ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 15560)
يکشنبه 28/4/1388 - 18:16 -0 تشکر 133784
جی تی ای :آی وی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

 از کسایی که بازی gta IV بازی کردن یا اطلاعاتی دارن میخوام که یه بحث خوب در مورد این بازی داشته باشیم.

امیدوارم که بحث خوبی در مورد این بازی بشه.

توضیح مختصر:

از زمان عرضه خبرهای بازی جنجالی GTA IV عده ای از منتقدان معتقد بودند که با توجه به اینکه این بازی به جای نسخه های قبلی که یک ایالت را به تصویر می کشید،تنها یک شهر را نمایش می دهد،نقشه آنجنان بزرگی نخواهد داشت.اما جمعی از هواداران این بازی بزرگ که با این نظر مخالف بودند،اقدام به تهیه نقشه ای در Google برای اثبات بزرگی بیش از حد نقشه بازی GTA IV نمودند.

آن ها برای انجام این کار ابتدا تمامی محل هایی را که در تریلر بازی دیده شده بود را جمع بندی و در نقشه خود گنجاندند.سپس دهکده ها و نواحی اطراف Liberty City و نیویورک که توسط پیش نمایش های نوشته شده در سایت Game Informer فاش شده بود را در نقشه خود ترسیم کردند و در نهایت اقدام به رسم مرزهای جغرافیایی در اطاف مناطق قابل بازی در نقشه نمودند و دریا ها و دریاچه ها و راه های اصلی و یا حتی جزئیات بیشتری نظیر فرودگاه ها را نیز در بازی قرار دادند.

نتیجه کار آن ها واقعا شگفت انگیز بود.چرا که نقشه ترسیم شده توسط آن ها منطقه بسیار وسیعی را شامل می شد.

بسیاری از طرفداران و منتقدان حتی فکر این را هم نمی کردند که نقاط نمایش داده شده در تریلر بازی تا جزیره Staten را نیز شامل شود.اما نقشه بازی GTA IV به حدی بزرگ و وسیع خواهد بود که Staten Island و نواحی اطراف آن را نیز شامل می شود. البته احتمال اینکه شهر Richmond نیز همانند گذشته در بازی وجود داشته باشد نیز هست که این امر برخی از طرفداران را ناراحت خواهد ساخت و برخی را خوشحال.

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

چهارشنبه 31/4/1388 - 12:16 - 0 تشکر 134473

عنوان بحث اشتباهه بازی مورد نظر شما اسمش آی وی نیست بلکه جی تی ای 4 هست چون آی وی در اعداد رومی چهار میشه و راکستار نسخه هایی که در لیبرتی سیتی بوده با اعداد رومی نامگذاری کرده

این بازی از گرافیکی کم نظیر برخوردار است به طوری که وقتی شخصیت اصلی بازی نیکو بلیک تیر بخورد جای تیر باقی می ماند و خون نیر بر روی لباس و زمین می پاشد (در مورد بقیه شهروندان هم همین طور است) اگر با ماشین به دیوار بکوبید جای ترک رو دیوار می ماند در آب نیز گرافیک نظیر ندارد

اما داستان بازی جذاب نیست و بازی در جایی تمام می شود که کاربر اصلا انتظار ندارد اما تمامی کسانی که این بازی را خریدند پشیمان نیستند

مسئله بعدی موبایل نیکو میباشد که اگر نبود بازی زیر و رو میشد شما با این موبایل عکس میگیرید از دوستانتان پیام یا زنگ دریافت می کنید و رمز های بازی را وارد می کنید

خلاصه امتیاز من به این بازی از 10 من نمره 8.7 رو میدم

حداقل سیست مورد نیاز برای رفتن به لیبرتی سیتی:

ٌMicrosoft Windows XP SP3/Vista SP1

3.0 GHz of Proccesor

1.5 GB of RAM

256 MB Vram Pixel shader 3.0 nvidia 7800

DirectX 9.0c or higher

Mouse Keybord & 3D Speaker

Microsoft .Net Freamework 3.5 

هميشه فکر کن در دنيايي شيشه اي زندگي ميکني اگر بخواهي بسوي کسي سنگ پرتاب کني اول دنياي خوت از بين مي رود

از وبلاگ من ديدن کنيد ضرر نمي کنيد!!!!!!                        http://rdl2.blogspot.com/

RMinIRI

چهارشنبه 31/4/1388 - 12:29 - 0 تشکر 134479

یادم رفت بگم شما برای این که بازی رو به آخر برسونید باید زبان انگلیسی را نسبتا متوسط بلد باشید

یه مثال وقتی میرید کافی نت تو لیبرتی باید با یه سری سایت سر و کله بزنید در بالا یه سری راهنمایی میکنه یه انگلیسیه و باید ظبق اون پیش برید راستی وقتی میره پای کامپیوتر ایمیلم داره خیلی باحاله 

هميشه فکر کن در دنيايي شيشه اي زندگي ميکني اگر بخواهي بسوي کسي سنگ پرتاب کني اول دنياي خوت از بين مي رود

از وبلاگ من ديدن کنيد ضرر نمي کنيد!!!!!!                        http://rdl2.blogspot.com/

RMinIRI

پنج شنبه 1/5/1388 - 12:11 - 0 تشکر 134744

با عرض سلام خدمت RMinIRI عزیز

بله حرف شما در مورد اسم بازی درسته ولی تو ایران جی تی ای لایبر سیتی رو به اسم جی تی ای 4 میشناسن که من مجبور شدم از کلمه ی iv استفاده کنم

از توضیحاتیم که دادی ممنون 

با تشکر

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

پنج شنبه 1/5/1388 - 15:26 - 0 تشکر 134784

شما باید این شماره ها با  موبایل نیکوشماره گیری کنید تا کد فعال شود

لیست تمامی رمز های بازی GTA IV

Health
Full health. 4825550100
Armour
Full armour. 3625550100
Weapons #1
Baseball Bat, Handgun, Shotgun, MP5, M4, Sniper Rifle, RPG, Grenades. 4865550100
Weapons #2
Knife, Molotovs, Handgun, Shotgun, Uzi, AK47, Sniper Rifle, RPG 4865550150
Remove Wanted Level
Remove your wanted level. (Blocks achievement “Walked free”. 2675550100
Raise Wanted Level
Add one star to your wanted level. 2675550150
Change Brightness
Alters the brightness of the game. 4685550100
Spawn Annihilator
Spawn an Annihilator. 3595550100
Spawn Jetmax
Spawn a Jetmax. 9385550100
Spawn NRG-900
Spawn an NRG-900. 6255550100
Spawn Sanchez
Spawn a Sanchez. 6255550150
Spawn FBI Buffalo
Spawn an FBI Buffalo. 2275550100
Spawn Comet
Spawn a Comet. 2275550175
Spawn Turismo
Spawn a Turismo. 2275550147
Spawn Cognoscenti
Spawn a Cognoscenti. 2275550142
Spawn Super GT
Spawn a Super GT. 2275550168

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

پنج شنبه 1/5/1388 - 17:25 - 0 تشکر 134829

 (داستان)
GTA:IV نام سری جدید این بازی است که شما را به شهری میبرد که زیباست و AMERICAN DREAMS یا همان رویای آمریکایی فقط در انجا به حقیقت میپیوندد . رویای آمریکایی ها پول دار بودن , احترام داشتن , والا مقام بودن واز حطام دنیوی بهره مند بودن است که قاعدتا عمرا از راه درست میتوان به این رویا آلیاژی از جنس حقیقت چسباند و مطینا و قریب به یقین باید اد م کشت خیانت کرد به دوست پشت کرد دزدی کرد و هزار کار خلاف دیگر را انجام داد تا بالاخره به رویای آمریکایی دست یافت . اینها همه در جای اتفاق نمی افتد جز نیویورک سیتی شهری هزار فرقه با چهرها و نقاب های فراوان که برای هر چهره مطمینا نقابی از جنس دروغ یدکی خواهد داشت.در این سری هم نیویورک سیتی همان LIBERITY CITYخودمان است.همانطور که میدانید در سریGTA تمامی اسامی با اسمی هایی که در دنیای واقعی است تفاوت دارند مثلا به موتور سوزوکی میگویندPEG 600 ویا به کادیلاک 6 دار استریچ میگویند که دلیل این کار میتواند خراب نکردن ایالات آمریکا باشد.
شما در شخصیت Nikko Bellicدراین بازی ایفای نقش میکنید و سخت اندر فکر AMERICAN DREAMS.شما هم فردی قاتل و کلا از خدا بی خبر هستید و از هرفرقه ای و از هر کاری برای رسیدن به این هدف استفاده میکنید که این هدف حتی میتواند مرگ باشد.نیکو از پسر عمویی خالی بند به نام ROMAN PETRONOV برخوردار است که برای همین اهداف از اروپای شرقی یعنی محل زندگی او وپسر عمویش کوچ کرده وعازم نیویورک سیتی میشود ولی نیکو به همینی که دارد قانع است و در جای خود احساس راحتی میکند.
چند ماهی سپری میشود و بالاخره بعد از اندی ماه پسر عموی نیکو به او ایمیل های فراوانی از موفقیت های خود در رسیدن به اهدافش سخن هایی میگوید یکی از این ایمیل ها به شرح زیر است:
سلام پسر عموی عزیزم نیکو
رومان هستم نمیدانی اینجا چه صفایی دارد همه چیز هست من توانستم به ان برسم تو هم بیا تا با هم به ان برسیم و ازش لذت ببریم .
این پسر عموی نامرد تا خر خره زیر قرض میباشد و گرو ک های محتلف در پی کشتن او هستند برای همین به منظور رهایی از مشکلات طاقچه بالایی برای نیکو میگذارد که ان سرش ناپیدا و نیکو هم بسادگی هوسی میشود , به جمع خرها میپیوندد و به لیبریتی سیتی کوچ میکند.
نیکو با اولین پرواز خود را به لیبریتی سیتی میرساند وارد شهر که میشود سوار تاکسی میشود مشاهده میکند که خانه ی پسر عموی او حتی در داون تون نیز وجود ندار بلکه در گاراژی کثیف در حلبی اباد لیبریتی سیتی قرار دارد جایی که پسر عموی خود را طوری مشاهده میکند که بر یک کاناپه لم داده وموسیقی سنگینی گوش میکند نیکو متوجه میشود که رومان به او خالی بسته و نه تنها به رویای امریکایی نرسیده بلکه به جایی رسیده است که هر شب روحش با AMERICAN MARE سیقل داده میشود.
چند دقیقه نگذشته نیکو مورد حمله قرار میگیرد و به هر شکل و شمایلی هم که شده خود را نجات میدهد.
او بعد از چند روز دعوا ومرافع با رومان خود را قانع مبیکند که حالا آمده و بازگشت او مطمینا موجب سرشکستگی او خواهد شد برای همین تصمیم میگیرد بماند تا ببیند چه خاکی باید بر سر خود بریزد.
او تصمیم میگیرد که به تنهایی به آرزوی خود برسد به همین دلیل به کار های خلافی دست میزند و بالاخره یکی از این کارها باعث دردسر او میشود.
او دریک معامله ی مواد مخدر شرکت میکند که دو طرف به تفاوق نمیرسند و این تفاوت نظر باعث در گیری بین دو طرف میشود.
از این جهت دو گروه با هم درگیر میشوند و نتیجه ی این درگیری گلوله ای برای نیکو است و با عث میشود که او کوله بار خود را برای جهنم ببندد و این زندگی مفلس بار را ترک گوید . شاید بتواند زیر خاک به رویای آمریکایی دست یابد.از این به بعد شما در نقش پسر عموی نیکو که همان رومان پترونو باشد خواهید بود رومان که میدداند بالا خره یک روزی به سرنوشت پسر عموی خود دچار میشود برای قدرمتند شدن و نیز پولدار شدن به یکی گروهای مافیای میپیوندد و به خدمت انها در میاید.این بازی بیشتر جنگ میان مافیای روسیه و ایتالیاست که فکر کنم که از بزرگترین باندهای دنیا تشکیل شده اند وبسیار قدرتمند هستند.از این پس رومان باید به فکر انتقام نیز باشد .این بود داستان بازی.

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

پنج شنبه 1/5/1388 - 17:26 - 0 تشکر 134830

GAMEPLAY(گیم پلی)
مانندهمیشه این بخش جذابترین بخش این بازی است ان طور که سازنده اعلام کره است شهر ی که این بار برای بازی در نظر گرفته شده است هم اندازه ی سن اندراس است و قابلیت پرواز از آن گرفته گرفته شده که البته هنوز نمیتوان نظر قطعی را داد ولی سازنده ادامه میگوید :ما فراخورشخصیت بازی امکانات در اختیارش قرار میدهیم مثلا برای یک ادم خشن اسکیت یه چیز غیر معمول است.ولی باز هم با این حال زود است که در باره ی آزادی عمل بییشتر یا کمتر نظر دهیم چون اطلاعات هنوز کامل نشده است ولی میتوان مطمین بود که راک استار نورث شرکت نوپایی نیست و10 سال قدمت دارد و موقعیت خود را برای چند خط برنامه نویسی برای آزادی عمل به خطر نمی اندازد.
نیویورک سیتی که همان لیبریتی سیتی باشد به پنج بخش تقسیم میشود:
بروکلین و منهتن وکوبین وبرانکس و نیوجرسی
که البته این نام ها همانطور که در قبل گفته شد در سری جی تی ای به نام هایی دیگه ای موجود است همانطور که نیویورک سیتی به لایبریتی سیتی تبدیل شده این نام ها نیز با ونام واقعی خود فرق خواهند کرد و به این صورت هستند:
منطقه بروکلین به Broker، منهتن به Algonquin، کویین به Dukes و برانکس به Bohan و نیوجرسی به Alderney تغییر نام پیدا کرده است.
با وجود اینکه در سری ها قبل اتفاقات در دهه های 80 و 90 روی میداد ولی این سری در زمان حال یعنی در سال 2007 اتفاق می افتد و همه چیز بر اساس زمان معاصر موجود است مانند معماری ها و لباس ها و ماشین ها و وسایل ارتباطی و... .
به همین دلیل فکر میکنم بازی فوق العاده زیبا تر نسبت به گذشته خواهد بود .
فرض کنید کادیلاک جی تی اس را بدزدید و در خیابان های زیبای لیبریتی سیتی ویراژ دهید و لذتی توصیف ناپذیر ببرید. البته پلیس ها زرنگ و مانند گذشته و یا حتی بهتر از گذشته مانند سریش شما را دنبال میکنند واگر هیت زونتان بالا برود از رود بلاک و ... برای سد راه شما استفاده میکنند که البته این کار ها نیز لذت خاص خود را دارد.
اطلاعاتی که من در باره ی کنترل شخصیت بدست اورده ام این است که مانند قبل طراحی شده است ولی کمی روان تر. به نظ می رسد مانند قبل روی این بخش توجه خاصی شده است.کنترل ماشین نیز مانند گذشته عالی است و فقط دوربین کمی جلوتر از قبل برای بهتر دیدن قرار گرفته است و خیلی خوب به نظر میرسد .اسلحه بازی ها نیز طبق تکنولوژی روز پیشرفت کرده اند .اسلحه های زیادی به بازی عرضه شده اند و نوید یک گیم پلی عالی را میدهند .
مردم مانند قبل فقط راه نمیروند بلکه کارهایی را میکنند که در یک شهر انجام میشود مثلا کسی دارد با کسی دیگر روی صندلی حرف میزند و کسی در حال خوراکی خوردن است و کسی دیگر انطرفتر در حال کشیدن سیگار است و دیگری در حال صحبت با موبایل خود است.
تناسب میان عمل و عکس العمل بسیار خوب طراحی شده است یعنی دیگر مانند قبل داستان با روال روال خطی پیش نمیرود مثلا دیگر مانند قبل مثل برده به این طرف وان طرف برای اعمال و اجرای اهداف رییستان نمیروید بلکه خودتان نیز میتوانید در بازی تاثیر پذیر باشید و این اعمال به خوبی طراحی شده اند و میتواننند ما را از این نظر امیدوار کند.
بعضی از ماموریت های اجرایی از طریق موبایل به شما القا میشود که البته مانند قبل یک تلفن بی سیم شکل در دست ندارید بلکه با پیشرفت تکنولوژی و همینطور بازی موبایلها نیز از نوع نسل سوم هستند که خیلی خوب طراحی شده اند.
در کل گیم پلی نیز مانند سری های قبل یکی از شاهکارهای بازی هست.

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

پنج شنبه 1/5/1388 - 17:29 - 0 تشکر 134832

SOUND & MUSIC (صدا گذاری و موسیقی)

یکی از عواملی که باعث تثبیت موفقیت سری باز های جی تی ای بوده وجود صدا گذاری عالی با توجه به شخصیت داستان است برای سیاه ها صدایی برازنده و برای سفید ها نیز صدایی برازنده ودر خور شخصیت آنها قرار داده شده است که این سری نیز مستثنی از این موارد نیست برای نیکو صدا گذاری واقعا عالی و لهجه ی او دقیقا با کشورهای اروپای شرقی همخوانی دارد. دیگر موارد جالب میمیک صورت شخصیت هنگام حرف زدن است مثلا اگر نیکو بگوید او اناتومی صورتش نیز باعث ایجاد گردی در لبش میشود مانند انسان های آنالوگ .همیشه این امر جی تی ای را برای موفقیت بیشتر یاری کرده است. مردمی که از کنارتان میگذرند صداهای متفاوت دارند و به ندرت صدای تکراری میشنوید .
فاصله های که صوت طی میکند نیز به خوبی قابل درک است بطور مثال بلندی صدایی کسی که از آن طرف چهار راه شما را صدا میزند با کسی که از فاصله ی دو متری همین کار را میکند فرق محسوسی دارد و به راحتی قابل درک است یا مثلا اگر کسی همینطور که صحبت میکند از کنار شما بگذرد صدای او اول کوتاه سپس بلند و دوباره کوتاه میشود به عبارت فنی تر صدای او فید این و فید اوت دارد که توجه به این نکات ریز واقعا جالب است.صدای اسلحه ها متناسب اسب است و شما فرق اسلحه ی ak 47 و M 16 را به خوبی درک میکنید ماشینها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و براحتی فرق صدای موتور ماشینها قابل درک است.بطور کلی صدا گذاری را میتوان یکی دیگر ازنقاط قوت بازی دانست.
موزیک بازی نیز مانند همیشه از رادیوهای اف ام و موجهای دیگر رادیویی تشکیل میشود شما این دفعه از ایستگاهای بیشتری برخوردارید و مانند قبل میتوانید از هاردتان اهنگ داخل بازی قرار دهید که به نظر لذت بخش میرسد رادیوها از موسیقی ها مختلف مانند هیپ هاپ رپ کلاسیک راک و... تشکیل شده اند وفراخور سلیقه ی گیمر قابل تغییر هستند و بار دیگر به گروه صدا صدا گذاری و موسیقی نیز باید تبریک گفت .

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

پنج شنبه 1/5/1388 - 21:12 - 0 تشکر 134883

سلام

باشگاه بکس ,کاراته ,کلا رزمی که تو GTA5 بود تو GTA IV نداره

سه شنبه 20/5/1388 - 0:27 - 0 تشکر 140873

فروش این بازی در كل فروشگاها ممنوع شد!

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

چهارشنبه 4/6/1388 - 19:44 - 0 تشکر 146640

من بازی GTA IV را خریداری کردم اما هر کاری می کنم توی سایت فعالسازیش هم که میروم فعال نمشود خواهشاً کرک برنامه رو کسی داره دریغ نکنه از خجالتش درمیام!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی