انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2403)
دوشنبه 28/2/1388 - 18:2 -0 تشکر 113989
نامه های تاریخی امام خمینی(ره) به میرحسین موسوی

نامه های تاریخی امام خمینی(ره) به میرحسین موسوی
 
در این راستا، سایتها و رسانه های حامی دولت متن نامه اول امام راحل را در پاسخ به استعفای میرحسین با آب و تاب فراوان نقل نموده اند و نارضایتی شدید امام و رهبر معظم انقلاب در آن زمان رابه خوانندگان خود القا نموده اند و در عین حال هیچ گونه اشاره ای به نامه های بعدی امام(ره) كه پر از تمجید و تعریف از میرحسین بوده نمی كنند.
  

ورود رسمی میرحسین موسوی به عرصه انتخابات، رویدادی بود كه حامیان دولت نهم را به شدت غافلگیر كرد. آنها كه از آمدن خاتمی خوشحال بوده و تصور می كردند می توانند با تخریب گسترده او، به قدرت خویش تداوم بخشند، این بار میرحسین را مقابل خود دیدند. میر حسینی كه یار امام و یاور انقلاب بوده و در دوران جنگ بعنوان نخست وزیر ایران، در بحرانی ترین شرایط عملكرد قابل قبولی را از خود بجای گذاشته است. از این جهت حامیان دولت نهم در راستای ادامه تخریب رقیبان خود بر آن شدند تا با كنكاش در گذشته میرحسین،شاید نقطه ضعفی را از وی كشف و شفاف سازی! نموده و به اطلاع نسل سومی های انقلاب برسانند. آنهایی كه دوران میرحسین را تجربه نكرده اند. حتی نسل های انقلاب نیز شاید ذهنشان چندان یاریگر یادآوری خاطرات گذشته نباشد و این بهترین فرصت برای تخریب رقیب جدی است. و تنها چیزی كه بدان توفیق! یافتند و هر روزدر بوق و كرنا می كنند 20 سال سكوت وی است و استعفای وی در زمان نخست وزیری تا شاید بتوانند بدینوسیله میرحسین را مقابل امام(ره) و مقام معظم رهبری قرار دهند. در این راستا، سایتها و رسانه های حامی دولت متن نامه اول امام راحل را در پاسخ به استعفای میرحسین با آب و تاب فراوان نقل نموده اند و نارضایتی شدید امام و رهبر معظم انقلاب در آن زمان رابه خوانندگان خود القا نموده اند تا از این رهگذر، توفیقی برای خود كسب نمایند و فارغ از درستی یا نادرستی مطلب(كه البته در ادامه بدان پرداخته می شود) آن چه كه مسلم است آن است كه  دولت نهم كه همیشه انتقاد شدیدی به راه و روش و مسلك اصلاح طلبان داشت، به فرض درست بودن آن ادعاها هم اكنون خود نیز آن راه و روشها را پیشه خود نموده و در پس پرده از هیچگونه اقدامی در جهت تخریب علیه رقیبانش فروگذار نمی نماید. گذری بر سایت ها و رسانه های حامی دولت بخوبی صحت این ادعا را اثبات می كند.
در این قسمت، متن استعفای میرحسین موسوی و پاسخ امام (رضوان الله تعالی) را بعنوان نامه اول ایشان عینا می آوریم و سپس نامه دوم امام(ره) را نیز به استحضار بینندگان می رسانیم.


1)متن استعفای میرحسین موسوی بدین شرح است :
برادر گرامی حجت‌الاسلام سید علی خامنه‌ای ریاست محترم جمهوری
با سلام و درود فراوان به اطلاع می‌رساند:
1-برادر گرامی و متعهد مسعود روغنی زنجانی در روز 13/6/67 از مسئولیت وزارت برنامه و بودجه استعفا دادند و این استعفا در شرایطی است كه تصمیم گیری برای انتخاب وزرای نیرو، جهاد سازندگی و بازرگانی هنوز مبهم است.
با توجه به جهت‌گیری روشن مجلس در امور مختلف و اطلاعاتی كه از داخل مجلس محترم در دست است، احتمالاً بین 5 تا 8 وزیر از افراد معرفی شده رأی لازم را برای ادامه مسئولیت به دست نخواهند آورد و معنای این شرایط آن است كه دولت در وضعیت كنونی كشور در تعدادی از وزارتخانه‌های حساس برای مدت نامعلومی وزیر نداشته باشد.
2-با توجه به جمیع جهات ذكر شده و نیز مشكلات انتخاب وزرا، با عنایت به عدم تفاهم فی مابین كه در انتخاب هر فردی بروز می‌نماید (كه حتی در مواردی انتخاب یك وزیر به بیش از یك‌سال انجامیده است) و از آنجا كه اینجانب اصالت در اختلافاتی كه بین 3 مرجع ریاست جمهوری، نخست‌وزیر و مجلس پیش می‌آید، براساس روح قانون اساسی و نیز صلاح كشور متمایل به مجلس منبعث از آرای ملت می‌دانم و معتقدم كه در چنین مواقعی مصالح مملكت ایجاب می‌نماید رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر بدان تمكین نمایند، بدینوسیله براساس اصل 135 قانون اساسی استعفای خود را تقدیم می‌نمایم.
3-
توضیحات اجمالی در این خصوص به پیوست تقدیم می‌گردد.
امید است این استعفا شرایط لازم را برای دولتی كه نخست‌وزیر آن بتواند با استفاده از رهنمودهای مقام معظم ولایت فقیه و نیز با استفاده از تمام اختیارات آمده در اصل 124 قانون اساسی (از جمله بخش‌های تردیدناپذیر آن نظارت بر كار وزیران، هماهنگ ساختن تصمیمات دولت در همه‌ی زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاست داخلی و خارجی و نیز تعیین برنامه و خط مشی دولت است) با اقتدار عمل نماید- فراهم سازد.
4-با توجه به اصل 135 قانون اساسی تا تعیین دولت جدید اینجانب به وظایف قانونی خود به صورت كامل ادامه خواهم داد و اعضای دولت خدمتگزار با نشاط و قدرت وظایف خود را با توانمندی لازم انجام خواهند داد.
5-طبیعی است تا انتخاب دولت جدید، برادر دكتر ولایتی به‌عنوان وزیر امور خارجه كشورمان با پشتیبانی نظام، بیانگر نظرات رسمی جمهوری اسلامی در مذاكرات صلح ژنو باشند و بتوانند با رهنمودهایی كه به طور مستمر از رؤسای محترم 3 قوه كسب می‌نمایند، به وظایف خود ادامه دهند.
ضمناً فرصت را مغتنم شمرده اعلام می‌دارد:
الف- اگر دولت خدمتگزار در طول سالیان دشوار و سراسر جنگ و جهاد گذشته توانسته باشد با توفیقات الهی خدماتی مورد رضایت مردم مؤمن و آزاده كشورمان انجام دهد، به یقین جز در سایه حمایت‌های همه جانبه رهبر كریم و عظیم‌الشأن انقلاب و مردم ایثارگر و شهیدپرورمان نبوده است.
معجزه دفاع مقدس به ایستادگی و مقاومت 8 سال گذشته از آن امام و امت بزرگوار است و اگر دولت توانسته باشد، در این سالیان تنها لیاقت عنوان خدمتگزار محرومان را برای خود حفظ كند، بزرگترین افتخاز را كسب كرده است و با این وصف، اینجانب خود را در مقابل امام امت و امت بزرگوار امام خجل می‌یابم.
ب- بنده به‌عنوان یك خدمتگزار كوچك در هر شرایطی و در حد توان زیر فرمان نخست‌وزیر محترم جدید و دولت او خواهم بود وانشاءالله از خدمات ناچیزی كه ممكن است از دست اینجانب برآید، غفلت نخواهم كرد.
قدرت‌های مستكبرجهانی و ایادی آنها باید بدانند كه در كشور اسلامی- انقلابی ما اختلاف سلیقه و نظر در سیاست‌های داخلی و خارجی نمی‌تواند سبب فراموشی ضرورت وحدت صفوف در مقابل توطئه‌های آنان به‌ویژه توطئه شیطان بزرگ امریكا باشد و ملت رشید به یقین می‌دانند كه در یك جامعه آزاد و سربلند كه آثار دیكتاتوری و وابستگی از آن رخت بربسته، آمد و رفت دولت‌ها یك امر طبیعی و انشاءالله توأم با خیر و بركات برای مردم است.
میرحسین موسوی 16/6/67


2) پاسخ امام (ره) به استعفای میرحسین موسوی كه موجب استمرار نخست وزیر وی شد:
جناب آقای موسوی نخست‌وزیر محترم
نامه‌ی استعفای شما باعث تعجب شد.
حق این بود كه اگر تصمیم بدین كار داشتید، لااقل من و یا مسئولین رده بالای نظام را در جریان می‌گذاشتید. در زمانی كه مردم حزب‌الله برای یاری اسلام، فرزندان خود را به قربانگاه می‌برند چه وقت گله و استعفا است. شما در سنگر نخست‌وزیری در چارچوب اسلام و قانون اساسی به خدمت خود ادامه دهید، در صورتی كه نسبت به بعضی از وزرا به توافق نمی‌رسید چون گذشته عمل شود. این حق قانونی مجلس است كه به هر وزیری كه مایل بود، رأی دهد. تعزیرات از این پس در اختیار مجمع تشخیص مصلحت است كه اگر صلاح بداند به هر میزان كه مایل باشد، در اختیار دولت قرار خواهد داد. همه باید به خدا پناه ببریم و در مواقع عصبانیت دست به كارهایی نزنیم كه دشمنان اسلام از آن سوء استفاده كنند. مردم ما از این گونه مسائل در طول انقلاب زیاد دیده‌اند. این حركات هیچ تأثیری در خطوط اصیل و اساسی انقلاب اسلامی ایران نخواهد داشت. از آنجا كه من به شما علاقمندم، انشاءالله عندالملاقات مسائلی است كه گوشزد می‌نمایم.
سید روح‌الله الموسوی الخمینی

 

منبع

15/6/67

دوشنبه 28/2/1388 - 18:35 - 0 تشکر 114003

با  سلام

تشكر میكنم از دوست خوبمون بخاطر مطلب زیباشون

برای 8 سال نخست وزیری میر حسین همون بس كه 8 سال مورد حمایت امام بودند.

با تشكر

پیروزی نزدیك است

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی