انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 291)
شنبه 26/2/1388 - 15:2 -0 تشکر 113277
جنگ تمام عیار علیه دولت با جریانهای شیطانی

به نام خدا

سلام

حجت الاسلام کاویانی گفت: یک قهرمان به نام دولت نهم در مصاف یک جریان شیطانی است که عمری حداقل 150 ساله دارد.

به گزارش روایت این استاد حوزه و دانشگاه روز پنجشنبه در جمع علما و روحانیون شیراز افزود: سازمانی که بخواهد بار پیام جمهوری اسلامی را به منزل برساند باید یک مجموعه چهارضلعی از حقیقت ، عدالت ، معنویت و سیاست باشد آنچه که در عقبه میراث شیعی ما به پهنای بیش از 1400 سال به ودیعه نهاده شده این است که اینها نباید از هم جداشوند.

وی با اظها این مطلب که تفکر امام تفکری بود که میگفت این 4 تا باید با هم باشند افزود: ما شاهد بودیم که برخی از مراکز اجرایی کشور با این تفکر موافق نیست ،انقلاب دوم تیر خلاصی بود که به آن ها زده شد ولی از بین نرفت.
حجت الاسلام کاویانی مدعی شد : ما الان در زمینه تاریخ نگاری ، سیاست ، فرهنگ و تعلیم و تربیت ، یک نسل به تمام معنا غارت شده ایم ، یعنی حیات ما از بعد از زوال امپراطوری صفویه تا به حال در واقع 30 سال است که شروع شده است .

وی گفت : بر اساس ترسیمی که امام بزرگوار داشت اول اتفاقی که باید در جمهوری اسلامی می افتاد گذاشتن ریل جدید برای سازمان اجرا در کشوربود ، این ریل هرگز گذاشته نشد. جمله ای آیت الله مصباح گفتند که بسیار حکیمانه است ، ایشان گفتند : برپایی جنگ تحمیلی علیه نظام اسلامی را اگر کسی بگوید فلسفه اش این بود که نگذارند انقلاب فرهنگی امام به نتیجه برسد درست گفته است.

استاد حوزه دانشگاه ستون فقرات تمام مشکلات کشور در حال حاضر را این دانست که مغز مدیریت کشور به عنوان یک مغز فقاهتی مجموعه مسائل کشور را طوری می بیند ، رهنمود می دهد در حالی که بدنه از این مغز فرمان نمی برد ، افزود: جای این داشت که وقتی انقلاب اتفاق افتاد و ما نظام سیاسی را در کشور را واژگون کردیم ، یک نظام سیاسی دیگری در این جا فرمان براند ، یک بدنه مطیع و منطبق با این ساختار بار بردن این مسئولیت را به عهده بگیرد ، گروه یا گروههایی هستند ، مولف از هرگونه تفکر که نمی خواهند آن سازمان گذشته کنار برود.

الان آنچه که در جمهوری اسلامی در حال برگزاری و اجراست رویارویی دو تفکر است که بیش از دویست سال است مقابل هم اند .

تفکری که میگوید ایران را باید بر اساس دین و تعالیم تشیع اداره کرد ، در مقابل تفکری که می گوید مطلقا این طور نیست و دین مربوط به حوزه و مسجد است . در هر زمانی نماد این رویارویی یک نفر است ، این جریان زنده است و این درگیری الان هم هست ، منتهی پنهان است .

حجت الاسلام کاویانی گفت:امام بزگوار هنری که به کار برد در کنار دیگر هنرمندیهای بی نظیرش این بود که از تمام تجربه های دیگران از قبل درس گرفت آنچنان عرصه را مخصوصا با جایگزینی و قرار دادن اصل ولایت فقیه در قانون اساسی راه را برای برگشت آن تفکر بر اساس قانون مصوب ، بست . اما بر اساس آنچه که در جریان اجرایی و عمومی کشور است بسته نیست .

ما الان وارث یک سازمان فکری در مدیریت اجرایی کشوریم که بر اساس یک مدیریت فن سالارانه می جنگد بر اساس اعتبار تخصص به میدان آمده ، بر اساس دیوانسالاری کار میکند آنچه که شما ملاحظه میکنید دولت نهم به مصافش رفته است ، یک جنگ تمام عیار است ، جنگ تمام عیار که عقبه آن درتفکراتی است که اصرار دارند جمهوری اسلامی را باید بر اساس نگاه سکولاریسم و مدرنیته اداره کرد ، حتی فهم از انقلاب هم بر اساس همین است ، مثلا فلان شخصیت روحانی ما رفته در امریکا آنجا در مصاحبه با رسانه ها می گوید ابراهام لینکلن شهید است ، یا تعبیرات دیگری .... کاری که دولت نهم کرد این است که دست برده است در بعضی از زوایای تاریکی که روشن شدن آنجا منافع بسیاری از گروههای ذینفع را برملا میکند

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی