انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 230)
دوشنبه 28/2/1388 - 17:55 -0 تشکر 113986
مگر ریاست جمهوری ارث پدریتان است که گفتید به ناطق رای بدهند؟؟!!؟

به نام خدا

سخنگوی حزب کارگزاران جلسه پاسخ و پرسش دانشگاه ملایر را نیمه کاره رها کرد و حاضر به پاسخگویی به سؤالات دانشجویان نشد.

به گزارش رجانیوز، حسین مرعشی در جلسه پاسخ و پرسش انتخاباتی دانشجویان دانشگاه ملایر که به دعوت جمعی از دانشجویان تشکیل شد، با حمله به دولت گفت: این دولت دروغگو و عوام فریب از سند چشم انداز بیست ساله فاصله گرفته، از مسیر تعقل خارج شده و کشور به ناکجاآباد می‌برد.

وی میر حسن موسوی را ماهاتیر محمد ایران خواند و اظهار داشت: موسوی می خواهد جامعه را نجات دهد.

سخنگوی حزب کارگزاران بدون اشاره به برنامه های میرحسین گفت: مهندس موسوی در تمام زمینه ها برنامه های نجات بخش دارد.

در بخش دیگری از این برنامه، نوبت به پرسش‌های دانشجویان از مرعشی رسید. در اولین پرسش کتبی از وی درباره پروژه اردیبهشت داغ و تلاش اصلاح طلبان جهت مظلوم نمایی سؤال شد که مرعشی پاسخ شفافی نداد.

در ادامه یکی از دانشجویان سؤال شفاهی خود را پرسید و گفت: آقای مرعشی شما هفته گذشته در دانشگاه هرمزگان گفتید احمدی‌نژاد از بنی صدر بدتر است، با کدام معیار و ملاک چنین سخنی را گفته اید در حالی که این دو نفر در دو نقطه مقابل یکدیگر قرار دارند و بنی صدر ادعای لیبرال بودن داشت اما احمدی‌نژاد در تمام مجامع داخلی وخارجی به نقد وتفکر لیبرالیسم می‌پردازد وآن را پایان یافته قلمداد می کند.

این دانشجو افزود: آقای مرعشی احمدی‌نژاد از بنی صدر بدتر است یا شما که خود را لیبرال دمکرات مسلمان می نامید در حالی که همه می دانند لیبرالیسم واسلام با یکدیگر جمع نمی شوند و اگر شما براساس منطق ضعیف خود می گویید احمدی‌نژاد از بنی صدر بدتر است، ما هم می گوییم «مرعشی خودِ شیطان است و از شیطان بدتر است».

وی در ادامه گفت: جناب آقای مرعشی هنگامی که احمد نژاد در اجلاس ژنو شرکت کرد و آن حماسه را آفرید، شما دوباره مغرضانه دست به کار شدید و گفتید احمدی‌نژاد نماد ملی مردم ایران است و حضور وی در این اجلاس آبروی ملت ایران را برد. البته همین حرف را منافقین در زمان آقای رجایی مطرح کرده اند و گفتند رجایی با این تیپ و قیافه اش آبروی ما را می برد، سؤال من از شما این است که اگربه قول خودتان رئیس جمهور نماد یک ملت است، پس چرا شما خودتان دائماً به ملت ایران توهین می کنید.

این دانشجو خطاب به مرعشی اضافه کرد: شما در سخنان خود گفته اید که به آقای ناطق نوری یک ریاست جمهوری بدهکارهستیم، آقای مرعشی مگر شما قیم مردم هستید که اینگونه سخن می گویید؟ مگر ریاست جمهوری ارث پدری شما و امثال شماست که اینگونه بذل و بخشش می کنید.

وی همچنین به اعتماد به نفس بالای آقای مرعشی اشاره کرد وگفت: واقعاً اعتماد به نفس بالای آقای مرعشی را تحسین می کنم که با این ضعف منطق و استدلال های پوچ به خود جرأت می دهد که در مجامع دانشگاهی جهت پاسخ و پرسش حضور یابد.

این سخنان با تشویق اکثر دانشجویان مواجه شد در حالی که عده ای از اعضای ستاد میر حسین موسوی خواستند مانع از حرف زدن این دانشجو شوند که دانشجویان دیگر فریاد زدند بگذارید حرفش را بزند.

در ادامه مرعشی به‌جای پاسخگویی به سؤالات در حالی که عصبانی و مضطرب به نظر می رسید، اقدام به توهین و تخریب دولت کرد و دولت نهم را متهم به سر پیچی از قوانین کشور دانست: احمدی‌نژاد می خواهد رهبری انقلاب را به دست بگیرد. در حالی که ما تنها یک رهبر داریم و احمدی‌نژاد باید تنها در شأن یک رئیس جمهور به امور داخلی کشور بپردازد و اینکه او بخواهد در شأن یک رهبر جهان اسلام به دیگران نامه بنویسد این به او مربوط نمی شود.

وی در ادامه گفت: ما در دولت آقای هاشمی و آقای خاتمی با مشکلی به نام «کردان» مواجه نبودیم. در این حال یکی از حضار خطاب به وی گفت: آقای مرعشی لطفاً بفرمایید مدرک آقای حاجی وزیر آموزش و پرورش دولت آقای خاتمی چه بود، آیا غیر از این است که ایشان مدرک خود را از دانشگاه جعلی هاوایی دریافت کرده است.

مرعشی پاسخ داد من نمی دانم مدرک آقای حاجی چیست! سپس یکی دیگر از حضار پرسید آقای مرعشی لطفاً درباره مدرک خودتان توضیح بدهید آیا درست است که شما با مدرک دیپلم مسئول دفتر رئیس جمهور در زمان آقای هاشمی و با مدرک لیسانس معاون رئیس جمهور در زمان خاتمی بودید؟! مرعشی در این خصوص پاسخی نداد.

سخنگوی حزب کارگزاران در ادامه به سهام عدالت اشاره کرد و گفت: از مردم می خواهیم که رأی خود را نفروشند.

مرعشی در حالی که هنوز یک ساعت از زمان جلسه باقی مانده بود و تعداد زیادی سؤال کتبی و شفاهی وجود داشت، جلسه را ترک کرد و به اصرار دانشجویان مبنی بر پاسخگویی به سؤالات آنها توجهی نکرد.

دانشجویان به نشانه اعتراض در سالن باقی ماندند و یکی از دانشجویان شعر انتقادی خود را که درباره آقای مرعشی و انتخابات در همان لحظه سروده بود، قرائت کرد که با تشویق پی در پی دانشجویان مواجه شد.

مرعشی به قدری با عجله سالن سخنرانی را ترک کرد که فراموش کرد تلفن همراهش را ببرد.

منبع

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی