انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 319)
دوشنبه 28/2/1388 - 12:49 -0 تشکر 113839
گافهای پیاپی مخالفان احمدی نژاد پس لرزه های حمایت جامعه مدرسین

به نام خدا

بیانیه جامعه مدرسین در حمایت از دكتر احمدی‌ن‍ژاد آن قدر برای مخالفین دولت گران تمام شده كه در تب و تاب لاپوشانی این واقعیت، به ناچار به جعل خبر از آیت‌الله فاضل لنكرانی كه نزدیك به 2 سال است چشم از جهان فرو بسته اند نیز روی آوردند.

روزنامه اعتمادملی وابسته به رقیب انتخاباتی دكتر احمدی‌ن‍ژاد مدعی شد آیت‌الله فاضل لنكرانی در جلسه اخیر جامعه مدرسین جزو مخالفین حمایت از احمدی‌نژاد بوده اند! این روزنامه اصلاح طلب نوشت:«آیت‌الله فاضل‌‌لنكرانی كه در این نشست مخالف حمایت جامعه مدرسین از احمدی‌نژاد بود، بارها انتقادات خود از عملكرد دولت نهم را اعلام كرده است. وی یك سال پس از روی كار آمدن احمدی‌نژاد خطاب به وی گفت: برای اینكه تشیع و اسلام محفوظ بماند باید اموری كه در میان مردم از قداست مهمی برخوردار است، حفظ شود.»

این در حالی است كه عبارت ذكر شده از آیت‌الله فاضل لنكرانی، در دیدار سال 85 رئیس جمهور با ایشان بیان شده و محتوای سخنان ایشان اصولا در نقد دولت نیست؛ بلكه در تذكر برخی مسائل به مسئولان كشور است. گفتنی است در این دیدار آیت‌الله فاضل تاكید كرده بودند:«همه ما و شما علاقه مند به حفظ انقلاب هستیم و پر واضح است كه چنانچه مسئولی بر این اصول حركت نكرده مورد نفرت بوده و مدیریت كشور باید به چنین حساسیت هایی توجه كند و این اعتقادات و چارچوب حكومت را حفظ نماید.»

ایشان همچنین تصریح كرده بودند: «حفظ اعتقادات مردم نه تنها از جنبه اعتقادی لازم است بلكه از جهت مملكت داری هم بسیار ضروری به نظر می‌رسد.برای اینكه تشیع و اسلام محفوظ بماند باید این امور كه در میان مردم قداست دارد حفظ شود.»

روزنامه اعتماد ملی البته به همین میزان هم بسنده نكرد و ادعا کرد كه شدیدترین انتقاد آیت‌الله فاضل‌لنكرانی به اظهارات مشایی در مورد دوستی با مردم اسرائیل باز می‌گردد! این در حالی است كه انتقادات مطرح در خصوص مشایی مربوط به حدود 8 ماه گذشته است و آیت‌الله فاضل نزدیك به دو سال است كه دار فانی را وداع گفته اند! این روزنامه در ادامه برای خالی نماندن عریضه برخی جملات فرزند آیت‌الله فاضل را به ایشان نسبت داد و نوشت: «این مرجع تقلید در نشستی گفت: ما خیلی تاسف می‌خوریم كه 30سال از انقلاب ما می‌گذرد و یك شعار بسیار محكم كه توسط امام(ره) مطرح شده و رهبر معظم انقلاب نیز خیلی قوی‌تر و محكم‌تر آن را دنبال می‌كنند و ملت‌های بیدار كه در راس‌شان ملت ایران است آن‌را قویتر دنبال می‌كنند آنگاه یك فردی پیدا می‌شود و طوری حرف می‌زند كه اول كسانی‌كه از آن استقبال می‌كنند رسانه‌های صهیونیستی هستند.»

در عین حال روزنامه اعتماد ملی اقدام به انتشار مقاله ای به قلم عطاء الله مهاجرانی كرد كه با گزارش نخست همین روزنامه در تعارض بود! با وجود اینكه جامعه مدرسین طی بیانیه ای حمایت اكثریت اعضای خود از محمود احمدی‌نژاد را رسما اعلام كرده است و آیت‌الله یزدی نیز در جمع خبرنگاران این بیانیه را مورد تاكید قرار داده اند، عطاء الله مهاجرانی مدعی شد كه این نهاد حوزوی تا كنون در خصوص انتخابات كاملا سكوت كرده و سخنی نگفته است. این در حالی است كه در گزارش همین روزنامه بر اعلام موضع جامعه مدرسین صحه گذاشته شده است.

عطاء الله مهاجرانی طی مقاله ای با عنوان "تنعم زین میان باد صبا كرد..." می‌نویسد: «بدیهی است که این انتخابات پایان دنیا نیست. البته در یک افق دور دست، به نفع اصولگرایان خواهد بود که در این مرحله پیروز نشوند تا تبعات خط ‌مشی دولت بیش از این گریبان آنان را نگیرد. سکوت جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین قم؛ نشانه‌های فاصله گرفتن از دولت است(!)»

او در ادامه در قامت یك ناصح دلسوز اصولگرایان نوشت:«اصولگرایان اگر به اصول پایبند باشند و نه جلوگیری از پیروزی رقیب به هر قیمتی، می‌توانند خط مشی تازه‌ای اتخاذ کنند تا کشور بیش از این با مسائل و بحران رویارو نشود. بیرون کشاندن کشور از این مخمصه کار آسانی نیست.»

گفتنی است در انتخابات گذشته، جامعه مدرسین نه تنها از احمدی‌نژاد حمایت رسمی نكرده بود، بلكه تعداد 24 نفر از اعضای آن یعنی نزدیك به نیمی از آنها طی بیانیه ای رسما حمایت خود را از رقیب دكتر احمدی‌نژاد یعنی هاشمی رفسنجانی اعلام كرده بودند. اما این بار پس از 4 سال حامیان احمدی‌نژاد در جامعه مدرسین نزدیك به دو سوم آراء را از آن خود كردند و این در حالی است كه هاشمی رفسنجانی همچنان در قالب حمایت از كاندیداتوری میرحسین موسوی در صحنه حضور دارد.

اجماع نظر اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای اصلاح طلبان البته چندان خرسند كننده نبود؛ چرا كه از دیر باز در آرزوی عدم توفیق این مجموعه در اعلام تصمیم نهایی خود نشسته بودند و البته سخنان آیت‌الله یزدی مبنی بر اینكه مجوز شرعی برای عبور از احمدی‌نژاد نداریم، نگرانی ها را تشدید می كرد. این همه در حالی است كه همچنان برخی تلاش ها برای به اجماع نرسیدن جامعه روحانیت مبارز ادامه دارد.

منبع:رجا نیوز   http://www.rajanews.com/detail.asp?id=29355

 

دوشنبه 28/2/1388 - 12:59 - 0 تشکر 113843

بسم الله الرحمن الرحیم

این قابل توجه عزیزانی که حمایت جامعه مدرسینو قبول نداشتن

دوشنبه 28/2/1388 - 14:31 - 0 تشکر 113883

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست
سلام
این کارشون تازگی نداره، چند وقت پیش هم مطلبی مبنی بر اینکه رهبر انقلاب حامی موسوی هست رو، روی سایت هاشون بردن که بعد از اینکه روشن شد منبع شون دروغین هست، سریع منبع رو عوض کردن!!!
جالب اینجاست که هنوز تصاویر سایت هاشون هست قبل از اینکه منبع رو تغییر بدن!!!
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی