انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 352)
دوشنبه 28/2/1388 - 17:22 -0 تشکر 113972
رشد حیرت انگیر محسن رضایی در نظرسنجی ها و سقوط احمدی نژاد

خبرگزاری انتخاب:

image
مدیر یک دپارتمان حقوقی طی گفتگوی اختصاصی با "رخداد" نتایج آخرین نظر سنجی بدست آمده از محبوبیت و مقبولیت کاندیداهای نهمین انتخابات ریاست جمهوری را میان دانشگاهیان،دانشجویان و اساتید علوم انسانی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ایران تشریح کرد.

وی با بیان اینکه نظر سنجی مطروح با درنظر گرفتن جامعه آماری وسیع و مطابق با آخرین استانداردها و آموزه های مهندسی افکارعمومی صورت گرفته است، اظهار داشت:از تاریخ 15فروردین 1388 و با حدوث وضعیت تکثر و تعدد میان کاندیداهای مطرح ریاست جمهوری بخش نظر سنجی دپارتمان در کلیه دانشکده های حقوق و علوم سیاسی ، علوم انسانی و هنر ایران در مدیوم های محسوس و نا محسوس آغاز به کار کرد و نهایتاّ از تاریخ 4 اردیبهشت 1388 در هنگامه ای که کاندیداتوری برخی چهره های مطرح قطعی شده به نظر می رسید گزاره های نظرسنجی را به روز و به سرعت در میان جامعه آماری نخستین تکثیر کرد.

مدیر این دپارتمان اضافه کرد:بخشی از جامعه آماری بنا شده متشکل از دو هزاردانشجوی مقطع کارشناسی حقوق،علوم سیاسی،جامعه شناسی،ادبیات و سینما در کل کشور و 200 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد این رشته ها است و در دیگر بخش آن سیصد تن از اساتید دانشگاهی رشته های مذبور حضور دارند.همچنین این نظر سنجی در دو مدیوم خود از 23 فروردین ماه میان 500 دانشجوی کارشناسی علوم انسانی دانشگاههای تهران و در بین بیش از دو هزار دانشجوی کارشناسی علوم انسانی و هنر دانشکده ها و مراکز عالی کل کشور مجددا انجام شده است.مجموعا نتایج نظر سنجی حاضر برخاسته از جامعه آماری 2500 نفره ایست که از حیث سطح دانش هفتصد نفر آنها مطابق مدارج علمی اکتسابی و وضعیت تحصیلی شان نخبه محسوب می شوند.چنانکه پیداست نظر سنجی این دپارتمان یکی از منحصر به فرد ترین نظر سنجی های انجام شده از حیث علمی و رعایت پارادایم های مهندسی افکارعمومی است و همانطور که از آغاز مد نظر طراحان این پژوهش وسیع بوده، نتایج محصل از آن برخاسته از انگیزه ها و انگیخته ها و نخبگان و جامعه علمی کشور  در گستره حقوق ، سیاست ، علوم انسانی و هنر و بازتابنده آراء انتحاباتی این طیف است.

این پژوهشگر نتایج قطعی نظرسنجی مذکور رابه ترتیب حروف الفبا( محمود احمدی نژاد، ،محسن رضایی، ،مهدی کروبی، میرحسین موسوی) از میان گزاره های مطرح در دو مدیوم پژوهش صورت گرفته، به شرح زیر در اختیار "رخداد" قرار داد:

1.میرحسین موسوی 27.8 درصد از کل آراء

2.محسن رضایی 25.5 درصد از کل آراء

3.محمود احمدی نژاد 23.9 درصد از کل آراء

4.مهدی کروبی 22.8 درصد از کل آراء


دیگر کاندیداهای مطرح در گزاره های نظر سنجی دپارتمانD.R.L  هر کدام کمتر یک دصد آراء نخبگان و جامعه علمی ، دانشگاهی کشور را به خود اختصاص داده اند.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی