انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 504)
جمعه 25/2/1388 - 16:32 -0 تشکر 113026
بازکنیدچشمهای بسته را

دوفرزند یتیم برای رسیدن به یک سرپناه ونه برای پولدار شدن،تصمیم به پیش خرید یک دستگاه آپارتمان میکنندآن هم ازیک آشنای همکارشان.تمام پس اندازشان که چند میلیون تومانی بودرا به صاحبخانه داده وقرار می شودبا فروش یک قطعه زمین که داشته اندالباقی پول آنرا بدهنداما با خراب شدن وضع زمین ومسکن از عهده پرداخت باقیمانده پول برنمی آیند.ظاهرا صاحبخانه ضرر خاصی از این ماجرا نکرده بودولی ذره ای وحتی ذره ای هم کوتاه نیامدوحتی حاضر نشد درصدی از پول آنها راکم کرده ومعامله را فسخ کندوتمام آن چندمیلیون را بعنوان غرامت گرفت.سندمعامله هم طوری تنظیم شده بودکه جای هیچ اعتراضی رابرای این دو یتیم باقی نگذاشته بودوآنها برای حفظ آبروی خودوجلوگیری از وخامت اوضاع معامله رافسخ وبه این کابوس چندماهه خودپایان دادند.                 

واقعاً < أین تذهبون > به کجا میروید؟این همه توصیه وسفارش در مورد ایتام چه شد؟ اینقدر پول ومال دنیا چشم مارا کور کرده که برای آن همه کاری انجام می دهیم؟  من فقط بعنوان یک شاهد ماجرابوده وقلبم مالامال از اندوه وغم شد وقی این ماجرا را شنیدم.خواهش می کنم با ثبت نظرات خوددرمورد این موضوع این دل غمدیده را مرهمی باشید.   و کلام آخر اینکه : ای کسی که خود را همسایه آقا امام رضا(علیه السلام) می دانی. فردا با چه رویی به آقا نگاه خواهی کردوجواب او را که این همه درمورد یتیم نوازی توصیه کرده خواهی داد؟چگونه همسایه ای هستی؟   چگونه؟   چگونه؟    چگونه؟

دوشنبه 28/2/1388 - 16:39 - 0 تشکر 113953

آنان که اموال یتیمان را می خورند،در شکم های خود آتش می افکنند.

کمربسته‌ی فرهنگ ایران و خراسان

 

 

سه شنبه 29/2/1388 - 11:10 - 0 تشکر 114193

گاهی از اوقات ما انسانها آنقدر غرق در شهوات مادی این زندگی میشویم که گویی فراموش کرده ایم که برای چه آمده ایم و چه قولی به خدا  داده ایم  گاهی نیز آنقدر پست و بی ارزش  میشویم که مانند حیوان یا نه بلکه از او هم پست تر میشویم  پس باید بیشتر مراقب خود بود جای خوشحالیست که شما اینقدر تحت تاثیر این بی مهری قرار گرفتید و ناراحت شدید انگار این ناجوانمردی در حق خودتان اتفاق افتاده پس تا جایی که می توانید کمکشان کنید اگر قادر بودید حمایت مالی وگرنه  می توانید با محبت و دلداری دادن مرهمی باشید بر زخم آنها و همین محبت به یتیم هم نوعی از صدقه است و کمترین کاری که می توانید انجام دهید احوالپرسی و خبر گیری از آنان است پس شما کوتاهی نکنید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی