انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 240)
چهارشنبه 23/2/1388 - 17:11 -0 تشکر 112560
برنامه 90 هم دستاورد دولت نهم شد!!

با سلام

ایلنا: رئیس مركز بررسی‌های استراتژیك ریاست‌جمهوری برنامه 90 و فردوسی‌پور را محصول دولت نهم دانست.

علیرضا ذاکر اصفهانی که به نمایندگی از احمدی نژاد در اولین مناظره نمایندگان کاندیداهای شاخص انتخابات ریاست جمهوری در دانشکده اقتصاد تهران حضور یافته بود، گسترش فضای آزاد برای اظهارنظر را یکی از دستاوردهای دولت احمدی نژاد دانست و از اینکه دولت اصلاحات نتوانست در طول 8 سال، یک برنامه 90 راه اندازی کند، انتقاد کرد.

وی با اشاره به اینکه کشور خطوط قرمز دارد، تفاوت‌های محتوایی مطبوعات در دوره اصلاحات و دولت نهم را ناشی از خواست مردم دانست نه فشار دولت.

وی گفت: مردم اعلام کردند که لیبرالیسم تند را نمی‌خواهند.

وی با تاكید بر اینكه ژورنالیسم سطحی و سوری کنونی البته از نقد دولت گذشته و وارد تخریب شده است، گفت: دولت قلم را از ژورنالیست‌های اصلاح طلب نگرفت بلکه مانند دوره‌های تاریخی بسیاری که قلم‌های افراطی پس از مدتی، خود به خود به زمین می‌افتادند، این قلم‌ها نیز به زمین افتادند.

وی تفاوت دیگر روزنامه‌های امروز با دوران اصلاحات را دیده نشدن اندیشه‌های غرب در روزنامه‌های اصلاحات ذکر کرد و افزود: دوستان می‌خواستند به آن‌چه در طول 400 سال در غرب رخ داده، در طول 4 سال برسند و مدرن شوند و تصور هم می‌كردند كه به آن نیز رسیده‌اند، اما یك دفعه از خواب بیدار شدند و دیدند كه خبری نشده است.

رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری با انتقاد از فضای مطبوعاتی کشور، گفت: متاسفانه در طول چند ماه اخیر بیشتر شاهد هستیم كه كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به جای ارایه‌ی برنامه‌ها و رویكردهایشان به تخریب پرداختند؛ به گونه‌ای كه حتی برخی از كاندیداها اعلام كردند كه كاری جز افشاگری و تخریب ندارند.

وی در ادامه با اشاره به تعاریف گوناگون صورت گرفته درباره جامعه معدنی، گفت: ما نهایتا متوجه نشدیم که منظور از جامعه مدنی چه بوده است.

وی با یادآوری برخی اظهارات که جامعه مدنی را مشابه مدینه النبی می دانستند، خواستار تبیین نسبت بین جامعه مدنی برآمده از مبانی غربی و مدینه النبی شد و افزود: باید پاسخ صریح بدهید چه نسبتی بین اسلام و جامعه مدنی است؟ چرا می‌خواهید آن‌چه كه در مقطعی از تاریخ غرب و جای دیگری از جهان رخ داده است را در جای دیگری یعنی ایران اعمال كنید؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از افراد چون به نتیجه رسیده‌اند كه رای نمی‌آورند، شروع به سیاه نمایی کرده اند و می گویند در همه حوزه ها اوضاع بد است.

وی گفت: لفظ افتضاح که برخی برای دوربان 2 به کار می برند، همان لفظی است كه صهیونیست‌ها به كار می‌برند و از آن ناراحت شده‌اند.

ذاكر اصفهانی درباره پرونده هسته و سیاست خارجی دولت اصلاحات، امضای قرارداد سعدآباد را مشابه قراردادهای ترکمانچای و گلستان دانست و گفت: خوشحال بودند که سالی را به نام گفتگوی تمدن ها نامگذاری کرده‌اند و برایشان سوت و کف می زنند، ولی در همان زمان ایران توسط آمریکا تروریست خوانده می‌شود و در فهرست کشورهای محور شرارت قرار می‌گیرد و قرار بود بعد از عراق سراغ ایران بیایند.

وی گفت: در همان فضای رعب آلود که آمریکایی ها بحث تغییر رژیم در ایران را مطرح می کردند، پلمپ روی تاسیسات هسته‌ای زدند و دوستان اصلاح طلب هم اعلام کردند که منطبق با شرایط جهان و واقعیت های زمانی تصمیم می‌گیرند، کاری به ارزش‌ها ندارند و تسلیم شدند.

وی از مبانی برنامه چهارم توسعه که در دولت اصلاحات تدوین شد، به عنوان مصداق ترس و هراس اصلاح طلبان نام برد.

ذاکر اصفهانی سیاست خارجی احمدی نژاد را بر پایه اصل نه شرقی، نه غربی دوران انقلاب ذکر کرد و افزود: احمدی‌نژاد نمی‌خواست در مقابل دستورات غرب و استكبار ذلیل باشد و می‌گفت می‌خواهم نوكر مردم باشم تا مردم ایران نوكر غرب نباشند.

وی افزود: نتیجه کار احمدی نژاد این شده است که امروزه خواست مردم ایران، شعار اوباما شده و آنها هم حق ایران در داشتن انرژی هسته‌ای را پذیرفته‌اند.

وی درباره موضوع هولوکاست، با تاکید بر اینکه نگاه احمدی نژاد فرادستی و متفاوت از نگرش‌های رایج است، افزود: اصل قضیه در دوربان، شالوده شکنی در مناسبات ناعادلانه بین المللی بوده است. احمدی‌نژاد در زمین دشمن بازی نمی‌کند، بلکه اعتقاد دارد باید نظم ناعادلانه موجود را فروریخت و بنای جدیدی ساخت.

وی درباره نامه‌های مردمی به رئیس جمهور گفت: دولت نهم با سفرهای استانی شکاف بین مردم و حاکمیت را ترمیم کرد و الگوی نوینی را برای مدیریت کشور طرح ریزی نمود.

وی افزود: در فضای فعلی عده‌ای می‌خواهند صحنه را بد جلوه دهند كه بخشی از آن جنبه‌ روانی دارد و بخشی به خاطر رای آوردن در انتخابات است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در رابطه با حضور فرد ثروتمندی چون محصولی در دولت نهم، تجلیل رئیس جمهور از کردان و منابع مالی در اختیار مهرداد بذرپاش، گفت: در مورد منابع مالی در اختیار بذرپاش، به یقین اگر مشکلی بود، همانگونه که موضوع کردان بازشکافی شد، در جامعه طرح می شد و حرف ها در این زمینه باید مستند باشد. در مورد محصولی هم باید گفت که مسائل زیادی در انتخاب وزیر دخالت دارند.

وی در واکنش به اعتراض دانشجویان برای پاسخ دقیق تر، گفت: مسئله رویکرد دولت نهم است، ممکن است این دولت در برخی عملکردها اشتباه کرده باشد.

وی همچنین در جواب سوالی در رابطه با تناقض سخنان احمدی‌نژاد در زمان كاندیداتوری اش مبنی بر اینكه به موی جوانان كاری ندارند با راه اندازی گشت ارشاد گفت: نگرش رئیس جمهور در این زمینه فرهنگی است، نامه‌هایی هم نوشته‌اند و به برخی رفتارها قویا معترض‌اند.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی