انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 225)
چهارشنبه 23/2/1388 - 17:27 -0 تشکر 112572
کروبی: سفرهای استانی میکنم اما منتظر 165 مصوبه در ساعت نباشید

ایسنا: دبیركل حزب اعتماد ملی گفت: سی‌سال از انقلاب گذشته و در این مدت الحمد‌لله تا به حال به مردمم دروغ نگفته‌ام و مطمئن باشید حرفی كه می‌زنم برای رای نیست، راست می‌گویم و هیچ وقت به مردم برای رای دروغ نخواهم گفت.

حجت السلام و المسلمین مهدی كروبی در مسجد ارشاد اهواز اظهار كرد: تعارف نیست، شما عزیزترین مردم كشور هستید. شما با استعمار انگلستان جنگیدید و از سرزمین و تمامیت ارضی دفاع كردید. در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی صداقت، پاكی و وفاداری‌تان با به كشور و امام و انقلاب به بهترین وجه نشان دادید.

وی افزود: من نماینده شما در مجلس بوده‌ام، نماینده كل ایران و این تنها سخن من نیست؛ در آغاز جنگ و انقلاب حوادثی برای این‌جا پیش آمد و بارها حضرت امام(ره) و مسوولان از رشادت‌ها و شهامت‌های مردم خوزستان دفاع كردند.

وی خاطرنشان كرد: تاریخ خوزستان در جامعه مدنی و شهرنشینی، درخشان است و مركز آن در شوش بوده است. مردم خوزستان، متمدن با فرهنگی كهن و ریشه‌دار هستند.

دبیركل حزب اعتماد ملی گفت: چه من مسوول باشم و چه مسوول نباشم، مطمئن باشید كه برای پیشرفت منطقه و كشور و جبران عقب ماندگی‌های مناطق جنگی احترام خاصی قائلم و وظیفه من است و برای آن‌ها تلاش می‌كنم.

وی یادآور شد: چنان‌چه مردم كشور مسوولیت اجرایی كشور را بر دوش ما بگذارند با تمام توان با تیمی قوی و نیرومند و با انگیزه تلاش می‌كنیم و به یاری خدا در مناطق جنگ زده با جهش و شتاب و سرعت و با برنامه‌ای دقیق كاری می‌كنیم كه پس از 2 ـ 3 سال بگویید منطقه تغییر یافته و دگرگون شده است. این را به شما قول می‌دهم.

وی تصریح كرد: ایران سرزمین اقوام عرب، لر، كرد، ترك، بلوچ، تركمن و دیگر اقوام است و همگی برای عزت اسلام و ایران و تمامیت اراضی كشور بارها امتحان شده‌اند، ایستاده‌اند و در كنار یكدیگر دشمن را وادار به عقب نشینی كرده‌اند و دشمن را با ذلت و خواری به عقب رانده‌اند.

كروبی هم‌چنین گفت: مشكل آب خوزستان را به خوبی می‌دانم و واقفم و قول می‌دهم اگر مسوول شوم از روز 23 خرداد كارم را آغاز و برای حل مسائل آب اقدام كنم.

وی خاطرنشان كرد: شفاف و صریح و پایبند به ارزش‌های دینی و انقلاب هستم، ولی مدافع حقوق مردم نیز هستم و از حقوق مردم هرجا كه بوده دفاع كرده‌ام. هر كجا نتوانم كاری انجام دهم، صریح و شفاف و روشن به شما خواهم گفت.

وی ادامه داد: معتقدم این بی‌مهری‌ها، تبعیض‌ها و تنگ نظری‌ها از بالا و از مسوولان عالی رتبه كشور نیست. آنان تلاش می‌كنند كه حقوق همه ملت داده شود. ممكن است در بدنه حوادثی پیش بیاید كه آن را نیز با تدبیر حل می‌كنیم. البته توطئه‌هایی نیز علیه ما هست و ممكن است كارشكنی هم شود و تحریكاتی نیز باشد كه آن‌ها را نیز با تدبیر و بصیرت و مواظبت بدون این‌كه به همه به چشم امنیتی نگاه كنیم، حل می‌كنیم.

دبیركل حزب اعتماد ملی خاطرنشان كرد: از بیكاری خبر دارم، از گرانی و تورم و جوان‌های بی‌شغل و تنگنای زندگی خبر دارم و تلاش می‌كنم با دولتی نیرومند برای حل مشكلات مردم ایران چه در سیاست‌ خارجی و چه مسائل داخلی و برای كل ایران به ویژه در رابطه با مناطق جنگ‌زده كه عقب‌افتادگی‌هایی دارند، اقدام كنم.

وی اظهار كرد: تلاش خواهم كرد به یاری خدا كارهایی كه بتوانم، انجام دهم. حتما به خدمت شما می‌آیم، سفر استانی هم دارم و در كنار شما می‌آیم، ولی به یادتان باشد زمانی كه به استانی سفر كردم منتظر 165 مصوبه در یك ساعت نباشید. چنین انتظاری از من نداشته باشید.
 
می‌آیم كه ببینم و كار كنم. برای كار كردن می‌آیم و امیدوارم زمانی نیز كه به استان‌ها می‌آیم بدون هیاهو و بدون سروصدا بیایم، آرام برای كار كردن بیایم و برای تبلیغات انتخاباتی نخواهم آمد.

كروبی تاكید كرد: همه مشكلات را پی‌گیری می‌كنیم. چنانچه پذیرفتید و من در انتخابات ـ كه ان‌شاءالله انتخاباتی آزاد است ـ رای بیاورم در خدمت‌تان هستم و اگر رای نیاورم نیز مطمئن باشید به عنوان فرزند امام(ره) و فرزند این سرزمین و فرزند ایران تا روزی كه حیات داشته باشم، نامی دارم و نشانی و حزبی و شهرتی و دوستانی داریم و از همه این‌ها برای خدمت به شما مردم بزرگوار و شریف استفاده می‌كنم.

وی گفت: در رابطه با ورزش، جوان‌ها، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و خانم‌ها تلاش می‌كنم و مطمئن باشید سهم خانم‌ها در مشاركت كارها بیش از این خواهد بود و مسوولیت‌های بومی را به دست افراد صادق و مومن و وفادار تقویت می‌كنیم.

وی افزود: برای حل مشكل آب منطقه كار می‌كنم، برای زمین و اشتغال كار می‌كنم ولی اگر گوجه نداشتید نمی‌گویم بیایید درب خانه ما گوجه بخرید. سیب زمینی هم توزیع نمی‌كنم.

دبیركل حزب اعتماد ملی با حضور در مزار شهدای اصفهان نیز گفت: ما برنامه‌هایی مثل سهام نفت و حقوق شهروندی داریم و برای اجرای آن‌ها از نیروهای مجرب و كاردان استفاده خواهیم كرد.

كروبی كه روز چهارشنبه به اصفهان سفر كرده است، هم‌چنین اظهار كرد: ما آماده مناظره با رقبا هستیم و دعوت به نقد می‌كنیم.

وی ادامه داد: اگر از شرایط موجود ناراضی هستیم با حضور در عرصه انتخابات باید در جهت تغییر این شرایط تلاش كنیم.

وی مردم را به انتخابی آگاهانه دعوت و تاكید كرد: مردم باید با آگاهی از برنامه‌های كاندیداها شناخت پیدا كنند و در این شرایط در راستای اهداف جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی(ره) حركت كنند.

دبیركل حزب اعتماد ملی با اشاره به نقش شخصیت‌های تاریخی از جمله سیدجمال الدین اسدآبادی و سایر روشنفكران و آزادی‌خواهانی كه برعلیه ظلم و استبداد قیام كردند، ادامه داد: مبارزانی چون سردار اسدبختیاری و ستارخان و باقرخان و همراهان‌شان نیز از جمله كسانی هستند كه از اصفهان و تبریز به تهران آمدند تا در جهت تغییر شرایط آن دوران تلاش كنند.

وی هم‌چنین با اشاره به سوابق مبارزاتی خود در دوران انقلاب اسلامی یادآور شد: امام(ره) از من به عنوان یك طلبه جوان تجلیل می‌كردند و در جایی نیز به علما و خبرگان گفتند كه «كروبی از نیروهایی است كه هم از ساواك كتك خورده و هم از نیروهای خودی». ایشان با چنین اظهاراتی می‌خواستند این فرزند ناچیز انقلاب ریشه‌دار بماند و بر نسل جوان است كه واقعیت تاریخ را منعكس كند.

وی سپس بر سر مزار صمصام از سران بزرگ بختیاری، علی‌مردان خان از آزادی خواهان و مبارزان دوران رضا شاه و داراب افسر حضور پیدا كرد.

كروبی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام از تكیه حكیم میرفندرسكی سردار اسد بختیاری نیز دیدار كرد.

وی هم‌چنین با حضور در محل اقامت آیت‌الله طباطبایی، امام جمعه اصفهان و نماینده مقام معظم رهبری در این استان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با حضور در منزل آیت‌الله طاهری اصفهانی با وی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

دبیركل حزب اعتماد ملی با حضور در بیت آیت‌الله مظاهری نیز با وی دیدار و گفت‌وگو کرد و در ابتدای این دیدار با اشاره به سوابق و شخصیت آیت‌الله مظاهری گفت: آیت‌الله مظاهری از شاگردان حضرت امام و آیت‌الله بروجردی بوده‌اند و به اندیشه‌های امام پایبند بوده و عشق می‌ورزیدند.

وی افزود: من از شما درخواستی دارم و آن این‌که دعا کنید در مسیری که از 48 سال پیش با مبارزه حضرت امام (ره) آغاز شده، وفادار بمانیم و لحظه‌ای از انقلاب جدا نشویم.

مظاهری نیز در ادامه با اشاره به سخنان مهدی کروبی گفت: از افتخارات آقای کروبی این بوده است که همواره به آرمان های امام و نظام وفادار بوده اند. من از 40 سال پیش با ایشان در تماس بوده ام و آقای کروبی از شاگردان خوب و یاران باوفای امام اند. وی افزود: آقای کروبی همیشه در عرصه حضور داشته و برای سربلندی های نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده است. وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: از آقای کروبی تعریف کنید و اگر می خواهید به ایشان رای بدهید. من امیدوارم در انتخاباتی که پیش رو داریم، مردم حضوری پرشور داشته باشند و تمامی نیروها، اعم از چپ و راست و دولتی و غیردولتی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و آزاد و رقابتی تلاش کنند.
 
وی با اشاره به حضور مهدی کروبی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: آقای کروبی همواره در همه صحنه ها حضور داشتند و در این انتخابات نیز ایشان حضور دارند. هواداران ایشان باید او را یاری کنند و مخالفان و منتقدانشان به تخریب ایشان نپردازند. حضرت امام نیز همواره بر پرهیز از تخریب در عرصه انتخابات تاکید داشتند. وی با اشاره به تخریب برخی از چهره های نظام از سوی روزنامه ها گفت: روزنامه ها مطالب عجیبی را منتشر می کنند. نظام با این چیزها به جایی نمی رسد. موفقیت نظام به خاطر تلاش ها و ویژگی یاران امام است. بنابراین هرچه می خواهید از امتیازات آقای کروبی تعریف کنید، ولی از تخریب بپرهیزید.

مهدی کروبی در برابر سخنان آیت الله مظاهری گفت: من همواره به هواداران خود گفته ام که از تخریب دیگران بپرهیزند و تنها به تبلیغ کاندیدای خود بپردازند. وی تاکید کرد: ما هرگز تخریب نمی کنیم بلکه نقاط ضعف و قوت را بیان می کنیم و انتقاد منصفانه می پردازیم و اشکالات برنامه ها و عملکردها را بیان می کنیم. وی با اشاره به عملکرد دولت نهم گفت: دوستی که ریاست جمهوری کشور در این چهار سال در اختیارش بوده است، عملکرد مناسبی نداشته و باید پاسخگوی وضعیت فعلی باشد. مهدی کروبی همچنین با اشاره به سوابق محمدرضا عباسی فرد نایب رئیس خبرگان سوم که در این دیدار حضور داشت، گفت: آقای عباسی فرد از جمله خدمتگذاران این نظام بوده که در عرصه انتخابات اخیر مورد لطف و توجه برخی از آقایان قرار گرفته و ردصلاحیت شده اند. در برابر صحبت های کروبی، آیت الله مظاهری با بیان اینکه شناخت کاملی از آقای عباسی فرد دارد، گفت: آقای عباسی فرد فردی پرمحتوا می باشد و بارها مطالب مفیدی در مجلس خبرگان مطرح کرده ام.

محمدرضا عباسی فرد نیز در این دیدار با اشاره به ردصلاحیت خود گفت: ردصلاحیت من خیر و برکاتی داشته است. چراکه با ردصلاحیت بنده، دوستانی که در دوره های قبلی ردصلاحیت شده بودند، تسلای خاطر پیدا کردند.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی