انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 1279)
جمعه 4/2/1388 - 12:46 -0 تشکر 108274
اخبار دانش اموزی

دوستان در این تایپک  به اخبار  دانش  اموزی  پرداخته  می شود

سه شنبه 15/2/1388 - 20:19 - 0 تشکر 110685

....وخدایی که در این نزدیکی است.

الیته باید بگم که ما در ایران 2 سایت خبری دانش آموزی داریم؛

خبرگزاری پانا و پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران به آدرس:

www.pana.ir & www.pamanews.ir

با خبرنگارانی دانش آموز!

*به امید موفقیت همه دانش اموزان ایران اسلامی*

براي به دست آوردن چيزهايي که تا به حال نداشتي؛

بايد آدمي بشي که تا به حال نبودي!!!خود داني!

چهارشنبه 18/5/1391 - 7:55 - 0 تشکر 497076
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با فارس:

"دانش‌آموزان استثنایی با آسیب‌دیدگی کم" از مهر در مدارس عادی درس می‌‌خوانند

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از تحصیلی "دانش‌آموزان استثنایی با آسیب‌دیدگی کم" از مهر امسال در مدارس عادی خبر داد.
نامدار عبداللهیان، معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: یکی از رسالت‌هایی که خاص آموزش و پرورش استثنایی است، این بوده که بستر حضور دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را در جامعه فراهم کند.


وی ادامه داد: ما برای اینکه بتوانیم عدالت اجتماعی را رعایت کرده باشیم و مهارت کنار آمدن دانش‌آموزان عادی با دانش‌آموزان استثنایی را تقویت کنیم، طرح تلفیقی ـ فراگیر را به صورت آزمایشی اجرا کردیم.


عبداللهیان با بیان اینکه این طرح در سال 85 در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید و در 5 سال گذشته به صورت آزمایشی در تعدادی از مدارس اجرا شد، گفت: بر اساس مصوبه هشتصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، آیین‌نامه آموزش و پرورش تلفیقی ـ فراگیر کودکان و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تصویب شد.


وی اضافه کرد: کلیت این آیین‌نامه با امضای وزیر آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است و شیوه‌نامه آن نیز به زودی آماده می‌شود.


رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بیان کرد: در این طرح بحث فضا و نیروی انسانی حائز اهمیت است و با هماهنگی سایر معاونت‌های آموزش و پرورش در تلاشیم که آیین‌نامه آن تا پایان مردادماه آماده شود.


به گزارش فارس، بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، دانش‌آموزان با نیازهای ویژه (کودکان استثنایی) با میزان آسیب‌دیدگی اندک مانند ناشنوایی، نابینایی و معلولیت جسمی اندک می‌توانند در مدارس عادی ادامه تحصیل دهند.


چهارشنبه 18/5/1391 - 7:57 - 0 تشکر 497077

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش:


تهیه «کتاب ساز الکترونیکی» در سال جاری/امکان دریافت الکترونیکی کتابها از سایت


خبرگزاری پانا: رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: کتاب ساز الکترونیکی تبدیل کتاب های معمولی به کتاب هایی در محیط رسانه است.یوسف نوری در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و در پاسخ به این پرسش که تهیه کیف الکترونیکی و الکترونیکی شدن کتابهای درسی در چه مرحله ای قرار دارد؟ اظهار کرد: برخی تعریف درستی از کیف الکترونیکی ندارند و می گویند تعدادی بسته های نرم افزاری در یک کیف، به کیف الکترونیکی مشهور می شود که اینطور تعریف درست نیست.


وی افزود: اقداماتی که ما انجام داده ایم ابزارها را تولید می کنیم و تولید محتوا به عهده سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی است.ابزارهایی که تاکنون تولید شده شامل بانک فیلم تعاملی است که برای سال تحصیلی جدید در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.


نوری با اشاره به وجود 4 هزار فیلم در بانک فیلم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، خاطرنشان کرد: افراد می توانند فیلم را ارسال و با تایید سرگروهایی که وجود دارد در بانک فیلم قرار گیرد و در حال حاضر حدود 4 هزار فیلم  در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وجود دارد و این زمینه فراهم شده تا از آن استفاده شود.


رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تهیه یک کتاب ساز الکترونیکی، تصریح کرد: تهیه کتاب ساز یعنی تبدیل کتابهای معمولی به کتابهایی که در محیط رسانه ای قرار دارند که بتوانیم روی آنها با حفظ چارچوب اصلی کتاب، محتوا بگذاریم یعنی هم تصاویر و هم متن کتابها است.


وی در پاسخ به این پرسش که آیا در سال گذشته کتاب هایی به صورت الکترونیکی تولید شد؟ گفت: بله، کتابهای قرآن را درسال گذشته انجام دادیم اما نسخه جدید را در شهریورماه با توجه به آموزش ها در اختیار قرار خواهیم داد تا کتابهای جدید هم به این صورت دراختیار قرار گیرد.


نوری در پایان تصریح کرد: این کتابها در سایت ما قرار می گیرد تا معلم، دانش آموزان و اولیا بتوانند این فایل را از سایت دریافت کنند و مورد استفاده قرار دهند.

چهارشنبه 18/5/1391 - 7:58 - 0 تشکر 497078

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت و گو با پانا:


نظام آموزشی 3ـ3ـ6 با موفقیت در تمام کشور آماده اجرا است


خبرگزاری پانا: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نظام آموزشی 3ـ3ـ6 با موفقیت در تمام کشور آماده اجرا است.ابوالقاسم خسروی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا در خصوص استقرار نظام آموزشی جدید اظهار کرد: در نظام آموزشی 3ـ3ـ6 که در واقع همان نظام آموزشی 3ـ3ـ3ـ3 است، دانش آموزان 6 سال مقطع ابتدایی و 3 سال مقطع راهنمایی و 3 سال مقطع دبیرستان را می گذرانند.


وی با بیان اینکه استقرار این نظام از امسال در تمام کشور اجرایی می شود، گفت: اهداف این طرح به صورت دقیق و کارشناسانه مورد بررسی قرار گرفته است و به همین دلیل بسیار امیدوار هستیم که این طرح در اجرا با موفقیت چشمگیر همراه باشد.


خسروی ادامه داد: البته ممکن است نظام آموزشی جدید در اجرا با نقاط ضعفی مواجه شود که با تعامل مثبت مجلس شورای اسلامی و وزارت آموزش و پرورش این نقاط ضعف قابل ترمیم خواهد بود و همه باید دست به دست هم دهیم و برای موفقیت این نظام آموزشی در اجرا تمام تلاش خود را به کار گیریم.


نماینده منتخب مردم شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گزارشاتی که تا کنون از استان های سراسر کشور ارسال شده حاکی از این است که این نظام آموزشی با موفقیت در کل کشور آماده اجرا است و تمام زیرساخت ها و امکانات و تجهیزات لازم برای آن مهیا شده است.

دوشنبه 30/5/1391 - 20:17 - 0 تشکر 520552

خبرگزاری فارس: قیمت کتب درسی در کمترین میزان برای اول و دوم ابتدایی 45 هزار ریال و در بیشترین میزان برای دوم متوسطه رشته انسانی 104 هزار 500 ریال است.


 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، بهای کتاب‌های درسی دبستانی‌ها در سال تحصیلی 92ـ91 شامل کتاب‌های اول ابتدایی 45 هزار ریال، دوم ابتدایی 45 هزار ریال، سوم ابتدایی 63 هزار ریال، چهارم ابتدایی 59 هزار ریال، پنجم ابتدایی 62 هزار ریال و ششم ابتدایی 67 هزار ریال است.

بهای کتاب‌های مقطع راهنمایی شامل دوم راهنمایی 74 هزار ریال و سوم راهنمایی 81 هزار ریال است و بهای کتاب‌های دوره متوسطه شامل اول متوسطه 74 هزار ریال، دوم متوسطه رشته تجربی 97 هزار ریال، دوم متوسطه رشته ریاضی 95 هزار ریال، دوم متوسطه رشته انسانی 104 هزار و 500 ریال، سوم متوسطه رشته تجربی 85 هزار ریال، سوم متوسطه رشته ریاضی 103 هزار ریال و سوم متوسطه رشته انسانی 96 هزار ریال است.
بهای دوره پیش‌دانشگاهی نیز شامل هر دوره پیش‌دانشگاهی رشته تجربی، ریاضی و انسانی 61 هزار ریال است.


پایه تحصیلی بهای هر دوره
ابتدایی اول ابتدایی 45000 چهل و پنج هزار ریال
دوم ابتدایی 45000 چهل و پنج هزار ریال
سوم ابتدایی 63000 شصت و سه هزار ریال
چهارم ابتدایی 59000 پنجاه و نه هزار ریال
پنجم ابتدایی 62000 شصت و دو هزار ریال
ششم ابتدایی 67000 شصت و هفت هزار ریال
راهنمایی دوم راهنمایی 74000 هفتاد و چهار هزار ریال
سوم راهنمایی 81000 هشتاد و یک هزار ریال
متوسطه اول متوسطه 74000 هفتاد و چهار هزار ریال
دوم متوسطه رشته تجربی 97000 نود و هفت هزار ریال
دوم متوسطه رشته ریاضی 95000 نود و پنج هزار ریال
دوم متوسطه رشته انسانی 104500 صد و چهار هزار و پانصد ریال
سوم متوسطه رشته تجربی 85000 هشتاد و پنج هزار ریال
سوم متوسطه رشته ریاضی 103000 صد و سه هزار ریال
سوم متوسطه رشته انسانی 96000 نود و شش هزار ریال
پیش‌دانشگاهی پیش‌دانشگاهی رشته تجربی 61000 شصت و یک هزار ریال
پیش‌دانشگاهی رشته ریاضی 61000 شصت و یک هزار ریال
پیش‌دانشگاهی رشته انسانی 61000 شصت و یک هزار ریال


پنج شنبه 2/6/1391 - 18:40 - 0 تشکر 524903

هوشمند سازی مدرسه توسط خبرنگار مازندرانی
ساری - خبرگزاری مهر: رقیه نعلبندانی خبرنگار یکی از رسانه های مازندران اندوخته ارثی خود را برای هوشمندسازی مدرسه ابتدایی پسرانه صادقیه ساری هزینه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این خبرنگار متعهد که در حوزه آموزش و پرورش فعالیت دارد گفت: به نظر بنده کار در تعلیم و تربیت هم مقدس و الهی و هم ماندگار خواهد بود.


رقیه نعلبندانی گفت : آحاد مردم جامعه باید در مورد آینده فرزندان که  آینده میهن عزیزبوده احساس مسئولیت کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به تنوع مطالب در موضوع تربیت فرزندان، دیگر نمی توان گفت آموزش و پرورش به تنهایی مسئول است، همه مسئولیم البته مشارکت مادی و مالی بخش کوچک همکاری است .

هوشمندسازی مدارس شاهد مازندران تا اول مهرماه

رئیس اداره مشارکت ها ی مردمی و امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش مازندران گفت:: تمامی 72 مدرسه شاهد استان مازندران تا اول مهر هوشمند خواهند شد.

ابوالقاسم شاکری بیان داشت: 598 کلاس درس مدارس شاهد استان در قالب 72 مدرسه فعالیت دارند که تمامی این مدارس تا مهر 91 به امکانات هوشمند سازی تجهیز خواهند شد.

وی با بیان اینکه امسال در اجرای طرح جدید، پایه ششم ابتدایی در 28 مدرسه شاهد ابتدایی دایر شد ، تصریح کرد: تمامی معلمان پایه ششم مدارس شاهد نیز به آموزش نوین در این پایه تحصیلی مجهز شدند.

هوشمندسازی مدارس ناحیه دو ساری

محمد مهدی بریمانی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو ساری گفت::با تلاش تمام مدیران توانستیم بر اساس برنامه ریزی های انجام شده 95  کلاس پایه ششم را هوشمند سازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از مدارس پایه های اول و دوم نیز هوشمند سازی شدند، افزود: فرماندار، بخشداران و اعضای انجمن اولیاء و مربیان بیشتر مدارس ابتدایی در هوشمند سازی مدارس به این اداره کمک کردند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو ساری با بیان اینکه در هوشمند سازی مدارس از تجهیزات پیشرفته استفاده شده اظهار داشت: تمام مربیان و مدرسان این پایه ها دوره های آموزشی جهت تدریس در کلاس های هوشمند را با موفقیت سپری کردند.

ائمه جمعه پشتوانه فکری آموزش و پرورش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در شورای آموزش و پرورش چمستان گفت:  حضور امامان جمعه در شورا نعمتی بس عظیم است که پشتوانه فکری و فرهنگی آموزش و پرورش است.

عبدالوحید فیاضی افزود: فعالیت ها باید در زمینه آموزشی، اخلاقی، تربیتی و تجهیزات درسی معنا دار باشد و در شرایط فعلی آموزش و پرورش نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد.

وی اظهار داشت: سند تحول بنیادین بسیار خوب بوده ولی عملی نمودن آن بسیار مهم تر است که با همت همه دست اندرکاران اجرایی می شود.


پنج شنبه 2/6/1391 - 18:40 - 0 تشکر 524904

انتقاد امام جمعه مشهد از آموزش موسیقی در برخی مدارس

خبرگزاری رسا ـ آیت الله علم الهدی از آموزش موسیقی و اختلاط دختر و پسر در برخی مدارس کشور انتقاد کرد و خواستار رسیدگی مسؤولان به این مساله شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس در دیدار جمعی از معاونان پرورشی و فرهنگی اداره های آموزش و پرورش خراسان رضوی که امروز در دفتر وی برگزار شد، گفت: اضافه شدن تربیت بدنی به پرورش با یک بینش مثبت و با بینشی دیگر منفی است؛ اگر تربیت بدنی در جهت پرورش و تزکیه نسل جامعه استخدام شود، یعنی تربیت بدنی ابزار گرایش برای نسل جوان و نوجوان شود که از آن به عنوان پلکانی برای بالا آمدن استفاده کند و به معیاری در اصل فرهنگ برسد امری مثبت است، اما متأسفانه با حال و هوایی که امروز در کشور وجود دارد این خوف و وحشت به چشم می آید که جریان اصل تربیت و فرهنگ تحت الشعاع تربیت بدنی قرار گیرد و مسأله تربیت بدنی در این حوزه محور شود و بقیه مسائل به حاشیه رود.
وی خاطرنشان کرد: امروز کشور در مسأله تربیت و کار فرهنگی دارای جبهه فرهنگی است ولی این جبهه نمی تواند کار پرورشی انجام دهد؛ این که دانش آموزان نماز جماعت بخوانند و اردوی زیارتی بروند از کارهای جبهه ای و خوب است ولی مسأله پرورش و تربیت، امری همانند نماز جماعت نیست.
آیت الله علم الهدی با بیان این که کارهای جبهه ای مفید بوده و دانش آموزان را به مسائل دینی آشنا می سازد، ابراز داشت: این فعالیت ها نیازمند برنامه ریزی مناسب است، زیرا اگر این برنامه را بخواهیم بی حساب انجام دهیم اثر منفی خواهد داشت؛ دانش آموزان را باید به کارهایی سوق دهیم که با گرایش و احساسات آنان مناسب باشد.
وی با طرح این پرسش که چرا شرع مقدس اسلام گفته است که پسر در پایان 15 سالگی و دختر در پایان 9 سالگی به سن تکلیف می رسند در حالی که توان پسران بیشتر از دختران است، پاسخ داد: تکلیف دائر مدار توان نیست، تکلیف دائر مدار میل و گرایش است، انسان باید روزی مکلف شود که گرایش های دینی و معنوی در او شکوفا شده باشد، یعنی دین را بخواهد و به دنبال آن دین و شریعت، او را مکلف به واجبات شرعی می کنند؛ بنابراین به جهت این که گرایش معنویت در دختر ها به جهت بروز بیشتر احساسات زود پدید می آید، مکلف شدن آن ها به انجام واجبات شرعی در پایان 9 سالگی ذکر شده است.
نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که برنامه های فرهنگی دانش آموزان باید متناسب با گرایش سنی آن ها باشد، گفت: اگر دانش آموز اول دبستان را به صورت اردویی به دعای کمیل ببریم کار صحیحی را انجام نداده ایم زیرا عصمت کودکی همراه اوست و او به معنای حقیقی نمی داند گناه چیست و چه انجام داده است، از این رو هیچ گرایشی نسبت به مناجات نداشته و خسته می شود.
وی اظهار داشت: اگر برنامه های زیارتی طولانی برای دانش آموزان گذاشته شود اثر و نتیجه ای معکوس بر روی آن ها خواهد داشت.
امام جمعه مشهد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از آموزش موسیقی و اختلاط دختر و پسر در برخی مدارس انتقاد کرد و خواستار رسیدگی مسؤولان ذیربط به این موضوع شد.
در ابتدای این مراسم، غلامی، معاون پرورشی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با اشاره به این که دانش آموزان استان خراسان در مقطع راهنمایی و دبیرستان در رابطه با موضوعات قرآنی و نهج البلاغه در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده اند، بیان کرد: حوزه های وابسته به مسائل اجتماعی دانش آموزان استان از سوی مدیران پرورشی و تربیتی هدایت می شود.
وی با بیان این که مطالبه رهبری مطالبه اول مسؤولان آموزش و پرورش است و با ذکر این که مدیران فرهنگی به ندای رهبری در خصوص موضوعات اقتصاد مقاومتی، بیداری اسلامی و نظام نوآوری لبیک گفته اند، متذکر شد: آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در رابطه با موضوع بصیرت در حال تربیت نیرو است و به این مسأله پرداخته است و سخنان آیت الله علم الهدی در 9دی در زمان فتنه بسیار بصیرت بخش و راهگشا بوده است.
معاون پرورشی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در پایان از حضور  دو هزار 590 روحانی در مجموعه استان و سه هزار و 500 همکار پیگیری نماز جماعت در مداس استان خبر دا

پنج شنبه 2/6/1391 - 18:41 - 0 تشکر 524905

ضرورت آماده سازی 12 مدرسه در شهرستان البرز تا پایان شهریورماه
البرز - خبرگزاری مهر: مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز، بر ضرورت آماده سازی 12 مدرسه در شهرستان البرز تا پایان شهریورماه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین تقوی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان البرز که در آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد بر تسریع در آماده سازی ۱۲ مدرسه این شهرستان تا قبل از شروع سال تحصیلی تاکید کرد.


وی تصریح کرد: در حال حاضر اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، هشت مدرسه جدید و چهار مدرسه فرسوده را در شهرستان البرز احداث و مقاوم سازی می کند که باید تا پایان شهریور ماه به آموزش و پرورش تحویل داده شود.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز افزود: اگر این مدارس تا مهرماه آماده نشوند دانش آموزان با مشکل مواجه خواهند شد.


وی همچنین با اشاره به مصوبه هیئت دولت درباره تخفیف 50 درصدی بهای گاز مصرفی مدارس یادآورشد: این قانون هنوز دراین شهرستان اجرایی نشده است.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:29 - 0 تشکر 530966

معاون وزیر آموزش و پرورش :


امروز به دنبال مدارس اسلامی انقلابی هستیم


خبرگزاری پانا: معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده گفت: امروز به دنبال مدارس اسلامی انقلابی در آموزش و پرورش هستیم.به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، فرشته حشمتیان عصر امروز در گردهمایی مشترک روسای ادارات مشارکت های مردمی و کارشناسان توسعه مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد اظهار کرد: در سال گذشته و در راستای برنامه های تحولی تجمیع در حوزه مدارس غیر دولتی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه پیش دبستانی نیز به جای اصلی خودش در مدارس غیر دولتی باز گشته است، خاطرنشان کرد: پیش دبستانی به حوزه مشارکت های مردمی مرتبط است که تمامی موارد آن در این بخش دنبال می شود.
حشمتیان افزود: امسال سالی خاص در اجرایی شدن بند بند تمامی موارد مرتبط با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.
رییس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده با بیان اینکه اجرای سیاست های وزارت آموزش و پرورش برای همگی ما تکلیف است که منتهی به تکلیف الهی می شود تأکید کرد: در این راستا دنبال سیاست های 40 گانه وزیر آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی جدید هستیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: امروز به دنبال مدارس اسلامی انقلابی هستیم و با توجه به رویکرد دینی در آموزش و پرورش به دنبال این مدارس هستیم.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:30 - 0 تشکر 530968

طرح مدارس امین در مدارس استان قزوین راه اندازی می شود


خبرگزاری پانا:معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش قزوین از راه اندازی طرح مدارس امین با همکاری معاونت تبلیغ حوزه علمیه در مدارس خبر داد.به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، کاظم زمانی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش قزوین برجسته سازی مباحث معنوی و مذهبی را هدف اصلی این طرح عنوان کرد و گفت :با اجرای این طرح  مسائل تربیتی و پرورشی در بین دانش اموزان و معلمان تقویت شود.
زمانی افزود :این طرح در سال تحصیلی جاریدر چهار مدرسه ابتدایی و پنج مدرسه راهنمایی در ناحیه یک،دو و البرز از ابتدای مهرماه سال جاری  اجرا می شود.
وی تصریح کرد:براساس این طرح مربیان روحانی توانمند با ویژگی های تبلیغ از سوی حوزه علمیه در مدارس مستقر شده و بصورت تمام وقت انجام برنامه های مختلفی را با رویکرد معنوی و تربیتی در مدارس عهده دار می شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل اموزش و پرورش قزوین با اشاره به اینکه هم اکنون هسته گزینش معاونت تبلیغ حوزه علمیه قزوین در حال گزینش و جذب مربیان روحانی برای اجرای این طرح است افزود: در هر مدرسه امین دو روحانی بعنوان مسئول و مربی مباشر فعالیت خواهند کرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی