انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 398)
پنج شنبه 24/2/1388 - 17:10 -0 تشکر 112828
منشور اخلاقی انتخابات

منشور اخلاقی انتخابات در تاریخ 19 اردیبهشت سال 88 به تصویب کمیته تدوین و ترویج منشور اخلاقی رسیده و در دو فصل تدوین شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در مقدمه این منشور آمده است: این منشور دارای ضمائم سه‌گانه‌ای درباره آسیب‌شناسی‌های اخلاقی در انتخابات، بسترهای ورود آسیب‌های اخلاقی و راهکارهای برون‌رفت از آن و شیوه‌های ترویج منشور اخلاقی انتخابات می‌باشد که در اختیار کمیته تدوین و ترویج منشور اخلاقی انتخابات قرار گرفته است.


در مقدمه این منشور تاکید شده است: این منشور توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مورد اصلاح و بررسی قرار گرفته که با حضور استادان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه در 4 کارگروه اخلاق کاربردی، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و ارتباطات و حقوق اساسی با عنایت الهی به انجام رسیده است.


فصل اول این منشور بر اصول و ارزش‌های اخلاقی تاکید دارد و بیان می‌کند: دین‌محوری و ارزش‌گرایی اسلامی کرامت انسانی و عزت نفس، وفای به عهد، امانت‌داری، احساس تعلق و مسئولیت جمعی از مهم‌ترین اصول ارزش‌های اخلاقی انتخابات است.


در فصل دوم این منشور بر آیین رفتاری اخلاقی در انتخابات تاکید شده است و حفظ بی‌طرفی کامل در برخورد و تعامل با گرایش‌های مختلف سیاسی رقابت‌کننده در انتخابات و اهتمام مشارکت حداکثری صاحبان حق رای و فراهم‌سازی یکسان زمینه رقابت سالم برای همه نامزدها به‌دور از هرگونه تبعیض در اعطای فرصت‌ها و امکانات تاکید شده است.


در ادامه بیان شده است: اهتمام به قانون و مقررات انتخاباتی و همکاری با مجریان و عوامل انتخابات احترام به نگرش‌ها و سلیقه‌های مختلف سیاسی و پرهیز از بدبینی و بدگمانی و هوشیاری در برابر تبلیغات بیگانگان باید تاکید شود.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی