انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 459)
سه شنبه 29/2/1388 - 11:18 -0 تشکر 114197
همه احمدی نژادی شده اند!

همه احمدی نژادی شده اند!

 

جریانات افراطی سالهای گذشته سال ها بر طبل جامعه ی مدنی کوبیدند، سال ها دموکراسی لیبرال و غربی را به رخ ولایت فقیه کشیدند، امام را به موزه تاریخ فرستادند و از لزوم جدایی نهادهای سیاسی و دینی سخن گفتند و نوشتند . و اینک خود را خط امامی می نامند و احمدی نژادی شده اند!

سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی نهال نیوز- به قلم صفر مرادی
شاید آن روز که جریانهای باصطلاح دوم خردادی از پیروزی توهمی خود در انتخابات خرداد ماه سال 1376 مسرور بوده ، و در اندک مدتی احزاب و گروه های منتصب به دوم خرداد با اتکا به گستره ی رسانه ای خود به نشر افکار خود پرداختند ، هیچ گاه فکر نمی کردند که باید به حمایت از فردی بپردازند که اکنون در بسیاری از مواضع و بیاناتش، دقیقا مواضعی ضد جریانات افراطی می گیرد. سال ها بر طبل جامعه ی مدنی کوبیدند، سال ها دموکراسی لیبرال و غربی را به رخ ولایت فقیه کشیدند، امام را به موزه تاریخ فرستادند و از لزوم جدایی نهادهای سیاسی و دینی سخن گفتند و نوشتند . و اینک خود را خط امامی می نامند ( البته مشخص نیست کدام امام! ).
براستی سر این کار در چیست که مخالفان سر سخت و قسم خورده خط امام و انقلاب اینک بر گرد مهندس میر حسین موسوی ، نخست وزیر نسبتا خوشنام سال های جنگ ، جمع شده اند؟
آیا اشکال از آقای موسوی بوده یا اینک قرار است بازهم پروژه «هاشمی 84» در مورد ایشان اجرا شود . اگر به حافظه سیاسی خود رجوع کنیم: عجایب سیاسی ماکیاولیستهای ایران را ازتخریب آقای هاشمی در انتخابات مجلس ششم گرفته تا « بت سازی » و« اسطوره سازی» از ایشان در انتخابات سال 84 به خاطر می آوریم . همان هاشمی که روزی محمدرضا خاتمی تندترین نطقها ومواضع را علیه وی می گرفت . اما در دنیای سیاست منهای اخلاق، سر این حمایت را در گفته ی آقای ابطحی میتوان یافت : حمایت جبهه 2 خرداد از آقای هاشمی بستگی به شرایط داشت. شرایط ایجاب می کند که چه موقع حمایت وچه موقع تخریب کنند.
آیا اکنون شرایط خاصی بر جبهه ی دوم خرداد حاکم است که به حمایت از«موسوی» پرداخته اند ؟! آیا پایبندی واجرای به هرقیمت شعار«هر کس به جز احمدی نژاد » همان شرایط خاص جبهه 2 خرداد نیست ؟
میر حسین موسوی هنوز سعی در نمایندگی طیف به اصطلاح چپ انقلابی دارد . هنوز سعی در زنده کردن مواضع ضد استکباری دهه ی 60 خود را دارد، از «عدالت» و«معنویت» می گوید، به زیارت قبور شهداء می رود و بر مخالفان«امام و رهبری و قانون» می تازد . براستی که عرصه ی سخن عرصه ی وسعت و عرصه ی عمل عرصه ی تنگ و سخت است .
متاسفانه از آنچه که از بررسی « میرحسین دهه ی 60 » در دهه ی 80 شاهدیم ، عدم تطابق عملکرد با مواضع است . آقای موسوی هنوز از یکسو برای جذب آرای حامیان آقای خاتمی در تلاش بوده و از لزوم پاسداشت ایشان سخن می گوید ، و از سویی دیگر ستاد انتخاباتی خود را به جولانگاه طیف تند رو تبدیل می کند . و از آن سواز امام گفته و با گروهک «نهضت آزادی» که مطرود حضرت روح الله بوده به شور می نشیند .
از آسودگی خاطر خود در دوران آقایان هاشمی و خاتمی سخن می گوید و خاطره ی تورم 50 درصد ، غائله 18 تیر، کشته شدن بیش از 400 نفر از هموطنان عزیزمان در نیشابور، کشته شدن 14 تن از هموطنان عزیزمان در سمیرم و هتک حرمت گستاخانه به ائمه اطهار (علیهم السلام ) و امام راحل و ولایت فقیه را به آرشیو« مسائل نا خوشایند » خود می سپارد . در عین حال امید بسیاری به جلب آرای اصول گرایان و شبه اصول گرایان احتمالی بریده از احمدی نژاد را دارد .میر حسین موسوی گویا در حال ارایه گفتمانی با ترکیبی از «معین ، خاتمی و احمدی نژاد» می باشد.
آنچه به نظر میرسد تلاش موسوی دهه ی 60 جهت جذب آرای طیف های دهه ی 80 می باشد. صداقت دارد و صلابت ندارد. خود را حامی امام و رهبری می داند و بر گرد او مخالفان سر سخت « ولایت » جمع شده اند .
آقای موسوی آیا از آن خط امام دهه ی 60 تنها نام و یادی مانده یا هنوز به اجرای تعهدات و مواضع خود پایبندید ؟؟
متأسفانه سکوت « 16 ساله شما» و« ابراز رضایت « 4 ساله ی شما» به عنوان مشاور آقایان از یک سو و تاخت و تاز بی رحمانه به دولت مورد حمایت رهبری و قشر مستضعف جامعه در1 سال گذشته خدایی نکرده به نشانه رفتن هدف ریاست جمهوری به قیمت زیر پا گذاشتن هر آنچه که اندوخته اید منجرنشود. متأسفانه اینک کوبیدن دولت نهم به عملی پوپولیستی تبدیل شده است و مدعیان دموکراسی ، سوار بر موج « پوپولیسم » شده اند .
ما امید داشتیم که ازشما حرفی تازه و کلامی نو بشنویم. اما گویا اینک فضای سرد روشنفکری 2 خرداد اقتضای دیگری دارد. اما باز هم به حمایت جدی شما از آرمان های امام و رهبری و دفاع محکم از ارزش های انقلاب چشم دوخته ایم.
اما اینک هر چه به 22 خرداد نزدیک می شویم همه به « گفتمان احمدی نژاد » بر می گردند. و گفتمان ایشان به گفتمان غالب فضای سیاسی- انتخاباتی تبدیل شده است. اینک « جامعه مدنی »، «پلورالیسم»، «دموکراسی سازی در جامعه ولایی»، «جدایی دین از سیاست» و ده ها شعار بی ریشه ی دیگرکه به لطف گفتمان عدالت محور، به زباله دان تاریخ پیوسته اند و در عوض در خاک انقلاب درخت «عدالت» ریشه گسترانیده است. بومی سازی ارزشها از شاخص ترین گفتمانهای دولت نهم می باشد که اینک شاهدیم از سوی دو کاندیدای محترم انتخابات درحال پیگیری است. اگر می بینیم که میر حسین موسوی از یک سو و آقای کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی از سوی دیگر بدون هیچ توجهی به شعار های بی ریشه 8 سال گذشته دم از آرمان های انقلاب می زنند، باید با قاطعیت و اطمینان گفت :« همه احمدی نژادی شده اند » ،«فضای سیاسی احمدی نژادی شده است».

منبع

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 29/2/1388 - 15:25 - 0 تشکر 114296

رای هر ایرانی دكتر محمود احمدی نژاد

پاسخ تبیان :

سه شنبه 29/2/1388 - 17:13 - 0 تشکر 114316

سلام سلام سلام ممنونم از ممل عزیز بابت این اطلاع رسانی های پی در پی باز هم می گم به امید خدا رئیس جمهور اینده ایران کسی نیست جز جناب دکتر احمدی نژاد

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
چهارشنبه 30/2/1388 - 20:15 - 0 تشکر 114614

احمدی نژاد : هیچ مانعی برای توسعه روابط ایران و اوگاندا وجود ندارد  (آخ جان)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی