بهداشت و سلامت (بازدید: 471)
سه شنبه 8/2/1388 - 14:38 -0 تشکر 108978
روز پرستار مبارک

دهم اردیبهشت مصادف با میلاد حضرت زینب (س)و روز پرستار میباشد. این روز بر تمامی پرستاران مهربان مبارک. اگر پرستارید به خود ببالید چرا که با پرستاری به بالاترین مقامات انسانی می رسید. مواظب باشید این موقعیت خوب وعالی را به راحتی از دست ندهید.

پنج شنبه 10/2/1388 - 0:10 - 0 تشکر 109444

سلام سلام صد تا سلام هزار و سیصد تا سلاااااااااااام به همه پرستاران عزیز و زحمت کش این جهان پهناور مخصوصاً پرستاران مسلمان ایران زمین.

انشاءالله که این روز مبارکشون باشه

همزمان با روز ولادت شیر زن واقعه كربلا كه توانست با پیام رسانی، شایستگی زنان را در تاریخ به منصه‌ ظهور رسانده و ضامن بقای اسلام باشد و از بازماندگان حادثه‌ تلخ عاشورا مراقبت و پرستاری كند، روز پرستار نامیده شده‌ است. در كشور ما نیز پرستاران، در طول هشت سال دفاع مقدس، برغم كمبودها و مشكلات، خالصانه و بی‌ریا در جهت بهبود وضعیت بیماران تلاش كردند و غالبا به جای این كه در آغوش گرم خانواده به ‌سر ببرند، بر بالین مجروحان جنگی حاضر شده و از آنان مراقبت كردند و در این راه مشقتهای بسیاری را متحمل شدند.

همون طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند طرف حساب پرستار فقط خداست!

و این شغل البته بهتره نگیم شغل چون یه عشقه .... جزء مقدس ترین مشاغل ما ایرانی هاست

با اجازتون یه تاریخچه کوتاه و در مورد این حرفه براتون میگذارم و البته جا داره از کاربر خوب انجمن بهداشت و سلامت ajarast هم کمال تشکر رو بکنیم.

پنج شنبه 10/2/1388 - 0:42 - 0 تشکر 109450

پیدایش پرستاری

آنگاه كه رنج و درد بر كالبد انسان حمله ور گشت و سلامت وی را پایان داد، پرستاری به وجود آمد؛‌ یعنی از زمان پیدایش بشر،‌ این حرفه مقدس بر عرصه گیتی نمایان شده است. در مسیر تاریخ، پرستاری همپای پزشكی در خدمت انسان ها بوده است و به تدریج، این دو در قالب علم پیشرفت نموده اند و در زمان های بحرانی، مانند حوادث طبیعی و جنگ ها، خدمات شایان توجهی انجام داده اند.

پرستاری در اسلام

پرستاری از مجروحان و كمك به ناتوانان، در فطرت و نهاد هر انسانی وجود دارد كه حاكی از اهمیت آن در زندگی اجتماعی است. سیره رهبران الهی نیز همواره بر این بوده كه در میدان انجام كارهای پسندیده، گوی سبقت را از همه انسان ها بربایند و انسان كامل عصر خویش و الگو برای آیندگان باشند تا بدین ترتیب، بزرگ ترین مشوق انسان ها در عمل به نیكی ها گردند. یكی از كارهای نیك ،« پرستاری» از بیماران است و رهبران الهی نیز بدان همت می گماردند.

نُسَیبه، پرستار با ارزش

تاكید اسلام بر بزرگداشت كار پرستاری و سفارش به انجام آن، باعث شده بود كه بسیاری از اصحاب رسول خدا اعم از زن و مرد، به این كار اهتمام ورزند.«نسیبه» یكی از زنان صدراسلام است كه با پیامبر (ص) بیعت نمود. وی بیشتر روزها روزه دار بود و از عبادت خداوند غفلت نمی ورزید. این زن شجاع و با شهامت،‌ در جنگ های احد،‌ حنین، ‌حدیبه و یمامه شركت داشت و همواره مشكی بر دوش می كشید و خورجینی نیز در برداشت و هر جا تشنه ای می یافت و یا ناله مجروحی را می شنید، ‌بی درنگ بر بالینش حاضر می شد. وظیفه او، ‌رساندن آب به سربازان و نیز مداوای زخمیان بود.

پنج شنبه 10/2/1388 - 21:36 - 0 تشکر 109641

به نام خدا سلام

منم این روز به همه پرستارای عزیز تبریک میگم

از دوستای تبیانی هم به derakhashan* گلم تبریک میگم 

شاد باشین

جمعه 11/2/1388 - 14:12 - 0 تشکر 109754

سلام

گرچه دیره...اما منم به همه ی پرستارهای زحمت كش این روز رو تبریك میگم

خیلی خیلی بهشون خسته نباشید میگم...

در پناه حق

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی