انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 257)
سه شنبه 29/2/1388 - 19:0 -0 تشکر 114355
از تخریب دست بردارید

دبیر كل حزب اعتماد ملی با نگارش نامه‌ای سرگشاده به رئیس صدا و سیما نسبت به رویكرد این سازمان در تخریب كاندیداهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اعتراض كرد.
به گزارش ایلنا، مهدی كروبی در این نامه به عزت‌الله ضرغامی توصیه كرد از تخریب دست بردارد و اگر نقشی در این تخریب ندارد بر نظارت خود بر زیرمجموعه‌های خویش بیفزاید كه چون ماجرای مجموعه برنامه هویت علیه روشنفكران نشود كه به گفته كروبی فاجعه‌ای فرهنگی بود و رئیس وقت سازمان صداوسیما اعلام كرد كه از آن بی‌خبر است.
در بخشی از نامه كروبی به ضرغامی آمده است:در روزهایی كه از فرط جفای تلویزیون دولتی به فكر راه‌اندازی تلویزیونی غیردولتی افتادم دیداری از صداوسیما كردم و به سابقه مسوولیت شما در معاونت پارلمانی صداوسیما و مسوولیت من در ریاست مجلس ششم رابطه‌ای محترمانه میان ما برقرار بود وگرچه در چهار سال گذشته همواره بخش‌های خبری تلویزیون به تحریف و تخریب مواضع اصلاح‌طلبان و به‌خصوص اینجانب پرداخته اما هرگز موج تخریب و تحریف به اندازه روزهای اخیر اوج نگرفته است كه لابد نسبتی با انتخابات 22 خرداد 88 دارد. از جمله آخرین اقدام تخریبی صداوسیما در بخش خبری معروف 20:30 دوشنبه‌شب 28 اردیبهشت‌ماه رخ داده است:
1-‌ در آغاز خبرها اعلام شده كه مهدی كروبی به علت بیماری سفرهای انتخاباتی خود را لغو كرده است. عرض می‌كنم كه علی‌رغم تبلیغات مخالفان، مهدی كروبی سالم و سرحال است و تنها علت تعویق سفر من به استان‌های گیلان و آذربایجان شرقی رحلت عالم بزرگ آیت‌الله العظمی بهجت بوده كه با توجه به جایگاه ایشان نزد مردم به خصوص مردم گیلان و ضرورت شركت در مراسم تشییع پیكر ایشان سفر به این استان‌ها به وقت دیگری موكول شد. با وجود این همین امروز پس از مشایعت پیكر این فقیه فرزانه و عارف در شهر مقدس قم در حالی كه این نامه را به شما می‌نویسم راهی استان اردبیل خواهم شد تا افرادی كه با ادعای جوانی در عصر میانسالی و كهن‌سالی از مردم رای می‌گیرند دریابند كه جوان كیست هرچند كه برخی از این ادعاهای جوانی هم در چهار سال گذشته كم به كشور آسیب نزده و جوانی را با خامی اشتباه گرفته‌اند.

2- من در هر سفر سخنرانی‌های متعددی انجام می‌دهم. قصد اصلی من از سفرها ارائه برنامه‌هایی برای اداره كشور و البته نقد اقدامات دولت در چهار سال گذشته است. چرا صداوسیما به بخش گزینشی، هدفمند، تخریبی و تحریفی سخنان من می‌پردازد؟ اگر قرار است كه رسانه ملی واقعا ملی باشد، چرا فقط علیه یك جناح فعالیت می‌كند؟ ویراستار اخبار شما عضو كدام حزب یا جناح سیاسی است؟ اگر حریت و جرات دارد چرا همه بخش‌های سخنرانی مرا پخش نمی‌كند؟

3- در سفر اخیر من به استان اصفهان در شهر نجف‌آباد در جمع پرشور دانشجویان این شهر دو گروه از چفیه‌پوش‌ها و ‌سبزپوش‌ها به طرفداری از دو نامزد محترم به جنجال و هیاهو در سخنرانی من پرداخته‌اند. ستاد جناب آقای مهندس میرحسین موسوی البته اعلام كرده‌اند افرادی كه خود را به ایشان منسوب می‌كردند نسبتی با این ستاد نداشته‌اند و حتی اعلام كردند این توطئه جناح مخالف اصلاحات است اما در هر صورت من پس از تحمل زیاد و پس از تعریف بسیار از سوابق و خلقیات آقای مهندس موسوی به طرح چند پرسش پرداختم و از اینكه به نام حمایت از یك نامزد، نامزدی دیگر را تخریب كنند انتقاد كردم. من و مجری جلسه همه راه‌ها را رفتیم تا جلسه آرامش یابد اما طبق قاعده «آخرین درمان، داغ است» چاره‌ای جز طرح سوال و عتاب و خطاب ندیدم كه اگر نتوانم جلسه‌ای را اداره كنم چگونه مدعی اداره كشور خواهم بود. اما سوال اینجاست كه علت برجستگی این بخش از سخنان من در بخش خبری 20:30 چیست؟ آیا صداوسیما جسارت آن را دارد كه بخش‌های دیگر سخنرانی من درباره آقای احمدی‌نژاد را هم پخش كند؟ علت رفتار غرض‌ورزانه صداوسیما برای برهم زدن چهره اصلاح‌طلبان چیست؟ آیا طرح تفاوت سلیقه میان نامزدهای اصلاح‌طلب در زمره وظایف صداوسیماست؟ آیا همین كار را درباره اختلاف اصولگرایان با آقای احمدی‌نژاد انجام می‌دهد؟

4- رسانه ملی در انتخابات دوره دهم ریاست‌جمهوری به رسانه فردی تبدیل شده است. با وجود تاكید مقام معظم رهبری بر ضرورت بی‌طرفی نهادهای حكومتی در انتخابات متاسفانه این رسانه به تریبون رئیس دولت تبدیل شده و به نام پخش اخبار دولت عملا به ارگان آن تبدیل شده است چنانكه پس از پایان همان برنامه‌ای كه مرا تخریب كردید رپرتاژ آگهی دولت درباره فروش سهام عدالت به كارگران را پخش كردید. به شما هشدار می‌دهم اگر این بار هم مانند چهار سال پیش از الهامات غیبی بهره بگیرید و بخواهید با بهره‌گیری از تفاوت دیدگاه میان اصلاح‌طلبان از این آب گل‌آلود ماهی بگیرید سكوت نخواهم كرد و از هر راه ممكن به صورت مستقیم با مردم سخن خواهم گفت. صداوسیما در قانون اساسی نهادی حكومتی اما ملی تعریف شده است. شما نباید به ارگان دولت و بدتر از آن بولتن رئیس دولت تبدیل شوید صداوسیما نباید به كیهان مصور تبدیل شود چنان‌كه امروز بخش خبری 20:30 چنین است. اگر به فرض در طول سه سال فعالیت دولت این كار را انجام می‌دهید در یك سال آخر (كه عرصه تبلیغ بر نامزدهای رقیب تنگ است) نباید این كار را انجام دهید و از آن دهشتناك‌تر دیگر نامزدها را تخریب كنید یا به جان یكدیگر بیندازید. در هیچ‌یك از دولت‌های گذشته رئیس دولت اینگونه از مواهب صداوسیما بهره‌مند نبود بلكه آنان خود در این كار امساك داشتند. شاید برخی حامیان دولت معتقد باشند كه دوره ریاست‌جمهوری در ایران باید هشت ساله باشد و به همین جهت قصد دارند القا كنند كه دولت كنونی باید چهار سال دیگر هم حكمرانی كند. این می‌تواند یك باور فردی یا جناحی باشد اما واقعیت قانونی این نیست و اكنون آقای محمود احمدی‌نژاد نامزد دوره دهم مقام ریاست‌جمهوری است نه یك كلمه كم و نه یك كلمه زیاد.
در ادامه نامه دبیر كل حزب اعتماد ملی آمده است: آقای ضرغامی به شما نصیحت می‌كنم از تخریب دست بردارید و اگر نقشی در این تخریب ندارید بر نظارت خود بر زیرمجموعه‌های خویش بیفزایید كه چون ماجرای مجموعه برنامه هویت علیه روشنفكران نشود كه فاجعه‌ای فرهنگی بود و رئیس وقت سازمان صداوسیما اعلام كرد كه از آن بی‌خبر است.
انتظار من این است كه طبق اصول اخلاقی و قواعد حقوقی این نامه را در همان بخش خبری 20:30 پخش كنند تا بتوانید ذره‌ای تقاص تخریبی كه دوستانتان كرده‌اند را جبران كنید.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی