انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 362)
شنبه 26/2/1388 - 12:57 -0 تشکر 113226
در جامعه نباید بی بندوباری وجود داشته باشد

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

دوستان امروز من در سایت های انتخاباتی یك شعار از دكتر موسوی را خوندم ،به نظرم خیلی شعار خوبیه بد نیست شما هم این شعار را بخونید.

میر حسین موسوی كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سفرهای انتخاباتی خود در شهرستان دماوند در حسینیه فرامه در سخنانی اظهار داشت: یكی از مهمترین سرمایه هایی كه به دلیل نثار خون‌های زیاد در كشور ما به دست آمده همین انتخابات است و انتخاباتها مظهر یكی از مهمترین جلوه های حقوق بشر است كه آن حاكمیت مردم از سرنوشت خودشان است و تنها از طریق یك انتخابات آزاد، رقابتی منصفانه حاصل می‌شود.
وی ادامه داد: انتخابات آزاد و رقابت منصفانه یك تعریف شناخته شده دارد و آن این است كه كه امكان رقابت صحیح صورت گرفته باشد و مقدماتی كه برای انتخابات چیده می شود درست و صحیح باشد و كاندیداها از یك شرایط مساوی و فرصت های برابر برخوردار باشند.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به انتخاب ‌های اول انقلاب تاكنون اظهار داشت: ما از اول انقلاب تاكنون انتخابات های زیادی داشتیم كه سعی شده این معیارها در آن آنها رعایت شود ولی در بعضی از آنها اینگونه نشد.
وی در ادامه سخنرانی خود در خصوص بنر‌ها و آگاهی های تبلیغاتیش در این شهرستان خاطر نشان كرد: از زمانی كه من به این شهرستان وارد شدم یادداشت‌های را به من دادند كه در آنها نوشته شده بود طی این 2 ، 3 روز آگاهی و بنر‌های شما از سطح شهر جمع آوری شده است و ما دوباره آنها را گذاشته ایم، این بنرها تعلق به شخص خاصی نیست و بنر‌های كاندیداهای دیگر هم باید در شهرها نصب شود و در جایی كه نظریات گوناگون به راحتی گفته نشده امكان تصمیم گیری سخت است و مردم نمی توانند به راحتی برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند.
موسوی خاطر تصریح كرد: ایجاد یك فضای آزاد و منصفانه و رقابتی برای اینكه بتوانیم آینده كشور را حفظ كنیم حیاتی است و همچنان كه ستاد‌ها باید رعایت كنند دولت و رسانه ملی هم وظایف خود را دارند و زمانی كه دولت و رسانه ملی به وظایف خود خوب عمل كند این فضا به وجود می‌آید.
وی در ادامه با اشاره به اینكه این روزها بحث مناظره مطرح می‌شود اظهار داشت: مناظره بر اساس یك آگاهی درست و آمار دقیق باید صورت بگیرد و به مردم كمك كند كه در صحنه انتخابات حضور داشته باشد و به درستی تصمیم بگیرد و آماری كه ما در این دوره داریم به معنای واقعی مخدوش است.
موسوی ادامه داد: آنچه كه امروز در اختیار ما قرار می دهند آمارهای دیگری است كه امكان رقابت را دشوار می‌كند و مشكلی كه مردم در این یك ماه پیدا خواهند كرد بر سر درستی این آمارها است كه كدام آمار درست و است و كدام آمار درست نیست.
این كاندیدای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: آنچه ایران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب را متمایز می‌كند برگشت قانون است و این چیزی كه امروز در مقابل آن قرار داریم قانون گرایی و قانون گریزی فاحش است.
وی ادامه داد: ما می بینیم كه برنامه چهار ساله مورد بی اعتنایی دولت است و شوراهای كه می‌توانند یك عقلانیت جمعی را احیا‌ كنند تعطیل شده و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كنار گذشته شده است.
موسوی همچنین در خصوص مسائل پیش روی دولت بعدی اظهار داشت: یكی از مهمترین مسائل اشتغال است و عدم اشتغال به معنای بد اخلاقی، اعتیاد، آشفتگی در وضعیت اقتصادی و تیره شدن منظره پیش روی جوانان ما است و گسترش بیكاری بسیاری از مسائلی كه ما را رنج می‌دهد به وجود می آورد.
وی ادامه داد: اگر در كشور ما دور نمایی برای كار سرمایه گذاری رفاه و آزادی ارتباط و اندیشه باشد هیچ جوانی قدرت استعدادهای خود را در اختیار كشورهای دیگر قرار نمی‌دهد.
وی در ادامه با اشاره به گرانی و تورم خاطر نشان كرد: من با هیچ دولتی در زمان جنگ ملاقات نكردم كه مسئله تورم جزء اولویت‌هایشان نباشد زیرا تورم باعث عدم امنیت و كوچك شدن سفرهای مردم می‌شود و ما الان كنترل تورم را در اولویت‌های دولت نمی‌بینیم و 25 درصد تورم یعنی مالیاتی كه از فقرا توسط اغنیا گرفته می‌شود و اغنیا از تورم سود می‌برند و آنها كه اقتصاد ضعیفی دارند مشكلاتشان روز به روز بیشتر می‌شود.
موسوی در بخش دیگری از سخنانش خود اظهار داشت: از مهمترین وظایف دولت ها راستگو و ندادن وعده های دروغ است و دولت‌ها باید حرف‌های راست و وعده درست بدهند.
وی ادامه داد: به دلیل فساد‌های كه در دستگاه های دولتی است حل كردن مشكل تورم كار دشواری است.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص تعطیل شدن سازمان برنامه و مدیریت اظهار داشت: آقایان كار را به جایی كشاندند كه گفتند شهید رجایی هم به دنبال از بین بردن سازمان برنامه ریزی و مدیریت بوده است و حتی می‌گفتند من هم در اوایل انقلاب به دنبال منحل كردن آن بوده‌ام در حالی كه من در سال 68 در مجلس بازبینی قانون اساسی سخنگوی كمیته اجرایی بودم و از سازمان برنامه و بودجه و مدیریت برنامه ریزی دفاع كردم.
موسوی تصریح كرد: آیا عقلانیت ما اجازه می دهد كه یك كشور 70 میلیونی را بدون برنامه ریزی مدیریت كنیم؛به همین خاطر احیاء سازمان مدیریت و برنامه ریزی از اولویت‌ها و دولت آینده است.
وی با اشاره به اینكه دولت فعلی با شعار مبارزه با فساد به روی كار آمده است گفت: مبارزه با فساد هم یك عقلانیت می‌خواهد و اگر ما بخشنامه ها را اصلاح نكنیم و زمینه های جرم خیز را از بین نبریم فساد ریشه كن نمی‌شود و برخورد قضایی و دستگیری‌های موقعی می تواند اثر بخش باشد كه ابتدا دولت با فساد موجود در خود مبارزه كند چراكه الان بحث هزاران تخلف از سوی دولت وجود دارد.
وی در ادامه با اشاره به فرمان 8 ماده ای امام اظهار داشت: در اوایل انقلاب دخالت‌های وسیعی تحت عنوان حفظ انقلاب در زندگی مردم به وجود آمد كه امام طی پیامی به بنده عدم دخالت در حریم مردم و عدم تجسس را خواستند و گفتند دولت آینده باید طوری رفتار كند كه مردم در منازلشان احساس راحتی كنند و تشكل ها در داخل خود تفكر‌هایشان را بررسی كنند.
وی گفت: البته نباید در جامعه بی بندوباری باشد ولی دولت و نیروی انتظامی حق دخالت ندارند و من در دولت آینده این فرمان 8 ماده ای را احیاء خواهم كرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی