انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1034)
دوشنبه 10/1/1388 - 0:30 -0 تشکر 102226
پرورش پرندگان زینتی 2

پرورش قناری انتخاب جفتهای مناسب برای جوجه كشی مهمترین نكات برای جوجه كشی ، انتخاب جفت های مناسب است . بهتر است برای داشتن یك جفت قناری مناسب برای جوجه كشی به این نكات توجه نمایید : دو قناری كه دارای عیب مشترك بوده و یا از لحاظ رنگ با هم یكسان هستند نباید با یكدیگر جفت شوند. جفت گیری صحیح عبارت است از جفت انداختن دو رنگ متباین و یا مخالف با یكدیگر. از نظر درشتی جثه نیز باید هر دو یا اقلا یكی از جفتها دارای جثه و اندامی قابل ملاحظه باشد. اگر اتاقی كه قناریها در آن هستند به علت تغییر زیاد درجه حرارت ، مناسب برای جفت كردن قناریها نباشد ، تا مناسب شدن وضعیت باید هر روز مقداری كم (( سولفات دومنیزی )) در آب خوردن پرنده بریزید. بهترین موقع برای جفت كردن قناریها 12 فروردین ماه است و حتی الامكان از 25 اسفند ماه نباید زودتر این عمل را انجام داد. اما اگر درجه حرارت اتاق قناریها غیر متغییر باشد و آمادگی قناریها برای جفت گیری از حد معمول بیشتر به نظر برسد باید هر چند روز هم از موعد جفت گیری زودتر باشد ، از این عمل جلوگیری ننمود. اكثر افراد به پرندگان جوان كه پرهایی صاف و درخشان و نرم داشته و حالتی با نشاط و پر تحرك دارند علاقه نشان می دهند اما با تجربه ها در این مورد ترجیح می دهند پرنده هایی را برای جفت انداختن انتخاب كنند كه در رده های مختلف سنی قرار دارند. آنها ترجیح میدهند تا یك نر جوان را با ماده ای كه یكسال دارد در و یا بر عكس درآمیزند تا تجربه یك قناری به قناری جوان ، در تكثیر و تولید نسل كمك كند. یك قناری نر سالم و آماده برای جفت انداختن دارای یك زایده خاصی در اطراف ناحیه مقعدی است كه این زایده به صورت یك برجستگی در ناحیه مزبور دیده می شود. بدن قناری ماده تا حدی كشیده تر بوده و ناحیه مقعدی آن نیز به وضوح حیوان نر نمی باشد. چنانچه در این ناحیه برجستگی كوچكی دیده شود بیشتر متوجه دم پرنده می باشد. _ میتوان از یك نر برای جفت انداختن با دو ماده قناری استفاده شود. به این ترتیب كه ابتدا قناری نر با قناری ماده ای كه آماده تر می باشد در اول جفت انداخته شود و پس از آنكه ماده قناری تخم چهارم را گذاشت ، قناری نر را از او جدا كرده و با ماده قناری دیگر كه آماده می باشد جفت انداخت. در صورتی كه هر دو ماده قناری با هم آماده شدند ، میتوان یك صبح و یك بعد از ظهر قناری نر با هر كدام ماده ها باشد. به این ترتیب هر دو ماده قناری دارای تخم نطفه دار خواهند بود. بهترین غذا برای قناری قبل از فصل جوجه كشی عبارت است از تخم كتان با مقدار كمی تخم كلم قمری و ارزن سفید. برای قناری های ضعیف نیز مقدار كمی غذای تخم مرغی توصیه می شود. برای قناریها پیر و ماده قناریهای ضعیف نیز رژیم غذایی مخصوص از دانه های مختلط و غذای تخم مرغی پیشنهاد می شود. بهترین زمان برای شروع برنامه غذایی توصیه شده اول زمستان تا دهم اسفند می باشد. http://tinypic.com/view.php?pic=30kyf46&s=5

(و چه ساده با جا به جایی یک نقطه از خدا جدا می شویم)
سه شنبه 11/1/1388 - 3:29 - 0 تشکر 102526

درود خیلی ممنون بابته مطلبتون چقدر جالب بود پرنده بازها کوشین؟

ثانيه فرصت زيستن ميخواست

                     اما....

                     عقربه ها خود خواهتر بودند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی