انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 411)
پنج شنبه 10/2/1388 - 19:8 -0 تشکر 109571
سرحدی‌زاده هم به منتقدان موسوی پیوست

آخر خط حلقه‌ی 3 نفره

تأکید ابوالقاسم سرحدی‌زاده بر اینکه کروبی باید رئیس‌جمهور ایران شود، آن هم پس از آنکه مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی به میرحسین موسوی با کنایه گفت بیانیه اقتصادی‌ات از جنس شعر و خطابه بود اما این عرصه، عرصه شعر و خطابه نیست، نشان از آخر خط حلقه 3 نفره‌ای می‌دهد که در دهه 60 و در حزب جمهوری اسلامی به تندروهای حزب معروف بودند.

به گزارش رجانیوز، در حالی که اغلب ناظران سیاسی تصور می‌کردند اگر قرار باشد از میان حلقه 3 نفره‌ای که هاشمی رفسنجانی در خاطرات دهه 60 خود همیشه از آنان با هم یاد می‌کند، یک نفر برای ریاست جمهوری بیاید، 2 نفر دیگر نیز طبیعتاً به حمایت از وی برمی‌خیزند اما انصراف خاتمی و قبضه کردن ستادهای میرحسین موسوی توسط مشارکت و سازمان مجاهدین، شرایط را به گونه‌ای رقم زده است که حلقه 3 نفره به آخر خط رسیده است.

بنا بر این گزارش، همچنین پس از آنکه مهدی کروبی در گفتگویی تلویحاً عدم سابقه مبارزاتی موسوی پیش از انقلاب را مورد اشاره قرار داده بود، سرحدی‌زاده نیز که وزیر کار دولت موسوی بوده است، امروز در گفتگو با ارگان کروبی بار دیگر این مسئله را به رخ میرحسین 68 ساله کشید و گفت: «من خبری از تلاش‌های سیاسی و انقلابی ایشان در دوران شاه ندارم.»

تأکید بر عدم سابقه مبارزاتی میرحسین که در زمان پیروزی انقلاب 37 ساله بوده است، در حالی از سوی کروبی و سرحدی‌زاده انجام می‌شود که این‌دو، به‌ویژه سرحدی‌زاده سابقه مبارزات با رژیم طاغوت را دارند.

اما در حالی که موسوی برای سکوت 20 ساله خود تنها یک توجیه دارد و آن هم اینکه در این مدت کسی از خبرنگاران به سراغ وی نیامده است، گویا این توضیح، توضیح قانع‌کننده‌ای حتی برای نزدیکان سابق وی نیست، به طوری که سرحدی‌زاده در بیان یکی از استدلال‌هایش برای حمایت از کروبی می‌گوید: «کروبی هیچ‌گاه از سیاست كناره‌گیری نكرد، خاموش ننشست و سكوت نكرد. در تمام مقاطع رسالت خود را می‌دانست چیست و آن ‌را فراموش نكرد و بر مواضع و اصول خود پای فشاری می‌كرد. در حالی‌كه خیلی‌ها بودند كه در مقاطعی خوش درخشیدند اما بعد از مدتی سكوت پیشه كردند و كنار كشیدند. آقای كروبی همان نگاهی را كه به انقلاب و نظام و مردم در جوانی داشت، حفظ كرده است.»

سرحدی زاده ادامه می‌دهد: برخی فكر می‌كنند در شرایط فعلی نیاز به یك كاندیدای آرام، مانند آقای میرحسین موسوی داریم و برخی با توجه به مشكلات و نارسایی‌ها تاكید دارند كه باید از كاندیدای سرسختی چون آقای كروبی حمایت كنیم. با رفتن آقای خاتمی، وضعیت اصلاح‌طلبان كمی پیچیده و مشكل شد. آقای خاتمی مورد اتفاق بود. اما الان كار مشكل است. بنده امیدوارم كه یكی از این دو بزرگوار در صحنه بمانند.

میرحسین موسوی در حالی، یکی یکی یاران دیرین خود را از دست می‌دهد که به گفته یکی از نزدیکانش چاره دیگری ندارد چرا که ورود به فعالیت‌های انتخاباتی در تخصص نزدیکان کم‌تحرک وی نبوده و در حال حاضر نیز به دلیل آنکه موج قابل توجهی در حمایت از او شکل نگرفته است، پیش‌بینی می‌شود تفویض اختیارات ستادهای میرحسین به تندروها شتاب بیشتری بگیرد.

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
جمعه 11/2/1388 - 16:16 - 0 تشکر 109772

اتنقاد بایستی  درجامعه باشد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی