انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 518)
دوشنبه 28/2/1388 - 1:21 -0 تشکر 113742
جلایی‌پور:تحریمی‌های سابق به میر حسین رای می‌دهند

جلایی‌پور:تحریمی‌های سابق به میر حسین رای می‌دهند

 فرماندار شهر مهاباد در دوره نخست وزیری مهندس موسوی در باره علت حمایتش ار میر حسین موسوی گفت:«مهمترین ...

document.title = "جلایی‌پور:تحریمی‌های سابق به میر حسین رای می‌دهند";
   
 

 فرماندار شهر مهاباد در دوره نخست وزیری مهندس موسوی در باره علت حمایتش ار میر حسین موسوی گفت:«مهمترین هدفم در انتخابات پیش رو تغییر دولت فعلی است تا روند به تخریب در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی  خاتمه داده شود و تنها راه این تغییر را در گرو انتخاب یك دولت اصلاح‌طلب می‌دانم.»


حمیدرضا جلایی پوردر گفتگو با پایگاه خبری اصلاح‌طلبان، اصلاح‌طلبان را به سه گروه اصلاح طلب حداكثری مثل سعید حجاریان، اصلاح‌طلب میانه مثل سیدمحمد خاتمی و اصلاح‌طلب حداقلی مثل میر حسین موسوی تقسیم كرد و گفت:«جبهه اصلاح‌طلبی از هر سه گروه كاندیداهای بالفعل قابل دفاعی دارد ولی تنها دو كاندیدای بالقوه دارد میرحسین موسوی و مهدی كروبی. در این میان به نظر من شانس میر حسین موسوی برای پیروزی در انتخابات بیشتر است.»
 
این عضو شورای مركزی حزب مشاركت مهمترین دلیل این امر را ناشناخته بودن میرحسین برای نسل جوان دانست و گفت:«درهر انتخاباتی یك شخصیت ناشناخته مثبت در مقابل یك شخصیت شناخته شده پر غلط، شانس پیروزی زیادی دارد. مثل آقای خاتمی در سال 76 و آقای احمدی‌نژاد در سال 84. در انتخابات پیش رو نسل جوان تصویر ملموسی از مهندس موسوی ندارد در حالیكه از سه كاندیدای دیگر شناخت كاملی دارند.در حالیكه شناخت نسل جوان از مهندس موسوی محدود می‌شود به نقل قول‌هایی از دوران نخست وزیری وی در سال‌های جنگ، كارنامه عملی سه كاندیدای دیگر بخصوص مهدی كروبی و محمود احمدی‌نژاد پیش‌روی این نسل گشوده است.»


او همچنین از احتمال افزایش مشاركت مردم در این انتخابات خبر داد و گفت:«افزایش پانزده درصدی مشاركت در این انتخابات دور از  ذهن نیست و بدون شك این افزایش مشاركت به نفع موسوی خواهد بود. زیرا این افراد كه تحریمی‌های انتخابات سابق بودند كه در صورت شركت در انتخابات بدون شك به كاندیدای اصلاح‌طلب رای می‌دادند. این افراد در چند دوره اخیر تاثیر عدم شركت در انتخابات را دیدند و مسلماْ در انتخابات پیشرو حضور فعالانه خواهند داشت.»


حمید رضا جلایی‌پور میانه‌رو بودن میر حسین را یكی دیگر از دلایل اقبال عمومی به وی دانست و گفت:«از سی میلیون نفری كه در انتخابات شركت می‌كنند هفت میلیون بدون شك به اصولگرایان رای خواهند داد. امابخش قابل توجهی از بیست و سه میلیون باقی مانده ترجیح می‌دهند یك شخصیت وزین میانه رو كشور را بدون جنجال اداره كند.این عده بخصوص بعد از تجربه روش‌های جنجالی ریس جمهور فعلی به ارزش حضور یك ریس جمهور میانه رو پی برده‌اند.»


استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران همچنین در باره موقعیت خوب مهندس موسوی در بین اقلیت‌ها گفت:«آذری‌ها، بلوچها، تركمن‌ها، ترك‌هاو اعراب اقبال خوبی نسبت به مهندس موسوی نشان داده‌اند. در آذربایجان نظر سنجی‌ها از حمایت نود درصدی مردم خبر می‌دهد. همینطور در كردستان روشنفكران كرد همه از موسوی حمایت كرده‌اند.بدون شك اقلیت‌ها سیاست‌های برابری طلبانه او را در دوران نخست وزیری فراموش نكرده‌اند.»


او  داشتن پایگاه رای قوی را علت برتری مهندس موسوی بر دیگر كاندیدای اصلاح طلب دانست و خاطر نشان کرد:«در انتخابات پیشرو باید بر روی كسی سرمایه‌گذاری كنیم كه بیشترین شانس را برای پیروزی داشته باشد و این شخص بدون شك مهندس موسوی است.»

منبع : 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی