ذهن ، فکر، اندیشه و خرد انسانی است که اگر به این دنیای مجازی توجه کافی شود دیگر شاهد آن نخواهیم بود که جوانان خواسته‌های خود را در آن سوی آب‌ها جستجو کنند.
رهنورد افزود: چطور می‌توانید برای جوانان و زنانمان تعیین کنید چه لباسی بپوشند و چگونه رفتار کنند؟ من مطمئن هستم که فشارها واکنش ایجاد می‌کند. اگر به جوانان و زنان‌مان اعتقاد داشته باشیم، مسلما رفتار مطلوبی را از آنها می‌بینیم.
رهنورد در پاسخ به وضعیت دانشجویان ستاره‌دار بعد از رای آوردن موسوی گفت:‌ من و موسوی به استقلال دانشگاه اعتقاد داریم و معتقدیم كه باید دانشجویان دارای آزادی بیان و اندیشه باشند و معتقدیم كه ستاره خوب است اما برای آسمان نه برای دانشجویان.
وی با تاكید بر اینكه ما با ستاره‌دار شدن دانشجویان و همچنین زندانی سیاسی به طور مطلق مخالفیم، خاطر نشان كرد: زندانی سیاسی باید آزاد شود البته من موضوع زندانیان سیاسی را مورد بررسی قرار دادم و متوجه شدم كه تعداد دانشجویان سیاسی بسیار كم است اما همان تعداد كم هم ننگ است.
وی با بیان اینكه باید دانشجویان در فضای آزاد بتوانند صحبت كنند، خاطر نشان كرد: اعتماد به انسان‌ها،‌ وطن‌پرستی و شرافت ملی جوانان بسیار مهم است و اوج وطن‌پرستی به شمار می‌رود.
رئیس سابق دانشگاه الزهرا در پاسخ به سوالی پیرامون تسخیر سفارت آمریكا و انحلال دولت موقت گفت:‌ این فصلی از رفتار سیاسی ملت ما بود كه در آغاز دارایی‌های ما را بلوكه كرده بودند و تسلیحاتمان را به ما نمی‌دادند و این باعث تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان شد.
رهنورد با تاكید بر اینكه الان قطعاَ سیاست بین‌المللی و خارجی ما ماجراجویی نخواهد بود، تصریح كرد:‌ ما به تعامل با تمام جهان در صورتی كه به امنیت ملی و منافع ملی ما احترام بگذارند معتقدیم و كشورهای منطقه،‌اروپا و آمریكا هر كدام كه به منافع ملی ما احترام بگذارند در سیاست خارجی ما محكوم نخواهند بود.
رهنورد در پاسخ به سوالی درباره حقوق اقلیت‌ها گفت: ما هویت ایرانی داریم و به آن افتخار می‌كنیم و اقلیت‌ها هم بخشی از این هویت هستند كه باید قابل احترام باشند و فرهنگ و زبان آنها مورد توجه و پذیرش قرار گیرد.
وی با اشاره به بیانیه موسوی درباره این موضوع یادآور شد: اقلیت‌ها مثل سایر ملت ما ایرانی هستند و همه ما زیر چتر ایرانیت قرار داریم.
همسر كاندیدای دوره دهم ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اظهارات موسوی كه در بابل گفته بود من زندان‌بان نیستم كه دانشجویان را آزاد كنم، گفت: این اظهارات به این معناست كه من كسی را زندانی نكرده‌ام و معلوم است كه در كل مخالف این زندانی‌ كردن‌ها است و دیگران كه زندانی كرده‌اند باید تنبیه شوند.
وی افزود: شما به اصلاح‌طلب بودن میرحسین موسوی ضمن پایداری به اصول اعتقاد داشته باشید.
رهنورد در ادامه به اصلاح ساختارهای اداری اشاره كرد و گفت: وضعیت بروكراسی اداری باید سامان داده شود و فساد اداری هم ریشه‌كن شود.
وی درباره بیانیه مشترك كاندیداهای اصلاح‌طلب و روابط آنها گفت: در جریان اصلاح‌طلبی كاندیداها صمیمی هستند،‌كروبی،‌موسوی و رضایی با هم دوست هستند و آتش‌بیار معركه فقط صدا و سیما است.
وی در ادامه خطاب به صدا و سیما گفت: صدا و سیما باید خجالت بكشد كه از بیت‌المال مصرف شخصی می‌كند. صدا و سیما از محضر ملت باید عذرخواهی كند و بی‌طرفانه و شرافتمندانه مثل یك عنصر ملی در خدمت مردم باشد و از رفتاری كه آمریكا می‌پسندد دست بردارد.
وی در پاسخ به اظهارات یكی از دانشجویان حامی احمدی‌نژاد در عرصه سیاست خارجی و اینكه ما برای گرفتن حقمان سیلی هم می‌خوریم‌،‌گفت: از كسی كه طرفدار حضرت زهرا و علی است تعجب می‌كنم كه به من تهمت غرب‌گرایی می‌زند.
رهنورد در ادامه گفت: اینكه آدم سیاست‌های غلط بین‌المللی و ماجراجویی خود را پای اهل‌بیت بگذارد بزرگترین خیانت است.
همسر كاندیدای دوره دهم ریاست جمهوری گفت: طبع قدرت مشخص است و همانند اژدهایی است كه نباید آن را به حال خود رها كرد. این بدان معنا است كه ngoها، احزاب و گروه‌ها موقعیت نظارتی را در دولت‌ها داشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال كه روابط آمریكا و ایران به چه سرانجامی خواهد رسید و در خصوص این مساله كه آمریكا نمی‌تواند هیچ غلطی كند، اظهار داشت: اینكه آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند ربطی به روابط ما ندارد و هرگز نباید بتواند بر علیه ما غلطی كند. ما با تمام وجود در خاك‌ریز اول در مقابل آنان كه علیه ایران تجاوز می‌كنند می‌ایستیم اما معتقدیم باید روابط و مناسبات خود را با جهان و از جمله آمریكا طوری برقرار كنیم كه منافع ملی ما محفوظ باشد.
وی با تاكید بر اینكه ما ملت شرافتمندی هستیم و حرف‌هایی داریم، و هر كس آنها را قبول نداشته باشد، مشكلی نداریم، یادآور شد: دشمن ابدی و اصلی ما اسرائیل است اما با سرزمین‌ها و دولت‌های دیگر چنانچه منافع ملی ما را قبول كنند، گفت‌وگو می‌كنیم.
وی در واكنش به اظهارات یكی از حامیان احمدی‌نژاد مبنی بر عدم سازش با آمریكا گفت: پس چرا برای اوباما نامه نوشته‌اند و سفیر فرستادند. پس چرا پالس‌های پیدا و پنهان را می‌دهند. همه ما یك آرمان داریم و موفقیت ایران در همه زمینه‌ها مطابق اسلام را می‌خواهیم.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی