انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 782)
دوشنبه 24/1/1388 - 22:37 -0 تشکر 105830
امنیت اجتماعی

رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه مدعی نیستیم كه بحث پوشش و حجاب را درست كرده‌ایم، اظهار داشت: در واقع با اجرای این طرح، ترمز بدحجابی را گرفتیم.
احمد روزبهانی رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران كه پیش ازظهر امروز پنج شنبه در همایش ملی «ناتوی فرهنگی ۲» در تالار حافظ دانشگاه ملایر سخن می گفت، با بیان اینكه جهان كفر نتوانست با تمام قوا كشور ما را در هشت سال دفاع مقدس به زانو دربیاورد ، اظهارداشت: دشمن از مسیرهای مختلف تحریم، تهدید و بوی‍ژه ناتوی فرهنگی به دنبال از بین بردن ارزش‌ها ، بی‌غیرت كردن جوانان و در نهایت از بین بردن انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینكه ناتوی فرهنگی دشمن نیاز به ابزارهایی دارد، افزود: مواد مخدر، مشروبات الكلی، بد حجابی و... برخی از ابزارهای ناتوی فرهنگی است.
روزبهانی در ادامه، مقابله با اراذل و اوباش، مزاحمت‌های خیابانی ، باندهای فساد، آلودگی صوتی، رسیدگی به وضعیت دختران و پسران فراری و... را بخش‌هایی از طرح امنیت اجتماعی برشمرد و گفت: متاسفانه عده‌ای فقط در مورد حركت پلیس در بحث «پوشش وحجاب»صحبت می كنند.
رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با بیان اینكه عده‌ای در بحث «پوشش و حجاب» تعدادی مانكن و مدل تربیت می كنند تا مدهایشان را تبلیغ كنند وبرخی نیز به دنبال ترویج بدحجابی و تست شرایط جامعه هستند،اظهار داشت:ادعا نمی كنیم كه بحث پوشش و حجاب را درست كردیم اما ترمز آن را گرفتیم چرا كه طراح‌ها و تولیدی‌های زیرزمینی طرح‌هایی را آماده كرده بودند تا در ابتدای سال ۸۶ به صورت انبوه وارد بازار كنند كه خوشبختانه در زمستان ۸۵ جلوی آن را گرفتیم.
روزبهانی با بیان اینكه پس از اجرای طرح امنیت اجتماعی بویژه در بخش پوشش و حجاب، بیش از ۷۰ درصد شكایات از مزاحمت‌های خیابانی كاهش یافت ، تصریح كرد: متاسفانه توزیع مشروبات الكلی در كشور آسان شده بود كه با فعالیت نیروی انتظامی آمار كشفیات مشروبات الكلی پایین و قیمت آنها بالا رفت كه نشان از مثبت بودن برنامه‌های نیروی انتظامی در این زمینه است.
وی به اظهارات برخی بزرگان غربی مانند اینكه «بجای بمب، دامن‌های كوتاه بر سر مسلمانان بریزید»، «ضد اسلامگرایی با جنگ ممكن نیست، با اشاعه فساد ممكن است» و...، تاكید كرد: دشمنان درصورتی موفق خواهند بود كه غیرت را از جوانان ما بگیرند وآنها را اسیر بی‌بند وباری و شهوات كنند.
رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با بیان اینكه باید فرهنگ استفاده از تكنولوژی‌های روز مانند اینترنت، ماهواره، تلفن همراه و... را در كشور نهادینه كرد، اظهارداشت: استفاده از فیلترینگ با مقابله‌های به این شكل مُسكّن است و باید فرهنگ اسلامی در جامعه ایجاد شود.
روزبهانی در پاسخ به این سوال كه در این زمینه چه باید كرد ؟ خاطرنشان كرد: مهمترین و بهترین راه، آگاه‌سازی، هوشیاری و قانع كردن افراد برای جلوگیری و پیشگیری از وقوع جرم است البته خود شما باید با شناخت كامل، قرص و محكم باشید تا خودتان دچار انحراف نشوید.
وی با بیان اینكه كار پلیس، كار فرهنگی نیست و متولی كارهای فرهنگی، سازمان‌ها و نهادهای دیگری هستند، تصریح كرد: به عنوان مثال صدا و سیما باید فیلم‌هایی بسازد كه جذاب و در عین حال آموزنده باشند.
روزبهانی در پاسخ به این سوال كه در مقابله با معضل توزیع سی‌دی‌های غیراخلاقی و بلوتوث‌های مربوط به برخی هنرمندان، ورزشكاران ،چهره‌ها، چه می كنید، گفت:ما در این زمینه از مردم كمك می‌خواهیم تا هركس این بلوتوث‌ها را می‌گیرد و دست‌اندركاران آن را می‌شناسد اطلاعات مربوطه را در اختیار ما قراردهد چرا كه بسیاری از این موارد ساختگی است و واقعیت ندارد.
رئیس پلس امنیت اخلاقی ناجا با تاكید بر اینكه باید هر كاری را از خودمان شروع كنیم، خاطرنشان كرد: وقتی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی نسبت به كارمندان خود در بحث پوشش ، آرایش، رفتار و... وظیفه خود را به طور كامل انجام نمی‌دهند نمی‌توان بر جامعه و سایر بخش‌ها خرده گرفت.
وی به تصویب طرح «فرهنگ و عفاف» در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن به تمام دستگاه‌ها از سوی رئیس جمهور، اشاره كرد و اضافه كرد: نیروی انتظامی در این حیطه با تمام قدرت وارد شده است و امیدوارم كه سایر دستگاه‌ها كه نماینده تام‌الاختیار آنها در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است ، در این زمینه به وظایف خود عمل كنند.

 

                             /کجايند ان مردان بي ادعا/

سه شنبه 1/2/1388 - 10:21 - 0 تشکر 107628

طرح امنیت اجتماعی فقط گشت ارشاد نیست
استاندار تهران گفت: طرح امنیت اجتماعی فقط گشت ارشاد نیست، چرا عده‌ای سعی دارند این طرح مثبت كه در زمره مطالبات مردم است را ضد مردمی جلوه دهند. این اقدام جای تعجب دارد.
استاندار تهران گفت: طرح امنیت اجتماعی فقط گشت ارشاد نیست، چرا عده‌ای سعی دارند این طرح مثبت كه در زمره مطالبات مردم است را ضد مردمی جلوه دهند. این اقدام جای تعجب دارد.
مرتضی تمدن گفت:‌ مردم خواهان جامعه‌ای امن و آرام هستند تا در سایه‌ این جامعه امن احساس آرامش كنند. امنیت اجتماعی یك خواسته و مطالبه به حق و جدی مردم از مسئولان است.
رئیس شورای تأمین استان تهران افزود: انكار طرح امنیت اجتماعی، انكار مطالبات مردمی است و افرادی كه علیه این طرح حرف می‌زنند، ‌واقعیت‌های اجتماعی را نادیده می‌گیرند. صاحب‌نظران حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ... بر اجرای این طرح تأكید دارند.
مشاور ‌رئیس‌جمهور گفت:‌ طرح ارتقای امنیت اجتماعی به دنبال نظم بخشی به فضای عمومی كشور و شهرهاست، این طرح به دنبال ایجاد امنیت و آرامش، مقابله با كژی‌ها و ناراستی‌ها و مقابله با عوامل و عناصر مخل آسایش و امنیت است.
تمدن تأكید كرد: ایجاد امنیت و دیگر مزایای طرح چه بدی می‌تواند داشته باشد كه این چنین مورد حمله قرار گرفته است. باب نقد طرح امنیت اجتماعی باز است و اگر كسانی راه‌حل بهتری برای اجرای این طرح سراغ دارند، پیشنهادشان را مطرح كنند.
استاندار تهران گفت:‌ كاندیداهای ریاست‌جمهوری از طرح چنین شعارهای تبلیغاتی كه در عمل قابلیت اجرا ندارد، خودداری كنند. انكار مطالبات جدی مردم توسط برخی افراد جای تردید دارد.
خبرگزارى فارس (www.farsnews.com)

پنج شنبه 10/2/1388 - 19:47 - 0 تشکر 109587

من هنوز تو فلسفه ی اسم این طرح موندم

امنیت اجتماعی؟؟

والا بعد این همه بگیر بگیر ما که ندیدم از مزاحمت های خیابونی و متلک پرونیای این آقایون و بوق بوق زدناشون  پیش پای خانومها چیزی کم بشه

این امنتیتی که می گن قراره واسه کی به وجود بیاد با این طرح؟؟؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی