انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1365)
يکشنبه 2/1/1388 - 20:42 -0 تشکر 100907
تبریک نوروزی باراک اوباما.

                              ...... به نام خدا ........

 

نمیدونم چرا هیچ کجای تبیان چنین خبری نبود؟!

شاید بوده من نتونستم ببینم.

ولی پخش نشدن این خبر از تلویزیون خودمون تعجب منو بیشتر کرد.

شاید فقط ما باید از خبرهایی که توش به ایرانی و فرهنگش تهین میشه آگاه بشیم.؟!

 

 

 متن پیام تبریک باراک اوباما .

  

امروزمی خواهم بهترین آرزوهای خود را به همۀ کسانی که نوروز را در سرتاسر جهان جشن می گیرند تقدیم کنم. این جشن، هم یک آیین باستانی و هم زمانی برای بازآفرینی است و امیدوارم که شما از این فرصت ویژۀ سال برای بودن در جمع دوستان و خانواده بهره گیرید.

من بویژه می خواهم به طور مستقیم با مردم و رهبران جمهوری اسلامی ایران صحبت کنم.

نوروز تنها بخشی از فرهنگ نام آور شماست. هنر، موسیقی، ادبیات و نوآوری شما جهان را به دنیایی زیباتر و بهتر تبدیل کرده است. اینجا، در ایالات متحده، جامعه خود ما هم در پرتو سهمی که آمریکاییان ایرانی تبار ادا کرده اند پربارتر شده است. ما از تمدن بزرگ شما آگاهیم. دستاوردهای شما احترام ایالات متحده و جهان را برانگیخته است.

برای مدتی نزدیک به سه دهه روابط میان دو کشور تیره و تار بوده است. ولی این جشن، یاد آوری برای نقاط مشترک بشریت است که همه ما را به هم پیوند می دهد. از بسیاری جهات شما نیز مانند ما سال نو خود را همانگونه برگزار می کنید که ما جشن می گیریم. با گردآمدن با دوستان و افراد خانواده، مبادلۀ هدایا و داستانها و نگاه به آینده، با احساس تازه ای از امیدواری.

در بطن این جشن ها، نویدی برای یک روز بهتر، امیدی برای فرزندان ما، امنیت برای خانواده های ما، پیشرفت برای جوامع ما و آشتی میان ملتها نهفته است. اینها امیدواریهای مشترکند. اینها رویاهای مشترکند.
پس این فصلی برای آغازی نو است. من میل دارم به روشنی با رهبران ایران سخن بگویم.


ما اختلافاتی جدی داریم که با گذشت زمان بر آنها افزوده شده است. دولت من اکنون به دیپلماسی متعهد است که طیف کاملی از مسائلی را که پیش روی ماست مورد بررسی قرار می دهد و در صدد ایجاد یک پیوند سازنده میان ایالات متحده، ایران و جامعۀ جهانی است. این فرایند با تهدید به پیش نمی رود. به جای آن ما خواستار برقراری ارتباطی صادقانه و مبتنی بر احترام متقابل هستیم.


شما نیز در برابر خود انتخابی دارید. ایالات متحده مایل است که جمهوری اسلامی ایران بر جایگاه راستین خود در جامعۀ بین الملل قرار بگیرد. شما دارای چنین حقی هستید – اما این حق با مسئولیت های واقعی همراه است و به این جایگاه نه از راه ترور یا به مدد جنگ افزار، بلکه از طریق اقدامات مسالمت آمیز که نشان دهندۀ بزرگی حقیقی ملت و تمدن ایران است می توان دست یافت. و معیار سنجش این بزرگی داشتن توانایی برای ویران کردن نیست، نشان دادن توانایی شما برای ساختن و آفریدن است.

بنا براین، به مناسبت فرارسیدن سال نو شما، مایلم شما، مردم و رهبران ایران بدانید که ما در جستجوی چگونه آینده ای هستیم. این آینده ای است همراه با مبادلات تجدید شده میان مردم ما، و فرصتهای بزرگتری برای مشارکت و بازرگانی. این آینده ای است که در آن اختلافات دیرین برطرف شده اند، آینده ای که در آن شما و همسایگانتان و جهان در بعد وسیع تر می توانیم همه در صلح و امنیت بهتری زندگی کنیم.

من می دانم که این منظور به آسانی تحقق پذیر نیست. کسانی هستند که اصرار دارند ما را بر اساس اختلافاتی که داریم معرفی کنند. اما شایسته است کلماتی را که سالیانی پیش به وسیلۀ سعدیِِ نگاشته شده به خاطر آوریم:

 

"بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند."


فرارسیدن یک فصل نو، این انسانیت گرانبها را که همۀ ما در آن مشترکیم به ما یاد آوری می کند. یکبار دیگر به این روح متعالی توسل جسته و نوید آغازی دوباره را بجوییم.

سپاسگزارم.

 

عید شما مبارک.( این جمله به فارسی گفته شد)

 

منبع: BBC

 

جدا از هر مسئله سیاسی برای خود من خیلی جالب بود که یکی اون طرف دنیا سعدیو میشناسه و شعرشو میخونه و به زبان فارسی عیدو تبریک میگه.

 

موفق باشید. عیدتون مبارک.

         زندگی زنگ تفریح است             ساعت بعد حساب داریم....
يکشنبه 2/1/1388 - 23:58 - 0 تشکر 100919

وقتی گرگ لباس میش می پوشد 

این شعر را برسر در ساز مان ملل نوشته اند شاعرا ن ایرانی هم چهره های بین المللی هستند جای تعجب ندارد

دوشنبه 3/1/1388 - 0:10 - 0 تشکر 100921

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

تبریک با طعم تحریم!!!

چند وقت پیش بود که باراک اوباما همونی که الان تبریک نوروزی گفته به ملت ایران، ملت ایران رو تروریست خطاب کرد و تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران رو تمدید کرد!!!

اوباما تحریم های آمریکا علیه ایران را تمدید کرد
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گفت که یکی از چند رشته تحریم های آمریکا علیه ایران که ابتدا در سال 1995 توسط بیل کلینتون اعمال شده بود را برای یک سال دیگر تمدید می کند. هدف این تحریم ها مقابله با آنچیزی است که آمریکا حمایت ایران از تروریسم و تلاش برای دستیابی به سلاح های اتمی می داند.
این تحریم ها شرکت های آمریکایی را از کمک به توسعه صنعت نفت ایران، انجام مبادلات تجاری، صادرات و واردات، و همچنین سرمایه گذاری در آن کشور باز می دارد.
جورج بوش رئیس جمهور قبلی آمریکا نیز هرساله این تحریم ها را تمدید می کرد.
باراک اوباما در پیامی به کنگره گفت: "اقدامات و سیاست های دولت ایران در تضاد با منافع آمریکا در منطقه است و همچنان تهدیدی غیرمتعارف و خارق العاده را متوجه" منافع ملی و اقتصاد آمریکا می کند.
این تحریم ها که زمانی به "قانون تحریم های ایران و لیبی" موسوم بود و اکنون "قانون تحریم های ایران" خوانده می شود تنها یک بخش از طیف وسیعی از تدابیر تنبیهی آمریکا علیه ایران است که به دلایل مختلف از جمله آنچه حمایت این کشور از تروریسم و برنامه اتمی ایران اعمال شده است. ایران کلیه این اتهامات را رد کرده است.
آمریکایی ها خود در مورد میزان تاثیر قانون تحریم های ایران ابراز تردید کرده اند.
وزارت خارجه آمریکا در سال 2004 در گزارشی گفت که قانون تحریم های ایران و لیبی که ابتدا در سال 1996 توسط کنگره تصویب شده بود تاثیر "ملایمی" در منصرف کردن ایران از تلاش برای دستیابی به سلاح های کشتار جمعی و حمایت از تروریسم دارد.
با این حال ویلیام برنز معاون امور سیاسی وزارت خارجه آمریکا که در دوران جورج بوش نیز همین سمت را داشت گفته است که این قانون چشم انداز سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز ایران را تضعیف کرده است.
دولت اوباما برخلاف دولت بوش می گوید آماده تعامل دیپلماتیک مستقیم با ایران برای بحث درباره طیفی از مسائل است.
واشنگتن نسبت به حضور تهران در یک کنفرانس بین المللی درباره آینده افغانستان که قرار است در پایان ماه جاری در هلند برگزار شود ابراز علاقه کرده است. ایران روز پنجشنبه اعلام کرد در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.
عده ای از تحلیل گران عقیده دارند موضوع افغانستان می تواند گشایشی در روابط ایران و غرب ایجاد کند که به دلیل برنامه هسته ای ایران در سال های اخیر بسیار پرتنش بوده است.
منبع: BBC لینک منبع

اینجاست که میگن قسم روباه رو باور کنیم یا دم خروس رو!!!!!!!!

تحریم اقتصادی یا تبریک نوروزی؟

خوب بود ایشون اول تحریم ها رو لغو میکرد و از ملت ایران بابت اینکه بهشون گفته تروریست عذر خواهی میکرد و بعدش عید رو تبریک میگفت، اینم سیاست آمریکایی ها شده که سال تحویل اینطوری مانور سیاسی میکنن!!!

سفره هفت سین یکی از آداب و رسوم مهم نوروزی است. نوروز عیدی باستانی است که توسط ملل مختلف و در اقصی نقاط جهان گرامی داشته می‌شود. سفرهٔ هفت سین در تصویر، در سال ۲۰۰۸ در کاخ سفید بمناسبت سال جدید خورشیدی گسترانده شد.

منبع: ویکی پیدا لینک منبع

دیدین این بازی هاشیوه دیرینه این غریبی ها هست و مختص آقای اوباما هم نیست!!!

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 3/1/1388 - 1:55 - 0 تشکر 100937

نه از راه ترور یا به مدد جنگ افزار

یعنی چی؟

یعنی ما تروریستیم دیگگگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوشنبه 3/1/1388 - 2:29 - 0 تشکر 100939

سلام

جناب mamal92شما با این صحبت ها میخواین چی رو ثابت کنین ؟بذارین بگم { البته با احترام }  شما نماینده افکاری هستین که به غیر از خودشون کسی رو قبول ندارن

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 3/1/1388 - 10:40 - 0 تشکر 100965

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

من نماینده جایی نیستم، من نظر خودم رو گفتم، فکر نمیکنم گفتن نظر در محیط انجمن مورد داشته باشه!!!
چون نظرم موافق عقاید شما نیست نباید بنویسم نظرم رو؟!
آقای اوباما از یه طرف ایران رو تروریست خطاب میکنه و تحریمش میکنه، از  طرف دیگه نوروز رو تبریک میگه؟
عین این میمونه ادم رو بندازن تو سیاه چاله بعد جلوش چلوکباب بزارن!!!
از یه طرف به آدم فحش میدن و از سوی دیگر به آدم تبریک میگن؟
به قول قدیمی ها قسم روباه رو باور کنیم یا دم خروس رو؟
تبریک رو باور کنیم یا تحریم رو؟
شاید شما موافق کارهای دولت آمریکا باشین، ولی من خوشم نمیاد از این کارها!
نه تبریک بگن و نه تحریم کنن!
اینا دارن با اینکارا مردم ایران رو به سخره میگیرن، و از عید نوروز هم با شیوه های سیاسی به نفع خودشون برخورد میکنن که بگن ما دوست ملت ایران هستیم!
این دوستی ها دوستی خاله خرسه هست و به درد خودشون میخوره!
درضمن ممنون که با احترام بهم پاسخ دادین!
منم به عقاید و نظر شما احترام میزارم، ولی هرکسی نظر و عقیده خودش رو داره و عقایدش برای خودش محترم هست و دیگران باید بهش احترام بزارن.
من تبریک با طعم تحریم رو دوست ندارم!

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 3/1/1388 - 11:11 - 0 تشکر 100968

سلام

به هر حال این حرکت احترام گذاشتن به فرهنگ و آیین ملت ایران بوده و جای تقدیر داره.

در پاسخ به جناب 92 گرامی باید بگم یادمه خود شما از کسانی بودید که وقتی دکتر احمدی نژاد پیروزی اوباما رو تبریک گفت کلی خوشحال شدید حالا چرا اگر اوباما بیاد و نوروز رو تبریک بگه باید به آدم بر بخوره؟ حداقل اینه که نشون داده که در کنار این که سیاستهای خودش رو داره به مسائلی هم پایبنده.

در خصوص صحبت vahedmeladi هم باید بگم بنده هم با نظر ایشون موافقم. امیدوارم که این رو نقدی سازنده در نظر بگیرید جناب 92.

منظور ایشون از نماینده هم به نظرم این نیست که شما رسما نماینده کسی باشید بلکه رفتار شما نماینده این گروه از آدمهاست

دوشنبه 3/1/1388 - 12:40 - 0 تشکر 100987

با mamal92 کاملا موافقم

ز روز گذر کردن انديشه کن

پرستيدن دادگر پيشه کن

دوشنبه 3/1/1388 - 12:49 - 0 تشکر 100993

سلا سلام سلام

منم با نظر ممل جان کاملا موافقم و نباید گول اینها را خورد

حتی امام عزیزمون گفت امریکا شیطان بزرگه

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
دوشنبه 3/1/1388 - 17:57 - 0 تشکر 101037

درود بر همگان.

سخن محمد درسته اما سخن من چیزی دگر بود اگر این چنین است چرا تمدید تحریم از سوی اوباما تو بوق شد و هر هشت کانال اونو پخش کرد اما وقتی که سخن

از تبریک به میان آمد کسی کوچکترین کلامی در تلویزیون جمهوری اسلامی به زبان نیاورد.

آیا این درست است که به جای ما تصمیم بگیرند که چه خبری برای ما لازم است و چه خبری لازم نیست آیا این یک نوع تهین به شعور و فهم بینندگان تلویزیون

جمهوری اسلامی نیست که هرچی ما دوست داشتیم شما باید بدانید.

من سخنم این بود شما تمام خبرها را بگویید مردم ایران آنقدر باهوش هستن که دوگانگی سخنان و اعمال افراد را درک کنند.

بدرود تا درودی دیگر.....

         زندگی زنگ تفریح است             ساعت بعد حساب داریم....
سه شنبه 4/1/1388 - 1:1 - 0 تشکر 101084

سلام

جناب mamal 92اگر از حرف من ناراحت شدید عذر می خوام  باور کنین  اگر به همه بدبین باشیم هر چی شد بگیم تقصیر استکبار و امپریالیسمه فقط خودمون رو اذیت می کنیم و برای مردم  یه لو لو درست کردیم تا ضعفای خودمون رو پنهان کنیم انگار ما همیشه باید یک دشمن فرضی داشته باشیم

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی