انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 386)
دوشنبه 31/1/1388 - 13:37 -0 تشکر 107456
دولت خاتمی مدام درحال امتیاز دادن به غرب بود

بسم الله الرحمن الرحیم

۞اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه والنصر و اجعلنامن خیرانصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه۞

رئیس مركز بررسی‌های استراتژیك ریاست جمهوری گفت:برای ما مهم نیست كه امپراطوری رسانه‌های صهیونیستی كه بر روی اذهان مردم كار می‌كنند نظرشان در مورد ما چیست، اما بدانید گفتگوها در دولت آقای خاتمی در یك شرایط عادلانه نبود و دولت خاتمی به طور دائمی در حال امتیاز دادن به غربی‌ها بود.

به گزاری خبرگزاری فارس ،‌ علیرضا ذاكراصفهانی یكشنبه شب در نشست دانشجویی دیپلماسی دولت نهم كه به همت انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه خمینی‌شهر برگزار شده بود، ‌افزود: سیاست خارجی ابزاری برای كسب منافع ملت‌هاست و همه ناگزیر به استفاده از آن هستند.

وی اظهار داشت: نظام‌های سیاسی بر اساس مبانی ویژه‌ای كه دارند نوع سیاست خارجی خود را با یكی از دو روش برون‌گرا و درون‌گرا اجرا می‌كنند.

ذاكر با اشاره به روش درون‌گرا و برون‌گرا در سیاست خارجی دولت‌ها تصریح كرد: دولتی كه سیاست درون‌گرا را انتخاب می‌كند مناسبات داخلی خود مانند فرهنگ و مذهب داخلی را ارزش بیشتری می‌دهد و دولت برون‌گرا معمولا مناسبات خارجی و صحبت‌های كشورهای دیگر را ارزش بیشتری می‌دهند.

رئیس مركز بررسی‌های استراتژیك ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات سیاست خارجی دولت نهم خاطرنشان كرد: راهبرد دولت دكتر احمدی‌نژاد سیاست خارجی عدم تعهد شالوده شكن است كه مبتنی بر اصل نه شرقی نه غربی انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینكه عدم تعهد متناسب با سیاست نه شرقی نه غربی فراتر از موازنه منفی است، تصریح كرد: سیاست خارجی دولت نهم علاوه بر رد ایدئولوژ‌ی‌ها و تئوری‌های دست‌ساز بشر با مطرح كردن اسلام فضای جدیدی در جهان ایجاد كرد و آن را جایگزین كرد.

ذاكر در ادامه اظهار داشت: دكتر احمدی‌نژاد در همین راستا در سازمان ملل برای سران كشورهای دیگر از توحید و نبوت و امام زمان (عج) سخن گفت و آنان را به این سمت فرا خواند.

مشاور رئیس جمهور در مورد تعلیق انرژی هسته‌ای در دولت قبل و راه‌اندازی آن در دولت نهم اظهار داشت: اگر مانند دولت قبل تعلیق را ادامه می‌دادیم باید خیلی از رشته‌های دانشگاهی را هم به خواست غربی‌ها تعطیل می‌كردیم، اما این دولت با ایستادگی جلوی این مسئله را گرفت و عزت را به كشور برگرداند.

ذاكر همچنین در مورد عقب راندن آمریكا در زمینه‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای اظهار داشت: یك زمانی آمریكایی‌ها برای مذاكره پیش شرط می‌گذاشتند اما امروز اوباما فناوری هسته‌ای را حق طبیعی ملت ایران می‌داند و این نتیجه سیاست خارجی دولت نهم است كه آمریكا از مواضع قبل خود عقب نشسته است، چرا كه سیاست دولت نهم همان گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی در تبیین سیاست آمریكایی‌ها افزود: آنچه برای آمریكایی‌ها مهم بود حفظ اقتدار و سروری بر جهان است و در همین ارتباط چندین بار پیغام دادند شما تعلیق را به طور رسمی قبول كنید ولی اگر پلمب‌ها را باز كردید و كار خود را ادامه دادید هم عیبی ندارد، آنان می‌خواستند اقتدارشان در جهان باقی ‌بماند كه دولت نهم مانع از این امر شد.

مشاور رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی پیرامون سیاست صلح‌طلبی دولت خاتمی و ستیزه جویی دولت احمدی‌نژاد تصریح كرد: برای ما مهم نیست كه امپراطوری رسانه‌های صهیونیستی كه بر روی اذهان مردم كار می‌كنند نظرشان در مورد ما چیست، اما بدانید گفتگوها در دولت آقای خاتمی در یك شرایط عادلانه نبود و دولت خاتمی به طور دائمی در حال امتیاز دادن به غربی‌ها بود.

وی در ادامه گفت: خاتمی از تمدن‌ عظیم آمریكا كه چنین نبود سخن می‌گفت و آبراهام لینكلن را شهید می‌دانست، در صورتی كه او هم فاسدی همچون جورج بوش بود و همچنین نامه‌هایی كه در دولت خاتمی نوشته شد همه از سر ذلت بود.

رئیس مركز بررسی‌های استراتژیك ریاست جمهوری با اشاره به تفاوت‌های اصل تنش‌زدایی در دولت خاتمی و احمدی‌نژاد اظهار داشت: در دوره خاتمی تنش‌‌زدایی از نوع انفعالی بود و در دوره احمدی‌نژاد از نوع فعال، این دوره از سر عزت و در دوره قبل از سر ذلت بود.

وی همچنین در خصوص امتیازات سیاست خارجی دولت نهم گفت: ما تعداد گزینه‌های سیاست خارجی را توسعه دادیم و علاوه كشورهای چین و روسیه و هند و كشورهای آمریكای لاتین با گروه 1+5 نیز روابط جدیدی و با عزت شروع كردیم.

‌ذاكر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینكه دولت نهم دستاوردهای علمی كه حاصل تلاش دولت‌های قبلی نیز بوده است را به اسم خود ثبت كرده است، اظهار داشت: دستاوردهای علمی همگی محصول تلاش جوانان بوده است، اما ماهواره امید در سال 85 كلید خورد و انرژی هسته‌ای و دیگر مسائل نیز در این دولت با سرعت بیشتری تحقیقاتش ادامه پیدا كرد، باید دید در دولت قبلی چند درصد پیشرفت داشته است و در این دولت چند درصد، فراموش نكنید این احمدی‌نژاد بود كه قفل‌های غربی‌ها را شكست و تحقیقات دوباره آغاز شد.
ذاكر در ادامه افزود: قرارداد ریل آهن شیراز ـ اصفهان از سال 1308 تا دولت نهم پنج درصد پیشرفت كار داشته است در دولت نهم رو به اتمام است و جای سئوال است كه اینها را چگونه دستاورد دولت‌های قبل می‌دانید.

وی همچنین با اشاره به رعب و وحشت مسئولان دولت اصلاحات و نمایندگان مجلس ششم تصریح كرد: سیاست خارجی آمریكایی‌ها و غربی‌ها چنان رعب و وحشتی در دل اصلاح‌طلبان انداخته بود كه نمایندگان مجلس ششم نامه نوشتند ما انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم و دیگر غلط بكنیم از حزب‌الله و حماس دفاع كنیم.

مشاور رئیس جمهور با اشاره به نزدیكی گفتمان دولت نهم به گفتمان انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز میرحسین موسوی و كروبی هم از همان مسائلی سخن به میان می‌آورند كه احمدی‌نژاد چهار سال پیش مطرح كرد، آنان امروز متوجه شدند كه مشكل اصلی مردم چیست و دیگر سیاست‌های اصلاح‌طلبی مخاطب ندارد.

ذاكر در پاسخ به پرسشی پیرامون مذاكره با آمریكا و به رسمیت شناختن اسرائیل به دنبال آن تصریح كرد: ما به لحاظ قانون اساسی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم و در خصوص مذاكره با آمریكا نیز قرار نیست منافع ملی را بفروش برسانیم، امروز هم كه با گروه 1+5 مذاكره می‌كنیم زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری است.

علیرضا ذاكر همچنین در خصوص حمایت از حزب‌الله لبنان اضافه كرد: كسی كه حزب‌الله در قلبش نباشد، به طور حتم اسرائیل در قلب او جای دارد و امروز حمایت ما از حزب‌الله در جهات حمایت از عدالت است و آنان نیز با تاسی از انقلاب اسلامی اینگونه عمل می‌كنند.

پنج شنبه 3/2/1388 - 1:12 - 0 تشکر 107969

هو العزیز

سلام

ممنون از مطلب زیباتون

راستی این موضوع مهمی که بیان کردید امروز بعضی از طرفداران این فرد با عنوان سیاست خارجی کشور بیان می کنند و اظهار می دارند که روابط سیاسی بین المللی ایران در آن دوران بسیار خوب بوده ؟!!

بله چون هرچه که کشور های خارجی دستور دادند این ها هم اطاعت کردند

پس کو غیرت ایرانی

««« تبیان »»»

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی