انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 328)
سه شنبه 29/2/1388 - 11:17 -0 تشکر 114195
سلامت انتخابات و اصحاب غوغا!

سلامت انتخابات و اصحاب غوغا!
 

عده ای از حامیان که از رأی آوردن کاندیدای مورد نظرشان مأیوس بودند، سعی کردن با بهانه تراشی و تشکیک در سلامت انتخابات این پدیده سیاسی مهم کشور را با چالش مواجه کنند، امری که موجب شد مقام معظم رهبری(مدظله) شخصا وارد بحث شده و مواضع خویش را صریحا اعلام نمایند؛ اما باز هم این عده دست از عناد خویش برنداشتند

 
   

سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی نهال نیوز-قسمت اول:سخنان رهبر معظم انقلاب در در جمع زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع)1/1/1388: 
یك مطلب هم خطاب به نامزدهاى محترمى كه یا تا حالا اعلام حضور كرده‏اند یا بعد از این اعلام حضور خواهند كرد، عرض بكنم. كسانى كه براى انتخابات خود را نامزد میكنند، بدانند كه انتخابات یك وسیله‏اى است براى بالا بردن توان كشور، براى آبرومند كردن ملت؛ انتخابات فقط ابزارى براى قدرت‏طلبى نیست. اگر بناست این انتخابات براى اقتدار ملت ایران باشد، ... مبادا نامزدها در اثناى فعالیتهاى انتخاباتىِ خودشان جورى رفتار كنند و حرفى بزنند كه دشمن را به طمع بیندازند. رقابتها را منصفانه كنند، حرفها را منصفانه كنند، از جاده‏ى انصاف خارج نشوند. 
انتخابات به فضل الهى و به حول و قوه‏ى الهى انتخابات سالمى است. من مى‏بینم بعضى‏ها در انتخاباتى كه دو سه ماه دیگر انجام خواهد گرفت، از حالا شروع كرده‏اند به خدشه كردن. این چه منطقى است؟ این چه فكرى است؟ این چه انصافى است؟ این همه انتخابات در طول این سى سال انجام گرفته است - در حدود سى انتخابات - مسئولان وقت در هر دوره‏اى رسماً متعهد شده‏اند و صحت انتخابات را تضمین كرده‏اند، و انتخابات صحیح بوده است؛ چرا بیخود خدشه میكنند، مردم را متزلزل میكنند، تردید ایجاد میكنند؟ كه البته در ذهن مردم عزیز ما با این حرفها تردید ایجاد نخواهد شد.

انتظار این بود پس از سخنان رهبر انقلاب اسلامی نیروهای انقلاب، گروه ها و برخی نامزدهای محترم دیگر در این باره تردیدافكنی نكنند و مسیر اشتباه گذشته كه اتفاقا همسویی با دشمن هم در آن پررنگ بود ادامه ندهند ولی متاسفانه چنین نشد :

قسمت دوم:سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعى از معلمان، پرستاران و كارگران9/2/1388 : 
دوره‏ى قبل از انقلاب، ایران مرتعى براى چراى بیگانگان بود. ... بعد كه انقلاب شد، مردم آمدند روى كار، منافع آنها قطع شد. طبیعى بود كه با این نظام دشمنى كنند، كه سى سال است دارند دشمنى میكنند. ... بارها و بارها در اظهارات صریحشان، در اظهارات كنایه‏آمیزشان، در انتخابات كشورمان خدشه كردند ... 
از دشمن انتظارى هم جز دشمنى نیست؛ چه انتظارى هست؟ بى‏توقعى از دوستان است. بى‏توقعى از كسانى است كه جزو این ملتند؛ واقعیات را دارند مى‏بینند؛ مى‏بینند كه این انتخابات چگونه سالم و متقن انجام میگیرد، در عین حال، همان حرفى را كه دشمن میزند، اینها هم میزنند! من انتظارم این است: كسانى كه با ملت ایرانند، جزو ملت ایرانند، توقع دارند ملت ایران به آنها توجه كنند، اینها دیگر علیه ملت ایران حرف نزنند و انتخابات ملت ایران را زیر سؤال نبرند. مرتب تكرار نكنند كه آقا این انتخابات سالم نیست؛ انتخابات، انتخابات نیست. چرا دروغ میگویند؟ چرا بى‏انصافى میكنند؟ چرا خلاف واقع میگویند؟ چرا این همه زحماتى را كه این ملت و مسئولین در طول این سالهاى متمادى متحمل شدند، ندیده میگیرند؟ چرا؟ چرا ناسپاسى میكنند؟ 
موضوعی كه همواره در بیرون مرزها به شكل پررنگ تری توسط مخالفان انقلاب مطرح بوده است.

حال توقع مردم، عذرخواهی، انحلال كمیته صیانت از آرا و نشان دادن همراهی با مردم و رهبری است. شاید این اولین امتحان آنها باشد اما داستان همچنان ادامه دارد . . . . . . . . . . .

منبع

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی