فرهنگ پایداری (بازدید: 598)
جمعه 28/1/1388 - 16:9 -0 تشکر 106709
فرماندهان جنگ

 

جنگ هشت ساله خیلی زود توانست فرماندهانش را پیدا کند.این فرماندهان جوان که متوسط سنی شان ۲۵ سال بود؛توانستند ده ها هزار نیروی داوطلب جنگی را سازماندهی و روانه جبهه ها کنند.به طور مثال در عملیات خیبر ۳۰۰ گردان نیروی داوطلب؛توسط همین فرماندهان جوان رهبری شدند.

 

فرماندهان جوان ایرانی؛هیچ تمایلی به نظامی شدن نداشتند.در حالی که با شروع جنگ زندگی شخصی را رها و راهی جبهه ها شدند.این در شرایطی بود که بسییاری از آن ها دوره نظامی کلاسیک را نگذرانده بودند.در مقابل؛ژنرال های عراقی همگی دوره دانشکده افسری و ستاد را طی کرده به دانشکده های علوم نظامی انگلیس یا شوروی سابق اعزام شده بودند.اما این جوانان بی نام و نشان که بودند و چگونه پا به عرصه نبرد گذاشتند؟

 

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


سه شنبه 18/1/1388 - 22:24 - 0 تشکر 104203

او پیوسته می‌گفت: «حقیقت این است كه هرچه بگوییم خسته شده‌ایم و بریده‌ایم،

اسلام دست از سر ما برنمی‌دارد. ما باید بمانیم و كاری را كه می‌خواهیم، انجام بدهیم.

 همیشه باید مشغول یك مطلب باشیم و آن «عشق» است، اگر عاشقانه با كار پیش بیایی،

 به طور قطع «بریدن»، «عمل‌زدگی» و «خستگی» برایت مفهومی پیدا نمی‌كند.»

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 18/1/1388 - 22:24 - 0 تشکر 104204

آغاز سخن

در دنیای پرفتنه امروز، كه عصر «انفجار اطلاعات» لقب گرفته است، و در زمانه‌ای كه مرزهای جغرافیایی معنا و مفهوم پیشین خود را در ساختار جدیدی از معرفت و تحول مبنایی در حیات بشری، رفته رفته از دست می‌دهند، و اقتدار ملی هر كشور در بعد فرهنگی آن جلوه و ظهور می‌یابد، پاسداری از ارزشهای فرهنگی رویكردی واقع ‌بینانه و استراتژیك خواهد بود.

حاكمیت گسترده استكبار و صهیونیسم جهانی بر وسایل ارتباط جمعی عالم -كه به ایجاد و پردازش باورها و خرده فرهنگ‌های منطقه‌ای و جهانی می‌پردازند- ظهور و نمود فرهنگ آزادی و آزادگی را برنمی‌تابد. چنین است كه هر ندایی از رهایی، و هر پرچمی از آزادگی در گسترده گیتی مورد هجوم طوفانهای زهر‌آگین اتحادیه جهانی زر و زور و تزویر واقع می‌شود. خبرسازی و آكندن دنیا از اخبار ریز و درشت، و ایجاد همهمه و هیاهوی برخاسته از انفجار اطلاعات، جو جامعه جهانی را چنان ملتهب كرده است كه، ناله ستمدیدگان و فریاد مظلومان در جریان خبری رسانه‌ها گم می‌شوند.

در این میان، رسالت همه آنانی كه به عدالت و آزادی و رهایی می‌اندیشند، و به آرمان بزرگ پیامبران ایمان دارند، آن است كه از فرهنگ ایستادگی و وارستگی، در این تهاجم بی‌حساب، با هر وسیله ممكن صیانت و پاسداری كنند. درخشانترین و فروزانترین ستاره آسمان فرهنگ رهایی، مشعل پرفروغ فرهنگ شهادت است. تكریم و تعظیم شهیدان تلاش مقدسی است در برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی بشریت، از یوغ ذلت و اسارت و گام بلندی است در راستای احیای ارزشهای مكتب توحید و عدالت؛ زیرا «شهادت مرگ در راه ارزشهاست» و هر شهید مشعلی است كه در بلندای عزت و سرافرازی یك ملت جاودانه می‌درخشد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 18/1/1388 - 22:25 - 0 تشکر 104205

«شهید» زیباترین زخم بر پیكر هستی و شهادت زیباترین غزلی است كه از لبهای سرخ حقیقت می‌تراود. شهادت بیداری را معنا می‌كند و بینایی را شفاف می‌سازد. شهادت مشعلی است كه خداوند در جان برگزیدگانش برمی‌افروزد، تا تاریكی از شانه‌های زندگی بگریزد. شهید چشمه آتشی است كه خرمن ظلم را می‌سوزد و آب روانی است كه بر كویر تشن عدالت جاری می‌شود. هر شهید سپیده‌ای است كه در افق آسمانها طلوع می‌كند و پیام‌آور صبح می‌شود. برگزاری «كنگره بزرگداشت سرداران و 36 هزار شهید استان تهران» و انتشار كتبی متنوع در ساختار و محتوا، تعظیم و تكریم از فرهنگ نورانی همه رادمردانی است كه در فراخانی تاریخ خونین، و پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، دست از خویش شستند تا سرود بلند رهایی را فریاد كنند، و گامی است در متابعت از فرمان آسمانی رهبر فرزانه انقلاب كه فرمودند: «وظیفه قدردانی از ایثارگران بویژه شهیدان، فریضه‌ای عینی، تعیینی و همیشگی است.»

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

چهارشنبه 19/1/1388 - 20:28 - 0 تشکر 104398

سلام جناب جناب عاشق همیشه عاشق باشید همیشه عاشق بمونید انشاء الله

فکرمیکنم یه جورایی پست هاتون با عنوان تاپیکمتفاوت هست میشه خواهش کنم یه مقدار در مورد سبکتون توضیحبفرمائید

ممنون میشم

یا علی

پنج شنبه 20/1/1388 - 14:15 - 0 تشکر 104540

ممنون و متشکرم جنابmahdi_313     

سبک خاصی نداره.رو روال کاری خودم پست میزنم.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

جمعه 28/1/1388 - 16:50 - 0 تشکر 106732

احمد آجرلو

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرج

سال 1337 در ماه مبارک رمضان، در خانواده¬ای متدین و مذهبی در حوالی شهرستان کرج، پا به عرصه جهان گذاشت. او با موافقت دوران تحصیل را گذراند.از خدمت سربازی به نظام ستم شاهی اکراه داشت برای این کار عمداً در سال آخر دبیرستان مردود شد.
در دوره نوجوانی در مجالس دینی و محافل قرآنی شرکت می¬نمود. در این محافل با الفبای سیاست آشنا و جذب کتابهای سیاسی و مذهبی شد و به مطالعه کتابهای شهید مطهری پرداخت. در فعالیتهای انقلابی مانند راه¬اندازی تشکلهای مختلف در محل، حضور در تظاهرات و راهپیماییها و پخش اعلامیه¬های امام شرکت داشت.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در کمیته انقلاب اسلامی فعالیت نمود و به دنبال تحرکات ضد انقلاب در کردستان به این استان اعزام شد و تا شروع جنگ تحمیلی در کردستان جنگید. پس از شروع جنگ تحمیلی، احمد به عضویت سپاه پاسداران در آمد. به هنگام گذرانیدن دوره آموزش در پادگان، کارآیی و شایستگی خود را نشان داد و به عنوان فرمانده گردان در پادگان معرفی شد. سپس به علت نیاز بیشتر به ایشان او را به شهرستان « مشکین شهر و مراغه» اعزام کردند.
آجرلو پس از قبول فرماندهی منطقه سپاه آذربایجان شرقی در مراغه با دختری پارسا و پاکدامن ازدواج کرد و خطبه عقد ایشان را حضرت امام خمینی (ره) جاری نمود.
وی در بهمن ماه 1363 به عنوان فرمانده سپاه پاسداران ناحیه کرج برگزیده شد و تا لحظه شهادت در این مسؤولیت انجام وظیفه کرد. در این مدت برای انجام مأموریت دو بار به لبنان اعزام شد. مهمترین محور فعالیتش در کرج، به اعزام نیرو به مناطق کردستان و غرب کشور و نیز پشتیبانی لشکر 10 سیدالشهدا (ع) اختصاص داشت و برای آن لشکر پادگانی را در دو کوهه احداث کرد. با شروع جنگ، خود را به جبهه رساند و در چند عملیات شرکت کرد. به خاطر حضور در جبهه از مسؤولیت فرماندهی سپاه کرج استعفا داد ولی پذیرفته نشد. او پس از شهادت جانشین لشکر 10 سیدالشهداء (ع) به مدت یکماه مسؤولیت جانشینی لشکر را بر عهده داشت. به علت خلاء وجود او در سپاه ناحیه کرج، جانشینی لشکر را به دیگری سپرد و با کوله¬باری از درد دوری از جبهه و بار سنگین مسؤولیت و امانت باقی ماند. در طول خدمات درخشان خود در سپاه ناحیه کرج، از فعالیتهای فرهنگی نیز غفلک نکرد. او دو ماه پیش از شهادت، در راه¬اندازی مدرسه شاهد کرج همکاری داشت.
پیش از شهادت، در پست¬های جانشین پایگاه مشکین شهر، فرمانده پایگاه عجب شیر، جانشین و فرمانده ناحیه مراغه و تبریز منصوب شده بود.
او به شجاعت، صلابت و استواری در اعتلای کلمه حق شهره بود. احمد آجرلو اهل تقوا، تقید و تعهد مکتبی بود و هرگز حاضر نبود از ارزشهای مکتبی خود عدول کند. اهل نماز جماعت بود. او در عبودیت، جزو «السابقون» بود. متواضع، فروتن، گشاده¬رو و با صفا بود، به نظم و انضباط اهمیت می¬داد و در ایجاد نظم سختگیر بود. از ریا و خودنمایی بشدت پرهیز می¬نمود و نسبت به پدر و مادر با تکریم و تواضع رفتار می کرد. همچنین با همسرش نیز با مهر و محبت رفتار می کرد.
سرانجام در تاریخ 25/10/66 در منطقه ماووت در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید. شهید حاج احمد آجرلو از خود دو فرزند به یادگار گذاشته است.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 30/1/1388 - 11:28 - 0 تشکر 107218

با سلام

خوشحالم که بعد از مدت ها تشریف آوردید من می خواستم یه تاپیک مشابه داشته باشم با نام " فرماندهان شهید بیت المقدس" حالا که شما زحمت این تاپیک رو کشیدید انشاء الله مطالب من هم به زودی در خصوص این عزیزان اضافه خواهد شد.

شهید صیاد شیرازی

شهید احمد کاظمی

شهید منفرد نیاکی

و...

یا علی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی