انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 275)
دوشنبه 28/2/1388 - 12:54 -0 تشکر 113842
حمایت غرب از اصلاح طلبان

این عبارت اصلاً عبارت جدیدی نیست. من هم نمی خواستم آن را به اطلاع شما برسانم، كافی است شما جستجوی كوچكی در مرور گر های وب خود انجام دهید تا بدانید غربی ها و به خصوص امریكائی های حكمران، نه تنها به طور شفاهی،بلكه با صدور بیانیه ها نیز این حمایت را اعلام كرده اند. اما هدف من مطرح كردن این سوال است كه چرا غرب بی پروا به حمایت از اصلاح طلبان می پردازد؟

چند نظر وجود دارد كه برخی از آن ها عبارتند از:

1)چون اصلاح طلبان منافع غرب را تامین می كنند

2)چون قصد ایجاد تفرقه و بدبینی را در نظام دارند و به قید قرعه، این حمایت شامل حال اصلاح طلبان بد شانس شده است.

3)چون اصلاح طلبان منافع غرب و امریكا را كمتر از اصول گرایان تهدید می كنند

و ...

به نظر بنده، گزینه ی سوم درست است. زیرا مسلماً تامین منافع غرب در لایه های قدرتمند نظام و آن هم یكی از دو جبهه و حزب عمده ی نظام، خلاف اصول انقلاب و نظر ولایت( امام راحل و مقام عظمای ولایت) می باشد. پس گزینه ی اول رد شد.

و اما اگر قصد تفرقه اندازی داشتند، باید صداهایی هرچند خفیف از اصول گرایان نیز مشاهده می شد و حمایتی هرچند كوچك نیز از این ها انجام میشد. اما از سخنان غربی ها معلوم می شود كه آن ها اصلاً از اصول گرایان دل خوشی نداشتند و ندارند و انزجار خود را نیز از این گروه اعلام كرده اند.  پس گزینه ی دوم هم رد شد.

اما اگر گزینه ی سوم را بپذیریم، باید گفت كه از آن جا كه نگرش انقلاب ما، یك نگرش حداكثری است، هدر دادن حتی یك لحظه و ثانیه نیز در تحقق آرمان های اما و انقلاب، خلاف گفتمان امام و انقلاب است و نه تنها باید تمام منافع غرب و امریكا را در تمام دنیا به چالش بكشیم، بلكه باید تهدیدی برای آن ها نیز باشیم. آن وقت است كه در مسیر تحقق حكومت اسلامی واحد جهانی قرار داریم. مسلماً این به چالش كشاندن منافع غرب برای آن ها ناخوشایند است. و دشمنی های خود را متوجه ایران عزیز می كنند. اما آیا شما از این دشمنی می ترسید؟ باید پاسخ داد كه حضرت امام همواره به این موضوع عقیده داشتند كه تنها از خدا بترسید و از غریب نترسید و نترسانید( بنده این سخنرانی حضرت اما راحل را از تلوزیون شنیده ام) و حتی بكبار مطرح كرده اند كه ما كسی را به جز خدا نداریم. حال ذكر این مطلب ضروری می رسد كه آیا حمایت غرب از اصلاح طلبان قابل تامل نیست؟ آیا نباید ببینیم كه زیر كدام پرچم سینه می زنیم؟ آیا در شرایط خطیر كنونی كه تمام دنیا چشم به نظام ما دوخته، قبول ندارید كه با سخنان خود نباید به آن ها نزدیك و از آرمان هایمان دور شویم؟ خدای نكرده قصد تخریب اصلاح طلبان را ندارم كه به معصیت بودن این عمل، یقین دارم. اما كدام جناح، به آنان نزدیك تر است؟ كدام جناح تفكر غرب و غربیان را به چالش كشیده است؟رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور اساتید و دانشجویان كردستان فرمودند( منبع: لطفاً به لینكhttp://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8802271034 مراجعه كنید):

متأسفانه برخی از طرح جنایات صهیونیستها در تریبونهای جهانی شرمنده می‌شون. كیست(كدام تفكر است) كه این جنایات را با شجاعت در بزرگترین تریبون های جهان به چالش كشیده است؟ و كیست كه از طرح این جنایات نا خشنود است؟ پاسخ با خودتان.

یا علی و علی یارتان

به امید صبح
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی