انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 290)
شنبه 5/2/1388 - 18:37 -0 تشکر 108463
مچ گیری سایت توکلی از وعده سرخرمن دولت!

با نام و یاد خدای مهربان

با سلام

آقای دكتر احمد‌ی‌نژاد هفته گذشته در جمع مردم اسلامشهر درباره لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها اطلاعاتی بیان كردند كه حیرت و تاسف مطلعین از این لایحه را برانگیخت چرا كه آشكارا با واقعیت مغایرت داشت.

جملات نادرست و غیرواقعی آقای رییس جمهور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری به شرح زیر‌اند:

1 - «ما پیش‌بینی كرده بودیم بین 50 تا 70 هزار تومان به ازای هر نفر یارانه بدهیم و در اختیار یك خانواده قرار دهیم. فرض كنیم متوسط 60 هزار تومان برای یك خانواده 5 نفری، 300 هزار تومان در ماه یارانه توزیع می‌شود... اجازه بدهید این یارانه را بدهیم به این 70 درصد كشور كه 50 میلیون نفرند . یك خانواده 5 نفره می‌شود 300 هزار تومان، یك خانواده 5 نفره چقدر بنزین ، برق، گاز مصرف می‌كند؟ سرجمع آزاد آن الان می‌شود 100 الی 130 هزار تومان . خوب 300 هزار تومان دریافت خواهد كرد... »

2 - « ما این لایحه را شش ماه قبل در اختیار مجلس محترم قرار دادیم آنها در حال بررسی هستند كه یك فوریت آن در مجلس تصوب شد كه علی القاعده باید یك ماه قبل در صحن مجلس می‌آمد اما مصلحت ندیدند... »

  رییس جمهور محترم علاوه بر دو محور فوق، نكات دیگری هم بیان كردند از جمله «اگر خزانه مملكت مملو از پول است ، خوب دولت به صد درصد مردم مستمری می‌دهد» این جمله بینش رییس جمهور درباره وظایف دولت را نشان می‌دهد كه هم با مبانی دینی و هم دست آوردهای علمی و تجربی عصر حاضر مغایرت دارد كه موضوع این یادداشت نیست…

درباره آمار و اطلاعات نادرست اعلام شده توسط آقای دكتر احمدی‌نژاد در جمع مردم اسلامشهر لازم به یادآوری است:

1 – در لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها كه دهم دی ماه گذشته به مجلس ارایه شد، مقرر شده با 4 برابر كردن قیمت بنزین، 21 برابر كردن قیمت گازوئیل ، 11 برابر كردن قیمت گاز طبیعی و 6 برابر كردن قیمت برق، مجموعا 34 هزار میلیارد تومان درآمد كسب شود تا به هر خانواده نیازمند حداكثر 104 هزار تومان پرداخت شود نه 300 هزار تومان.

  علاوه بر این، چنانچه قیمت برق، گاز ، بنزین و گازوئیل مطابق لایحه دولت واقعا چندین برابر شود، سرجمع هزینه اقلام فوق برای هر خانواده قطعا از رقم 100 تا 130 هزار تومان درماه كه رییس جمهور محترم اعلام كرده‌اند بیشتر می‌شود. ارقام مقابل عبارت «یارانه پرداختی توسط دولت» كه اخیرا در قبض‌های گاز و برق نوشته می‌شود، به روشنی این موضوع را نشان می‌دهد.

2 – لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها شامل 14 ماده در دهم دی‌ماه 87 تقدیم مجلس شد. بدیهی است نمایندگان برای بررسی لایحه ای با آن ابعاد و تاثیر، به اطلاعات بیشتری نیاز داشتند اما لایحه ارایه شده در زمان تحویل فاقد اسناد پشتیبان بود و وزرای احضار شده به مجلس برای توضیح درباره ابعاد و‌آثار این لایحه یا اظهار بی‌اطلاعی می‌كردند یا اطلاعات متناقض ارایه می‌دادند و یا برای ارایه اطلاعات وقت بیشتری می‌خواستند.

رییس جمهور محترم از مجلس توقع داشتند لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها با آثاری عظیم – و به قولی فاجعه بار – را بدون مطالعه در مدارك و آثارش تصویب كند اما نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه 88 به احکام لایحه هدفمندکردن یارانه ها و حتی به نسخه تعدیل شده آن در کمیسیون تلفیق رای ندادند و عملا با خواسته دولت برای جهش های بی‌سابقه و ناگهانی در نرخ انرژی مخالفت كردند.

این كه آقای احمدی‌نژاد ازمجلس درخواست اختیاراتی فوق‌العاده یا تصویب یك لایحه خاص را داشته باشند، حق طبیعی رییس جمهور است اما ارایه ارقام نادرست و عدول صریح از واقعیت در یك سخنرانی عمومی، زیبنده رییس جمهوری اسلامی ایران نیست. به همین دلیل از دولت محترم انتظار می‌رود ارقام و نكات غیرواقعی اعلام شده در سخنرانی فوق را به نحو مقتضی اصلاح كرده و به اطلاع عموم برساند.

منبع خبر

با تشكر

پیروزی با ماست

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی