انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 4013)
چهارشنبه 2/2/1388 - 15:51 -0 تشکر 107839
* مکاتب سیاسی *

مکاتب سیاسی به سه دسته تقسیم می شوند:1-مکتب سیاسی کهن. 2-مکتب سیاسی روز. 3-مکتب سیاسی أنبیاء و پیروان آنها. در مکتب سیاسی کهن،سلاطین برای حکومت خود،همه نوع ظلم وستم به ملّت خود روا می داشتند و اگر می توانستند به کشورهای مجاور هم به عنوان کشورگشایی از روی هوی و هوس حمله می کردند.و به مجرّد سوءظن به کسی ولو فرزند،برادر،همسر و خویشاوند نزدیک بود،او را معدوم می کردند.درمکتب سیاسی روز،سیاست بر مبنای مکر و حیله و دروغ است و به اصطلاح می گویند:"سیاست پدر ندارد"،"سیاست یعنی کاسه زیر نیم کاسه".در این سیاست هدف،وسیله را توجیه می کند.این سیاست بر مبنای«تناقض گویی» است.و بالأخره مکتب سیاسی أنبیاء و پیروان آنها بر این اساس استوار است که "جهان باید صحنه ی تعاون بقا باشد نه تنازع بقا؛خدا راضی نیست به احدی از انسان ها ظلم شود"سیاست این افراد،سیاستی روشن،صریح،متّکی به اصول ایمان و عقاید إلهی است که از خلوص و ایمان سرچشمه گرفته است.در این حکومت ها،ملّت پشتیبان حکومت اند.در این سیاست هدف،وسیله را توجیه نمی کند،یعنی با آب غصبی نمی توان وضو گرفت،با مال حرام نمی شود حج انجام داد.(منبع:کتاب علی(ع)آیینه ی ایزد نما/شیخ عبّاس شیخ الرییس کرمانی)

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی