انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 606)
دوشنبه 31/1/1388 - 11:59 -0 تشکر 107440
اجلاس دادستانهای كشورهای اسلامی

به نام خدا

دوستان سلام

 

اومدم انجمن سیاسی تا چشم كار می كنه پر شده از چرندیات و حزب بازیها نمیدونم به كجا قراره ختم بشه. خب بیایین دوتا بحث درست و حسابی بكنید ببینیم دنیا دست كیه!

 

احتمالا آگاه هستید كه طی روزهای اول و دوم اردیبهشت امسال (یعنی فردا و پس فردا) اجلاس دادستانهای كشورهای اسلامی در تهران برگزار می شه.

یكی موضوعات مهمی كه قراره در این نشست بررسی بشه موضوع رسیدگی به جنایات رژیم اشغال گر قدس در غزه و سرزمین فلسطین است.

خبرهای تكمیلی در مورد این نشست رو می تونید در این  لینك  ببینید.

 

 

اما موضوع بحث

به نظر شما تصمیمات و احكام قضایی كه در این اجلاس و یا نشستهای مشابه در عرصه بین المللی گرفته میشه چثدر قابلیت اجرایی شدن داره و چه تاثیری می تونه در روند بین المللی و محكومیت جنایات جانیان غزه و رسیدن به سزای رفتارهاشون داره؟

 

به زبون خودمون :واقعا فایده ای داره؟

چه سودی به حال مردم غزه داره؟

آیا رژیمهای اشغالگری مانند اسرائیل و غاصبان امریكایی در جای جای جهان به چنین تصمیماتی اهمیت می دن؟

ووو؟

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 31/1/1388 - 22:46 - 0 تشکر 107556

به نام خدا

سلام دوستان

جناب سعیدان به نظر من که به هیچ عنوان اینجورکارها نمیتونه جلوی اعمال زشت رژیم اشغالگرقدسو بگیره این کارا فقط برای خالی نبودن عریضه اس.((به عنوان مسلمان وروشنفکروحامی صلح باید همچین کاری انجام بشه ))اما بیشترین کاری که ازپیش میبره زیادکردن فشارروانی علیه اسرائیل هستش که اونم تاحالا به هیچ دردی نمیخوره.

باید با اسرائیل برخورد محکم تری بشه .

درآخر سخن امام خمینی (ره)روبراتون مینویسم:

اگرهرمسلمان یک سطل آب بریزد اسرائیل راسیل خواهد برد.

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

سه شنبه 1/2/1388 - 13:13 - 0 تشکر 107657

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

این اجلاس هم امروز کارش رو شروع کرد ...

اون تاثیری که ما انتظار داریم رو مطمئنا نمیشه از این اجلاس گرفت ، اما بی تاثیر هم نیست ... به هر حال همون طور که مورچه 22 گرامی هم عرض کردن به لحاظ روانی میتونه تاثیر داشته باشه بر روی افکار جامعه بین المللی و به هر حال برگزاری این جور نشست ها بهتر از بیکار نشستن ه ... شاید تا حدودی فجایع غزه داشت به فراموشی سپرده میشد که با این کار میتونه دوباره عمق فاجعه روشن بشه .. در ضمن محکوم کردن دوباره اسرائیل بعد از وقایعی که دیروز رخ داد در اجلاس ضد نژادپرستی و محکوم شدن اون ها در افکار عمومی میتونه روی اهمیت این اجلاس تاثیر بذاره ....

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

چهارشنبه 2/2/1388 - 17:43 - 0 تشکر 107864

به نام خدا

دوستان سلام

اطلاعیه شماره یك

برگزاری اجلاس دادستانهای کشورهای اسلامی با حضور قضات و حقدقدانان بین المللی درخصوص بررسی راهکارهای حقوقی و قضایی، تعقیب و محاکمه سران و نظامیان رژیم صهیونیستی مرتکب جنایات جنگی و نسل کشی در غزه icpic2.jpg

روابط عمومی دادستانی تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد اجلاس بین المللی دادستانهای کشورهای اسلامی در اول و دوم اردیبهشت ماه سال جاری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می شود. در این اجلاس علاوه بر دادستانها و مقامات عالیرتبه قضایی کشورهای اسلامی، قضات و حقوقدانان بین المللی درخصوص راهکارهای حقوقی و قضایی تعقیب و محاکمه سران و نظامیان رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی و نسل کشی هم اندیشی و اقدام خواهند کرد.

در این اطلاعیه آمده است رشد فزاینده جنایات بین المللی در نقاط مختلف جهان و نقض فاحش حقوق بشردوستانه در مخاصمات مسلحانه موجب مسئولیت سازمانهای بین المللی و دولتهای مختلف جهان در جلوگیری از بروز این وقایع می شود و تعقیب کیفری و محاکمه مرتکبان این جنایات به عنوان یکی از ابزارهای موثر در پیشگیری از ارتکاب جنایات جنگی و نسل کشی می بایست مورد اهتمام جامعه بین المللی قرار گیرد.

این اطلاعیه می افزاید محاصره طولانی مدت نوار غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی و حمله به مردم بی دفاع غزه درخلال جنگ 22 روزه  و اقداماتی ازقبیل کشتار هدفمند غیرنظامیان و تخریب گسترده اموال غیرنظامی و استفاده از سلاحهای ممنوعه وکشتار جمعی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی که با هدف نابودی مقاومت و کشتار وسیع کودکان و زنان بی دفاع صورت گرفته مصداق بارز جنایات جنگی و نسل کشی بوده و موجب تعهد کشورها به محاکمه یا استرداد این جنایتکاران می گردد. باتوجه به اظهارات نخست وزیر جدید و قصد کابینه رژیم صهیونیستی مبنی برنابودی مقاومت و یکسره نمودن کار غزه احتمال تکرار این جنایات قوت گرفته و انجام اقدامات بازدارنده کیفری و اتحاد کشورهای اسلامی و سایر کشورهای آزاده  جهان ضروری است.  در این اطلاعیه آمده است قوه قضاییه  جمهوری اسلامی ایران با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب مبنی بر زدودن توهم مصونیت جنایتکاران صهیونیست و در راستای اجرای عدالت و مبارزه با بی کیفری در جنایات جنگی و نسل کشی ، پس از تشکیل پرونده کیفری و تکمیل تحقیقات مقدماتی و ارسال درخواست جلب و صدور اعلان قرمز جهت دستگیری 25 نفر از مرتکبان این جنایات در نوار غزه به پلیس بین الملل (اینترپل) و استفاده از ظرفیت قانونی این سازمان پیرامون موضوع، به منظور فراهم نمودن زمینه اتحاد و انسجام کشورهای اسلامی و سایر دولتهای آزاده جهان و در جهت تبادل اطلاعات میان مقامات قضایی و تبیین اقدامات حقوقی و قضایی بین المللی و مشترک و بهره مندی از دیدگاههای متخصصان، قضات و حقوقدانان بین المللی مبادرت به برگزاری اجلاس فوق الذکر در اول و دوم اردیبهشت ماه سال جاری در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی می نماید. در این اجلاس پیش نویس کیفرخواست پرونده جنایات جنگی در غزه توسط دبیرخانه این اجلاس ارائه خواهد شد و مقامات شرکت کننده در اجلاس دیدگاهها و نظرات خود را ارائه خواهند نمود.

در پایان این اطلاعیه محورهای علمی و محتوایی این همایش به شرح زیر اعلام تا چنانچه حقوقدانان محترم کشور و سایر اندیشمندان قضایی مایل به ارائه مقاله و مشارکت در  مباحث علمی هستند مقاله خود را جهت طی مراحل ارزیابی و سپس چاپ در کتاب اجلاس به روابط عمومی دادستانی تهران تحویل نمایند.

محورهای همایش:


جنگ و عدالت

عدالت و حقوق در مخاصمات مسلحانه

- راهکارهای بین المللی در تعقیب جنایتکاران جنگی

- حقوق بین الملل و دفاع از افراد غیرنظامی در مخاصمات مسلحانه

- حقوق مخاصمات در زمان اشغال و تعهدات اشغالگران

- قانونی بودن مقاومت علیه قدرت اشغالگر

- دکترین های مسئولیت در حقوق کیفری بین المللی: مسئولیت مستقیم فردی ، جمعی و آمر

بحران غزه و حقوق بین المللی بشر دوستانه

- غزه قربانی منازعات سیاسی بین المللی

- مسئولیت کشورهای اسلامی و اجرای عدالت در غزه

- غزه از منظر حقوق بین الملل؛ جنایات جنگی، نسل کشی و جنایت علیه بشریت

مسئولیت جامعه بین الملل و عدالت کیفری

نقش دادستانها در عدالت کیفری بین المللی

- دادستان ، ستون اصلی در سیستم عدالت کیفری معاصر

- نقش دادستان در تقویت اعتماد عمومی به سیستم عدالت کیفری

- مسئولیت دادستانی دیوان کیفری بین المللی در رسیدگی به شکایت دولت فلسطین

- پیگرد جرایم در سایه قانون گرایی

- ارتباط بین دادستان و نیروهای پلیس ملی و بین المللی

همکاریهای موثر در پیشگیری از نقض حقوق بین المللی بشردوستانه

- تحکیم همکاریهای بین المللی در مسائل مربوط به عدالت کیفری

- نقش سازمانهای فراملی در پیشگیری از نقض حقوق بین المللی بشردوستانه: (سازمان ملل، شورای حقوق بشر، دیوان کیفری بین المللی ، پلیس بین الملل و...)

- رویه قضایی دادگاههای بین المللی و دادگاههای داخلی در محاکمه جنایتکاران جنگی و نسل کشی

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 2/2/1388 - 17:44 - 0 تشکر 107866

به نام خدا

دوستان سلام

اطلاعیه شماره دو

استقبال چشمگیر و با شکوه مقامات قضایی و حقوقدانان بین المللی از اجلاس دادستانهای کشورهای اسلامی

مسئول اطلاع رسانی دبیرخانه اجلاس دادستانهای کشورهای اسلامی با هم اندیشی حقوقدانان بین المللی از استقبال بی نظیر مقامات قضایی و حقوقدانان بین المللی برای شرکت در این اجلاس خبر داد وی گفت: در پی جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به غزه افکارعمومی جهان یکبار دیگر با این سوال روبرو شد که اینگونه جنایات تا کی باید بوسیله سردمداران این رژیم غاصب بی کیفر مانده و اقدامی قاطع از سوی مجامع جهانی برای برخورد با این جنایات و تعقیب جنایتکاران اتخاذ نگردد. پخش تصاویر دلخراش کشتار زنان و کودکان بی گناه توسط صهیونیست ها دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد و چهره واقعی سردمداران رژیم صهیونیستی را نمایان کرد و باعث تنفر هرچه بیشتر افکار عمومی جهان از جنایتکاران شد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار واقعی مبارزه با این قبیل جنایات بین المللی، اجلاس دادستانهای کشورهای اسلامی با هم اندیشی حقوقدانان بین المللی را به منظور اتخاذ راهکارهای عملی برای تبیین و اجرایی نمودن تعقیب و مجازات مجرمان صهیونیست در روزهای اول و دوم اردیبهشت سال جاری در تهران برگزار می کند. مسئول اطلاع رسانی دبیرخانه اجلاس در ادامه افزود: باتوجه به اینکه موضوع اجلاس هم اندیشی پیرامون اتخاذ راهکارهای حقوقی و قضایی جهت تعقیب و محاکمه جنایتکاران صهیونیست اعلام گردیده استقبال گسترده مقامات قضایی کشورهای اسلامی و حقوقدانان بین المللی این نوید را می دهد که با همت عدالت خواهان جهان راهکار مناسبی برای برخورد قضایی و حقوقی با جنایتکاران رژیم صهیونیست و پایان دادن به رویه بی کیفری اشغالگران اتخاذ گردد.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 2/2/1388 - 17:44 - 0 تشکر 107867

به نام خدا

دوستان سلام


مسئول اطلاع رسانی اجلاس در خاتمه گفت: سعید مرتضوی دادستان تهران بعنوان دبیر این اجلاس فردا یکشنبه 30/1/88 در سالن کنفرانس خبری برنامه ها و اهداف این اجلاس را تشریح می نماید.

مسئول اطلاع رسانی و تبلیغات اجلاس

http://www.icpic.ir/

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 2/2/1388 - 19:42 - 0 تشکر 107887

سلاه

من نمیدونم تا کی میخوایم

باد در قفس کنیم


یک نفر هست که با تو به خداوند جهان نزدیک است

JE T"AIME

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی