زن ریحانه آفرینش (بازدید: 5567)
پنج شنبه 29/12/1387 - 16:51 -0 تشکر 100359
دختران دیروز و دختران امروز جامعه

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

به نظرتون نسل امروزه با نسل گذشته دخترها تفاوتی دارن ؟ از نظر اجتماعی منظورمون هست . دختران امروز جامعه با دختران گذشته چه فرقی دارن ؟ وضع پوشش و رفتارهای اجتماعی چه تغییراتی کرده ؟  علتش چی میتونه باشه ؟؟

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

سه شنبه 10/10/1387 - 21:35 - 0 تشکر 80381

به نظر شما چرا ارزش زنان در جامعه دارد شکل کمتری به خودش میگیرد ؟

به نظر من علتش خود زنان هستند البته همگی رو شامل نمیشوند ولی بعضی از دخترها قدر خودشون رو نمیدونند و دارند ارزش و مقام زن رو پایین میارند و خیلی زود به دام گرگ ها میوفتند .نظر شما دوستان عزیز چیست؟

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

چهارشنبه 11/10/1387 - 11:33 - 0 تشکر 80457

با سلام

منم با نظر شما موفقم تنها کسانی که ارزش زن ها رو به معنای واقعی کم میکنن خودشون هستند و اون هم به این دلیل هست که ارزش خودشون رو هنوز در جامعه نمی دونن و نفهمیدن

من فکر می کنم برای خانم ها باید در مقاطع مختلف تحصیلی دروسی بزارند که هم با معنا و مفهوم زن در اسلام آشنا بشن و هم اینکه مهارتهای لازم اجتماعی رو در جامعه یاد بگیرند و بقول شما گول گرگ ها رو نخورند.

البته این رو هم باید در نظر داشته باشیم که زنان فهیمی در جامعه هستند که هم ارزش خودشون رو میدونن و هم از حقوق سایر خانم ها دفاع می کنند ادم های موفقی هم هستند.

یا علی

چهارشنبه 11/10/1387 - 17:57 - 0 تشکر 80547

با سلاماز بحثتون بسیار خوشم امد افرین بر شما دوست گرامیدرست فرمویداین خود دخترانه هستند که خود را بی رازش می کنند بله کاملا درست است خدا کند این دختران گوش شنوا داشته باشند و حرف شما را قبول کنند حرف من را که قبول نمی کنند بعضی از دختران ما امروز رابطه های بسیار ...... دارنند و با این رابطه ها .............. ارزش خود را پایین و باعث ابرو ریزی خود و خانواده می شوند با تشکر . از بحث خوبیتان موفق و موید و پیروز و سربلند اینده گر و با نشاط در تمام مراحل زندگیتان باشید .

پنج شنبه 12/10/1387 - 15:54 - 0 تشکر 80689

بنام خدا

فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را تسلیت عرض میکنم.

با سلام

من نمیدونم این حرفا از کجا نشات میگیره،وقتی بعضی تو بحث منطقی از پس خانمها و دختران تبیانی بر نمیان،شروع میکنند هر جور هوای نفسشون میگه هی توهین میکنند،من نمی دونم شما از کدوم دخترا میگین ،شما که سنتون جواب نمیده ما قبل از انقلاب را هم درک کردیم،الان با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست،اونوقتا خیلی وضع بدی بود ،دخترا از هر نظر آزاد بودن و کمتر خانواده ها میتونستند جلویشان را بگیرند به راحتی چادر از سر اونها برداشته میشد میبردن سپاهی دانش و تازه مد شده بود میبردن سربازی و خیلی چیزای دیگه .......

پس بهتر برید تاریخ رو بخونید و یا از بزرگترا بپرسید و وضعیت الان با قبل قابل  قیاس نیست،در جامعه فعلی ارزش زن داره بالا و بالاتر میره ولی تهاجم فرهنگی و ماهواره و اینترنت و موبایل آسیبی جدی برای کلیه جوانا شده و اونم دیگه دختر و پسر نداره و هر دو را نشونه گرفته،س هی نیاپد بگید دخترا چنین و جنان یه نگاه به خوتون بکنید ،حضرت امام خمینی ره می فرمودند برای اصلاح اول از خودتون شروع کنید.

پس خودتون گل بی عیب ندونیدد،حضرت امیر (ع) می فرمایند ریز ترین چیز را در چشم دیگران میبینید و شاخه درخت را در چشم خودتون نمی بینید

کنایه از اینست که خودتان بزرگترین اشتباهات را دارید ولی کوچکترین اشتباه دیگران در نظر شما بزرگ جلوه میکند

کمی فکر کنید و منصفانه حرف بزنید ما نیامدیم تا اینجا به خاطر اینکه چون پسریم دخترا را بکوبیم این از عقل و منطق به دور است و نشانه بی سوادی است

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

پنج شنبه 12/10/1387 - 22:54 - 0 تشکر 80809

سلام

آقای  cliffشما درست میگید اما دوستان مطمئنا منظورشون خانم های تبیانی نیست

و من هم به عنوان یه خانم با نظر دوستان موافقم .میدونید چرا ؟؟!!

خودتون بگید آخه یه مروارید صدفشو دور میندازه؟؟؟؟؟؟؟؟ 

بعضی از خانم ها صدف شون که هیچی ....از حجابشون بگذریم....حیا رو هم قورت دادن(البته امیدوارم من جزو اونا نباشم)

نه فقط وضع حجابشون با خیلی از کارا ارزش خودشون رو پایین که هیچی نابود میکنند 

وقتی خانمی برا خودش ارزش قائل نباشه چجوری انتظار داره دیگران چه خانم چه آقا بهش احترام بذارن؟؟؟؟!!

تو یکی از سخنرانی ها تو دانشگاه آقای پناهیان(روز ملی دختران بود) از مقام زن میگفتن

باید بودید و میدیدید خود خانم ها هم شاخ درآوردن از جایگاه و ارزشی که دارن

آقایون که دیگه هیچی تا اونجا که وقتی یکی از بچه ها گفت: صلوات ..آقایون حاضر نشدند صلوات بفرستند از همه قشری هم بودن مذهبی و غیرش

خوب آخه فکرشم نمی کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

اگر به آن چیزی که می خواستی نرسیدی از آن چیزی که هستی نگران مباش!

 

 

جمعه 13/10/1387 - 13:10 - 0 تشکر 80890

خانم مدیر محترم انجمن زن ریحانه افرینش با سلام خواهر بنده این چندین بار است به شما تذکر داده می شود شما حق ندارید مطالب نویسنده را بدون اجازه او ویرایش کنید و در تاپیک قرار دهید شما از بنده اجازه بگیرد اگر بنده اجازه دادم این کار را کنید اگر ندادم اصلا قرار ندهید . تائئید نکنید. ای بابا.

جمعه 13/10/1387 - 15:50 - 0 تشکر 80912

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

جناب hossin_p2006 شما مطمئنید که من حق ندارم مطلب شما رو ویرایش کنم ؟ از کدوم منبع این خبر به شما رسیده ؟ پس اگه نمیدونید حالا بدونید که یکی از وظایف مدیر انجمن ویرایش مطالبی است که به هر دلیلی با اساسنامه مغایرت دارد . بنده وقتی می بینم یه سری مطالب نباید در انجمن گفته بشه حق دارم ویرایش کنم و این اجازه به من داده شده و هیچ نیازی به اجازه گرفتن از نویسنده نیست. پس لطفا شما در ثبت مطالبتان دقت کافی را بفرمائید .

واما خدمت جناب خلیل صادق عرض کنم که گفته شما درسته . متاسفانه برخی از خانمها قدر خودشون و گوهر پاک وجودشون رو نمی دونن و اون رو در اختیار هر رهگذر و راهزنی قرار میدن . و متاسفانه شاید با این کارشون ارزش همه خانمها را پائین بیارن . پس این گونه خانمها باید توجه داشته باشن که با این کارشون نه تنها خودشون بلکه دیگر خانمها رو هم زیر سوال ببرن .ولی دیگران هم نباید زود قضاوت کنند و ارزش همه خانمها را به خاطر عده ای از اونها زیر سوال ببرند ............

موفق باشید .

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

جمعه 13/10/1387 - 19:22 - 0 تشکر 80942

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

من هم زیاد با این نظر که ارزش خانم ها داره می یاد پایین موافق نیستم. الان که از قبل خیلی بهتر شده ، نه ؟؟؟

شاید میشه گفت دو جبهه وجود داره کسایی یا از این ور بوم افتادن یا از اون ور 

یه کسایی خیلی سخت می گیرن یه کسایی هم ...

با دیدن چند نفر نمی تونیم نظر بدیم چون ما فقط ظاهر افراد را می بینیم از درونشون خبر نداریم...

شاید امروزه هر روز داره نظرمون در مورد اطرافیان تغییر می کنه، یه کسی رو خیلی مذهبی می پنداریم اما با شنیدن یه حرف یا دیدن یه حرکت صد درجه نظرمون عوض میشه 

از اون طرف هم همین جور است 

ولی در کل که بخواهیم مقایسه با گذشته داشته باشیم ، امکانات و راهنمایی ها هر روز داره زیادتر میشه برای این که به قول دوستان ارزش و جایگاه خانم ها حفظ بشه ....

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
شنبه 14/10/1387 - 0:1 - 0 تشکر 80989

خانم محترم مدیراول سلام بدهید مثل اینکه فراموش کردید. دوم بنده 100 درصد مطمنم شما حق ندارید مطالب نویسنده را بدون اجازه او ویرایش کنید شما مثل اینکه از دنیای وایرش و قانون کپی برداری با خبر نستید در این قانون به کسانی که بدون اجازه طرف اقدام به ویرایش و یا دستگاری در متن نویسنده کنند مجازات در نظر گرفته شده است. حداقل به موارد اخلاقی توجه کنید . اینت اساسنامه که شما همشه دم از ان را می زنید نوشته چه کسی است متن اسانامه ر برایم بفرستید بدون دستگاری ببینم ین اساسنامه نوشته شما است که می گوید با صراحت بنده می توانم ویرایش بدون در نظر گرفتن نویسنده کنم . جدید است . اما به نظر بنده کفته اقا خلیل بسیار درست است بعضی دخترها ارزش خود را پایین اوردنند ایشان کفتند بعضی ها نکفتند همه . اون خانم محترم هم کفته ما اقا پسرها را تائئید کرد. خواب خدا را شکر که حداقل یکی از دخترها جلوی بعضی از دخترها ایستاد و حرف دل پسرها را زد. افرین به ان دختر فهیده که متوجه شد اقا خلیل چه می گوید. این است تمام دختر ان ما این را اویزه گوش خود کنند بابا ادمی را شریف است به جان ادمیت نه این لباس است نشانه ادمیت. با تشکر از دذوست خوبم خلیل خانم محترم که حرف ما اقا پسرها را تائئید کردنند . موفق و پیروز باشید.

شنبه 14/10/1387 - 9:40 - 0 تشکر 81005

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

جناب حسین اولا بنده همیشه اول پست هام سلام میکنم . ثانیا فکر کنم شما اساسنامه انجمن ها رو مطالعه نفرمودید و دارید فعالیت میکنید . پس لطفا اول یه سر به لینک زیر بزنید . بعدا نظر بدید .

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=23784

قسمت هایی از این قوانین که به این موضوع مربوط است را براتون قرار میدم .

از جمله وظایف مدیر انجمن :

5. نظارت بر مطالب ثبت شده در انجمن و پیگیری تخلفات ، ویرایش و حذف مطالبی که بر طبق اساسنامه و یا سند معرف انجمن خلاف محسوب می شود.

6. اخطار به متخلف در مورد ثبت مطلب خلاف و پیگیری روند قانونی با توجه به فصل ششم ، مبحث 12 .

موفق باشید

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی